
Дата документу 06.12.2019
Справа № 334/7523/19
Провадження № 3/334/1932/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Турбіна Т.Ф., за участю представника Запорізької митниці ДФС Катрич К.Ю., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за фактом порушення митних правил:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ІПН НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 )
за ст.484 Митного кодексу України
ВСТАНОВИВ:
До Ленінського районного суду надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.484 МК України.
Зі складеного Запорізькою митницею ДФС протоколу про адміністративне правопорушення № 0134/11200/19 від 09.09.2019 року вбачається, що 25.07.2019 до Запорізької митниці ДФС надійшов лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 25.07.2019 № 5291/7/08-01-21-06 (вх. № 263/71-19 від 25.07.2019) з матеріалами перевірки у відношенні громадянина ОСОБА_1 , в діях якого вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 484 Митного кодексу України.
За результатом вивчення отриманого матеріалу встановлено, що 29.06.2019 співробітниками податкової міліції було встановлено факт використання (реалізації) тютюнових виробів іноземного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразка на території ринку «Анголенко» по вул. Гоголя, 32 м. Запоріжжя, які реалізовував ОСОБА_1 , що було зафіксовано протоколом огляду від 29.06.2019. Співробітниками податкової міліції разом з матеріалами відносно ОСОБА_1 в Запорізьку митницю ДФС передані тютюнові вироби іноземного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразка, які вилучено протоколом огляду від 29.06.2019 в наступній кількості: цигарки «XLNC Excellent» 10 пачок; цигарки «D&B Comfort» 10 пачок. Маркування українською мовою відсутнє.
ОСОБА_1 в своїх письмових поясненнях від 29.06.2019, відібраних старшим оперативним уповноваженим по ОВС ОУ ГУ ДФС у Запорізькій області, майором податкової міліції Ковалюк С.М., зазначив, що з березня 2019 року займається реалізацією тютюнових виробів імпортного виробництва без марок акцизного податку України. Вказану продукцію купував у різних невідомих йому осіб на ринку «Анголенко» у м. Запоріжжя. 29.06.2019 він, як завжди здійснював реалізацію тютюнових виробів без марок акцизного податку України, коли до нього підійшли співробітники податкової міліції, пред`явили свої службові посвідчення, після чого, в присутності понятих, склали відповідний протокол, згідно якого було вилучено усі тютюнові вироби що знаходились на реалізації. У вищезазначеному протоколі, після ознайомлення поставили свої підписи він та поняті. Більше за вказаним фактом додати він нічого не може.
Таким чином, ОСОБА_1 зберігав та реалізовував вищезазначені тютюнові вироби іноземного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразку, які ввезені на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 484 МК України.
09.09.2019 року Запорізькою митницею ДФС у відношенні ОСОБА_1 було складено протокол про порушення митних правил № 0134/11200/19 за ознаками, передбаченими ст. 484 МК України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, причини неявки суду не повідомив, з заявою про розгляд справи без його участі чи запереченнями на протокол про порушення митних правил до суду не звертався.
Представник Запорізької митниці ДФС у судовому засіданні просив прийняти рішення щодо притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності у відповідності до ст. 484 МК України.
Вислухавши думку представника митниці, розглянувши матеріали справи, оцінивши та дослідивши у сукупності докази у справі, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 247 КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення, що повинно бути доведене шляхом надання доказів.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Матеріалами справи встановлено, що 09.09.2019 року Запорізькою митницею ДФС у відношенні ОСОБА_1 було складено протокол про порушення митних правил № 0134/11200/19 за ознаками, передбаченими ст. 484 МК України. Згідно вказаного протоколу, ОСОБА_1 за адресою: м. Запоріжжя вул АДРЕСА_2 Гоголя,32 на ринку «Анголенко» здійснював реалізацію тютюнових виробів іноземного виробництва без марок акцизного збору України, що було зафіксовано співробітниками податкової міліції у протоколі огляду від 29.06.2019.
09.09.2019 Запорізькою митницею ДФС у відношенні ОСОБА_1 була заведена адміністративна справа про порушення митних правил № 0134/11200/19 за ознаками, передбаченими ст. 484 МК України. Протокол про порушення митних правил № 0134/11200/19 було направлено ОСОБА_1 рекомендованим поштовим відправленням (6904107163563). В супровідному листі до протоколу (вих. № 253/15/08-70-20-38 від 11.09.2019) ОСОБА_1 було запропоновано прибути до УПМП та МВ Запорізької митниці ДФС з метою надання пояснень по змісту протоколу про порушення митних правил, а у разі неможливості прибуття, направити відповідні письмові пояснення на адресу Запорізької митниці ДФС. Однак, ОСОБА_1 не прибув до Запорізької митниці ДФС, будь – яких пояснень від громадянина не надходило.
09.09.2019, відповідно до вимог ст. 511 МК України, товари, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, були тимчасово вилучені протоколом про порушення митних правил № 0134/11200/19 та передані на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС.
Відповідно до ст. 515 МК України, в справі про порушення митних правил № 0134/11200/19 було призначено товарознавчу експертизу. Вартість предметів правопорушення, відповідно до висновку № 142005901-1051 від 10.10.2019 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, складає 754,20 грн.
Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.
Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0134/11200/19, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 10.09.2019 становить 0,001458 Євро.
У відповідності до п.15 та п.61 ч.1 ст.4 МК України, товари в розумінні митного законодавства України, поділяються на іноземні - що не є українськими відповідно до п. 61 та українські - які повністю отримані (вироблені) на митній території України та які не містять товарів, ввезених із-за меж митної території України.
Іноземний статус походження товарів - предметів ПМП у справі, підтверджується маркуванням, нанесеним на самих товарах (країна виробництва, найменування виробника, штрих код країни походження, а в окремих випадках і акцизною маркою країни виробника).
Відповідно до Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством (ч. 4 ст. 11 Закону); імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій (ст. 15 Закону).
Відповідно до п. 14.1.107 ст. 14 Податкового кодексу України, марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.
Згідно п. 226.2 ст. 226 Податкового кодексу України, наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу, є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.
У відповідності до вимог ст. 226.11 Податкового кодексу України, ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняється.
Відповідно до ст. 227.1 Податкового кодексу України, при ввезенні на митну території України маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється в установленому порядку марками акцизного податку встановленого зразка.
Відповідно до ст. 227.6 Податкового кодексу України, у разі порушення порядку маркування ввезених алкогольних напоїв і тютюнових виробів та/або неповної сплати податку товар не допускається до митного оформлення і ввезення його на митну територію України забороняється.
Згідно п. 3 ст. 228 Податкового кодексу України, у разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без наявності марок акцизного податку встановленого зразка, контролюючі органи вилучають такі товари з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.
Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0134/11200/19, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 10.09.2019 становить - 0,001458 Євро. За період з 10.09.2019 року (дата розміщення на складі митного органу вилучених тютюнових виробів) до дати розгляду справи минуло 88 календарних днів. Згідно офіційного курсу НБУ, станом на день розгляду справи курс Євро по відношенню до національної валюти (гривні) склав 26,489 гривень за 1 (один) Євро.
А тому, з огляду на вказане, суд приходить до висновку, що з правопорушника підлягають стягненню понесені митним органом витрати по зберіганню предметів порушення митних правил на складі у розмірі 3,44 грн. (0,001458 Євро Х 88 календарних днів Х 26,489 грн.).
Відповідно до ст.458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді конфіскації товару, вилученого протоколом від 09.09.2019 року
Кошти на відшкодування витрат на зберігання майна у справі про порушення митних правил № 0134/11200/19, необхідно перерахувати на рахунок: 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО банку 820172, одержувач - Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП суд стягує з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 гривні 20 копійок.
Керуючись ст. 484 МК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 484 МК України.
Накласти стягнення на ОСОБА_1 у вигляді конфіскації на користь держави товару: тютюнових виробів цигарок «XLNC Excellent» 10 пачок; цигарок «D&B Comfort» 10 пачок, які було вилучено протоколом про порушення митних правил №0134/11200/19 від 09.09.2019 року та знаходиться на зберіганні у Запорізькій митниці ДФС, вартість яких згідно Висновку № 142005901-1051 від 10.10.2019 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС складає 754,20 грн.
На підставі ст. 519, 520 МК України стягнути з ОСОБА_1 на користь Запорізької митниці ДФС понесені митним органом витрати у розмірі 3,44 грн. (три гривні 44 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Турбіна Т. Ф.