
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
23 грудня 2019 року м. Київ № 826/2611/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши заяву позивача про відвід головуючого судді у адміністративній справі за позовом Арбітражного керуючого ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, про визнання протиправним та скасування наказу,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся арбітражний керуючий ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Міністерства юстиції України, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ №1699/7 від 16.12.2016 року «Про накладення на арбітражного керуючого ОСОБА_1 дисциплінарного стягнення у вигляді попередження».
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.02.2017 року відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.
Разом з тим, 19.03.2019 року позивачем засобами поштового зв`язку було подано заяву про відвід головуючому у справі разом з додатками, з підстав того, що суддя упереджено відноситься до позивача в першу чергу за ознакою проживання (схід чи захід) та за язиковими (мовними) ознаками. А тому, просить відвести головуючого у справі від розгляду даної справи.
Частиною третьою статті 39 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Підстави для відводу (самовідводу) судді визначаються статтею 36 Кодексу адміністративного судочинства України, у відповідності до частини першої якої, суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу): якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі; якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи; якщо він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді; у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31 цього Кодексу.
У відповідності до частини 2 статті 36 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу, а саме: з підстав неприпустимості повторної участі судді в розгляді адміністративної справи.
До того ж, абзацом 2 частини третьої статті 39 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що суд ухвалою, без виходу до нарадчої кімнати, залишає заяву про відвід, яка повторно подана з тих самих підстав, без розгляду.
Суд зазначає, що позивачем у порушення норм Кодексу адміністративного судочинства подано заяву про відвід головуючому з порушенням встановлених строків для подачі такої заяви, та крім того наведено мотиви для відводу головуючого у справі, що не передбачені ні КАСУ, ні жодним іншим нормативно-правовим актом.
Якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання (ч.3 ст.45 КАС України).
Частиною 2 статті 167 КАС України також встановлено, що заява (клопотання, заперечення) є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З огляду на все вищевикладене суд приходить до висновку про відсутність необхідності призначення розгляду даної заяви у судовому засіданні і про наявність підстав для залишення її без розгляду.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст.3, 15, 31, 36, 37, 39 45, 166, 167, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву арбітражного керуючого ОСОБА_1 про відвід судді залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Суддя І.А. Качур