
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
28 грудня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/5409/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., перевіривши матеріали за позовною заявою Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (місцезнаходження: 93000, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Слов`янська, буд. 28) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дубль-Два» (місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Заводська, буд. 1-А) про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю та пені у розмірі 24571,33 грн,
ВСТАНОВИВ:
23 грудня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі – позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дубль-Два» (далі – відповідач), в якій позивач просить стягнути з відповідача адміністративно-господарську санкцію за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у 2018 році в сумі 15000,00 грн та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за період з 16 квітня 2019 року по 20 грудня 2019 року у розмірі 9571,33 грн, а всього 24571,33 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70, відповідачем не здійснено реєстрацію у Луганському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів та нерегулярно подавались Звіти про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю за 2018 рік за формою 10-ПІ, що призвело до інформування Головного управління Держпраці у Луганській області щодо порушення відповідачем вищевказаних норм чинного законодавства України.
Протягом 16-17 вересня 2019 року Головним управлінням Держпраці у Луганській області здійснено перевірку додержання відповідачем законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю в частині реєстрації та неподання до Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю у 2018 році, виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, за результатами яких виявлені порушення.
За результатами проведеної перевірки Головним управлінням Держпраці у Луганській області складено акт № 12-09-211/66, який отримано відповідачем 17 вересня 2019 року, а його копію позивачем отримано 01 жовтня 2019 року.
26 вересня 2019 року на адресу позивача Товариством з обмеженою відповідальністю «Дубль-Два» надіслано Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою 10-ПІ за 2018 рік, з якого вбачається невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у 2018 році.
30 вересня 2019 року позивачем на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Дубль-Два» надіслано попередження про сплату адміністративно-господарської санкції та пені, нарахованих за звітною інформацією, зазначеною у Звіті 10-ПІ, яке отримано відповідачем 02 жовтня 2019 року.
01 жовтня 2019 року позивачем до державної служби зайнятості направлено запит про надання відповідачем інформації про вільні робочі місця (вакансії), на які можливе працевлаштування осіб з інвалідністю, а також про випадки відмови у працевлаштуванні осіб, направлених для працевлаштування, та здійснення роботодавцем замовлення на професійне навчання або підготовку особи з інвалідністю у разі відсутності фахівців з потрібними професіями серед застрахованих у державній службі зайнятості осіб з інвалідністю у 2016-2018 роках. 17 жовтня 2019 року на адресу позивача надійшла відповідь на вищезазначений запит, з якої вбачається, що відповідач у 2016-2018 роках не подавав до служби зайнятості інформацію про наявність вільних робочих місць для осіб з інвалідністю, замовлень щодо професійного навчання або підготовки не надходило від роботодавця.
Також 01 жовтня 2019 року позивачем на адресу Головного управління ДФС у Луганській області направлено запит про надання інформації про середньооблікову кількість працівників Товариства з обмеженою відповідальністю «Дубль-Два», в тому числі осіб з інвалідністю у розрізі по місяцях за 2016-2018 роки. 31 жовтня 2019 року на адресу позивача надійшла відповідь Головного управління ДПС у Луганській області, з якої вбачається, що у відповідача не працює жодна особа з інвалідністю.
Отже, відповідач не здійснив всіх можливих заходів для працевлаштування осіб з інвалідністю протягом 2016-2018 років, що призвело до невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю, передбаченого частиною першою статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
З урахуванням викладеного, позивачем до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дубль-Два» застосовано адміністративно-господарську санкцію в сумі 89140,90 грн, яка на час звернення до суду сплачена частково у розмірі 74140,90 грн та нараховано пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за період з 16 квітня 2019 року по 20 грудня 2019 року у розмірі 9571,33 грн.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.
Згідно з частиною п`ятою статті 161 КАС України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.
До позовній заяві позивачем додано клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Щодо заявленого клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін суд зазначає таке.
Згідно з пунктом 4 частини дев`ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин (пункт 20 статті 4 КАС України).
Відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Зазначена справа не є справою у спорах, що відповідно до приписів частини четвертої статті 12 КАС України має розглядатись виключно за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
За результатами розгляду клопотання позивача суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись статтями 5, 9, 12, 19, 20, 32, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовною заявою Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (місцезнаходження: 93000, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Слов`янська, буд. 28) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дубль-Два» (місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Заводська, буд. 1-А) про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю та пені у розмірі 24571,33 грн.
Призначити справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні на 22 січня 2020 року о 13 год. 15 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18, І поверх, зала судових засідань № 3.
У разі заперечень відповідача проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження встановити строк для подання відповідної заяви протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Нагадати учасникам справи, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Запропонувати:
- позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) відповідачу копії відповіді на відзив та доданих до неї документів;
- відповідачу подати до суду заперечення протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив та доданих до неї документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії заперечення та доданих до них документів.
Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації “Вимоги до оформлювання документів” (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів “Згідно з оригіналом”, назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).
Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Справа розглядатиметься суддею Чернявською Т.І. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі “Електронний суд” для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
СуддяТ.І. Чернявська