
Провадження № 3/760/866/20
Справа № 760/32039/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 січня 2020 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Педенко А.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
08 грудня 2019 р. о 04 год. 50 хв. по вулиці Івана Огієнка, 21, місті Києві, водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки «Skoda Fabia», д.н.з НОМЕР_2 , перебуваючи з ознаками наркотичного сп`яніння, а саме: виражене тремтіння пальців рук; поведінка, що не відповідає обстановці; звужені зіниці очей не реагують на світло. Під час руху, не переконався в безпечності, внаслідок чого допустив наїзд на огорожу, в результаті чого автомобіль отримав механічні пошкодження та деформовано огорожу, що перебуває у державній власності.
Від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку ОСОБА_1 відмовився у присутності двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п. 2.5, 10.1 Правил дорожнього руху України.
В судовому засіданні водій ОСОБА_1 пояснив, що в день, час та місці відповідно до складеного протоколу він керував автомобілем марки «Skoda Fabia», д.н.з НОМЕР_2 , під час руху у зв`язку з технічною несправністю автомобіля допустив наїзд на огорожу. Однак стверджує, що не перебував з ознаками наркотичного сп`яніння. Виявлені інспектором поліції ознаки наркотичного сп`яніння, вважає надуманими та такими, що не відповідають дійсності. Від запропонованого огляду на стан наркотичного сп`яніння у встановленому законом порядку він не відмовлявся, оскільки поспішав. Самостійно для проведення огляду на стан наркотичного сп`яніння не звертався.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З оглянутого в судовому засіданні відеозапису нагрудної камери інспектора поліції убачається, що ОСОБА_1 від запропонованого огляду на наркотичного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився у присутності двох свідків.
Обставини, що зафіксовані на відео, підтверджуються наявними у матеріалах справи письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , про те, що в їх присутності ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння у встановленому законом порядку.
Аналізуючи встановлені фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 130 частиною 1 КУпАП, тобто відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; статтею 124 КУпАП, тобто порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
ОСОБА_1 не надав суду доказів, які б вказували на відсутність в його діях подій та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 , інспекторами УПП було запропоновано пройти огляд на стан наркотичного сп`яніння у встановленому законом поряду, а саме проїхати до медичного закладу до лікаря нарколога, оскільки такий огляд не проводиться на місці зупинки транспортного засобу, від чого ОСОБА_1 відмовився у присутності свідків.
Суд не вбачає підстав для звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, таких доказів суду надано не було.
Зібрані в матеріалах справи докази, суд вважає належними та такими, що підтверджують винність ОСОБА_1 , а саме: протоколи про адміністративні правопорушення, схема дорожньо-транспортної пригоди, відеозапис нагрудної камери інспектора поліції, письмові пояснення свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , пояснення ОСОБА_1 .
Враховуючи характер вчинених адміністративних правопорушень та особу правопорушника, останнього слід притягнути до адміністративної відповідальності, виходячи з вимог ст.ст. 33, 36, 124, 130 ч. 1 КУпАП, піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді у виді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 9, 33, 36, 40-1, 124, 130 ч. 1, 251 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП України.
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1(один) рік.
Штраф підлягає сплаті в дохід держави за наступними реквізитами: «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/21081300;Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA428999980000031113149026001; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081300; Призначення платежу: адміністративний штраф у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір, що становить 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп. та підлягає сплаті за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783; Р/Рахунок отримувача: UA798999980000031211256026001; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу: «Судовий збір»
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через районний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: