
Провадження №3/760/7954/19
Справа №760/26730/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2019 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Усатова І.А., при секретарі Омелько Г.Т., за участю представника Київської міської митниці ДФС Панькіна Д.В., розглянувши у судовому засіданні адміністративний матеріал, що надійшов з Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення № EA169457549CN - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), адреса: АДРЕСА_1 (АДРЕСА_1 ), за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного Кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
До Солом`янського районного суду м. Києва від Київської міської митниці ДФС України надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №0419/10000/19 від 06.06.2019, складений відносно відправника міжнародного поштового відправлення № EA169457549CN - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) за порушення митних правил, передбачених ст. 472 МК України.
З зазначеного протоколу вбачається, що 05.06.2019 в зоні митного контролю відділу митного оформлення № 5 митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС, на території ДПСЗ «ЕМS» за адресою: м. Київ, Вокзальна пл. 3, до митного огляду подано міжнародне поштове відправлення, яке переміщувалось з КНР до України, за міжнародною поштовою митною декларацією CN22 № EA169457549CN.
Згідно даних, зазначених в митній декларації та на оболонці посилки: відправник посилки - ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), адреса: АДРЕСА_1 (АДРЕСА_1 ); одержувач посилки - ОСОБА_3 ( ОСОБА_3 ) АДРЕСА_2 .
В митній декларації CN22, яка є підставою для переміщення через митний кордон України, відправник міжнародного поштового відправлення ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) задекларував: в графі «назва та опис змісту (name and description of contens)» - оперативна пам`ять 4гб для ПК (PC 4gb ram memory); в графі «кількість (no of pcs)» - інформація відсутня; в графі «заявлена вартість (declared value)» - інформація відсутня.
Під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення виявлено: оперативна пам`ять 4гб (KVR24N17S8/4) у кількості 200 шт.; оперативна пам`ять 8гб (KVR24N17S8/8) у кількості 50 шт.; жорсткий диск без маркування у кількості 50 шт.
Отже, гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) заявив неточні та недостовірні відомості про товари в митній декларації, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі їх переміщення через митний кордон України.
Згідно з ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Абзацом другим підпункту 2 пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 450 від 21.05.2012 передбачено, що товари, які пересилаються через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, декларуються шляхом подання митному органу уніфікованого міжнародного документа, форма якого установлена актами Всесвітнього поштового союзу, а саме: митної декларації CN 22.
Таким чином відправник міжнародного поштового відправлення є суб`єктом відповідальності за декларування відомостей в митній декларації CN22.
Таким чином, відправник поштового відправлення ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ), відправив з Китайської Народної Республіки до України в міжнародному поштовому відправленні не задекларовані товари: оперативна пам`ять 4гб (KVR24N17S8/4) у кількості 200 шт.; оперативна пам`ять 8гб (KVR24N17S8/8) у кількості 50 шт.; жорсткий диск без маркування у кількості 50 шт., не заявивши за встановленою формою (митна декларація CN22) точні та достовірні відомості про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню.
Враховуючи вищевикладене, на переконання митного органу, в діях відправника міжнародного поштового відправлення CN22 № EA169457549CN - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), адреса: АДРЕСА_1 (АДРЕСА_1 ) наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 472 Митного кодексу України.
У зв`язку з чим, 06 червня 2019 року працівниками Київської міської митниці ДФС України відносно відправника міжнародного поштового відправлення № EA169457549CN - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), складено протокол про порушення митних правил №0419/10000/19, за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.
Безпосередні предмети правопорушення, в порядку ст. 511 МК України вилучені та зберігаються на складі Київської митниці Держмитслужби за адресою: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8 А.
Вартість предметів правопорушення визначена у відповідності до ч. 4 ст. 369 МК України та становить 354 195, 00 грн.
Представник Київської міської митниці Держмитслужби Державної митної служби України в судовому засіданні вважав обставини викладені в протоколі про порушення митних правил №0419/10000/19 від 06 червня 2019 року доведеними та просив притягнути відправника міжнародного поштового відправлення № EA169457549CN - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ст. 472 МК України, застосувавши до нього стягнення у виді накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів з конфіскацією цих товарів, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - відправник міжнародного поштового відправлення № EA169457549CN - гр. ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ), не з`явився, будучи повідомленим про дату та час судового засідання. Заперечення проти викладеного в протоколі про порушення митних правил не подавав та викладених у ньому обставин не спростував.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення представника митного органу, дослідивши та оцінивши зібрані матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об`єктивних і суб`єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
За диспозицією ст. 472 Митного кодексу України, недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Таким чином, основним безпосереднім об`єктом є встановлений порядок переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон України.
Суб`єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України характеризується як умислом, так і необережністю.
Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до роз`яснень, наведених у постанові Пленуму Верховного Суду України від 03 червня 2005 року №8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» порушення митних правил, відповідальність за яке встановлена ст. 472 МК України, може бути вчинене лише умисно.
Судом встановлено, що 05.06.2019 року в зоні митного контролю відділу митного оформлення № 5 митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС, на території ДПСЗ «ЕМS» за адресою: м. Київ, Вокзальна пл. 3, до митного огляду подано міжнародне поштове відправлення, яке переміщувалось з КНР до України, за міжнародною поштовою митною декларацією CN22 № EA169457549CN.
Згідно даних, зазначених в митній декларації та на оболонці посилки: відправник посилки - ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), адреса: АДРЕСА_1 (АДРЕСА_1 ); одержувач посилки - ОСОБА_3 ( ОСОБА_3 ) АДРЕСА_2 .
В митній декларації CN22, яка є підставою для переміщення через митний кордон України, відправник міжнародного поштового відправлення ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) задекларував: в графі «назва та опис змісту (name and description of contens)» - оперативна пам`ять 4гб для ПК (PC 4gb ram memory); в графі «кількість (no of pcs)» - інформація відсутня; в графі «заявлена вартість (declared value)» - інформація відсутня.
Під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення виявлено: оперативна пам`ять 4гб (KVR24N17S8/4) у кількості 200 шт.; оперативна пам`ять 8гб (KVR24N17S8/8) у кількості 50 шт.; жорсткий диск без маркування у кількості 50 шт.
Частиною 7 ст. 233 Митного кодексу України визначено, що міжнародні поштові відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.
Відповідно до ст. 236 Митного кодексу України товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.
Пунктом 30 частини 1 статті 4 Митного кодексу України визначено, що міжнародний транспортний документ - це номерний товаросупровідний документ, який є договором на перевезення кожного окремого міжнародного експрес-відправлення.
Правила декларування визначені ст.ст. 257-269 Митного кодексу України.
Згідно з ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Абзацом другим підпункту 2 пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 450 від 21.05.2012 передбачено, що товари, які пересилаються через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, декларуються шляхом подання митному органу уніфікованого міжнародного документа, форма якого установлена актами Всесвітнього поштового союзу, а саме: митної декларації CN 22.
Окрім того, Указом Президента України від 10.10.2017 № 316/2017 затверджено: Всесвітня поштова конвенція, Загальний регламент Всесвітнього поштового союзу, Заключний протокол Всесвітньої поштової конвенції та Угода про поштові платіжні послуги.
Відповідно до Заключного протоколу Регламенту письмової кореспонденції, а саме в статті РК156 зазначено, що міжнародні поштові відправлення, які підлягають митному контролю, повинні використовувати митну декларацію CN22, вміст відправлення якої детально вказується, зазначення загального характеру в ній не допускаються, а відправник несе відповідальність за складення митної декларації.
Таким чином відправник міжнародного поштового відправлення є суб`єктом відповідальності за декларування відомостей в митній декларації CN22.
Статтею 4 п. 57 Митного кодексу України визначено, що товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі, валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередач.
Встановлено, що підставою для переміщення через митний кордон України товару у міжнародному поштовому відправленні № EA169457549CN, стала митна декларація CN 22, яка не містить точні та достовірні відомості про товари в митній декларації, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі їх переміщення через митний кордон України.
За змістом ст. 458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об`єктивних і суб`єктивних), що визначають вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Об`єктом порушення є встановлений законом порядок переміщення (пересилання) через митний кордон України товарів, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі такого переміщення.
Об`єктивна сторона - полягає у вчиненні дій, спрямованих на недекларування, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Суб`єктом вказаного правопорушення (відповідно до ст. 459 МКУ) можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку.
Отже, гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) заявив неточні та недостовірні відомості про товари в митній декларації, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі їх переміщення через митний кордон України.
Таким чином, відправник поштового відправлення ОСОБА_1 (ОСОБА_1 ), відправив з Китайської Народної Республіки до України в міжнародному поштовому відправленні не задекларовані товари оперативна пам`ять 4гб (KVR24N17S8/4) у кількості 200 шт.; оперативна пам`ять 8гб (KVR24N17S8/8) у кількості 50 шт.; жорсткий диск без маркування у кількості 50 шт., не заявивши за встановленою формою (митна декларація CN22) точні та достовірні відомості про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню.
Враховуючи вищевикладене, в діях відправника міжнародного поштового відправлення CN22 № EA169457549CN - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 472 Митного кодексу України, а саме незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей щодо товару, який підлягає обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
На підставі зазначеного, дослідивши матеріали справи, прихожу до висновку, що вина відправника міжнародного поштового відправлення № EA169457549CN - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил №0419/10000/19 від 06.06.2019 року, даними митної декларації CN22 № EA169457549CN, даними акту про проведення огляду (переогляду) товарів, копіями актів про фактичне вкладення, даними технічної документації на товар та документами щодо його вартості, даними службової записки та іншими документами в їх сукупності.
Згідно зі ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді адміністративної справи органом (посадовою особою) повинно бути вжито всіх необхідних заходів для повного, всебічного і об`єктивного дослідження доказів та з`ясовано: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Оцінюючи в сукупності надані докази, суддя знаходить їх належними та допустимими, у зв`язку з чим приходить до висновку, що факт вчинення порушення митних правил передбаченого ст. 472 МК України повністю підтверджений в ході розгляду справи.
З огляду на наведене, в діях відправника міжнародного поштового відправлення CN22 № EA169457549CN - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке, передбачена ст. 472 МК України.
Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обтяжуючих та пом`якшуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до санкції ст. 472 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією цієї статті, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.
Відповідно до митного законодавства України, товари та інші предмети, які заборонені до переміщення (пересилання) через митний кордон згідно із законодавством або є предметами контрабанди чи порушення митних правил, вилучаються підрозділом митного органу в установленому порядку.
Згідно з ч. 4 ст. 368 Митного кодексу України, у разі наявності доказів недостовірності заявленої фактурної вартості товарів органи доходів і зборів визначають їх вартість самостійно, на підставі ціни на ідентичні або подібні (аналогічні) товари відповідно до вимог цього Кодексу.
Загальна вартість предметів правопорушення визначена у відповідності до ч. 4 ст. 368 МК України та становить 354 195,00 грн., згідно наданого висновку ДПМЕ ДФС від 23.08.2019.
З огляду на викладене, відправника міжнародного поштового відправлення CN22 № EA169457549CN - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) слід визнати винним у порушенні митних правил за статтею 472 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 354 195,00 грн., з конфіскацією безпосереднього предмету порушення митних правил.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з відправника міжнародного поштового відправлення CN22 № EA169457549CN - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384,20 грн.
У відповідності до ст.ст. 519, 520 Митного кодексу України стягнути з правопорушника витрати за зберігання товару на складі митного органу згідно довідки.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1,8, 245, 251-252, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 458, 465, 467, 472, 487-488,491, 495, 522, 527 Митного кодексу України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 354 195,00 грн., які необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач: УДКСУ у Солом`янському районі; Код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 899998; Банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, р/р №31119106526010. Призначення платежу: від (ПІП) за ПМП від _ №_, код 050.
Конфіскувати в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил: оперативна пам`ять 4гб (KVR24N17S8/4) у кількості 200 шт.; оперативна пам`ять 8гб (KVR24N17S8/8) у кількості 50 шт.; жорсткий диск без маркування у кількості 50 шт., що вилучено відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0419/10000/19 від 06 червня 2019 року.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: