
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 грудня 2019 року м. Кропивницький справа № 340/2268/19
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомГоловного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (вул. Тараса Карпи, 84, м. Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ - 40342220) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аптекар-Груп" (вул. Пашутінська, 75, м. Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 36904818)простягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу та визнання протиправними та скасування рішення, - В С Т А Н О В И В:
І. Зміст позовних вимог.
Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звернулося до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з ТОВ "Аптекар-Груп" штраф в розмірі 4250 грн.
ІІ. Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
Позовні вимоги за первісним позовом обґрунтовані тим, що при здійсненні контролю за порядком розповсюдження реклами щодо захисту споживачів реклами та її змісту, службовою особою ГУ Держпродспоживслужби встановлено, що на фасаді будівлі по проспекту Університетському, буд. 17/2 в м. Кропивницькому розміщена зовнішня реклама аптеки № 4 ТОВ "Аптекар-Груп" за участю особи, зовнішній вигляд якої імітує зовнішній вигляд лікаря, а саме: «АПТЕКИ ЯКИМ ДОВІРЯЮТЬ мережа аптек "Аптекар-Груп", чим порушено ч.7 ст.21 Закону України "Про рекламу".
За даним фактом складено протокол та прийнято рішення про початок розгляду справи. За наслідками розгляду справи прийнято рішення від 12.06.2019 року № 00212 про накладення штрафу у розмірі 2550,00 грн. та №00213 про накладення штрафу у розмірі 1700,00 грн.
19.09.2019 ТОВ "Аптекар-Груп" звернулось до суду із зустрічним позовом у якому просить визнати протиправним та скасувати рішення від 12.06.2019 №00212 та №00213, оскільки такі рішення прийняті з порушенням Закону України "Про рекламу" (а.с.29-31).
ІІІ. Заяви (клопотання) учасників справи інші процесуальні дій у справі.
Ухвалою суду від 12.09.2019 року по справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання (а.с.1).
19.09.2019 року до суду від директора Товариства з обмеженою відповідальністю Аптекар-Груп надійшла зустрічна позовна заява, в якій останній просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області "Про накладення штрафу з порушення законодавства про рекламу" №00212, 00213 від 12.06.2019 року винесені стосовно ТОВ "Аптекар-Груп" (а.с.29-31).
Ухвалою від 24.09.2019 року судом прийнято до спільного розгляду з первісним зустрічний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Аптекар-Груп" до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області про скасування рішень та об`єднано в одне провадження з первісним позовом вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Аптекар-Груп" про визнання протиправними та скасування рішень. Вирішено здійснювати подальший розгляд справи за правилами загального позовного провадження (а.с.35).
10.10.2019 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Кіровоградській області на виконання процесуальних приписів Кодексу адміністративного судочинства України подано відзив на зустрічний позов ТОВ "Аптекар-Груп" (а.с.45-47).
Відповідно до ухвали від 19.11.2019 року подальший розгляд справи здійснено у порядку письмового провадження.
Статтею 258 КАС України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Згідно з ч.6 ст.120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Оскілки шістдесятий день припадає на період перебування головуючого судді по справі у відпустці (інший неробочий день), з урахуванням положень ч.1, ч.6 ст.120, ст.258 КАС України, останнім днем для вирішення даної справи є 30.12.2019 року.
Отже, дана адміністративна справа вирішується судом 30.12.2019 року у межах строку, визначеного ст. 258 КАС України.
V. Обставини встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Розглянувши подані сторонами документи, з`ясувавши зміст спірних правовідносин з урахуванням доказів судом встановлені відповідні обставини.
Під час здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу, службовою особою ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області 07.05.2019 року зафіксовано, що на фасаді будівлі по проспекту Університетському, буд. 17/2 в м. Кропивницькому розміщена зовнішня реклама аптеки №4 ТОВ "Аптекар-Груп" за участю особи, зовнішній вигляд якої імітує зовнішній вигляд лікаря, а саме: «АПТЕКИ ЯКИМ ДОВІРЯЮТЬ мережа аптек "Аптекар-Груп", чим порушено ч.7 ст.21 Закону України "Про рекламу" (а.с.9-10).
За даним фактом складено протокол №000203 від 08.05.2019 року та прийнято рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (а.с.11-12).
08.05.2019 року на адресу ТОВ "Аптекар - Груп" складено та направлено повідомлення вимогу №05.1-10/3019 (а.с.13).
Вказаною вимогою ТОВ "Аптекар-Груп" зобов`язано подати на розгляд інформацію щодо вартості розповсюдженої реклами (у тому числі договір на виготовлення, встановлення і розміщення реклами, акти виконаних робіт та документи щодо оплати виготовлення, розміщення, встановлення і розповсюдження реклами (квитанції, платіжні доручення про сплату тощо), дозвільні документи на розміщення), що відбудеться 20.05.2019 року.
Повідомлення - вимогу від 08.05.2019 року отримано уповноваженою особою ТОВ "Аптекар - Груп" 24.05.2019 року (а.с.14).
Відповідно до службової записки від 08.05.2019 року головний спеціаліст відділу контролю у сфері захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області просив заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області продовжити розгляд справи про порушення законодавства про рекламу на два місяці (а.с.15).
У службовій записці від 08.05.2019 року за значено, що 20.05.2019 року на адресу ТОВ "Аптекар - Груп" направлено повідомлення вимога, про те, що розгляд справи про порушення законодавства про рекламу відбудеться 12.06.2019 року.
Отже, у службовій записці від 08.05.2019 року зазначено про дії, що мають відбутись лише 20.05.2019 року.
20.05.2019 року на адресу ТОВ "Аптекар - Груп" складено та направлено повідомлення вимогу №05.1-10/3309 (а.с.16).
Вказаною вимогою ТОВ "Аптекар-Груп" зобов`язано подати на розгляд інформацію щодо вартості розповсюдженої реклами (у тому числі договір на виготовлення, встановлення і розміщення реклами, акти виконаних робіт та документи щодо оплати виготовлення, розміщення, встановлення і розповсюдження реклами (квитанції, платіжні доручення про сплату тощо), дозвільні документи на розміщення), що відбудеться 12.06.2019 року.
Повідомлення - вимогу від 20.05.2019 року отримано уповноваженою особою ТОВ "Аптекар - Груп" 24.05.2019 року (а.с.17).
Представник ТОВ "Аптекар - Груп" не прибув у визначену дату та час для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу та не надав витребуваних відомостей та документів, про що свідчить протокол засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу від 12.06.2019 року №000210 (а.с.18).
За результатами розгляду справи вирішено рекомендувати заступнику начальника ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області прийняти рішення про накладення штрафу на ТОВ "Аптекар - Груп" у розмірі 2550,00 грн. за порушення пп.4 п.1 ч.2 ст.27 Закону України "Про рекламу" та 1700,00 грн. за порушення ч.6 ст.27 Закону України "Про рекламу".
У зв`язку з наведеним, ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області винесено рішення про накладення на ТОВ "Аптекар - Груп" штрафу за порушення законодавства про рекламу від 12.06.2019 року №000212 та №000213, якими до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 4250,00 грн. (а.с.19-20).
Зазначені рішення отримано уповноваженою особою відповідача, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.21).
У зв`язку з несплатою ТОВ "Аптекар - Груп" вказаного штрафу в добровільному порядку, ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звернулось до суду з відповідним позовом.
ТОВ "Аптекар - Груп", зважаючи на порушення ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області процедури розгляду справи про порушення законодавства про рекламу подало до суду зустрічний позов та просить суд скасувати рішення про накладення штрафу.
V. Оцінка суду.
Надаючи правову оцінку обґрунтованості аргументам, наведеними учасниками справи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 та ч. 2 ст.19 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Засади рекламної діяльності в Україні, відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами на території України регулюються Законом України «Про рекламу».
Відповідно до ст.1 вказаного Закону реклама - це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.
Основними принципами реклами є: законність, точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами шкоди (ч.1 ст.7 Закону України «Про рекламу»).
Частиною 1 ст.8 Закон України «Про рекламу» встановлено заборону розповсюдження реклами послуг з ворожіння та гадання.
До того ж, щодо реклами певних видів послуг законодавством встановлені деякі обмеження. Так, відповідно до ч.7 ст.21 Закону України «Про рекламу», у рекламі лікарських засобів, медичних виробів та методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації забороняється участь лікарів та інших професійних медичних працівників, а також осіб, зовнішній вигляд яких імітує зовнішній вигляд лікарів.
Відповідно до ч.1 ст.26 Закону України «Про рекламу» контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснює у межах своїх повноважень центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, - щодо захисту прав споживачів реклами.
Таким органом, згідно із п. 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого Постановою КМУ від 02.09.2015 № 667, являється Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба).
Частинами 2, 3 ст.26 Закону України «Про рекламу» встановлено, що на вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов`язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.
Крім того, відповідний орган державної влади має право:
- вимагати від рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами усунення виявлених порушень вимог законодавства;
- вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного контролю;
- надавати (надсилати) рекламодавцям, виробникам та розповсюджувачам реклами обов`язкові для виконання приписи про усунення порушень;
- приймати рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження;
- приймати рішення про зупинення розповсюдження відповідної реклами.
Органи державної влади зобов`язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства про рекламу не менше ніж за п`ять робочих днів до дати розгляду справи.
Рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами під час розгляду питання про порушення цього Закону мають право:
- бути присутніми на засіданні державного органу під час розгляду питання про порушення ними цього Закону;
- подавати необхідні документи, давати пояснення;
- отримувати копію протоколу засідання та рішення державного органу, прийнятого щодо них;
- оскаржувати дії чи бездіяльність зазначеного державного органу та його посадових осіб до суду.
Особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону (ч. 1 ст. 27 Закону України «Про рекламу»).
Згідно із п. 3 ч. 2 ст. 27 Закону України «Про рекламу» відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть розповсюджувачі реклами, винні в порушенні встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами.
Відповідно до ч. 4 ст. 27 Закону України «Про рекламу» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, за поданням державних органів, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав, накладають штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, на розповсюджувачів реклами за вчинення дій, передбачених пунктом 3 частини другої цієї статті, - у розмірі п`ятикратної вартості розповсюдження реклами.
Повторне вчинення перелічених порушень протягом року тягне за собою накладення штрафу у подвійному від передбаченого за ці порушення розмірі.
Частинами 7, 8 ст. 27 Закону України «Про рекламу» встановлено, що у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 300 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян приймається виключно центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
Питання накладення уповноваженими особами Держспоживінспекції та її територіальних органів в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - територіальні органи) штрафів на рекламодавців, виробників і розповсюджувачів реклами за порушення законодавства про рекламу (крім штрафів, накладення яких належить виключно до компетенції Антимонопольного комітету і регулюється законодавством з питань авторського права та суміжних прав) врегульовані Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженим Постановою КМУ від 26.05.2004 № 693 (надалі - Порядок № 693).
Пунктами 2, 8 Порядку № 693 встановлено, що у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог законодавства про рекламу, на рекламодавців і розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Накладати штрафи на рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами мають право Голова Держспоживінспекції, його заступники, начальники територіальних органів Держспоживінспекції та їх заступники. Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 300 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян приймається виключно уповноваженою посадовою особою Держспоживінспекції.
Підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу є відповідний протокол, складений уповноваженою посадовою особою Антимонопольного комітету, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Мінфіну, НКЦПФ або Держспоживінспекції та її територіальних органів. Протокол про порушення законодавства про рекламу подається Держспоживінспекції або її територіальним органам за місцем вчинення порушення. Протокол розглядається у місячний строк (п. п. 9, 10 Порядку № 693).
Згідно із п. 11 Порядку № 693 за наявності ознак порушення законодавства про рекламу приймається рішення про початок розгляду справи.
Пунктом 13 Порядку № 693 передбачено, що посадові особи Держспоживінспекції та її територіальних органів, які розглядають справу:
- перевіряють відповідність реклами вимогам законодавства до змісту та достовірності реклами, порядку її виготовлення і розповсюдження;
- отримують документи, усні чи письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, що стосується порушень законодавства про рекламу;
- готують попередні висновки і вносять їх на розгляд Голови Держспоживінспекції, його заступників, начальників територіальних органів Держспоживінспекції, їх заступників.
Держспоживінспекція та її територіальні органи повідомляють рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справи не пізніш як за три дні до дати розгляду, а у невідкладних випадках - не пізніш як за один день (п. 14 Порядку № 693).
Згідно із п. 18 Поряду №693 за результатами розгляду справи приймається рішення, що оформляється у двох примірниках, один з яких залишається у Держспоживінспекції або її територіальному органі, другий - у 10-денний строк надсилається особі, стосовно якої було прийнято рішення, або видається її представникові під розписку.
Відповідно до п. п. 19, 20 Порядку №693 рішення у справі може бути оскаржено в установленому порядку. Сума штрафів за порушення законодавства про рекламу сплачується добровільно або стягується в судовому порядку відповідно до законодавства.
Отже, відповідно до пункту 11 Порядку за наявності ознак порушення законодавства про рекламу приймається рішення про початок розгляду справи.
Згідно пункту 12 Порядку №693, справа розглядається у місячний строк з дня прийняття рішення про початок її розгляду.
Строк розгляду справи може бути продовжений Головою Держспоживінспекції, його заступниками, начальниками територіальних органів Держспоживінспекції, їх заступниками не більше ніж на три місяці.
В матеріалах справи міститься службова записка від 08.05.2019 року щодо продовження строку розгляду справи на два місяці, яка містить відомості про події, що не відбулись на момент її складання (а.с.15).
Рішення про накладення на ТОВ "Аптекар - Груп" штрафів №00212 та 00213 прийняті 12.06.2019 року.
Наказу про продовження розгляду справи про порушення законодавства про рекламу суду не надано.
Зважаючи на встановлені обставини, суд доходить висновку, що Головним управлінням Держпродспоживслужби в Кіровоградській області винесено рішення про накладення на ТОВ "Аптекар - Груп" штрафів №00212 та 00213 поза межами місячного строку без прийняття відповідного рішення про його продовження, отже, рішення №00212 та 00213 від 12.06.2019 року підлягають скасуванню.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст.77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів позивача, оцінивши досліджені під час судового розгляду справи докази в їх сукупності, суд доходить висновку, що зустрічний позов підлягає задоволенню.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Згідно з ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Таким чином, за сукупністю наведених обставин та враховуючи наявність письмових доказів, що підтверджують наведені позивачем доводи у позовній заяві та виходячи з системного аналізу вищезазначених норм чинного законодавства України, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення зустрічного позову.
VI. Розподіл судових витрат.
Судові витрати розподіляються відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи матеріали справи та докази, наданні до суду, суд дійшов висновку, що на користь ТОВ "Аптекар - Груп" підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору у розмірі 1921,00 грн.
Керуючись ст.ст.139, 246, 255, 292-297, 325, 382 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні первісного позову Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (вул. Тараса Карпи, 84, м. Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ - 40342220) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аптекар-Груп" (вул. Пашутінська, 75, м.Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 36904818) про стягнення штрафу - відмовити.
Зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Аптекар-Груп" (вул.Пашутінська, 75, м. Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 36904818) до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (вул. Тараса Карпи, 84, м. Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ - 40342220) про визнання протиправними та скасування рішень від 12.06.2019 №000212 та №000213 - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області "Про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу" №000212 від 12.06.2019 року винесене стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю "Аптекар-Груп".
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області "Про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу" №000213 від 12.06.2019 року винесене стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю "Аптекар-Груп".
Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Аптекар-Груп" (вул.Пашутінська, 75, м. Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 36904818) понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 1921,00 грн. (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну гривню) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (вул.Тараса Карпи, 84, м. Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ - 40342220).
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 30.12.2019 року.
Суддя
Кіровоградського окружного
адміністративного суду Р.В. Жук