
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА (вступна та резолютивна частини)
08 січня 2020 року Справа № 160/7833/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Боженко Н.В.
за участі секретаря судового засідання Трошиної А.С.
за участі:
представника позивача Пилипенко С.О.
представника відповідача Мухи С.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Дніпрі клопотання представника відповідача про призначення експертизи в адміністративній справі №160/7833/19 за позовом Східного офісу Держаудитслужби до Комунального підприємства "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку зі складністю справи, суд проголошує вступну та резолютивну частини ухвали.
Керуючись ст. ст. 102, 103, 136, 236, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача про призначення експертизи у справі №160/7833/19 позовом Східного офісу Держаудитслужби до Комунального підприємства "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради про стягнення заборгованості - задовольнити.
Призначити у справі №160/7833/19 судову економічну експертизу, проведення якої доручити експертам Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (49000, м.Дніпро, вул. Січеславська Набережна, б.17, офіс 361, код ЄДРПОУ 26238495).
На вирішення експерта поставити наступні питання:
-Яку суму у гривневому еквіваленті становили нормативні втрати в теплових мережах Комунального підприємства "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради за 2014 рік?
-Яке відсоткове значення має коефіцієнт нормативних втрат в теплових мережах Комунального підприємства "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради за 2014 рік від кількості поставленого тепла?
-Чи вірно визначено Східним офісом Держаудитслужби суму нормативних втрат в теплових мережах Комунального підприємства "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради у 2014 році в розмірі 6 696 129, 22 грн.?
-Чи вірно визначено Комунальним підприємством "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради суму нормативних втрат в теплових мережах у 2014 році в розмірі 5 064 460, 76 грн.?
-Чи вірно визначено Східним офісом Держаудитслужби коефіцієнт нормативних втрат в теплових мережах Комунального підприємства "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради у 2014 році в розмірі 25,25 % від кількості поставленого тепла?
-Чи вірно визначено Комунальним підприємством "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради коефіцієнт нормативних втрат в теплових мережах у 2014 році в розмірі 26,615% від кількості поставленого тепла?
-Чи підтверджується включення Комунальним підприємством "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради до тарифу на теплову енергію для потреб населення, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №336 від 08.04.2014р. витрати та втрати на покупну теплову енергію, придбану підприємством у Придніпровської ТЕС за ціною 228,04 грн/1Гкал затвердженою постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №2246 від 28.11.2011р. та у якому розмірі (в сумарному виразі та у процентах)?
-Чи відповідає виконаний Комунальним підприємством "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради розрахунок понаднормативних втрат теплової енергії за 2014 рік вимогам постанови Кабінету Міністрів України "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги" №869 від 01.06.2011р. та вимогам постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення окремого обліку доходів і витрат на підприємствах, які здійснюють виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення" №584 від 01.06.2011р.? Якщо не відповідає, то в чому полягає невідповідність?
-Чи підтверджується документально висновок акта ревізії Східного офісу Держаудитслужби за №04.06-21/02 від 04.04.2019р. про завищення Комунальним підприємством "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради заявленої суми субвенції з різниці в тарифах за 2014 рік в сумі 1 631 668, 46 грн.? Якщо не підтверджується, то чому?
Витрати по проведенню експертизи покласти на відповідача - Комунальне підприємство "Коменергосервіс" Дніпровської міської ради (49081, м.Дніпро, вул. Артільна, буд. 6 - Б; код ЄДРПОУ 36639101).
Попередити експерта (експертів) про кримінальну відповідальність, передбачену статтями 384, 385 Кримінального кодексу України за завідомо неправдивий висновок експерта або відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Зобов`язати сторін надати на вимогу експерта матеріали, які є об`єктами експертизи та інші документи, необхідні для проведення експертизи.
Зупинити провадження у справі №160/7833/19 на період проведення експертизи до одержання її результатів.
Матеріали адміністративної справи №160/7833/19 направити до Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (49000, Дніпропетровська область, місто Дніпро, Січеславська Набережна, будинок 17, офіс 361, код ЄДРПОУ 26238495).
Відповідно до ч. 8 ст. 101 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо під час підготовки висновку експерт встановить обставини, що мають значення для справи, з приводу яких йому не були поставлені питання, він має право включити до висновку свої міркування про ці обставини.
Після проведення експертизи матеріали справи, разом із експертним висновком, підлягають поверненню до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Копію ухвали направити учасникам справи, а також Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України до виконання.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали буде складений 10.01.2020 року.
Суддя Н.В. Боженко