
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2019 року м. Житомир справа № 240/11795/19
категорія 102020000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Нагірняк М.Ф.,
секретар судового засідання Добровольська Н.А.,
за участю: позивача - ОСОБА_1 .,
представника відповідача - Федосюк В.О.,
представника третьої особи: Хоменко М.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, третя особа: Громадська організація "Проти придурків та ідіотів" про визнання протиправною відмову, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про:
- визнання протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області у наданні інформації на його запит від 07.10.2019 року;
- зобов`язання Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області надати інформацію на його запит від 07.10.2019 року.
Ухвалою суду від 02.12.2019року позовну заяву після усунення Позивачем її недоліків прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
В судовому засіданні Позивач та одночасно представник третьої особи, Громадської організації "Проти придурків та ідіотів", позовні вимоги підтримав в повному обсязі і пояснив, що 07.10.2019року направив до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру запит на публічну інформацію про надання копії (витягу) з проекту землеустрою, на підставі якого земельну ділянку, яка примикає до земельної ділянки з кадастровим номером №1822587001:01:002:0411, в публічній кадастровій карті віднесено до меж населеного пункту с.Мамрин Коростишівського району Житомирської області і, відповідно, до земель комунальної власності. Вказаний запит було перенаправлено до Відповідача.
Як пояснив Позивач, листом від 11.10.2019року Відповідач протиправно відмовив в наданні запитуваної інформації.
Представник Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, Відповідача по даній справі, в судовому засіданні проти позову заперечила і пояснила, що дійсно на розгляд надходив запит Позивача від 07.10.2019року щодо надання витягів із проекту землеустрою на земельну ділянку, яка примикає до земельної ділянки з кадастровим номером №1822587001:01:002:0411. Відповідно до вимог Закону України "Про адміністративні послуги" та Розпорядження КМ України від 16.05.2014 р. N 523-р "Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг", на думку представника Відповідача, надання запитуваної Позивачем інформації у вигляді витягів із проекту землеустрою здійснюється центрами надання адмінпослуг, а не в порядку Закону України "Про доступ до публічної інформації". В зв`язку з цим Позивачу листом від 11.10.2019року було детально роз`яснено порядок отримання запитуваної інформації у вигляді проектів землеустрою чи витягів із них через центр надання адміністративних послуг.
Заслухавши доводи Позивача та представників сторін, розглянувши подані сторонами докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню за таких підстав.
Судом встановлено, що Позивач 07.10.2019року направив до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру запит на публічну інформацію про надання копії (витягу) з проекту землеустрою, на підставі якого земельну ділянку, яка примикає до земельної ділянки з кадастровим номером №1822587001:01:002:0411, в публічній кадастровій карті віднесено до меж населеного пункту с.Мамрин Коростишівського району Житомирської області і, відповідно, до земель комунальної власності.
Відповідно до дослідженого судом листа від 09.10.2019року вказаний запит було скеровано для розгляду до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, Відповідача у справі.
Як зазначено в дослідженому судом оскаржуваному рішенні у вигляді листа від 11.10.2019року Відповідач відмовив Позивачу в наданні запитуваної інформації та одночасно роз`яснив, що запитувана інформація щодо отримання копії чи витягів з проекту землеустрою відносно земельних ділянок надається в порядку передбаченому Законом України "Про адміністративні послуги".
Таке рішення Відповідача, викладене в листі від 11.10.2019року, ґрунтується на вимогах чинного законодавства з огляду на таке.
Безспірно, порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес, регулюються правовими нормами Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13 січня 2011 року N2939-VI (надалі - Закон N 2939-VI), що були чинні на день виникнення спору.
Як зазначено в ст.2 Закону N2939-VI, метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб`єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.
Разом з тим, Позивач не врахував, що правові норми цього Закону не поширюються на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом (ч.2 ст.2 цього ж Закону).
Одночасно суд зазначає, що правові засади реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг визначаються Законом України від 06 вересня 2012 року N 5203-VI "Про адміністративні послуги" (далі - Закон N 5203-VI).
За приписами ч. 1 ст. 1 Закону N 5203-VI адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб`єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов`язків такої особи відповідно до закону.
До адміністративних послуг також прирівнюється надання органом виконавчої влади, іншим державним органом, органом влади Автономної Республіки Крим, органом місцевого самоврядування, їх посадовими особами, державним реєстратором, суб`єктом державної реєстрації витягів та виписок із реєстрів, довідок, копій, дублікатів документів та інші передбачені законом дії, у результаті яких суб`єкту звернення, а також об`єкту, що перебуває в його власності, володінні чи користуванні, надається або підтверджується певний юридичний статус та/або факт (частини друга та третя статті 3 Закону України "Про адміністративні послуги").
Відповідно до положень пункту 9 частини другої статті 2 Закону N 5203-VI дія цього Закону не поширюється на відносини щодо доступу до публічної інформації.
В розумінні вимог статті 9 Закону N 5203-VI адміністративні послуги надаються суб`єктами надання адміністративних послуг безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг, а відповідно до положень частини сьомої статті 12 цього ж Закону України їх перелік затверджується КМ України.
Саме у відповідності до вказаних положень Закону N 5203-VI Розпорядженням КМ України від 16.05.2014 р. N 523-р "Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг" затверджено такий перелік адміністративних послуг.
Як зазначено в Розпорядженні КМ України від 16.05.2014 р. N 523-р, надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць, копій документів, що створюються під час ведення Державного земельного кадастру, та видача відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою, віднесені до переліку адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через центр надання адміністративних послуг (відповідно пункти 62 і 64 Переліку).
Відповідно до підпункту 2 пункту 1-1 цього ж Розпорядження надання цих послуг здійснюється через центри надання адміністративних послуг, утворені згідно із Законом України "Про адміністративні послуги", на основі узгоджених рішень між суб`єктами надання адміністративних послуг та органами, якими утворено такі центри.
Таким чином, запитувана Позивачем інформація про надання копії (витягу) з проекту землеустрою, на підставі якого земельну ділянку, яка примикає до земельної ділянки з кадастровим номером №1822587001:01:002:0411, в публічній кадастровій карті віднесено до меж населеного пункту с.Мамрин Коростишівського району Житомирської області, та про надання копії (витягу з проекту землеустрою, на підставі якого земельну ділянку, яка примикає до земельної ділянки з кадастровим номером №1822587001:01:002:0411, в публічній кадастровій карті віднесено до земель комунальної власності, надається через центри надання адміністративних послуг, утворені згідно із Законом України "Про адміністративні послуги".
Тобто, спірні відносини між сторонами в даній справі підлягають врегулюванню правовими нормами Закону N 5203-VI, а не правовими нормами Закону N2939-VI.
Неврахування Позивачем вказаних вимог Закону N 5203-VI та Закону N2939-VI призвело до помилкового подання запиту від 07.10.2019року до Відповідача, а не до відповідного центру надання адміністративних послуг.
Більш того, Позивач в судовому засіданні визнав, що саме у відповідності до Закону України "Про адміністративні послуги" він через центр надання адміністративних послуг вже отримав бажані копії проекту землеустрою, але такі проекти землеустрою свідчать про невідповідність меж населеного пункту села Мамрин. На думку Позивача, спірна земельна ділянка не підлягала віднесенню до меж цього населеного пункту.
Про це Позивач зазначив також у заяві на відзив Відповідача на позов.
Таким чином, характер доводів Позивача свідчить, що між сторонами мають місце інші спірні відносини, що виходять за межі запиту Позивач від 07.10.2019року та результатів його розгляду , викладених в листі Відповідача від 11.10.2019року.
В силу вимог ст.9 КАС України суд розглядає спір виключно в межах позовних вимог. Недоліки проекту землеустрою щодо віднесення чи не віднесення земельної ділянки, яка примикає до земельної ділянки з кадастровим номером №1822587001:01:002:0411, в публічній кадастровій карті до меж населеного пункту с.Мамрин Коростишівського району Житомирської області, відповідно до позовних вимог Позивача не є предметом судового розгляду саме в даній адміністративній справі.
Одночасно суд роз`яснює Позивачу, що такий спір може бути предметом як позасудового розгляду між сторонами так і предметом самостійного судового розгляду за відповідним позовом Позивача щодо правомірності встановлення в публічній кадастровій карті меж населеного пункту с.Мамрин Коростишівського району Житомирської області.
За наведених обставин, суд приходить до висновку, що звернення Позивача від 07.10.2019року помилково подано як запит на публічну інформацію та не призвело до порушення його права на отримання запитуваних копій (витягів) з проекту землеустрою, на підставі якого земельну ділянку, яка примикає до земельної ділянки з кадастровим номером №1822587001:01:002:0411, а тому позовні вимоги є необґрунтованими і задоволенню не підлягають.
Судові витрати у цій адміністративній справі відсутні.
Керуючись статтями 2,77,90,139-143,242-246,250,255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області відмовити в повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя М.Ф. Нагірняк
Повне судове рішення складене 03 січня 2020 року