
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 грудня 2019 р. справа № 480/4078/19
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондаря С.О.
за участю секретаря судового засідання - Алексеєнко Є.А.
представника відповідача - Свистуна Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 480/4078/19
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області
про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним рішення Сумського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 29.12.2018 № 10680 про відмову у призначенні пенсії на пільгових умовах як працівнику, зайнятому повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2; зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати до стажу, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах як працівнику, зайнятому повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2, період роботи на Сумській фармацевтичній фабриці з 28.02.1988 по 04.05.1998 та зобов`язати призначити пенсію на пільгових умовах, відповідно до п. “б” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, з дня звернення за призначенням пенсії, а саме з 08.11.2017.
Свої вимоги мотивує тим, що вона в період з 28.02.1988 по 04.05.1998 працювала на Сумській фармацевтичній фабриці фасувальником 2 розряду, повний робочий день була зайнята у фасовці лікарських засобів зі шкідливими умовами праці, а тому згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 162 від 11.03.1994, список № 2 розділ 23, підрозділ І, має право на пенсію на пільгових умовах. Загальний стаж роботи позивача зі шкідливими умовами праці становить 10 років 2 місяці 6 днів, що підтверджується трудовою книжкою, довідками про підтвердження пільгового стажу, наказом по підприємству про атестацію робочих місць. Однак, листом № 4301/05-20 від 31.01.2018 Сумське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомило, що їй відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, у зв`язку з відсутністю довідки відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного пільгового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993. Не погодившись з вказаною відмовою, ОСОБА_1 звернулася до суду. Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 24.10.2018 визнано протиправним та скасовано рішення Сумського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області від 13.01.2018 № 10680 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком та зобов`язано Сумське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії. За результатом повторного розгляду заяви ОСОБА_1 листом від 27.08.2019 №1418/1-11 відповідач відмовив у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв`язку з відсутністю довідки відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного пільгового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993. Не погоджуючись з такими рішенням, позивач зазначає, що її робота зі шкідливими та важкими умовами праці за Списком №2 підтверджується відповідними записами трудової книжки, наказами про проведення атестації робочих місць.
05.11.2019 до суду надійшов відзив відповідача на позовну заяву, у якому останній просив відмовити у задоволенні позовних вимог посилаючись на те, що на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 24.10.2018, управлінням повторно розглянута заява ОСОБА_1 про призначення пенсії на пільгових умовах та встановлено, що ОСОБА_1 не було надано до управління пільгову (уточнюючу) довідку, встановленою порядком підтвердження наявного пільгового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993. З довідок, наданої позивачем, також не вбачається характер виконуваних робіт, її зайнятість протягом робочого дня зі шкідливими речовинами, не зазначено накази якими проводилася атестація її робочого місця, відсутні посилання на первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. Крім того, на запит управління від 23.11.2017 № 25919/02-12 надійшла відповідь від управління охорони здоров`я Сумської обласної державної адміністрації датована 13.12.2017 про те, що ними пільгова довідка відносно позивача не надавалася. Відповідач вважає, що у ОСОБА_1 відсутній пільговий трудовий стаж для отримання права на пенсію за списком № 2, а тому їй було правомірно відмовлено у призначенні пенсії (а.с.31-33).
Ухвалою суду від 11.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Після відкриття провадження у справі було встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.160,161 КАС України, тому ухвалою суду від 26.11.2019 позовна заява була залишена без руху, позивачу наданий строк для усунення недоліків позовної заяви.
На виконання вказаної ухвали суду, позивач усунув недоліки позовної заяви.
Ухвалою від 12.12.2019 суд продовжив розгляд справи та призначив справу в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін на 23.12.2019.
Позивач та її представник в судове засідання не з`явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
У судовому засіданні представник відповідача Свистун Д.В. проти позову заперечував з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.
Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши письмові матеріали справи, встановивши фактичні обставини та оцінивши надані докази у їх сукупності, вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що у листопаді 2017 року ОСОБА_1 звернулася до відповідача із заявою, в якій просила призначити їй пенсію за віком на пільгових умовах, відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України " Про пенсійне забезпечення". 13.01.2018 Сумським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області прийнято рішення № 10680, яким відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (зі змінами) на пільгових умовах, як працівнику, зайнятому повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці по Списку № 2 у зв`язку з відсутністю довідки відповідно до вимог п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.
Не погодившись з вказаною відмовою, позивач оскаржила її в судовому порядку.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 24.10.2018 по справі №1840/3115/18 визнано протиправним та скасовано рішення Сумського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області від 13.01.2018 № 10680 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком та зобов`язано Сумське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії (а.с.15-22).
На виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 24.10.2018, Сумським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області повторно розглянуто заяву ОСОБА_1 та прийнято рішення від 29.12.2018 № 10680, яким відмовлено у призначенні пенсії відповідно до ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пільгових умовах, як працівнику зайнятому зі шкідливими та важкими умовами праці по Списку №2 у зв`язку з відсутністю довідки відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного пільгового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 (а.с.14)
Вважаючи таке рішення відповідача протиправним, позивач звернулася до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Спірні правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення" та Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-ІV передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди цим особам пенсії призначаються органами Пенсійного фонду за нормами цього закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України “Про пенсійне забезпечення”.
Статтею 100 Закону України “Про пенсійне забезпечення” передбачений порядок призначення пільгових пенсій особам, які мали право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію цього Закону, відповідно до якої особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.
Відповідно до ст. 13 п. б вказаного Закону на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах. До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
50 років - по 31 березня 1965 року включно;
50 років 6 місяців - з квітня 1965 року по 30 вересня 1965 року;
51 рік - з 1 жовтня 1965 року по 31 березня 1966 року;
51 рік 6 місяців - з 1 квітня 1966 року по 30 вересня 1966 року.
Відповідно до п. 3 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України № 383 від 18.11.2005, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 № 1451/11731 “Про затвердження Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах” при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.
На час роботи позивача на Сумській фармацевтичній фабриці з 28.02.1988 по 21.08.1992 чинним нормативно-правовим документом, який встановлював умови визначення шкідливих та важких умов праці, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, була постанова Ради Міністрів СРСР № 1173 від 22.08.1956 «Про затвердження списків виробництв, цехів, професій та посад, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та у пільгових розмірах», відповідно до п. 1 Розділу XXV якої право на пенсію мають особи, які здійснюють фасування препарата МАП, мазей та емульсій, що містять летючі та сильнодіючі наповнювачі, пелоідіну, барію гідроокисі.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 № 162 “Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах” (яка діяла на час звільнення позивача із посади), у списку № 2, розділ 23, підрозділ І, зазначена посада робітника хіміко-фармацевтичного і фармацевтичного виробництва.
Чинною постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 36 “Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах”, затверджено відповідні списки, згідно списку № 2, розділу 23, підрозділу І, також зазначена посада робітника хіміко-фармацевтичного і фармацевтичного виробництва.
Згідно затвердженого спільним наказом МОЗ та Мінпраці та соціальної політики України, Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників охорони здоров`я у розділі Робітники зазначена посада фасувальника медичних виробів.
Відповідно до ст. 26 Закону “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Згідно зі ст. 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення” основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок № 637) у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. В уточнюючій довідці має бути зазначено: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу, в тому числі за Списком № 2; професію або посаду; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування Списків або їхні номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано таку довідку.
Тобто, зазначеною нормою встановлено, що використання норм постанови № 637 шляхом надання уточнюючих довідок про підтвердження спеціального стажу (у тому числі й зайнятості позивача протягом повного робочого дня на шкідливих роботах, що є спірним у цій справі) має місце лише у разі відсутності в трудовій книжці/або відповідних записах до неї відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, або за вислугу років, встановлених для окремих категорій працівників.
Порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджений наказом Мінпраці України від 18.11.2005 № 383, зареєстрованим у Мін`юсті України 01.12.2005 № 1451/11731.
Згідно Порядку № 383 підставою для зарахування окремих періодів роботи до Списку № 1 під час обчислення пенсії є насамперед наявність професії (посади) та виробництва у відповідному Списку, підтвердження шкідливих умов праці впродовж повного робочого дня (не менш ніж 80%), установленого для такого виробництва, а також проведення атестації робочих місць (після 21 серпня 1992 p.).
Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року № 442 (далі - Порядок № 442).
Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку № 442 атестація робочих місць за умовами праці (далі - атестація) проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров`я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому. Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Згідно із пунктом 4 Порядку від 01 серпня 1992 року № 442 атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.
Відповідно до пункту 4.2 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України за № 383 від 18.11.2005 року “Про затвердження Порядку застосування Списків № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах” результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умови і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.
Отже Закон № 1788 та Порядок дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту "б" статті 13 Закону № 1788 є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у списку № 2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 в період з 01.03.1988 по 04.05.1998 працювала на КП "Сумська фармацевтична фабрика", на посаді фасувальника 2 розряду, що підтверджено копією довідки Сумської обласної державної адміністрації Управління охорони здоров`я від 2710.2017 №01-26/4/1944, довідкою про підтвердження пільгового стажу від 25.12.2000 № 288, довідкою по підприємству про атестацію робочих місць від 27.12.1996 № 141/1 (а.с. 24-26).
Посилання відповідача на те, що позивачем не надана довідка відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного пільгового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, є необґрунтованими, оскільки позивачем при зверненні за призначенням пенсії за віком на пільгових умовах були надані всі необхідні документи, в тому числі довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії. При цьому довідка від 25.12.2000 № 288 відповідає вимогам п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, оскільки містить відомості про періоди роботи позивача, що зараховуються до спеціального стажу, в тому числі за Списком № 2; професію або посаду; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування Списків або їхні номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано таку довідку.
Крім того суд зазначає, що рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 24.10.2018 по справі №1840/3115/18 встановлено, що ОСОБА_1 при зверненні за призначенням пенсії за віком на пільгових умовах були надані всі необхідні документи, в тому числі довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії від 25.12.2000 №288, яка відповідає вимогам п.20 Порядку № 637. Тому суд визнав протиправність рішення Сумського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області від 13.01.2018 № 10680 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком (а.с.15-22).
Тобто, судом уже надавалася оцінка довідці від 25.12.2000 №288 та встановлено, що вона відповідає вимогам законодавства.
Частиною 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Проте, відповідач, не дивлячись на рішення суду, протиправно повторно не приймає до уваги вказану довідку, не зараховує до пільгового стажу період роботи ОСОБА_1 на Сумській фармацевтичній фабриці з 28.02.1988 по 04.05.1998, і з цих підстав відмовляє позивачу у призначенні пенсії.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, як суб`єкт владних повноважень, не довело правомірності рішення про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії на пільгових умовах.
Згідно із ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення серед іншого, про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Таким чином, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправним і скасувати рішення Сумського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 29.12.2018 № 10680 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії на пільгових умовах як працівнику, зайнятому повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах як працівнику, зайнятому повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 період роботи на Сумській фармацевтичній фабриці з 28.02.1988 по 04.05.1998; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах, відповідно до п. “б” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, з дня звернення за призначенням пенсії, а саме з 08.11.2017. При задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (ст.139 КАС України). Відповідно до квитанції №0.0.1461185097.1 від 11.09.2019 позивачем було сплачено судовий збір в розмірі 1536,80 грн. (а.с. 4). Суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області суму судового збору в розмірі 1536,80 грн. Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити дії – задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Сумського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 29.12.2018 № 10680 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії на пільгових умовах як працівнику, зайнятому повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах як працівнику, зайнятому повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 період роботи на Сумській фармацевтичній фабриці з 28.02.1988 по 04.05.1998.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області призначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) пенсію на пільгових умовах, відповідно до п. “б” ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», з дня звернення за призначенням пенсії, а саме з 08.11.2017.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (м. Суми, вул. Пушкіна, 1, код ЄДРПОУ 21108013) суму судового збору в розмірі 1536,80 грн (одна тисяча п`ятсот тридцять шість грн. 80 коп.).
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.О. Бондар
Повний текст рішення складений 27.12.2019.