
Справа № 185/7015/18
Провадження № 2-а/185/21/19
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
28 грудня 2019 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:головуючого судді Гаврилова В.А.,
при секретарі Кириленко Л.Г.,
розглянувши у судовому засіданні справу в порядку адміністративного судочинства за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліціїпро скасування постанови про адміністративне правопорушення серії ВР №016503 від 10.08.2018, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом яким просить визнати дії інспектора Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції капрала поліції Фомуляєва А.В., пов`язані із складанням у відношенні нього постанови серії ВР №016503 від 10 серпня 2018 року про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 132-1 КУпАП та скасувати вказану постанову інспектора. Мотивував позов таким. В діях позивача відсутній склад правопорушення. Відповідач зупинив транспортний засіб позивача на виїзді на автодорогу при відсутності стаціонарного чи пересувного пункту габаритно-вагового контролю, тобто відповідачем не встановлено, що транспортний засіб є великогабаритним транспортним засобом. В порушення ст. 278 КУпАП не проведена підготовка до розгляду справи. Не прийняті до уваги обставини справи, що мають значення для правильного вирішення справи, не враховані обставини пом`якшуючи та обтяжуючи відповідальність. Відповідач не виконавши вимоги ст. 280 КУпАП, протиправно притягнув позивача до адміністративної відповідальності.
Позивач в судове засідання не з`явився,подав клопотання про розгляд справи за відсутності позивача, наполягав на задоволенні позову.
Відповідач в судове засідання не з`явився, заперечував проти задоволення позову, спираючись на письмовий відзив, в якому вказав, що вимоги безпідставні, дії відповідача обґрунтовані та законні. Правопорушення позивача зафіксовано на відео.
Дослідивши матеріали справи суд доходить такого.
10.08.2018 року позивач, керуючи автомобілем марки MANTGX26.440н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом ВЕСТТ 975310н.з. НОМЕР_2 на адміністративній дорозі М-12 «Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам`янка», яким перевозив вантаж: комбайн з жаткою», загальна ширина якого складає 3,5 метри, габаритні або вагові параметри яких перевищують нормативні. Для здійснення вказаного перевезення позивач мав дозвіл №13308901-742НГ від 11.07.2018 року.
10 серпня 2018 року у відношенні позивача винесена постанова та він був притягнутий до адміністративної відповідальності за те, що 10 серпня 2018 року о 09 год. 02 хв. він , керуючи автомобілем марки MANTGX26.440н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом ВЕСТТ 975310н.з. АЕ7825ХМна адміністративній дорозі М-12 «Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам`янка», перевозив вантаж: комбайн з жаткою», загальна ширина якого складає 3,5 метри, без відповідного дозволу національної поліції на участь у дорожньому русі ТЗ, габаритні або вагові параметри яких перевищують нормативні, чим порушив п. 22.5 ПДР та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 132-1 КУпАП та на нього накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510,00 грн.
Відповідач не прийняв до уваги наявність дозволу не перевезення негабаритного вантажу.
Належних доказів вчинення правопорушення суду не надано.
Пунктом 1.10 ПДР перебачено, що габаритно-ваговий контроль - перевірка габаритних і вагових параметрів транспортного засобу (в тому числі механічного транспортного засобу), причепу і вантажу на предмет відповідності встановленим нормам щодо габаритів (ширина, висота від поверхні дороги, довжина транспортного засобу) та щодо навантаження (фактична маса, осьове навантаження), яка проводиться відповідно до встановленого порядку на стаціонарних або пересувних пунктах габаритно-вагового контролю;
Пунктом пункт 22.5 ПДР передбачено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.
Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Пунктом 16, 18, 20 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 р. № 879, передбачено що габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль, . За результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення.
У разі пред`явлення водієм транспортного засобу міжнародного сертифіката зважування габаритно-ваговий контроль у частині зважування не здійснюється.
За результатами габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.
Водії під час перебування в зоні стаціонарного або пересувного пункту габаритно-вагового контролю повинні виконувати законні вимоги посадових осіб та/або працівників Укртрансбезпеки, її територіальних органів та поліцейських.
Частиною 2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Викладене приводить суд до висновку про те, що постанова необґрунтована, вина позивача у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 132-1 КУпАП не доведена .
Позивач просить визнати дії відповідача протиправними.
Статтею 286 КАС України передбачені види рішень які за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності має право прийняти місцевий загальний суд як адміністративний. Право на визнання дій посадових осіб незаконними не передбачено. Вказане приводить суд до висновку , що вказана вимога задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного ст.ст.258,268, 276 , 283 КУпАП України , 158-164 КАС України ,-
У Х В А Л И В
Позов задовольнити.
Скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі від 10 серпня 2018 року серії ВР №016503 про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510,00 грн, провадження по справі закрити.
У задоволенні інших вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набирає законною сили після збігу вказаних строків.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 .
Відповідач: Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції, місцезнаходження: м. Кропивницький, вул. В. Чміленка, 41, ЄДРПОУ: 40108735.
Суддя: В. А. Гаврилов