Рішення № 86813307, 09.01.2020, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.01.2020
Номер справи
520/12898/19
Номер документу
86813307
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

09 січня 2020 р. № 520/12898/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тітова О.М., розглянувши за правилами спрощеного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради, третя особа - Комісія з розгляду питань про призначення населенню державної соціальної допомоги, субсидій і пільг при Адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради (вул. Різдвяна, буд. 1, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 03196676) в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати частково рішення від 20.11.2019 року (протокол №45) комісії по вирішенню спірних питань щодо надання населенню державних соціальних допомог, субсидій та пільг при адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради в частині відмови в призначенні ОСОБА_1 субсидії;

- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради повторно вирішити, по суті питання призначення житлової субсидії за заявою від 31.10.2018 р. з урахуванням висновків мотивувальної частини судового рішення.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що рішення відповідача щодо не нарахування позивачу субсидії є протиправним та таким, що суперечать нормам законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Ухвалою суду від 09.12.2019 відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та була отримана ним 13.12.2019, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

Відповідно до ч. ч. 5, 6 ст. 162 КАС України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.

03.01.2020 року Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради подано клопотання про поновлення процесуальних строків на подання відзиву. Відзив відповідачем надано 03.01.2020.

Суд звертає увагу на те, що дотримання строків в адміністративному судочинстві є однією з умов дисциплінування учасників публічно-правових відносин у випадку, якщо вони стали спірними. У випадку пропуску строку на вчинення відповідної процесуальної дії, підставами для визнання поважними причин такого пропуску є лише наявність обставин, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.

В обґрунтування клопотання представник відповідача зазначає, що пропущення строків надання відзиву обумовлене відсутністю спеціаліста-юрисконсульта, який перебував у щорічній відпустці.

Відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, на якого відповідно до ч. 2 ст.77 КАС України покладено обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності, не надав обґрунтованих доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку на подачу відзиву на адміністративний позов.

Більш того, Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради мало достатньо часу з 13.12.2019 року для підготування відзиву на адміністративний позов, тому суд визнає причини пропуску процесуального строку неповажними.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивачка 31.10.2018 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобоварського району Харківської міської ради із заявою від про призначення житлової субсидії, до якої додала декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, акт спільного проживання ОСОБА_2 з її чоловіком за адресою АДРЕСА_1 від 24.03.2017, заяву від 31.10.2018 про відсутність заборгованості за період з 01.01.2018 по 30.06.2018.

В заяві зазначила про те, що вона просить розглянути її на комісії з причини не проживання зареєстрованої особи - матері ОСОБА_2 .

Вказану заяву, довідки про доходи членів сімей, інформації про наявність заборгованості по сплаті комунальних платежів, акт обстеження матеріально-побутових умов сім`ї від 28.01.2019 № 264 розглянуто на засіданні районної комісії по вирішенню спірних питань щодо надання населенню державних соціальних допомог, субсидій та пільг адміністрації Новобоварського району Харківської міської ради, за результатами якого вирішено призначити житлову субсидію особам, які фактично проживають у житловому приміщенні (1 особа) без врахування доходів зареєстрованих. але не проживаючих осіб, згідно п.9 та відмовити у призначенні субсидії при наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, згідно п.6 «Положення про порядок призначення житлових субсидій», затвердженого постановою КМУ від 17.10.2018 (витяг з протоколу № 5 від 30.01.2019, рішення про призначення субсидії.

Про прийняте рішення позивачку сповіщено повідомленням про призначення субсидії на ЖКП від 05.02.2019, яке позивачкою отримано. Позивачка оскаржила рішення відповідача до суду.

Вказані вище обставини були досліджені у рішенні Харківського окружного адміністративного суду від 30.08.2019 у справі №520/4331/19, яке набрало законної сили 07.10.2019 року, тому на підставі ч. 4 ст. 78 КАС України не потребують доказування.

Зазначеним рішенням суду адміністративний позов - задоволено частково.

Скасовано рішення Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради про відмову у призначенні субсидії ОСОБА_1 за заявою від 31.10.2018.

Зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (іпн. НОМЕР_1 ) про призначення субсидії від 31.10.2018.

На виконання рішення суду відповідачем прийнято рішення від 20.11.2019 року, у змісті якого вирішено призначити житлову субсидію особам, які фактично проживають у житловому приміщенні (1 особа) без врахування доходів зареєстрованих але не проживаючих осіб, згідно п.9 та відмовити у призначенні субсидії при наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, згідно п.6 «Положення про порядок призначення житлових субсидій», затвердженого постановою КМУ від 17.10.2018 р. №848 з 01.10.2018 до зміни обставин.

Позивач зазначає, що оскаржуване рішення прийняте без урахування висновків суду у справі №520/4331/19, на підставі того ж акту обстеження матеріально-побутових умов сім`ї, без належного обґрунтування.

У зв`язку із цим звернувся до суду за захистом своїх прав.

По суті позовних вимог суд зазначає наступне.

Харківським окружним адміністративним судом у рішенні від 30.08.2019 у справі №520/4331/19, яке набрало законної сили було встановлено наступне.

Відповідно до п. 6 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 зі змінами та доповненнями (далі - Положення), житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Житлова субсидія у випадках, передбачених підпунктами 5 і 6 цього пункту, призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку - з місяця, наступного за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Згідно п. 14 Положення, для призначення житлових субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п`ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про суму простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, а також сума простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов`язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, обов`язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, внеску за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами. Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 10 календарних днів від інших підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для призначення житлових субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за їх призначенням.

Згідно листа КП "Харківські теплові мережі", який був досліджений судом у справі №520/4131/19, сума заборгованості за послуги з теплопостачання станом на 01.09.2018 становила 13931.62 грн., заборгованість з водопостачання/водовідведення станом на 01.01.2019-1311.28 грн., по сплаті житлово-комунальних послуг станом на 01.09.2019 року заборгованість складає 6751.59 грн.

При цьому суд зауважує, що вказані розрахунки не містять періоду за який утворилася заборгованість, а лише мають дату, на яку така заборгованість виникла, тоді як долученими до матеріалів справи квитанціями на оплату комунальних послуг та квитанціями банків підтверджено здійснення оплати за комунальні послуги за період з січня по вересень 2018.

Відповідно до п. 20 Положення надання раніше призначеної субсидії припиняється: за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об`єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, за винятком випадків, пов`язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, - з місяця, в якому надійшло таке подання. Подання надається зазначеними організаціями структурним підрозділам з питань соціального захисту населення до 10 числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникли такі обставини; якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані, у тому числі про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, або не повідомив про купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення; у разі переїзду сім`ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни; за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою; якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули (могли вплинути) на право призначення субсидії або визначення її розміру.

Пункт 20 Положення місить вичерпний перелік обставин, коли надання раніше призначеної субсидії припиняється.

Крім того, у п. 20 Положення зазначено, що у разі коли через несплату громадянином вартості фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

Таким чином, з Положення вбачається, що припинення нарахування житлової субсидії можливе в разі несплати громадянином вартості фактично спожитої послуги, з урахуванням розміру субсидії, яка виникла за поточними платежами, які він повинен був сплатити в період надання субсидії.

Матеріалами справи не встановлено, що сума заборгованості по сплаті за житлово-комунальні послуги виникла за період надання субсидії.

Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та інформують про прийняте рішення громадян. У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (у тому числі до винесення рішення судом), субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної, районної у містах Києві і Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.

На звернення позивача, Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради листом від 27.11.2019 №С-118/8 повідомило наступне.

З метою проведення повторного розгляду заяви позивача про призначення житлової субсидії від 31.10.2018, наказом начальника Управління від 18.11.2019 №81/ОД, була створена тимчасова робоча група.

На засіданні робочої групи від 18.11.2019 (Протокол №1) було вирішено повторно направити заяву від 31.10.2018 на розгляд комісії по вирішенню спірних питань щодо надання населенню державних соціальних допомог, субсидій та пільг при Адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради (далі - Комісія).

Листом від 17.10.2019 №С-118/6 позивачу було запропоновано надати до 16.11.2019 документальне підтвердження відсутності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг станом на 01.10.2018 року. Відповідач вказує, що на зазначені дати документи позивачем не надані.

Тому, з метою встановлення фактів наявності (відсутності) у позивача заборгованості по оплаті комунальних платежів Управлінням вдруге направлено запити до надавачів комунальних послуг.

За інформацією КП «Жилкомсервіс» заборгованість за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території станом на 01.10.2018 року становить 6736,87 грн. при щомісячному нарахуванні 130,09 грн., за інформацією КП «Харківські теплові мережі» заборгованість за послуги з теплопостачання станом на 01.10.2018 року становить 13931,62 грн., за інформацією КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» станом на 01.10.2018 року заборгованість становить 783,74 грн., за інформацією КП «Харківводоканал» станом на 01.10.2018 року заборгованість за водопостачання становить 12423,08 грн.

Враховуючи інформацію від надавачів комунальних послуг, на засіданні Комісії від 20.11.2019 (Протокол № 45) було прийнято рішення: призначити житлову субсидію особам, які зареєстровані та фактично проживають у житловому приміщенні (1 особа), без врахування доходів зареєстрованих та не проживаючих осіб згідно з п. 9 та відмовити в призначенні субсидії при наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг згідно з п. 6 «Положення про порядок призначення житлових субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 року № 848, з 01.10.2018 до зміни обставин.

Натомість, в матеріалах справи відсутні докази, що підтверджують наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг та доказів направлення та отримання позивачкою листа №С-118/6 від 17.10.2019 з пропозицією надати додаткові документи.

Враховуючи наявність протиріч між наявністю/відсутністю заборгованості по оплаті комунальних платежів наданих позивачкою та відповідними комунальними підприємствами, суд приходить до висновку, що відповідачем по справі не забезпечено повного та об`єктивного розгляду заяви шляхом запиту у заявниці додаткових документів.

Суд також зазначає, що відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод (далі - Конвенція) та практику Суду як джерело права. Європейська Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року, ратифікована Законом України N475/97-ВР від 17.07.1997р., відповідно до ст.9 Конституції України, є частиною національного законодавства.

Згідно статті 1 Першого протоколу до Конвенції кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права. Вищевказана норма гарантує захист права на мирне володіння майном особи, яка законним шляхом, добросовісно набула майно у власність, і в оцінці дотримання "справедливого балансу" в питаннях позбавлення майна мають значення обставини, за яких майно було набуте у власність, поведінка особи, з власності якої майно витребовується.

Першим і найголовнішим правилом статті 1 Першого протоколу є те, що за певних обставин "законне сподівання" на отримання "активу" також може захищатися статтею 1 Першого протоколу. Будь-яке втручання державних органів у право на мирне володіння майном має бути законним і повинно переслідувати легітимну мету "в інтересах суспільства"; повинно бути пропорційним по відношенню до переслідуваної мети. Іншими словами, має бути забезпечено "справедливий баланс" між загальними інтересами суспільства та обов`язком захисту основоположних прав конкретної особи.

Так, за практикою ЄСПЛ за певних обставин "законні очікування" стосовно отримання "власності" можуть гарантуватись статтею 1 Першого протоколу Конвенції якщо, зокрема у національному законодавстві існують достатні підстави для таких очікувань. Тобто, якщо в державі існує діюче законодавство, яке передбачає певні виплати таке законодавство розцінюється як таке, що створює право власності для відповідної категорії осіб.

Відповідно до пунктів 21, 24 рішення у справі "Федоренко проти України" (№ 25921/02) Європейський суд з прав людини, здійснюючи прецедентне тлумачення статті 1 Першого Протоколу до Конвенції сформулював правову позицію про те, що право власності може бути "існуючим майном" або "виправданими очікуваннями" щодо отримання можливості ефективного використання права власності чи "законними сподіваннями" отримання права власності. Аналогічна правова позиція сформульована Європейським судом з прав людини у пункті 32 рішення по справі "Стреч проти Сполучного Королівства" (Stretch v. the United Kingdom № 44277/98).

Відповідно до ст.8 Конституції України, ст.6 КАС України та ч.1 ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 року, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави, застосовує цей принцип з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

У справі №520/4331/19 судом встановлено, що за 2015-2017 роки позивачці призначалась субсидія, в тому числі за умови наявності заборгованості по оплаті тепла, тому суд приходить до висновку, що у позивача були виправдані очікування, що з 31.10.2018 також буде призначено субсидію.

Щодо позовної вимоги визнати протиправним та скасувати частково рішення від 20.11.2019 року (протокол №45) комісії по вирішенню спірних питань щодо надання населенню державних соціальних допомог, субсидій та пільг при адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради в частині відмови в призначенні ОСОБА_1 субсидії, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 15 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 за наявності умов, зазначених у пункті 14 цього Положення, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії з урахуванням конкретних обставин, що склалися, крім випадків, зазначених у підпункті 1 (за винятком житлових приміщень (будинків), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку, а також житлових приміщень, якими забезпечено за рахунок державного чи місцевого бюджету осіб з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, які пересуваються на візках) і підпункті 7 пункту 14 цього Положення (за винятком осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти).

Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Вказана норма положення передбачає два протилежних варіанти поведінки для структурного підрозділу з питань соціального захисту населення - призначення та відмову в призначенні субсидії.

Натомість, відповідач повторно протоколом від 20.11.2019 №45 вирішує питання призначення субсидії одночасно двома протилежними варіантами поведінки - призначити житлову субсидію та відмовити в її призначенні.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Враховуючи вищевикладене та з метою ефективного захисту прав позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, а позовні вимоги підлягають задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування рішення Комісії від 20.11.2019 викладене у Протоколі №45, прийняте в результаті розгляду заяви ОСОБА_1 від 31.10.2018 р. про призначення житлової субсидії.

Враховуючи, що відповідач не прийняв визначеного порядком рішення слід зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради повторно вирішити, по суті питання призначення житлової субсидії за заявою від 31.10.2018 р. з урахуванням висновків мотивувальної частини судового рішення.

Відповідно до ст.ст.7, 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України. У відповідності до ч. 2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На підставі викладеного вище, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Судові витрати підлягають розподілу в порядку, визначеному ст.ст.139-142 КАС України та Закону України «Про судовий збір».

Враховуючи викладене вище, керуючись ст.ст.9, 241-246, 250,293-295 КАС України , суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради, третя особа - Комісія з розгляду питань про призначення населенню державної соціальної допомоги, субсидій і пільг при Адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії по вирішенню спірних питань щодо надання населенню державних соціальних допомог, субсидій та пільг Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради від 20.11.2019 викладене у Протоколі №45, прийняте в результаті розгляду заяви ОСОБА_1 від 31.10.2018 р. про призначення житлової субсидії.

Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради (вул. Різдвяна, буд. 1, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 03196676) повторно вирішити, по суті питання призначення житлової субсидії за заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) від 31.10.2018 р. з урахуванням висновків мотивувальної частини судового рішення.

В іншій частині позовні вимоги залишити без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.М. Тітов