Ухвала суду № 86777220, 04.12.2019, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
04.12.2019
Номер справи
911/1676/15
Номер документу
86777220
Форма судочинства
Господарське

Отримати професійний переклад цього документа на англійську мову

Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"04" грудня 2019 р. м. Київ Справа № 911/1676/15

за скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС"

на бездіяльність Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві

у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПК ТРЕЙДСЕРВІСГРУП"

Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗОРЯ - НОВА"

про стягнення 50 202,62 грн.

Суддя Т.П. Карпечкін

В засіданні приймали участь:

від скаржника (стягувача): Грищенко О.М. (довіреність б/н від 22.03.2018 року);

від відповідача 1: не з`явився;

від відповідача 2: не з`явився;

від Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві: не з`явився.

обставини справи:

Господарським судом Київської області 11.06.2015 року винесено рішення у справі № 911/1676/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПК ТРЕЙДСЕРВІСГРУП" та Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗОРЯ - НОВА" про стягнення 50 202,62 грн., яке задоволено частково, присуджено до солідарного стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПК ТРЕЙДСЕРВІСГРУП" та Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗОРЯ - НОВА" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" 26102,00 грн. основного боргу, 2610,20 грн. штрафу, 5737,78 грн. пені, 3916,48 грн. 3% річних, 10 810,10 грн. інфляційних; з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПК ТРЕЙДСЕРВІСГРУП" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" 2853,95 грн. судових витрат; з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗОРЯ - НОВА" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" 2853,95 грн. судових витрат.

26.06.2015 року на примусове виконання рішення від 11.06.2015 року Господарським судом Київської області було видано три відповідні накази № 911/1676/15.

19.11.2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" звернулось до Господарського суду Київської області зі скаргою вих. № 19-1/11 від 19.11.2019 року на бездіяльність Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві, в якій просило суд:

- визнати неправомірною за період з 20.07.2019 року по 19.11.2019 року бездіяльність державного виконавця Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві у виконавчому провадженні № 48109602 щодо примусового виконання наказу Господарського суду Київської області № 911/1676/15 від 26.06.2015 року, котра виразилась у порушенні строків та порядку вчинення виконавчих дій із врахуванням норм Закону України "Про виконавче провадження";

- стягнути з Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" витрати на правничу допомогу у розмірі 3 000,00 грн.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 20.11.2019 року скаргу призначено до розгляду на 02.12.2019 року.

В судове засідання 02.12.2019 року боржники та представник Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві не з`явились, вимоги ухвали Господарського суду Київської області від 23.07.2019 року не виконали, у зв`язку з чим в розгляді скарги оголошено перерву до 04.12.2019 року. Ухвалою Господарського суду Київської області від 02.12.2019 року викликано для участі в наступному судовому засіданні уповноважених представників боржників та Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Також, на виконання ч. 2 ст. 340 Господарського процесуального кодексу України, Шевченківський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві телефонограмою повідомлено про розгляд даної скарги та зобов`язання відділу ДВС виконати вимоги даної ухвали суду.

04.12.2019 року від Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві надійшли заперечення на скаргу, в яких останній зазначив про те, що в матеріалах виконавчого провадження ВП № 48109602 відсутні належні докази повноважень представника скаржника (стягувача) - Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" адвоката Грищенка О.М., оскільки сплив термін довіреності виданої на нього скаржником.

У відповідності до частин 1, 2 ст. 342 Господарського процесуального кодексу України скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються. Неявка стягувача, боржника, державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду скарги, не перешкоджають її розгляду.

Відповідно до пункту 9.7. Постанови Вищого господарського суду України від 17.10.2012 року № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" якщо обов`язок органу державної виконавчої служби вчинити певну дію прямо передбачено законом, але строк її вчинення не зазначений, то бездіяльність даного органу може бути оскаржена в будь-який час, коли скаржник дійде висновку про порушення у зв`язку із цією бездіяльністю його прав та охоронюваних законом інтересів, оскільки правопорушення є таким, що триває в часі.

Представники боржника та виконавчої служби, належним чином повідомлені про час і місце розгляду скарги, в судове засідання 04.12.2019 року не з`явились, що не перешкоджає розгляду скарги.

Розглянувши в судовому засіданні 04.12.2019 року скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" на бездіяльність Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві, заслухавши пояснення представника скаржника, дослідивши наявні у справі докази, судом встановлено наступне.

Як зазначає скаржник, постановою Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві від 13.07.2015 року відкрито виконавче провадження № 48109602 щодо примусового виконання наказу Господарського суду Київської області по справі № 911/1676/15 від 26.06.2015 року про солідарне стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПК ТРЕЙДСЕРВІСГРУП" та Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗОРЯ - НОВА" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" 26 102,00 грн. основного боргу, 2 610,20 грн. штрафу, 5 737,78 грн. пені, 3 916,48 грн. 3% річних, 10 810,10 грн. інфляційних.

Як вбачається з наданої скаржником інформаційної довідки з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, 02.09.2015 року у виконавчому провадженні № 48109602 державним виконавцем було винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження і 25.11.2015 року постанову про арешт коштів боржника, однак керуючись п. 2 ч. 1 ст 47 Закону України "Про виконавче провадження" (у редакції станом на момент винесення постанови) 25.11.2015 року державним виконавчем у зв`язку з відсутністю у боржника майна чи коштів, на які можливо звернути стягнення, було винесено постанову про повернення документа стягувача, яку ухвалою Господарського суду Київської області від 20.01.2016 року № 911/1676/15 скасовано, внаслідок чого постановою від 16.02.2016 року виконавче провадження № 48109602 було відновлено, про що свідчить надана скаржником інформаційна довідка з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень та матеріалів виконавчого провадження.

В обґрунтування скарги Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" зазначає, що після відновлення виконавчих проваджень неодноразово направлялися на адресу Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві клопотання про вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні № 48109602 щодо примусового виконання наказу Господарського суду Київської області № 911/1676/15 від 26.06.2015 року, в тому числі протягом спірного періоду, зокрема у вересні 2019 року, котре залишено ним без задоволення та нехтуванням вимог (пропозицій) щодо вжиття належних та допустимих виконавчих дій.

Також зазначає, що державним виконавцем не було направлено подання до суду для встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника, керівника юридичної особи.

Згідно приписів ч. 1 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Виконавець зобов`язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом; розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання (п. п. 1, 3 ч. 2 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження").

Частинами 4-5 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що вимоги виконавця щодо виконання рішень є обов`язковими на всій території України. Невиконання законних вимог виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом. Під час виконання рішень виконавець має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, яка міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється Міністерством юстиції України разом із державними органами, які забезпечують їх ведення.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право:

- з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну;

- накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку; накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають у касах, на рахунках у банках, інших фінансових установах та органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (крім коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, коштів на рахунках із спеціальним режимом використання, спеціальних та інших рахунках, звернення стягнення на які заборонено законом), на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей;

- здійснювати реєстрацію обтяжень майна в процесі та у зв`язку з виконавчим провадженням, викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що перебувають у виконавчому провадженні

У разі якщо боржник без поважних причин не з`явився за викликом виконавця, виконавець має право звернутися до суду щодо застосування до нього приводу;

- накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом;

- вимагати від матеріально відповідальних і посадових осіб боржників - юридичних осіб або боржників - фізичних осіб надання пояснень за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження;

- у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів;

- отримувати від банківських та інших фінансових установ інформацію про наявність рахунків та/або стан рахунків боржника, рух коштів та операції за рахунками боржника, а також інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком тощо.

Виконавчі дії - це заходи примусового виконання, перелік яких міститься в ст. 10 Закону України "Про виконавче провадження", а саме: звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об`єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами; звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника; вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні; заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов`язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем; інші заходи примусового характеру, передбачені цим Законом.

Як передбачено ч. 2 ст. 36 Закону України "Про виконавче провадження" розшук боржника - юридичної особи, майна боржника організовує виконавець шляхом подання запитів до відповідних органів, установ або проведення перевірки інформації про майно чи доходи боржника, що міститься в базах даних і реєстрах, та перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) або його місцезнаходженням.

Згідно ч. 8 ст. 48 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавець проводить перевірку майнового стану боржника у 10-денний строк з дня відкриття виконавчого провадження. У подальшому така перевірка проводиться виконавцем не рідше ніж один раз на два тижні - щодо виявлення рахунків боржника, не рідше ніж один раз на три місяці - щодо виявлення нерухомого та рухомого майна боржника та його майнових прав, отримання інформації про доходи боржника.

Як передбачено частинами 2, 5 ст. 52 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець може звернути стягнення на кошти боржника - юридичної особи, розміщені на його рахунках і на рахунках, відкритих боржником - юридичною особою через свої філії, представництва та інші відокремлені підрозділи.

У разі відсутності у боржника - юридичної особи коштів в обсязі, необхідному для покриття заборгованості, стягнення звертається на інше майно, належне такому боржникові або закріплене за ним, у тому числі на майно, що обліковується на окремому балансі філії, представництва та іншого відокремленого підрозділу боржника - юридичної особи (крім майна, вилученого з цивільного обороту, або обмежено оборотоздатного майна, майна, на яке не може бути звернено стягнення), незалежно від того, хто фактично використовує таке майно.

Крім того, ст. 54 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець має право звернутися за інформацією про дебіторську заборгованість боржника до органів доходів і зборів. Органи доходів і зборів зобов`язані протягом трьох робочих днів з дня одержання відповідної вимоги виконавця надати виконавцю необхідні документи та інформацію.

В свою чергу, згідно приписів ст. 8 Закону України "Про виконавче провадження", реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій здійснюється в автоматизованій системі виконавчого провадження, порядок функціонування якої визначається Міністерством юстиції України.

Згідно пунктів 2-4 Розділу IV Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження (далі - АСВП), виконавцем до АСВП обов`язково вносяться відомості про проведення всіх виконавчих дій та прийняття процесуальних рішень.

До АСВП в обов`язковому порядку вносяться також відомості про всі документи, отримані на запит державного виконавця, заяви сторін виконавчого провадження, відповіді на них та їх скановані копії.

Відомості про проведення виконавчих дій вносяться до АСВП одночасно з виготовленням документа, на підставі якого вчиняється виконавча дія, або одночасно з виготовленням документа, яким оформлюється проведення виконавчої дії.

У разі здійснення виконавчої дії за межами органу державної виконавчої служби (офіса приватного виконавця) відомості про таку дію вносяться до АСВП не пізніше наступного робочого дня після її проведення.

Постанови виконавця, а також інші документи виконавчого провадження виготовляються за допомогою АСВП. Виготовлення постанов та інших документів виконавчого провадження не в АСВП забороняється.

Положення аналогічного змісту прописані в ст. 8 Закону України "Про виконавче провадження", в якій також зазначено, що у разі тимчасової відсутності доступу до автоматизованої системи допускається виготовлення документів на паперових носіях з подальшим обовязковим внесенням їх до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня після відновлення її роботи.

Міністерство юстиції України забезпечує вільний та безоплатний доступ до інформації Системи у мережі Інтернет на своєму офіційному веб-сайті з можливістю перегляду, пошуку, копіювання та роздрукування інформації (на основі поширених веб-оглядачів та редакторів) без обмежень та цілодобово у формі відкритих даних.

Скаржник зазначає, що як стало йому відомо з відомостей Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, який створений і діє згідно зі ст. 8 Закону України "Про виконавче провадження", Шевченківським районним відділом Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві не вживаються всі необхідні і передбачені Законом України "Про виконавче провадження" заходи примусового виконання, що, на думку скаржника, призвело до неможливості задоволення його вимог за рахунок майна та активів боржника.

Окрім того, скаржник вказує, що підтвердженням бездіяльності державного виконавця при виконанні ним наказу Господарського суду Київської області № 911/1676/15 від 26.06.2015 року є також відсутність реєстрації виконавчих документів в автоматизованій системі виконавчого провадження, до якої в обов`язковому порядку вносяться всі відомості про документи, отримані на запит державного виконавця, заяви сторін виконавчого провадження, відповіді на них та їх скановані копії, про що вказано в п.п. 2-4 Розділу IV Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 2432/5 від 05.08.2016 року.

Твердження Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві про відсутність в матеріалах виконавчого провадження ВП № 48109602 належних доказів повноважень представника стягувача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" адвоката Грищенка О.М., оцінюються судом критично, оскільки вказані твердження непідтведжені жодними доказами.

Окрім того, Шевченківський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві ні обгрунтованих письмових пояснень по суті скарги, ні матеріалів виконавчого провадження до суду так і не надіслав.

Відтак, в матеріалах справи відсутні відомості про проведені державним виконавцем виконавчі дії в межах відкритого виконавчого провадження № 48109602 за спірний період.

У рішенні Європейського суду з прав людини від 17.05.2005 у справі "Чіжов проти України" (заява № 6962/02) зазначено, що позитивним обов`язком держави є організація системи виконання рішень таким чином, щоб гарантувати виконання без жодних невиправданих затримок, і так, щоб ця система була ефективною і законодавчо, і практично, а нездатність державних органів ужити необхідних заходів для виконання рішення позбавляє гарантій, які закріплені у пар. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Відтак, під час розгляду скарги господарським судом було встановлено, що в матеріалах господарської справи № 911/1676/16 відсутні докази в підтвердження належного та своєчасного вчинення державним виконавцем Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві у період з 20.07.2019 року по 19.11.2019 року всіх виконавчих дій, передбачених ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження", необхідних для виконання наказу Господарського суду Київської області № 911/1676/15 від 26.06.2015 року, тобто не організовано виконання судового рішення у порядку, встановленому законом, і державний виконавець таких доказів не надав, вищевказаних тверджень скаржника не спростував, у зв`язку з чим вимога скаржника про визнання неправомірною за період з 20.07.2019 року по 19.11.2019 року бездіяльності державного виконавця Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві у виконавчому провадженні ВП № 48109602 щодо примусового виконання наказу Господарського суду Київської області № 911/1676/15 від 26.06.2015 року, котра виразилась у порушенні строків та порядку вчинення виконавчих дій із врахуванням норм Закону України "Про виконавче провадження" підлягає задоволенню.

З врахуванням викладеного, суд вбачає наявними підстави для задоволення скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" вих. № 19-1/11 від 19.11.2019 року на бездіяльність Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві у виконавчому провадженні ВП № 48109602 щодо примусового виконання наказу Господарського суду Київської області від 911/1676/15 від 26.06.2015 року.

Що стосується заявлених до стягнення з Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" 3 000,00 грн. витрат на правову допомогу, які стягувач просить стягнути на підставі договору № 22-08-2019 про надання адвокатських послуг (правової допомоги) від 22.08.2019 року, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 344 Господарського процесуального кодексу України судові витрати, пов`язані з розглядом скарги, покладаються судом на заявника, якщо було постановлено рішення про відмову в задоволенні його скарги, або на орган державної виконавчої служби чи приватного виконавця, якщо було постановлено ухвалу про задоволення скарги заявника.

Відповідно до ст. 123 Господарського процесуального кодексу України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

За приписами ст. 126 Господарського процесуального кодексу України визначено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

На обґрунтування відшкодування витрат по оплаті послуг адвоката при підготовці скарги на бездіяльність Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві у виконавчому провадженні № 48109602, скаржником було надано копію договору № 22-08-2019 про надання адвокатських послуг (правової допомоги) від 22.08.2019 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія "Компанія "НОТАПС" та адвокатом Грищенком О.М., копію акту прийому-передачі документів від 22.08.2019 року, копію акту здачі-приймання виконаних робіт щодо надання адвокатських послуг (правової допомоги) від 19.11.2019 року, копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, копію посвідчення адвоката, копії документів про взяття на податковий облік та відкриття рахунку, а також квитанцію про оплату послуг адвоката від 12.10.2019 року на суму 3 000,00 грн.

Оглянувши матеріали справи та оцінивши обсяг послуг, що були надані адвокатом Грищенком О.М. скаржнику при підготовці скарги на бездіяльність Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві у виконавчих провадженнях № 48109602, суд дійшов висновку, що витрати на професійну правничу допомогу адвоката в сумі 3 000,00 грн по даній справі є обґрунтованими та співрозмірними об`єму наданих і отриманих юридичних послуг, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 234, 342-345 Господарського процесуального кодексу України та Законом України "Про виконавче провадження", суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС" вих. № 19-1/11 від 19.11.2019 року на бездіяльність Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві у справі № 911/1676/15 задовольнити.

2. Визнати неправомірною за період з 20.07.2019 року по 19.11.2019 року бездіяльність Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві у виконавчому провадженні № 48109602 щодо примусового виконання наказу Господарського суду Київської області від 26.06.2015 року у справі № 911/1676/15, котра виразилась у порушені строків та порядку вчинення виконавчих дій із врахуванням норм Закону України "Про виконавче провадження".

3. Стягнути з Шевченківського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві (01032, місто Київ, вулиця Саксаганського, будинок 110, ідентифікаційний код 34967593) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія " НОТАПС" (03187, м. Київ, вул. Академіка Глушкова, буд. 40, корпус 5, офіс 526, ідентифікаційний код 38964292) 3 000 (три тисячі) грн. 00 коп. витрати на правничу допомогу.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, та може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст. ст. 256-257 Господарського процесуального кодексу України з врахуванням п. 17.5 розділу ХІ Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Т.П. Карпечкін