Рішення № 86827000, 10.01.2020, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.01.2020
Номер справи
560/4031/19
Номер документу
86827000
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/4031/19

РІШЕННЯ

іменем України

10 січня 2020 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідок наданих Хмельницьким обласним військовим комісаріатом;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2008 року на підставі довідки № ХС39626 від 23.10.2019 року та починаючи з 01.01.2018 року на підставі довідки № ХС39626 від 23.10.2019 року, наданих Хмельницьким обласним військовим комісаріатом, з нарахуванням компенсації втрати частини доходів;

- допустити негайне виконання рішення суду у межах суми стягнень за один місяць;

- встановити судовий контроль за виконанням судового рішення шляхом зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області надати звіт про виконання судового рішення.

В обгрунтування позовних вимог зазначив, що Хмельницьким обласним військовим комісаріатом, на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 04.06.2019 по справі №560/1289/19, направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідки від 23.10.2019 №ХС39626 про розмір грошового забезпечення позивача за нормами чинними станом на 01.01.2008 та 01.01.2018, для перерахунку пенсії. Зазначені довідки отримані відповідачем 25.10.2019.

Оскільки перерахунок пенсії на підставі отриманих довідок відповідачем не було проведено, позивач 21.11.2019 звернувся до відповідача із заявою про здійснення перерахунку.

Листом від 28.11.2019 №99/02.36-11 відповідач повідомив позивача про відсутність підстав для здійснення перерахунку пенсії на підставі наданих довідок, оскільки рішенням суду на відповідача не покладено жодних зобов`язань щодо перерахунку.

Позивач вважає дії Головного управління пенсійного фонду, щодо відмови у перерахунку пенсії протиправними, тому звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 10 грудня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

27.12.2019 року відповідачем подано до суду відзив на адміністративний позов, в якому вказано, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" було проведено перерахунок пенсії позивача на підставі наданої Хмельницьким обласним військовим комісаріатом довідки про розмір грошового забезпечення №131 від 03.03.2008, за нормами чинними станом на 01.01.2008. В подальшому на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", згідно наданої Хмельницьким обласним військовим комісаріатом довідки про розмір грошового забезпечення від 16.03.2018 № ХС39626, за нормами чинними на 01.03.2018, Головним управлінням проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018.

25.10.2019 Головним управлінням отримано довідки про розмір грошового забезпечення позивача за нормами чинними станом на 01.01.2008 та станом на 01.01.2018, видані Хмельницьким обласним військовим комісаріатом на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №560/1289/19 від 04.06.2019. Оскільки судовим рішенням по справі №560/1289/19 на органи пенсійного фонду не покладено жодних зобов`язань, а довідки №131 від 03.03.2008 та 16.03.2018 № ХС39626 є чинними та проведені на підставі них перерахунки пенсії не визнавались недійсними, відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача.

З урахуванням зазначеного, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Крім того, у відзиві на позов відповідач вказав про необхідність розгляду даної справи з викликом сторін.

Частинами п`ятою - шостою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Зважаючи на те, що дана справа призначена до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 КАС України, відсутня необхідність призначати розгляд справи в судовому засіданні. Тому, клопотання відповідача до задоволення не підлягає.

03.01.2020 позивачем подано відповідь на відзив, в якому позивач просить позов задовольнити з підстав, що є тотожними підставам, які викладені у позовній заяві.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що даний адміністративний позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачу з 01.12.1994 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 04.06.2019 по справі №560/1289/19, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду 10.09.2019, визнано протиправними дії Хмельницького обласного військового комісаріату щодо відмови в оформленні та направленні довідок до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 . Зобов`язано Хмельницький обласний військовий комісаріат оформити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з 01.01.2008 року, з посадовим окладом 1150 грн. та довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з 01.01.2018 року, з посадовим окладом 5360,00 грн, що відповідає 26 тарифному розряду.

На виконання зазначеного рішення суду Хмельницьким обласним військовим комісаріатом 23.10.2019 видано довідки №ХС39626 про суму грошового забезпечення за нормами чинними станом на 01.01.2008 року, яке складає 2953,50 грн., при цьому посадовий оклад - 1150,00 грн. та станом на 01.01.2018 року, грошове забезпечення складає 10050,00 грн., посадовий оклад - 5360,00 грн., які надійшли до Головного управління пенсійного фонду 25.10.2019 року, про що свідчить штамп вхідної кореспонденції на копії супровідного листа №54377/03.

21.11.2019 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про перерахунок пенсії з 01.01.2008 та з 01.01.2018, згідно довідок Хмельницького обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення від 23.10.2019.

Листом від 28.11.2019 за №99/02.26-11 позивача повідомлено про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії, оскільки на органи Пенсійного фонду України не було покладено жодних зобов`язань в установленому чинним законодавством порядку.

Позивач, вважаючи дії Головного управління Пенсійного фонду України, в Хмельницькій області щодо не здійснення перерахунку пенсії на підставі довідок від 23.10.2019 такими, що порушують його права, звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон №2262-ХІІ), зокрема, визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до частини 3 статті 63 Закону №2262-ХІІ ( в редакції станом на 01.01.2008 року) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Згідно із частиною 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ ( в редакції станом на 01.01.2018) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, у разі зміни (підвищення) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців перерахунок пенсії здійснюється на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007 (чинної на момент проведення перерахунку пенсії позивача у 2008 році) (далі - Постанова №1294) грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 3 Постанови №1294 затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців та курсантів навчальних закладів у розмірах згідно з додатками 1 - 8.

Постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Порядок №45), та внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393.

Відповідно до пункту 1 Порядку №45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктами 3 та 4 вказаного Порядку передбачено, що довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Пунктами 5, 6 Порядку №45 встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 N 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

24 лютого 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" № 103 від 21 лютого 2018 року (далі - Постанова №103).

Пунктами 1, 2 та 7 Постанови №103 встановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб"

Виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству юстиції, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, Державній фіскальній службі, Національній гвардії, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.

З аналізу зазначених норм слідує, що перерахунок пенсій призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців здійснюється органами Пенсійного фонду України виключно на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, наданих уповноваженими структурними підрозділами міністерств і відомств.

Таким чином набрання чинності 01.01.2008 року постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб та набрання чинності 01 березня 2018 року постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року №704, якими змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, є обставинами, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії позивача.

Оскільки позивач набув право на підвищення пенсії, починаючи з 01 січня 2008 року та в подальшому з 01 січня 2018 року, відповідачем на підставі довідок наданих Хмельницьким обласним військовим комісаріатом №131 від 31.03.2008 та №ХС39626 від 16.03.2018 було проведено перерахунок пенсії позивача.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №560/1289/19 від 04.06.2019, яке набрало законної сили 10.09.2019, зобов`язано Хмельницький обласний військовий комісаріат оформити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з 01.01.2008 року, з посадовим окладом 1150 грн. та довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з 01.01.2018 року, з посадовим окладом 5360,00 грн, що відповідає 26 тарифному розряду.

В ході судового розгляду зазначеної справи судами першої та апеляційної інстанцій встановлено наступні обставини, а саме: Хмельницьким обласним військовим комісаріатом при оформленні довідки №131 від 03.03.2008 не взято до уваги, що посада з якої був звільнений ОСОБА_1 за кваліфікаційними характеристиками, військовим званням позивача "Майор", функціональними обов`язками відповідає посаді командира загону (додаток 1 до Постанови №1294) та при оформленні довідки №ХС 39626 від 16.03.2018 не взято до уваги, що посада з якої був звільнений ОСОБА_1 за кваліфікаційними характеристиками, військовим званням позивача "Майор", функціональними обов`язками відповідає посаді командира загону (додаток 2 до Постанови №704). На переконання суду посадовий оклад при оформленні довідки №131 мав бути визначений в розмірі 1150,00 грн. та при оформленні довідки №ХС 39626 в розмірі 5360,00 грн.

На виконання зазначеного рішення суду Хмельницьким обласним військовим комісаріатом направлено до Головного управління Пенсійного фонду дві довідки №ХС39626 від 23.10.2019 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії з 01.01.2008 (з посадовим окладом 1150,00 грн.) та з 01.01.2018 (з посадовим окладом 5360,00 грн.).

Таким чином, нові довідки від 23.10.2019 №ХС39626, які виготовлені та направлені Хмельницьким обласним військовим комісаріатом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області для перерахунку пенсії, містять посадовий оклад позивача, із врахуванням якого повинен був здійснюватися перерахунок його пенсії з 01.01.2008 та з 01.01.2018.

Згідно із частиною третьою статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Беручи до уваги, що позивач має право на перерахунок пенсії у зв`язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців з 01.01.2008 та з 01.01.2018, а при видачі довідок про розмір грошового забезпечення позивача на підставі яких проведено перерахунок пенсії у 2008 та 2018 роках Хмельницьким обласним військовим комісаріатом не взято до уваги кваліфікаційні характеристики, військове звання, функціональні обов`язки посади з якої був звільнений позивач, є підстави вважати, що відповідно до частини 3 статті 51 та частини 4 статті 63 Закону №2262-XII у ГУ ПФУ в Хмельницькій області є обов`язок перерахувати позивачу пенсію з 01.01.2008 року на підставі довідки № ХС39626 від 23.10.2019 року та починаючи з 01.01.2018 року на підставі довідки № ХС39626 від 23.10.2019 року, наданих Хмельницьким обласним військовим комісаріатом.

При цьому суд не бере до уваги доводи відповідача про те, що довідки на підставі яких здійснювались перерахунки пенсії позивача у 2008 та 2018 роках не визнавались недійсними та такі перерахунки не скасовувались, оскільки судовим рішенням по справі №560/1289/19 встановлено, що Хмельницьким обласним військовим комісаріатом під час складання довідок не взято до уваги кваліфікаційні характеристики, військове звання, функціональні обов`язки посади з якої був звільнений позивач та зобов`язано Хмельницький ОВК оформити довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії з 01.01.2008, з посадовим окладом 1150 грн. та з 01.01.2018, з посадовим окладом 5360,00 грн., що відповідає 26 тарифному розряду.

Відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Оскільки судовим рішенням по справі №560/1289/19 встановлено, що у довідках наданих Хмельницьким обласним військовим комісаріатом визначено не належні розміри посадових окладів, відтак перерахунки пенсії на підставі таких довідок проведено з урахуванням неналежного розміру грошового забезпечення (а саме: розміру посадового окладу).

Враховуючи зазначене, суд вважає, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідок наданих Хмельницьким обласним військовим комісаріатом від 23.10.2019, є протиправними.

Зважаючи на те, що дії відповідача щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідок наданих Хмельницьким обласним військовим комісаріатом від 23.10.2019 визнані судом протиправними, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2008 року на підставі довідки № ХС39626 від 23.10.2019 року та починаючи з 01.01.2018 року на підставі довідки № ХС39626 від 23.10.2019 року, наданих Хмельницьким обласним військовим комісаріатом.

Щодо вимоги позивача про виплату перерахованої пенсії з нарахуванням компенсації втрати частини доходів, суд зазначає наступне.

Згідно із статтею 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати", сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Аналізуючи вказану норму Закону, суд дійшов висновку, що для здійснення компенсації втрати частини доходів законодавцем визначено певні умови та порядок її здійснення, а саме те, що сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць.

Отже, компенсація втрати частини доходів може бути обчислена лише з нарахованої особі до виплати суми, яка не була виплачена у встановлені законодавством строки.

Суд встановив, що в даному випадку, недоплачені суми пенсії за які позивач просить стягнути компенсацію, йому взагалі нараховані не були, а отже і здійснити обчислення суми компенсації з недоплаченої позивачу пенсії, яка не нараховувалась не виявляється можливим, тому на думку суду вимога позивача про стягнення компенсації втрати частини доходів є передчасною та може бути реалізована лише після здійснення перерахунку пенсії позивача та чіткого визначенням відповідних сум які були недоплачені позивачу, після набрання законної сили даного рішення суду.

Враховуючи наведене, суд вважає, що вказана вимога позивача є передчасною та задоволенню не підлягає.

Щодо позовної вимоги щодо звернення до негайного виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць, суд зазначає наступне.

Згідно із вимогами статті 244 КАС України, під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема, чи є підстави допустити негайне виконання рішення.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Таким чином, вимога щодо звернення до негайного виконання рішення в межах суми платежу за один місяць підлягає задоволенню.

Стосовно позовної вимоги позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області надати звіт про виконання судового рішення, суд зазначає наступне.

Частиною 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, який ухвалив рішення в адміністративній справі, має право зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Вказані положення не є імперативними та передбачають диспозитивну поведінку суду. Тобто, це право суду, а не його обов`язок, суд має можливість самостійно на власний розсуд приймати рішення про необхідність чи відсутність потреби в зобов`язанні суб`єкта владних повноважень подати звіт.

При цьому, вирішуючи питання щодо встановлення судового контролю, суд має врахувати надані позивачем докази, особливості покладених на суб`єкта владних повноважень обов`язків згідно із судовим рішенням та його можливості ці обов`язки виконувати в рамках законодавства.

Оскільки у матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б вказували б на те, що відповідач буде ухилятися від виконання рішення суду, тому, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення у даній справі.

Крім того суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Враховуючи викладену, суд відмовляє у задоволенні вимоги позивача щодо зобов`язання відповідача надати звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів позивача, оцінивши досліджені під час судового розгляду справи докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення частково.

У зв`язку з задоволенням позовних вимог відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України сплачений позивачем судовий збір необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідок наданих Хмельницьким обласним військовим комісаріатом від 23.10.2019.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2008 року на підставі довідки № ХС39626 від 23.10.2019 року та починаючи з 01.01.2018 року на підставі довідки № ХС39626 від 23.10.2019 року, наданих Хмельницьким обласним військовим комісаріатом.

Виплату пенсії в межах суми платежу за один місяць звернути до негайного виконання.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 768,40 грн. судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 10 січня 2020 року

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)

Головуючий суддя П.М. Майстер