
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №766/21703/19
Пров. №3/766/471/20
08.01.2020 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Смирнов Г.С., за участю захисника Ілянда О.І., розглянувши адміністративний матеріал, направлений Управлінням патрульної поліції в Херсонській області ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер судом не встановлено, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, -
встановив:
19.10.2019 о 00:34 год. ОСОБА_1 керував т/з «MAZDA 6» д/н « НОМЕР_1 » по вул. Шовкуненка, 56 в м. Херсон з ознаками наркотичного сп`яніння, а саме: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан сп`яніння, у найближчому медичному закладі у встановленому законом порядку, ОСОБА_1 відмовився у присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 ПДР України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про поважність причин неявки суд не повідомив. За таких обставин, з огляду на положення ст. 268 КУпАП, суддя вважає за можливе розглядати справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. В письмових запереченнях на протокол наданих до суду ОСОБА_1 вказує, що працівниками поліції без пояснення причини зупинили його транспортний засіб, попросили у нього документи та чомусь запропонували йому проїхати до найближчого медичного закладу для проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння. В транспортному засобі знаходився не лише він, але й інші особи. Співробітники патрульної поліції не пересвідчилися та не довели, що саме він був за кермом, відсутні будь-які докази цього. Просив закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
В судовому засіданні захисник Ілянда О.І. заперечувала проти притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП та просила закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Свідок ОСОБА_2 в судовому засідання пояснив, що 19.10.2019 близько 00:40 год. працівники поліції запросили його в якості понятого по вул. Шовкуненко під час оформлення адміністративного матеріалу за ч.1 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1 , якому було запропоновано проходження освідування на стан наркотичного сп`яніння в психіатричній лікарні, ОСОБА_1 відмовився. Бачив ОСОБА_1 біля автомобіля. Більше нікого не бачив.
З відеозапису наданого до протоколу про адміністративне правопорушення, вбачається, що інспектором були виявленні ознаки наркотичного сп`яніння у водія ОСОБА_1 та інспектором запропоновано водію пройти освідування на стан наркотичного сп`яніння у найближчому медичному закладі, на що останній відмовився в присутності двох свідків, крім того з вказаного відеозапису вбачається ОСОБА_1 весь час поводив себе як водій вказаного транспортного засобу, надавав документи на транспортний засіб та жодного разу не вказав, що не він керував транспортним засобом.
Згідно ст. 252 КУпАП суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У рішенні по справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП забороняється керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до Розділу І п. 6 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року огляд на стан сп`яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Згідно п. 9 наказу МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров`я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення свідка ОСОБА_2 вважаю, що вина ОСОБА_1 доказана і підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 256821 серії ДПР 18 від 19.10.2019, відеозаписом на CD носії від 19.10.2019, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , направленням на огляд від 19.10.2019, рапортом працівника поліції від 19.10.2019 з якого вбачається, що транспортний засіб «MAZDA 6» д/н « НОМЕР_1 » під керуванням ОСОБА_1 було зупинено на підставі п. 10 ст. 35 Закону України «Про Національну поліцію», що підтверджує законність зупинки транспортного засобу, та іншими матеріалами справи.
Відповідно до ст.33 КУпАП при призначенні покарання суд враховує, що ОСОБА_1 вперше вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, є особою, яка підлягає адміністративній відповідальності, обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність правопорушника судом не встановлені. Таким чином, аналізуючи матеріали справи, вважаю за доцільне, застосувати до останнього адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування усіма видами транспортних засобів.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, який згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» станом на день розгляду справи становить 420,40 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 38, 130, 247, 283, 284, 294 КУпАП, ст. ч. 5 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,, -
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Банківські реквізити для оплати штрафу: рахунок отримувача: UA578999980313090149000021001; одержувач – ГУК у Херсон обл/Херсон обл/21081300; код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37959517; банк отримувач – Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Постанова підлягає виконанню протягом 3-х місяців.
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом 10 днів з дня її проголошення.
СуддяГ. С. Смирнов