Рішення № 86738947, 24.12.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2019
Номер справи
300/1997/19
Номер документу
86738947
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" грудня 2019 р. справа № 300/1997/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Главача І.А.,

за участю секретаря судового засідання - Станішевської В.Р.,

представника позивача – не з`явився,

представника відповідачів – не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольтар", до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій та рішень, скасування рішень та зобов`язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Ольтар" (надалі, також – позивач, ТзОВ "Ольтар") 07.10.2019 звернулося до суду з позовною заявою до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (надалі, також – відповідач 1), Державної фіскальної служби України (надалі, також – відповідач 2, ДФС України) про: визнання протиправним та скасування рішення контролюючого органу – Комісії Головного управління ДФС в Івано-Франківській області від 20.05.2019 щодо включення ТзОВ "Ольтар" до переліку ризикових платників податків; зобов`язання виключити ТзОВ "Ольтар" з переліку ризикових платників податків; визнання протиправними та скасування рішень комісії ДФС України №1235406/38712523, №1235407/38712523, №1235413/38712523 від 25.07.2019; зобов`язання ДФС України зареєструвати податкові накладні №13 від 27.05.2019, №15 від 07.06.2019, №12 від 13.05.209 в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем їх подання.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем 1 протиправно внесено ТзОВ "Ольтар" в реєстр ризикових платників на підставі підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку, які затверджено листом ДФС України від 05.11.2018 №4065/99-99-07-05-04-18, що не є нормативно-правовим актом, затвердженим та зареєстрованим у встановленому порядку. Відтак, представник позивача – директор ТзОВ "Ольтар" переконана, що застосування у роботі органу державної влади критеріїв, які не затверджені жодним нормативно-правовим актом, що породжує правові наслідки для широкого кола платників, у тому числі і позивача, свідчить про грубе порушення відповідачем 1 положень статті 19 Конституції України. Крім цього, представник переконана, що ТзОВ "Ольтар" не відповідає жодному з критеріїв, перелічених в підпункті 1.6 пункту 1 Критеріїв, є сумлінним платником податків, однак внаслідок неправомірного рішення відповідача 1 позбавлене можливості повноцінно здійснювати господарську діяльність та виконувати обов`язок щодо своєчасної реєстрації податкових накладних. Так, внаслідок такого протиправного рішення, відповідачем 1 зупинено реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних №12 від 13.05.2019, №13 від 27.05.2019, №15 від 07.06.2019. На вимогу контролюючого органу позивачем надано пояснення та додаткові документи для підтвердження здійснених операцій, з метою прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Однак, відповідачем 2, 25.07.2019 прийнято рішення про відмову у реєстрації таких податкових накладних, з огляду на ненадання платником копії документів, а саме: розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків. Не погоджуючись із таким рішенням комісії ДФС України, представник позивача вказала на необхідність їх скасування та проведення реєстрації податкових накладних днем їх подання, оскільки з урахуванням вимог пункту 14 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, позивачем надано усі необхідні документи стосовно проведених операцій, що також підтверджено рішенням комісії регіонального рівня від 24.07.2019 про реєстрацію податкових накладних.

З урахуванням наведених обставин, позивач просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.10.2019 позовну заяву ТзОВ "Ольтар" залишено без руху та надано десятиденний термін з дня вручення (отримання) копії ухвали для усунення виявлених суддею недоліків (а.с.85-86).

У межах встановленого судом строку недоліки позовної заяви позивачем усунуто (а.с.91-92), відтак, ухвалою суду від 01.11.2019 відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом сторін), згідно із положеннями статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також – КАС України) (а.с.1-2). Судовий розгляд справи призначено на 25.11.2019 об 11:00 год.

На адресу суду 21.11.2019 представником відповідачів подано відзив на позовну заяву від 10.11.2019 №1138/09-19-08-02 (а.с.103-104 та зворотна сторона). У відзиві проти задоволення позовних вимог ТзОВ "Ольтар" представник відповідача заперечив та, зокрема, вказав, що відмова у реєстрації податкових накладних зумовлена ненаданням платником копій розрахункових документів, банківських виписок із особових рахунків, які не долучено представником позивача також і до позовної заяви. Відтак, враховуючи приписи пункту 21 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, щодо підстав для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, відповідачем 2 правомірно прийнято оскаржені рішення. Разом з цим, представник зазначив, що ТзОВ "Ольтар" не включено до переліку ризикових платників податків, а тому, і вимога останнього про визнання протиправними дії відповідача в цій частині та зобов`язання виключити позивача з такого переліку є безпідставними.

За таких обставин, представник відповідачів просить у задоволенні позовних вимог ТзОВ "Ольтар" відмовити.

Представником позивача 25.11.2019 подано до суду клопотання про відкладення розгляду справи (а.с.110-111).

Під час проведення судового засідання 25.11.2019 подане представником позивача клопотання судом задоволено та ухвалено відкласти розгляд справи на 10.12.2019 об 11:20 год (а.с.113).

На адресу суду 10.12.2019 від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності позивача (а.с.122-123).

Також, 10.12.2019 судом отримано відповідь на відзив від 06.12.2019 (а.с.124-127), у якій представник позивача із доводами представника відповідача, наведеними у відзиві на позов не погодилась. Зазначила, що ні станом на дату формування квитанцій по податкових накладних щодо позивача, ні станом на дату звернення до суду, відсутній будь-який нормативно-правовий акт, що затверджує Критерії ризиковості платника податку та критерії ризиковості здійснення операцій. Такі критерії визначено лише у листі ДФС України, який на переконання представника, не підлягає застосуванню в межах спірних правовідносин. Також, повторно звернула увагу, що ТзОВ "Ольтар" не відповідає жодному з критеріїв ризиковості, є сумлінним платником податків. Щодо зупинення реєстрації податкових накладних зауважила, що жодного посилання на конкретний критерій, визначений у пункті у вищевказаного листа ДФС України у квитанціях про зупинення податкових накладних – не наведено; у прийнятих відповідачем 2 рішеннях про відмову у реєстрації податкових накладних вказано на ненадання позивачем копій розрахункових документів та банківських виписок із особових рахунків, що не відповідає дійсності, оскільки до матеріалів позовної заяви, а також, до письмових пояснень, наданих відповідачу 1 долучено усі необхідні для прийняття відповідного рішення документи. Враховуючи наведене, представник переконана, що відповідачами не доведено факту правомірності прийнятих рішень та їх обґрунтованості.

Під час судового розгляду справи 10.12.2019 представником відповідача надано суду додаткові пояснення щодо суті спору від 10.12.2019 №1339/09-19-08-02, де зазначено, що у відзиві на позовну заяву представником помилкового зазначено, що ТзОВ "Ольтар" не внесено до переліку ризикових платників податку, що не відповідає дійсним обставинам. Так, представник вказав, що ТзОВ "Ольтар" внесено до такого переліку відповідно до протоколу №98 від 20.05.2019. Оскаржене рішення прийнято Комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН на підставі службової записки Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, у якій вказано, що за результатами аналізу інформації, наявної в інформаційних базах ДФС встановлено проведення господарських операцій з елементами ризиковості, наявності елементів «пересортиці». Також, представник відповідача зауважив, що критерії ризиковості здійснення операцій погоджено Міністерством фінансів України, згідно із листом від 31.10.2018 №26010-06-05/28170, відповідно до вимог пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117. Враховуючи наведене, виключення з переліку ризикових платників податку позивача можливе лише за умови усунення ознак ризиковості.

У судовому засіданні 10.12.2019 судом задоволено клопотання представника відповідачів та ухвалено відкласти розгляд справи на 24.12.2019 об 11:00 год (а.с.141).

Судом 24.12.2019 отримано додаткові письмові пояснення позивача, у яких представник повторно звернула увагу на неправомірність застосування відповідачем 1 листа ДФС України, яким затверджено критерії ризиковості платника податку, оскільки це призводить до порушення прав ТзОВ "Ольтар" у формі зупинення поданих ним до реєстрації податкових накладних та призводить до необхідності надання позивачем додаткових документів для підтвердження правомірності складення такої податкової накладної.

Представник позивача та представник відповідачів у судове засідання 24.12.2019 не з`явились, причини такої неявки суду не повідомили. Про належне повідомлення сторін щодо дати, часу та місця проведення судового розгляду справи свідчать наявні в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення та розписка про повідомлення щодо розгляду справи (а.с.142).

Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 205 КАС України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Дослідивши в сукупності позовну заяву, відзив на позов, відповідь на відзив, додаткові письмові пояснення та письмові докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення на позов, судом встановлено такі обставини.

ТзОВ "Ольтар" складено та направлено для реєстрації до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області електронні податкові накладні: №12 від 13.05.2019, предметом якої є здійснене постачання ТзОВ "Тарасов та товариші" товару "шпон смерековий лущений товщ. 2 мм" у кількості 0,073673 м3 на суму 722,00 грн (а.с.20); №13 від 27.05.2019, предметом якої є здійснене постачання ТзОВ "Тарасов та товариші" товару "шпон смерековий лущений товщ. 2 мм" у кількості 4,5918367 м3 на суму 45 000,00 грн (а.с.21); №15 від 07.06.2019 предметом якої є здійснене постачання ТзОВ "Тарасов та товариші" товару "шпон смерековий лущений товщ. 2 мм" у кількості 5,3344897 м3 на суму 52 278,00 грн (а.с.22).

Водночас, з відомостей, наявних у Електронному кабінеті платника, позивачем встановлено, що починаючи з 20.05.2019 ТзОВ "Ольтар" внесено до переліку ризикових платників податків, з огляду на встановлену відповідність підприємства підпункту 1,6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку (а.с.19).

Так, згідно зі змістом службової записки начальника Івано-Франківського управління ГУ ДФС в області (а.с.134), на розгляд Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних передано інформаційну довідку по ТзОВ "Ольтар" (а.с.135-136).

Відповідно до протоколу від 20.05.2019 № 98 Комісія Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, розглянувши службову записку Івано-Франківського управління ГУ ДФС в області від 20.05.2019 №393/09-19-55-12-20 ухвалила, зокрема: включити підприємство ТзОВ "Ольтар" (код 38712523) до переліку ризикових платників податків (а.с.137-138).

Відповідачем 1 прийнято подані ТзОВ "Ольтар" податкові накладні №12 від 13.05.2019, №13 від 27.05.2019 та №15 від 07.06.2019, та в результаті їх опрацювання направлено позивачу квитанції від 29.05.2019 №9111469591, від 14.06.2019 №9128263111, від 26.06.2019 №9138536886 (а.с.23-25), згідно зі змістом яких, реєстрацію податкових накладних зупинено та повідомлено, що податкові накладні відповідають вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку; запропоновано ТзОВ "Ольтар" надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Таким чином, підставою для зупинення реєстрації податкових накладних, виписаних позивачем, стало включення підприємства ТзОВ "Ольтар" до переліку платників податків за критерієм ризиковості платників відповідно п.1.6 «наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником».

На виконання вказаних у квитанціях вимог, позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 17.07.2019 №№1, 2, 3 (а.с.26, 28, 30). У повідомленнях позивачем роз`яснено, що основним видом діяльності ТзОВ "Ольтар" за КВЕД є 47.11; згідно статуту підприємства, позивач має право здійснювати також інші види діяльності, не заборонені чинним законодавством України, в тому числі, - КВЕД 16.10 та 46.73; середньооблікова чисельність працівників становить 3 особи (директор, верстатник, деревообробного верстату та підсобний робітник); середня зарплата працівників становить 4 324,33 грн. До таких повідомлень ТзОВ "Ольтар" долучено також документи, на підтвердження здійснення господарських операцій зазначених у зупинених податкових накладних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, що підтверджується відміткою про кількість додатків у поданих повідомленнях.

Отримання відповідачем 1 вищевказаних повідомлень з додатками підтверджено квитанціями №2 від 17.07.2019 (а.с.27, 29, 31).

До матеріалів позову представником ТзОВ "Ольтар" долучено і копії пояснень №17/07/19-1, №17/07/19-2, №17/07/19-3 від 17.07.2019 (а.с.41-43), у яких позивач повторно повідомив, що його основним видом діяльності за КВЕД є 47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. При цьому, позивач, згідно зі статутом, має право здійснювати й інші види діяльності, зокрема, за КВЕД 16.10 Лісопильне та стругальне виробництво та 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Роз`яснено середньооблікову чисельність працівників та їх середню зарплату; використання орендованого приміщення на підставі договору оренди №02/01 від 02.01.2019 з ФОП ОСОБА_1 . Окрім цього, вказано на документи, якими підтверджено здійснення господарських операцій, що передували продажу ТзОВ "Тарасов та Товариші" товару "шпон лущений смерековий товщиною 2,0 мм" та долучено до таких пояснень додаткові документи, що розкривають зміст таких операцій.

За результатами розгляду відповідачем 1 поданих позивачем пояснень та додаткових документів, 24.07.2019 прийнято рішення про реєстрацію податкових накладних №12 від 13.05.2019, №13 від 27.05.2019 та №15 від 07.06.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.32-34). Однак, надалі, ДФС України 25.07.2019 прийнято рішення за №№1235406/38712523, 1235407/38712523, 1235413/38712523, якими відмовлено ТзОВ "Ольтар" у реєстрації вищевказаних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв`язку із ненаданням платником податку копій документів, а саме – розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (а.с.35-40).

Не погоджуючись із такими діями та рішеннями відповідачів, ТзОВ "Ольтар", з метою відновлення своїх порушених прав, звернулось до суду із даною позовною заявою.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.

Оцінюючи наведені сторонами аргументи, суд керується положеннями Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства України, враховує приписи Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117, Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" від 11 вересня 2003 року №1160-IV, а також інших законів та підзаконних нормативно-правових актів.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів на митну територію України; г) вивезення товарів за межі митної території України; ґ) виключено; д) виключено; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

В свою чергу, пунктом 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117, (надалі, також - Порядок №117) встановлено, що податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Згідно із пунктом 6 Порядку №117, у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пункту 10 Порядку №117, критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Судом встановлено, що відповідно до офіційного веб-порталу Верховної Ради України (https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/n0001872-18), Критерії ризиковості платника податку, які були застосовані відповідачем 1, оформлені листом ДФС України від 05 листопада 2018 року за №4065/99-99-07-05-04-18.

Згідно з підпунктом 1.6 пункту 1 вказаних Критеріїв, комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків.

Разом з цим, судом встановлено, що всупереч вимогам пункту 10 Порядку №117, вказані Критерії ризиковості платника податку не затверджено нормативним актом ДФС України та не погоджено Міністерством фінансів України.

При цьому, суд відхиляє доводи представника відповідачів про наявний на офіційному веб-порталі Верховної Ради України (https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v2601201-18) лист Міністерства фінансів України від 31 жовтня 2018 року №26010-06-5/28170, згідно з яким, "Міністерство фінансів України погоджує критерії ризиковості платника податку та критерії ризиковості здійснення операцій, надіслані листом Державної фіскальної служби України від 29.10.2018 №3104/4/99-99-07-05-04-13, за умови, що вони будуть переглянуті протягом місяця".

Так, суд зазначає, що цей лист не є належним доказом погодження Міністерством фінансів України Критеріїв ризиковості платника податку.

З вищеописаного листа Міністерства фінансів України неможливо встановити, що він стосується Критеріїв ризиковості платника податку, викладених саме в листі ДФС України від 05.11.2018 №4065/99-99-07-05-04-18;

Пунктом 10 Порядку №117 передбачено право Мінфіну або погодити, або надіслати ДФС на доопрацювання надіслані на погодження Критерії ризиковості платника податку, при цьому не передбачено право Мінфіну погоджувати такі критерії з будь-якими умовами.

Доказів дотримання ДФС України умов погодження Міністерством фінансів України таких Критеріїв матеріали справи не містять.

Також суд зазначає, що відповідно до статті 1 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" від 11.09.2003 №1160-IV, (надалі, також - Закон №1160-IV), регуляторний акт - це: прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб`єктами господарювання; прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб`єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом.

Регуляторний орган - Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Національний банк України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, інший державний орган, центральний орган виконавчої влади, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцевий орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, а також посадова особа будь-якого із зазначених органів, якщо відповідно до законодавства ця особа має повноваження одноособово приймати регуляторні акти.

ДФС України, відповідно до пункту 1 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 за №236, є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.

Статтею 25 Закону №1160-IV визначено особливості прийняття регуляторних актів органами виконавчої влади, їх посадовими особами та встановлено, що регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом виконавчої влади або його посадовою особою, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу; проект регуляторного акта не був оприлюднений; проект регуляторного акта не був поданий на погодження із уповноваженим органом; щодо проекту регуляторного акта уповноваженим органом було прийнято рішення про відмову в його погодженні.

Крім того, відповідно до пункту 3 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 №731 (надалі, також - Положення №731), на державну реєстрацію подаються нормативно-правові акти, прийняті уповноваженими на це суб`єктами нормотворення в електронній (через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади) або паперовій формі в порядку, визначеному Мін`юстом, що містять норми права, мають неперсоніфікований характер і розраховані на неодноразове застосування, незалежно від строку їх дії (постійні чи обмежені певним часом) та характеру відомостей, що в них містяться, у тому числі з грифами "Для службового користування", "Особливої важливості", "Цілком таємно", "Таємно" та іншими, а також прийняті в порядку експерименту.

Згідно з підпунктом "б" пункту 4 Положення №731, державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти будь-якого виду (постанови, накази, інструкції тощо), якщо в них є одна або більше норм, що, зокрема, мають міжвідомчий характер, тобто є обов`язковими для інших міністерств, органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, що не входять до сфери управління органу, який видав нормативно-правовий акт.

Відповідно до пункту 6 Положення №731, державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади здійснює Мін`юст.

За вимогами пункту 15 Положення №731, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади направляють для виконання нормативно-правові акти лише після їх державної реєстрації та офіційного опублікування. У разі порушення зазначених вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані. При направленні на виконання та опублікуванні нормативно-правового акта посилання на дату і номер державної реєстрації акта є обов`язковим.

Враховуючи наведені правові положення, суд зазначає, що Критерії ризиковості платника податку мають ознаки регуляторного акта, оскільки встановлюють норми права, передбачають неодноразове їх застосування щодо невизначеного кола осіб та здійснюють безпосередній вплив на господарську діяльність суб`єктів господарювання, так як спрямовані на правове регулювання відносин щодо визначення платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, що є підставою для зупинення реєстрації податкових накладних, сформованих таким платником податків.

Однак, як встановлено судом, Критерії ризиковості платника податку, застосовані відповідачем 1, не зареєстровані у Міністерстві юстиції України, а відтак вважаються такими, що не набрали чинності.

Разом з цим, суд звертає увагу на правові висновки, викладені у постанові Верховного Суду у рішенні від 02 квітня 2019 року по справі №822/1878/18, де суд зазначив, що листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні статті 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України. Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Крім того, акти, що затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов`язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством.

Відповідно до частини 5 статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що використання Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області Критеріїв оцінки ризиковості платника податку, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, встановлених листом від 05 листопада 2018 року №4065/99-99-07-05-04-18 є необґрунтованим та протиправним.

Водночас, з матеріалів справи судом встановлено, що позивача включено до переліку ризикових платників податку відповідно до підпункту 1.6 пункту 6 Критеріїв, а саме, на підставі податкової інформації, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Так, відповідно до копії службової записки від 20.05.2019 №393/09-19-55-12-20, Івано-Франківське управління ГУ ДФС в області передало на розгляд Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, створену відповідно до наказу ГУ ДФС в Івано-Франківській області від 14.03.2018 №351 інформаційну довідку по ТзОВ "Ольтар" (код ЄДРПОУ – 38712523) (а.с.134).

Згідно зі змістом такої інформаційної довідки (а.с.135-136), основним видом діяльності підприємства є роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (КВЕД 47.11), проте, фактично підприємство здійснює реалізацію продукції переробки деревини (пиломатеріали дубові необрізні, шпон струганий дубовий, вагонка, шпали хвойні, дрова паливні та ін.). В січні 2019 року позивачем здійснено придбання вугілля кам`яного у ТзОВ «Стартнафта Україна» в обсязі 66,85 т, на загальну суму 426,9 тис. грн, в тому числі, ПДВ на суму 71,1 тис. грн. Зазначений товар реалізовано позивачем протягом січня-лютого поточного року неплатнику ПДВ в обсязі 31,9 т на суму 170,0 тис. грн, як операції звільнені від оподаткування відповідно до пункту 45 Розділу ХХ Перехідних положень ПК України, при цьому, платником допущено порушення вимог пункту 198,5 статті 198 ПК України.

З метою відпрацювання таких операцій позивача, відповідачем 1 направлено ТзОВ "Ольтар" запит від 14.03.2019 №1396/10/09-19-55-12-19 про надання інформації з представленням копій документів щодо перебування у фінансово-господарських відносинах з контрагентом ТзОВ «Стартнафта Україна» по1 ланці ланцюга проходження ТМЦ (робіт, послуг, цінних паперів, нематеріальних активів тощо) відповідно до укладених договорів та виписаних (отриманих) накладних, податкових накладних, умови транспортування та зберігання товару та подальшої його реалізації.

У довідці вказано, що направлений відповідачем 1 запит позивачем отримано 22.03.2019, проте відповіді не надано.

Разом з цим, у довідці йдеться про те, що в березні поточного року позивачем здійснено реалізацію бензопил MS 18035 см ТзОВ «Трейдфорест» (код ЄДРПОУ – 41093243) на загальну суму 90,0 тис. грн, в тому числі ПДВ – 15,0 тис. грн, проте, у контролюючого органу відсутня інформація щодо походження такого товару (згідно даних ЄРПН за 2017-2019 роки зазначений товар позивачем не придбавався). У довідці також відмічено, що з січня 2017 року підприємство декларує від`ємне значення по ПДВ, який по декларації

Однак, жодних доказів на підтвердження направлення позивачу будь-яких запитів стосовно обґрунтування здійснених ТзОВ "Ольтар" господарських операцій, та отримання запитів позивачем, матеріали справи не містять. Не надано представником позивача і будь-яких доказів на підтвердження достовірності виявленої відповідачем 1 інформації.

Таким чином, не підтвердженими залишаються встановлені відповідачем 1 обставини щодо здійснення позивачем ризикових операцій, на підставі яких ТзОВ "Ольтар" і включено до переліку ризикових платників податку.

Відповідно до пункту 6 Порядку № 117 у разі, коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Отже, прийняття стосовно позивача рішення про віднесення його до ризикових платників податків створює для нього правові наслідки у вигляді зупинення реєстрації всіх без винятку податкових накладних, які будуть подаватися ним на реєстрацію, що і відбулося при поданні останнім для реєстрації податкових накладних №12 від 13.05.2019, №13 від 27.05.2019 та №15 від 07.06.2019.

При цьому, суд звертає увагу, що у квитанціях відповідачем 1 не вказано ані рішення, згідно якого позивача віднесено до переліку ризикових платників, ані необхідних для подання документів, вичерпний перелік яких встановлений чинним законодавством.

Враховуючи все вищевикладене, на переконання суду, порушені права та інтереси позивача підлягають відновленню, шляхом скасування вказаного рішення суб`єкта владних повноважень.

Також суд погоджується із твердженнями представника позивача щодо наявності підстав для задоволення похідної вимоги про зобов`язання Головного управління ДФС у Івано-Франківській області виключити ТзОВ "Ольтар" з переліку ризикових платників податків, оскільки обов`язку відповідача у разі скасування рішення Комісії судом вчинити дії щодо виключення платника зі такого переліку законодавчо не визначено.

Водночас, беручи до уваги визнання судом протиправним включення позивача до переліку ризикових підприємств, прийняте відповідачем 1 рішення про зупинення реєстрації податкових накладних на підставі підпункту 1.6 пункту 6 Критеріїв є безпідставним та помилковим.

Надаючи правову оцінку рішенню ДФС України про відмову в реєстрації поданих позивачем податкових накладних, суд зважає на такі обставини.

Як уже зазначено вище судом, відповідно до змісту оскаржених рішень ДФС України (а.с.35-40), відмова у реєстрації податкових накладних №12 від 13.05.2019, №13 від 27.05.2019 та №15 від 07.06.2019 зумовлена ненаданням платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

В той же час, згідно із повідомленнями про зупинення реєстрації податкових накладних, позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зважаючи на вказане, позивачем направлено відповідачу 1 пояснення із обґрунтуванням здійснених господарських операцій, а також низку первинних документів.

Так, згідно із копіями дозволів №39.16.26 та №40.16.26 від 02.03.2016, №252.17.26 від 02.06.2017, виданих Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області, які дійсні до 01.03.2021 та 01.06.2022, ТзОВ "Ольтар" дозволяється виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: технічне обслуговування та експлуатація машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме – технологічне устаткування деревообробної промисловості, за адресою виробництва, розташування устаткування: вул. Вітовського, буд. 32 М, м. Галич, Івано-Франківська область; виконання робіт підвищеної небезпеки – лісосічні роботи, трелювання лісу (а.с.62-64).

Оренда позивачем виробничого приміщення для здійснення господарської діяльності за адресою АДРЕСА_1 , м. Галич, Івано-Франківська область, 77101 підтверджується копією договору оренди №02/01 (а.с.59-60).

Відповідно до копії Договору №38 від 22.05.2019, укладеного між позивачем та ТзОВ "Галфанера", ТзОВ "Ольтар" (замовником) доручено ТзОВ "Галфанера" (виконавцю) виконувати у відповідності до умов цього договору роботу з переробки давальницької сировини, а замовник зобов`язується приймати готову продукцію та оплатити проведену роботу; предметом договору є виробництво партій шпону (а.с.44-46).

Надання позивачем, згідно даного договору, давальницької сировини – пиломатеріалів хвойних у кількості 41,60 м3 підтверджується копією Акта приймання-передачі давальницької сировини (матеріалів) від 27.05.2019 (а.с.47).

Згідно з копією Акта здачі-приймання виконаний робіт (готової продукції) від 04.06.2019, складеного відповідно до Договору №38 від 22.05.2019, ТзОВ "Галфанера" (виконавцем) передано ТзОВ "Ольтар" (замовнику) готову продукцію: шпон лущений смерековий товщиною 2,0 мм у кількості 20 м2 (а.с.48).

Актом здачі приймання робіт (надання послуг) №2 від 04.06.2019 (а.с.49), складеного відповідно до вищевказаного Договору, також підтверджується, що ТзОВ "Галфанера" виконано такі роботи (надано такі послуги): переробка давальницької сировини у кількості 41,60 м3 та виробництво шпону лущеного смерекового товщиною 2,0 мм у кількості 20,00 м3. Загальна сума з ПДВ, що підлягає сплаті замовником встановлена у розмірі 42 432,00 грн.

Відповідно до копії Договору купівлі-продажу №03/01/19-о від 03.01.2019, укладеного між Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (продавцем) та ТзОВ "Ольтар" (покупцем), згідно із умовами якого, продавець зобов`язується передати у власність покупця одноразово або партіями товарно-матеріальні цінності, а покупець зобов`язується прийняти товар та оплатити його вартість (а.с.50-51).

Так, у відповідності до копії видаткової накладної №27/05 від 27.05.2019, складеної на виконання Договору купівлі-продажу №03/01/19-о від 03.01.2019, ТзОВ "Ольтар" одержано від постачальника - Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 товар - пиломатеріали хвойні у кількості 41,60 м3 та сплачено загальну вартість з ПДВ у розмірі 66 560,00 грн (а.с.52).

Водночас, представником позивача також надано копію Договору №02/01/18-Т від 02.01.2019, згідно зі змістом якого, даний договір укладено Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (виконавцем) та ТзОВ "Ольтар" (замовником) про зобов`язання виконавця за замовленням замовника надавати транспортні послуги з перевезення вантажів по території України (а.с.53-54).

Копіями товарно-транспортних накладних №27/5 від 27.05.2019 та №04/06 від 04.06.2019 підтверджується транспортування автомобільним перевізником - Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 вантажу – пиломатеріалів хвойних від вантажовідправника - Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 вантажоодержувачу - ТзОВ "Ольтар" у кількості 41,60 м3 на загальну суму з ПДВ 66 560,00 грн, а також, вантажу – шпону лущеного смерекового товщиною 2,0 мм у кількості 20,00 м3 (а.с.57-58).

Згідно з копією договору купівлі-продажу №1/03/19 від 04.03.2019, укладеного ТзОВ "Ольтар" (продавцем) та ТзОВ "Тарасов та Товариші" (покупцем), продавець зобов`язується поставити та передати у власність покупця товар – шпон лущений твердолистяних та шпилькових порід дерева, а покупець зобов`язується прийняти на складі продавця та оплатити його на умовах даного договору (а.с.65-66).

Придбання ТзОВ "Тарасов та Товариші" у ТзОВ "Ольтар" вказаного товару на підставі договору №1/03/19 від 04.03.2019 на суму 45 000 грн та 56 000 грн підтверджується копіями платіжних доручень №2600445811 від 27.05.2019 та №2600445783 від 13.05.2019, а також, копіями повідомлень ТзОВ "Тарасов та Товариші" про призначення платежу №№07/06/19-19, 07/06/19-16 від 07.06.2019 (а.с.67-70).

Проведення розрахунку за придбаний ТзОВ "Тарасов та Товариші" у ТзОВ "Ольтар" товар підтверджено і копією Акта звірки розрахунків, видатковою накладною №12 від 07.06.2019 (а.с.71, 72).

У відповідності до копії товарно-транспортної накладної №03 від 07.06.2019, ТзОВ "Тарасов та Товариші" одержано товар – шпон лущений смерековий 2,0 мм, придбаний у ТзОВ "Ольтар", у кількості 10 м3, загальною вартістю з ПДВ 98 000 грн (а.с.73-74).

Одержання таких документів від ТзОВ "Ольтар" представник відповідача не заперечує, однак зазначає, що оскаржені рішення відповідачем 2 прийнято з огляду на відсутність у поданих позивачем матеріалах розрахункових документів та банківських виписок із особових рахунків (зворотна сторона а.с.103).

Як встановлено положеннями абзацу 17 статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 №265/95-ВР, розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Отже, всупереч доводам представника відповідача, до матеріалів справи та пояснень поданих відповідачу 1, позивачем долучено розрахункові документи, в тому числі, щодо придбання та транспортування пиломатеріалів хвойних у кількості 41,60 м3 (а.с.52, 57), шпону лущеного смерекового товщиною 2,0 мм у кількості 20,00 м3 (а.с.49, 58) та продажу і транспортування товару - шпону лущеного смерекового 2,0 мм (а.с.67-70).

За наявності таких розрахункових документів (копій видаткових накладних, актів приймання-передачі давальницької сировини (матеріалів), здачі-приймання виконаних робіт (готової продукції), здачі-приймання робіт (надання послуг), звірки розрахунків, платіжних доручень, товарно-транспортних накладних) а також, копій договорів, якими врегульовано правовідносини позивача із вищевказаними контрагентами, на переконання суду, ТзОВ "Ольтар" підтверджено необхідними документами реальність здійснення господарських операцій, відображених у податкових накладних №12 від 13.05.2019, №13 від 27.05.2019 та №15 від 07.06.2019, у реєстрації яких ДФС України відмовлено.

При цьому, суд звертає увагу відповідачів на положення пункту 14 Порядку №117, згідно із яким, перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе, зокрема, розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків.

Враховуючи зазначену альтернативу, встановлену законодавцем, платник податку не зобов`язаний подавати контролюючому органу для реєстрації податкової накладної, окрім інших матеріалів, і розрахункові документи і банківські виписки з особових рахунків

Крім того, слід зазначити, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків, а вживання контролюючим органом загального посилання на Критерії оцінки, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.

Невиконання контролюючим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акту індивідуальної дії, з урахуванням вищенаведених висновків суду, також призводить до його протиправності.

Враховуючи усі вищенаведені обставини, суд зазначає, що відповідно до вимог частин 1 та 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно зі змістом частини 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Так, з огляду на встановлену судом безпідставність та протиправність включення ТзОВ "Ольтар" до переліку ризикових платників, та як наслідок – необґрунтоване зупинення реєстрації податкових накладних, враховуючи висновок суду про достатність поданих документів для реєстрації останніх у Єдиному реєстрі податкових накладних, та неправомірність рішень ДФС України про відмову у здійсненні такої реєстрації, що свідчить про недотримання відповідачами вимог частини 2 статті 2 КАС України, суд дійшов переконання про наявність підстав для задоволення позовних вимог ТзОВ "Ольтар" у повному обсязі.

Частиною 1 статті 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У зв`язку із заявленням ТзОВ "Ольтар" позовних вимог до двох відповідачів, судові витрати стягуються за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області та Державної фіскальної служби України пропорційно до розміру заявлених позивачем та задоволених судом позовних вимог.

Згідно із наявним в матеріалах справи платіжним дорученням №30 від 25.10.2019, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 7 684,00 грн (а.с.3). Доказів про понесення позивачем інших витрат, пов`язаних з розглядом справи суду не надано.

Відтак, підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області та Державної фіскальної служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольтар" сума сплаченого позивачем судового збору.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення контролюючого органу – Комісії Головного управління ДФС в Івано-Франківській області від 20.05.2019 щодо включення Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольтар" до переліку ризикових платників податків.

Зобов`язати виключити Товариство з обмеженою відповідальністю "Ольтар" з переліку ризикових платників податків.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії ДФС України №1235406/38712523, №1235407/38712523, №1235413/38712523 від 25.07.2019 про відмову у реєстрації податкових накладних №13 від 27.05.2019, №15 від 07.06.2019, №12 від 13.05.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні ТзОВ "Ольтар" №13 від 27.05.2019, №15 від 07.06.2019, №12 від 13.05.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем їх подання.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ – 39394463) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольтар" (код ЄДРПОУ – 38712523) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1 921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) гривня 00 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ – 39292197) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольтар" (код ЄДРПОУ – 38712523) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 5 763 (п`ять тисяч сімсот шістдесят три) гривні 00 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Позивач – Товариство з обмеженою відповідальністю "Ольтар", адреса: вул. Сухомлинського, буд. 4, корпус 4, м. Івано-Франківськ, 78153, код ЄДРПОУ – 38712523;

Відповідачі – Головне управління ДФС в Івано-Франківській області, адреса: вул. Незалежності, буд. 20, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ – 39599198;

Державна фіскальна служба України, адреса: Львівська пл., буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ – 39292197.

Суддя Главач І.А.

Рішення складене в повному обсязі 30 грудня 2019 р.