
Справа № 375/2424/19 Номер провадження 2-а/375/54/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.12.2019 суддя Рокитнянського районного суду Київської області Литвин О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області
про визнання незаконним звільнення, скасування наказу та поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, -
У С Т А Н О В И В :
27.12.2019 позивач звернулася до суду із позовом до Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області щодо визнання незаконним та скасування наказу керівника апарту Рокитнянської районної державної адміністрації від 28.11.2019 № 229-к про її звільнення з посади керівника-адміністратора Центру надання адміністративних послуг Рокитнянської районної державної адміністрації та поновлення її на посаді; визнання факту необгрунтованої відмови щодо переведення її на посаду заступника начальника відділу управління персоналом та бухгалтерського обліку управління соціального захисту населення Рокитнянської районної державної адміністрації грубим порушенням трудових прав та чинного законодавства; стягнення з відповідача на її користь середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу та моральної шкоди в сумі 15 000.00 грн.
Відповідно до положень п.4 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів визначене статтею 20 КАС України.
За приписами статті 20 вказаного Кодексу місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
За змістом частини першої статті 20 КАС України, справи про поновлення на роботі не відносяться до виключного переліку справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Таким чином, компетентним адміністративним судом якому предметно належить розглядати дану адміністративну справу є Київського окружний адміністративний суд.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні (ч. 5 ст. 29 КАС України).
Слід зауважити, що єдиний механізм передачі справи з одного адміністративного суду до іншого визначений ст. 29 КАС України. Хоча відповідним пунктом дане питання не врегульоване, справа має бути передана до Київського окружного адміністративного суду саме на підставі ст. 29 КАС України.
Приймаючи дане рішення суд керується і положеннями ст. 6 КАС України, якими передбачено верховенство права при вирішенні справи. Застосовуючи даний принцип, суд виходить з того, що людина її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини. При цьому, забороняється відмова в розгляді та вирішенні справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Підсумовуючи наведене, суд вважає за необхідне направити дану справу до суду, який є компетентним для розгляду спору даної категорії, задля уникнення можливого скасування рішення суду в такій справі з підстав його розгляду судом, який був не компетентним для його розгляду або не встановлений на підставі закону.
Статтею 30 КАС України встановлено, що адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись ст.ст. 20, 29, 171 КАСУкраїни, суддя -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області про визнання незаконним звільнення, скасування наказу та поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди передати за належністю до Київського окружного адміністративного суду (бульвар Лесі Українки, 26-a, Київ, 01133).
Копію даної ухвали направити до відома позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду через Рокитнянський районний суд Київської області протягом п`ятнадцяти з дня її ухвалення .
Суддя О.В. Литвин
Ухвала набрала законної сили "_"__________20____