Рішення № 86698717, 27.12.2019, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.12.2019
Номер справи
460/2933/19
Номер документу
86698717
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

27 грудня 2019 року м. Рівне №460/2933/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області, Володимирецького районного сектору Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області (далі - відповідач 1), Володимирецького районного сектору Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області (далі - відповідач 2), в якому просить суд: 1) визнати протиправною бездіяльності відповідача 2 щодо не оформлення позивачу паспорта громадянина України у формі паспортної книжечки; 2) зобов`язати відповідача 2 оформити та видати позивачу паспорт громадянина України відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII, без засобів Єдиного державного демографічного реєстру; 3) зобов`язати відповідача 1 вилучити усі дані позивача з Єдиного державного демографічного реєстру. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що виданий позивачу паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 став непридатним для подальшого використання. З огляду на вказане, у вересні 2019 року позивач звернувся до відповідача 2 із заявою про видачу нового паспорта громадянина, який просив оформити у вигляді паспортної книжечки зразка 1994 року без використання будь-яких засобів Єдиного державного демографічного реєстру, а також вилучення усіх даних позивача з вказаного Реєстру. Проте, за наслідками розгляду вказаної заяви позивач отримав від відповідача 2 лист, в якому останній повідомляв про відмову у вклеюванні до паспортної книжечки фотокартки у зв`язку з досягненням 45-річного віку. Тобто, порушені позивачем у заяві питання взагалі не були вирішенні по суті, що вказує на допущення територіальним органом Державної міграційної служби України (далі – ДМС України) бездіяльності. При цьому, таку бездіяльність відповідача 2 щодо видачі нового паспорта позивач вважає протиправною, оскільки вона порушує його конституційні права. З наведених підстав, позивач просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

У встановлений судом строк відповідачі подали до суду спільний відзив на адміністративний позов, в якому заперечили проти задоволення позовних вимог. На обґрунтування своїх заперечень зазначили, що позивачем не було подано вичерпного переліку документів для обміну паспорту, оскільки, починаючи з 21 червня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України від 6 червня 2019 року № 456, у якому однією з вимог при оформленні (обміні) паспорту у формі книжечки є надання рішення суду про зобов`язання територіального органу ДМС України оформити та видати особі паспорт зразка 1994 року. Також, відповідачі зазначили, що позивач не звертався із заявою про оформлення (обмін) паспорта за формою , встановленою Міністерством внутрішніх справ України. Відтак, за наслідками розгляду звернення позивача відповідачем надано відповідь в порядку та строки, встановлені Законом України "Про звернення громадян", у зв`язку з чим відповідач не приймав рішення про відмову в заміні паспорта та не допускав протиправних дій, що мали своїм наслідком порушення прав позивача. Таким чином, відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Позивач відповідь на відзив до суду не подав.

Заяви, клопотання учасників справи, процесуальні дії у справі:

22 жовтня 2019 року позовна заява надійшла до суду.

25 жовтня 2019 року ухвалою суду позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

12 листопада 2019 року відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому заявив клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

20 листопада 2019 року ухвалою суду відмовлено в задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд виходить з наступного.

Обставини справи, встановлені судом:

За змістом заяв по суті учасниками справи не заперечуються обставини щодо того, що виданий позивачу паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 став непридатним для подальшого використання.

6 вересня 2019 року позивач звернувся до відповідача 2 із заявою, у якій просив оформити та видати йому новий паспорт громадянина України виключно у формі паспортної книжечки без застосування будь-яких засобів Єдиного державного демографічного реєстру.

Листом від 4 жовтня 2019 року за № 5613-419/5613.3-19 відповідач 2 повідомив позивачу про відсутність підстав для вклеювання до його паспорта фотокартки у зв`язку з досягненням 45-річного віку.

Позивач, вважаючи, що таким чином орган ДМС України допустив протиправну бездіяльність щодо видачі йому нового паспорта, звернувся до суду з вказаним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, які виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 13 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" від 20 листопада 2012 року № 5492-VI (далі - Закон № 5492), документи, оформлення яких передбачається цим Законом із застосуванням засобів Реєстру, відповідно до їх функціонального призначення поділяються на: документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус. При цьому, до документу, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України відноситься, зокрема, паспорт громадянина України.

Статтею 14 Закону № 5492 визначено, що форма кожного документа встановлюється цим Законом. Документи залежно від змісту та обсягу інформації, яка вноситься до них, виготовляються у формі книжечки або картки, крім посвідчення на повернення в Україну, що виготовляється у формі буклета. Документи у формі книжечки на всіх паперових сторінках та на верхній частині обкладинки повинні мати серію та номер документа, виконані за технологією лазерної перфорації. Персоналізація документів у формі книжечки здійснюється за технологією лазерного гравіювання та лазерної перфорації. Персоналізація документів у формі картки виконується за технологією термодруку або лазерного гравіювання. Персоналізація документів здійснюється централізовано у Державному центрі персоналізації документів.

Згідно з частиною першою статті 21 Закону № 5492, паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Аналізуючи зазначені норми права, суд дійшов висновку, що у разі відсутності в особи паспорта, така особа не має підтвердження громадянства України, що в свою чергу є порушенням її громадянських прав у зв`язку з неможливістю їх реалізації.

Відповідно до пункту 3 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII (далі – Положення № 2503; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

При цьому, пунктами 16, 17 Положення № 2503 визначено, що обмін паспорта провадиться у разі: зміни (переміни) прізвища, імені або по батькові; встановлення розбіжностей у записах; непридатності для користування.

Для обміну паспорта громадянин подає: заяву за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України; паспорт, що підлягає обміну; дві фотокартки розміром 35х45 мм.

Для обміну паспорта у зв`язку із зміною (переміною) прізвища, імені чи по батькові або встановленням розбіжностей у записах подаються також документи, що підтверджують ці обставини.

В свою чергу, згідно з пунктом 6 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 (далі – Порядок № 302; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), обмін паспорта здійснюється у разі:

1) зміни інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації);

2) отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (РНОКПП) або повідомлення про відмову від прийняття зазначеного номера (за бажанням);

3) виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

4) закінчення строку дії паспорта;

5) непридатності паспорта для подальшого використання;

6) якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленому законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток;

7) наявності в особи паспорта зразка 1994 року (за бажанням).

Відповідно до пункту 69 Порядку № 302, заявник подає для обміну паспорта такі документи:

1) паспорт, що підлягає обміну;

2) документи, що підтверджують обставини, у зв`язку з якими паспорт підлягає обміну (крім випадків, передбачених підпунктами 4 і 6 пункту 6 цього Порядку);

3) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб);

4) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

5) документ, що посвідчує особу законного представника/уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/уповноваженої особи;

6) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. Оригінал документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертається заявнику, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки “Згідно з оригіналом” та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів та дати;

7) документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів):

про місце проживання - довідку органу реєстрації встановленого зразка (крім випадків, коли здійснюється обмін паспорта зразка 1994 року);

про народження дітей - свідоцтва про народження дітей;

про шлюб і розірвання шлюбу - свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;

про зміну імені - свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;

довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття;

8) одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру - для оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв`язку з тривалим розладом здоров`я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров`я, оформленим в установленому порядку, або особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу (в разі потреби). Фотокартка повинна відповідати вимогам рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.

Водночас, відповідно до пункту 2 Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 6 червня 2019 року № 456 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 червня 2019 року за № 620/33591 (далі - Тимчасовий порядок № 456), паспорт оформлюється з використанням бланка паспорта громадянина України зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 1994 року № 353 "Про затвердження зразка бланка паспорта громадянина України".

Пунктом 1 розділу IV «Обмін паспорта» Тимчасового порядку № 456 визначено, що обмін паспорта здійснюється в разі:

1) зміни прізвища, імені, по батькові, дати та/або місця народження;

2) установлення розбіжностей у записах (невідповідність записів, зроблених у паспорті, записам в інших документах);

3) непридатності паспорта для користування (паспорт/фотокартка має потертості (та/або відсутня її частина), що не дають змогу візуально ідентифікувати особу, прочитати прізвище, ім`я, по батькові, дату та місце народження, ким виданий паспорт, підпис посадової особи та дату видачі, пошкодження перфорованої серії та номера, що не дає змогу встановити реквізити паспорта, виправлення, підчистки окремих літер у персональних даних / найменуванні органу / штампах/печатках або інші чинники, які впливають на цілісність документа.

При цьому, для обміну паспорта, відповідно до пункту 2 розділу IV «Обмін паспорта» Тимчасового порядку № 456, заявник подає:

1) заяву;

2) рішення суду;

3) паспорт, що підлягає обміну;

4) дві (три - у разі одержання паспорта, який обмінюється в іншому територіальному підрозділі ДМС) фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см;

5) платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита (у разі обміну паспорта у зв`язку із непридатністю для користування) або оригінал документа про звільнення від його сплати;

6) документи, що підтверджують обставини (крім обміну паспорта з причин непридатності його використання), на підставі яких паспорт підлягає обміну. Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для оформлення паспорта, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, та подаються з перекладом українською мовою, вірність якого засвідчується нотаріально;

7) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

8) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб, видане відповідним центром обліку бездомних осіб (для бездомних осіб).

У разі обміну паспорта, оформленого територіальним підрозділом ДМС, який припинив діяльність або тимчасово не здійснює свої повноваження, заявник додатково подає всі наявні документи, у тому числі документи, що містять фотозображення особи.

Аналізуючи зазначені норми права, суд дійшов висновку, що передумовою обміну паспорта громадянина України, що став непридатним для подальшого використання, на новий є звернення особи до уповноваженого органу з відповідною заявою встановленого зразка, з доданими до неї відповідними документами, перелік яких визначений Порядком № 302 та Тимчасовим порядком № 456.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами, 6 вересня 2019 року позивач звернувся до відповідача зі заявою про оформлення та видачу йому нового паспорта громадянина України у формі книжечки, у зв`язку із тим, що попередній паспорт став непридатним для подальшого використання.

За результатами розгляду вказаної заяв, відповідач 2 своїм листом повідомив позивачу про відсутність підстав для вклеювання до його паспорта фотокартки у зв`язку з досягненням 45-річного віку.

В даному випадку, суд зауважує, що за приписами статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень суд перевіряє, зокрема, чи діяли останні обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Розглянувши рішення відповідача 2 у формі листа від 4 жовтня 2019 року за № 5613-419/5613.3-19, суд дійшов висновку, що заява позивача щодо оформлення та видачі нового паспорта громадянина України взагалі не була розглянута ним по суті, оскільки подання позивачем такої заяви було зумовлене непридатністю для подальшого використання раніше виданого паспорта, а тому таку заяву відповідач повинен був розглянути з урахуванням вимог Порядку № 302 та Тимчасового порядку № 456, якими визначений порядок обміну паспорта, а не повідомляти позивача про відсутність підстав для вклеювання до паспорта фотокартки у зв`язку з досягненням 45-річного віку, що не було предметом звернення останнього.

Крім того, матеріалами справи підтверджується, що на момент звернення до відповідача 2 із заявою про видачу нового паспорта до раніше виданого позивачу паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 вже була вклеєна фотокартка у зв`язку з досягненням ним 45-річного віку

Таким чином, суд вважає, що повідомляючи позивачу в листі від 4 жовтня 2019 року за № 5613-419/5613.3-19 про відсутність підстав для вклеювання фотокартки до його паспорта, відповідач 2 фактично допустив протиправну бездіяльність щодо обміну паспорта позивача, який став непридатним для подальшого використання, на новий, чим допусти порушення громадянські права останнього.

Також, суд критично оцінює доводи відповідачів, викладені у відзиві на позов, щодо не надання позивачем рішення суду, яке набрало законної сили, про зобов`язання територіального органу ДМС України оформити та видати особі паспорт зразка 1994 року, з огляду на таке.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року № 398 внесені зміни до пункту 3 Постанови № 302, доповнивши його абзацом такого змісту: «Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов`язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року».

Як зазначено вище по тексту рішення, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 6 червня 2019 року № 456 затверджений Тимчасовий порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України, згідно з пунктом 1 якого, цей Тимчасовий порядок, розроблений відповідно до абзацу п`ятого пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року № 398 «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302», Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII (в редакції постанови Верховної Ради України від 23 лютого 2007 року № 719-V), визначає порядок подання документів, їх розгляду і прийняття рішення про оформлення та видачу паспорта громадянина України зразка 1994 року (далі - паспорт) особі, щодо якої прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов`язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року (далі - рішення суду), засвідчене в установленому законодавством порядку.

Отже, даний порядок регулює питання оформлення і видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року особі, щодо якої вже прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов`язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року. Таким чином, зазначений нормативний акт лише врегулював окремі правовідносини, а саме: коли особа вже зверталася до суду та отримала відповідне рішення суду, однак у разі якщо особа не зверталися до суду, це не свідчить про відсутність у такої особи права на оформлення (обмін) паспорта у формі книжечки.

Одночасно, суд зауважує, що за змістом листа від 4 жовтня 2019 року за № 5613-419/5613.3-19 відповідач не вказує на неподання позивачем документів, перелік яких визначений Порядком № 302 та Тимчасовим порядком № 456, що унеможливлювало обмін останньому паспорта громадянина України у формі книжечки.

Таким чином, суд прийшов до висновку про наявність у позивача порушеного права, яке підлягає судовому захисту.

Разом з тим, на переконання суду, позивачем був обраний неправильний спосіб захисту порушеного права, позаяк, останній просить зобов`язати відповідача 2 оформити та видати йому паспорт, що здійснюється лише у випадках видачі паспорта вперше, його втрати чи викрадення.

Натомість, в ході судового розгляду судом встановлено, що паспорт позивача підлягає обміну у зв`язку з його непридатністю для подальшого використання.

А тому в даному випадку, на підставі пункту 10 частини другої статті 245 КАС України, суд вважає за необхідне прийняти рішення про застосування іншого способу захисту порушеного права, а саме: визнання протиправною бездіяльності відповідача 2 щодо здійснення обміну паспорта позивача та зобов`язання відповідача 2 здійснити обмін паспорта позивачу.

Щодо вимоги позивача про зобов`язання відповідача вилучити усі його дані з Єдиного державного демографічного реєстру, то суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 10 Закону № 5492, внесення інформації до Реєстру здійснюється уповноваженими суб`єктами за зверненням заявника, на підставі інформації державних органів реєстрації актів цивільного стану, органів реєстрації фізичних осіб, а також інформації органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з дотриманням вимог Закону України "Про захист персональних даних".

Частиною другою статті 10 Закону № 5492 передбачено, що внесення до Реєстру передбаченої цим Законом інформації здійснюється безоплатно у разі:

1) оформлення документів, якщо на цей час інформація не була внесена до Реєстру або якщо зазначена інформація змінилася;

2) реєстрації місця проживання чи місця перебування;

3) реєстрації актів цивільного стану;

4) за бажанням особи, якщо інформація про неї не внесена до Реєстру;

5) у випадках, передбачених Кабінетом Міністрів України.

При цьому, згідно з частиною третьою статті 10 Закону № 5492, для внесення інформації до Реєстру та для оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обміну документів за зверненням заявника формується заява-анкета, зразок якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що здійснює формування державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, в установленому порядку.

З аналізу вище наведених норм Закону № 5492 слідує, що внесення даних про особу до Єдиного державного демографічного реєстру здійснюється за її зверненням, зокрема, у разі: оформлення документів (якщо до цього інформація не була внесена до Реєстру чи зазначена інформація змінилася); реєстрації місця проживання чи місця перебування; реєстрації актів цивільного стану; за бажанням особи, якщо інформація про неї не внесена до Реєстру; у випадках, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Разом з тим, позивачем до позовної заяви не було додано жодних доказів на підтвердження звернення до уповноважених суб`єктів, що мало б своїм наслідком внесення даних про позивача до Єдиного державного демографічного реєстру останнім.

Також, відповідні докази не були здобуті судом в ході розгляду справи.

Враховуючи, що позивачем не доведений факт внесення даних про нього до Єдиного державного демографічного реєстру, підстави для задоволення його вимоги про зобов`язання відповідача 1 вилучити такі дані з вказаного Реєстру відсутні.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач 2 як суб`єкт владних повноважень не довів правомірності допущеної ним бездіяльності.

Проте обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, частково знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду та вказують на неправомірність поведінки відповідача 2 в спірних правовідносинах.

При цьому, обставини щодо порушення прав позивача відповідачем 1 судом не встановлені.

Підсумовуючи вищенаведене в його сукупності, суд прийшов до висновку про часткове задоволення позовної заяви.

Підстави для вирішення судом питання про розподіл між сторонами судових витрат у відповідності до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відсутні, оскільки на підставі пункту 9 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від сплати судового збору, а доказів понесення інших судових витрат учасниками справи суду не надано.

Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Володимирецького районного сектору Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області, яка полягає в не здійсненні обміну ОСОБА_1 паспорта у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII.

Зобов`язати Володимирецький районний сектор Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області здійснити обмін паспорта громадянина України ОСОБА_1 відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII.

В задоволенні позовних вимог в частині зобов`язання Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області вилучити усі дані ОСОБА_1 з Єдиного державного демографічного реєстру, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасники справи:

1) позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 );

2) відповідач 1 - Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області (33028, Рівненська обл., м. Рівне, вул. 16 Липня, 6; код ЄДРПОУ 37829784);

3) відповідач 2 - Володимирецький районний сектор Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області (34300, Рівненська обл., Володимирецький р-н, смт. Володимирець, вул. Соборна, 49; код ЄДРПОУ 37829784).

Суддя Комшелюк Т.О.