
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
16 грудня 2019 року справа №640/18981/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря судових засідань Левченко М.С. та представників:
позивача 1: Дрозд І.В.;
позивача 2: Дрозд І.В.;
позивача 3: Дрозд І.В.;
відповідача: Стальної О.О.
розглянувши у судовому засіданні клопотання Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування заходів забезпечення позову в адміністративній справі
за позовом1. ОСОБА_1 2. ОСОБА_2 3. ОСОБА_3 доДержавної архітектурно-будівельної інспекції Українипровизнання протиправними та скасування наказу в частині, зобов`язання вчинити діїВ С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач 1, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі по тексту - відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 30 вересня 2019 року №1081 в частині оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б" - начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 листопада 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №640/18981/19 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 листопада 2019 року адміністративні справи:
№640/18981/19 за позовом ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування наказу від 30 вересня 2019 року №1081 в частині оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б" - начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області;
№640/18982/19 за позовом ОСОБА_2 (далі по тексту - позивач 2, ОСОБА_2 ) до ДАБІ України про визнання протиправним та скасування наказу від 30 вересня 2019 року №1081 в частині оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б" - начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області; про зобов`язання відповідача призначити позивача 2 як переможця конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б", проведеного у ДАБІ України 05 червня 2019 року, на посаду начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області;
№640/19901/19 за позовом ОСОБА_3 (далі по тексту - позивач 3, ОСОБА_3 ) до ДАБІ України про визнання протиправним та скасування наказу від 30 вересня 2019 року №1081 в частині оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б" - Директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві та в частині проведення такого конкурсу; про зобов`язання відповідача призначити позивача 2 як переможця конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б", проведеного у ДАБІ України 21 травня 2019 року, на посаду Директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві;
об`єднано в одне провадження і присвоєно справі номер №640/18981/19; справу вирішено розглядати в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 грудня 2019 року задоволено заяву позивачів про забезпечення позову та вирішено: 1) заборонити Державній архітектурно-будівельній інспекції України приймати рішення про призначення на посаду державної служби категорії "Б" - начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області переможця конкурсу, умови проведення якого затверджено наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 30 вересня 2019 року №1081; 2) Заборонити Державній архітектурно-будівельній інспекції України приймати рішення про призначення на посаду державної служби категорії "Б" - директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві переможця конкурсу, умови проведення якого затверджено наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 30 вересня 2019 року №1081.
До суду надійшло клопотання Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування заходів забезпечення позову, в якому відповідач просить скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 грудня 2019 року.
Відповідно до частин першої та другої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду.
Клопотання Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування заходів забезпечення позову призначено до розгляду у судовому засіданні на 16 грудня 2019 року.
У судовому засіданні представник відповідача подане клопотання підтримав, представник позивачів проти задоволенні клопотання заперечив, підтримавши мотиви забезпечення позову.
Розглянувши клопотання Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування заходів забезпечення позову, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.
Виходячи із сутності інституту забезпечення позову, скасування вжитих заходів забезпечення позову може мати місце у випадку якщо відпали підстави, з якими закон пов`язує можливість застосування таких заходів.
Як свідчить зміст ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 грудня 2019 року, вжиття заходів забезпечення позову у межах спірних правовідносин здійснене судом у зв`язку із тим, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити виконання рішення суду та ефективний захист і поновлення порушених прав позивачів, за захистом яких вони звернулися до суду, або навіть унеможливити, що є достатньою підставою для забезпечення позову відповідно до пункту 1 частини другої статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України.
В обґрунтування необхідності скасування вжитих заходів забезпечення позову відповідач зазначив про обґрунтованість оскаржуваних наказів та відсутність підстав для забезпечення позову; крім того відповідач вказав на відсутність у позивач 1 порушеного права.
Таким чином, фактично клопотання про скасування заходів забезпечення позову мотивоване незгодою із ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 грудня 2019 року про забезпечення позову.
Однак, суд звертає увагу, що незгода із ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 грудня 2019 року про забезпечення позову могла б бути приводом для її оскарження в апеляційному порядку.
При цьому посилання відповідача на відсутність у позивача 1 порушеного права не приймаються до уваги, оскільки по суті є запереченням проти позову та можуть бути оцінені лише під час судового розгляду справи по суті позовних вимог.
Таким чином, відповідачем не наведено обставин, які можуть бути підставою для скасування заходів забезпечення позову, та не надано доказів, які б підтверджували, що у межах спірних правовідносин підстави, з якими закон пов`язує можливість застосування заходів забезпечення позову, відпали.
Враховуючи викладене, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку про необґрунтованість клопотання Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування заходів забезпечення та необхідність відмови в його задоволенні.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 157, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Відмовити Державній архітектурно-будівельній інспекції України у задоволенні клопотання про скасування заходів забезпечення позову.
Згідно з частиною першою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Дата складення повного тексту ухвали - 23 грудня 2019 року
Суддя В.А. Кузьменко