
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2019 року м. Житомир справа № 240/9295/19
категорія 112030100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Токаревої М.С.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, третя особа: Житомирський прикордонний загін про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Адміністрації Державної прикордонної служби України, третя особа: Житомирський прикордонний загін у якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у призначенні виплати одноразової грошової допомоги з урахуванням виплаченої раніше суми одноразової грошової допомоги, оформлене протоколом засідання комісії Адміністрації Державної прикордонної служби з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум за № 95 від 14.05.2019.
- зобов`язати призначити та виплатити одноразову грошову допомогу у зв`язку із встановленням йому інвалідності 2 групи з 04.09.2017, внаслідок поранення, контузії та захворювань, пов`язаних з виконанням обов`язків військової служби, довічно, в розмірі 300-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 01.01.2017, відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та постанови КМУ від 25.12.2013 № 975 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві", з урахуванням раніше виплаченої суми - 58255.20 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що 04.09.2017 йому встановлено 2 групу інвалідності внаслідок поранення, пов`язаного із захистом Батьківщини, після чого він звернувся із рапортом про виплату одноразової грошової допомоги. Разом з тим, 14.05.2019 Адміністрацією Державної прикордонної служби України прийнято рішення № 95 про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги, з підстав того, що термін між первинним та повторним оглядами складає понад дворічний термін. Проте, абз. 2 ч. 4 ст. 16-3 Закону України " Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" набрав чинності з 01.01.2017, а тому, не може застосовуватись до спірних правовідносин.
Справа розглядається у порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідачем у встановлений судом строк було надано відзив на позовну заяву за змістом якого він просив відмовити у задоволенні позову. В обґрунтування відзиву вказано, що у разі зміни групи інвалідності, її причини або ступеня втрати працездатності понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності виплата одноразової грошової допомоги у зв`язку зі змінами, що відбулися, не здійснюється.
Згідно довідки від 21.09.2012 серії 10 ААБ № 239839 позивачу встановлено 3 групу інвалідності внаслідок поранення, контузії, захворювання так, пов`язані з виконанням обов`язків військової служби, у зв`язку з чим йому була призначена та виплачена одноразова грошова допомога в сумі 58255,20 грн. 04.09.2019 позивачу встановлено 2 групу інвалідності внаслідок поранення, контузії, захворювання так, пов`язані з виконанням обов`язків військової служби. Термін між первинним та повторним оглядом складає понад дворічний термін, а тому рішенням Адміністрації Державної прикордонної служби України від 14.05.2019 № 95 позивачу відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги. Таким чином, рішення № 95 від 14.05.2019 ґрунтується на нормах чинного законодавства, є законним, а тому в задоволенні позову слід відмовити.
Дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи суд дійшов наступного висновку.
З 02.09.2012 відповідно до довідки до акту огляду Житомирської обласної медико-соціальної експертної комісії серії №2 серії 10 ААБ №239839 від 21.09.2012 ОСОБА_1 встановлено III групу інвалідності, причиною інвалідності зазначено поранення, контузія, захворювання, так, пов`язані з виконанням обов`язків військової служби, у зв`язку з чим йому було виплачено одноразову грошову допомогу у розмірі 58255,20 грн.
Згідно довідки до акту огляду Житомирської обласної медико-соціальної експертної комісії серії №2 серії 12 ААА №861539 від 25.09.2017 ОСОБА_1 після повторного огляду встановлено II групу інвалідності з 04.09.2017 довічно, причиною інвалідності зазначено - поранення, контузія, захворювання, так, пов`язані з виконанням обов`язків військової служби при перебуванні в країнах де велись бойові дії.
22 березня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України із заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням інвалідності, згідно ст. 16 Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року № 975.
14 травня 2019 року Державною прикордонною службою України прийнято рішення № 95 про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", ОСОБА_1 з посиланням на те, що між первинним та повторним оглядом пройшов понад дворічний термін.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
Згідно ст. 41 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов`язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі, зокрема, встановлення військовослужбовцю (крім військовослужбовців строкової служби) інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок причин, зазначених у цьому підпункті.
Відповідно до п. "б" ч. 1 ст. 16-2 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірі 300-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності II групи (підпункт 4 пункту 2 статті 16 цього Закону).
Згідно ч. 2 ст. 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" у випадках, передбачених підпунктами 4-9 пункту 2 статті 16 цього Закону, одноразова грошова допомога призначається і виплачується відповідним військовослужбовцям, військовозобов`язаним або резервістам.
Відповідно до ч. 6, 9 ст. 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" одноразова грошова допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов`язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами. Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 3 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975, днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є у разі встановлення інвалідності - дата, зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії, а у разі повторного огляду та зміни групи інвалідності - дата, зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії про первинне встановлення інвалідності.
Відповідно до п. 6 Порядку № 975 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) військовослужбовцю (крім військовослужбовця строкової служби), інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин, у розмірі 300-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності II групи.
З аналізу вищевикладеного вбачається, що право на отримання одноразової грошової допомоги виникає у військовослужбовця з дати зазначеної у довідці медико-соціальної експертної комісії, а у разі повторного огляду та зміни групи інвалідності - з дати зазначеній у довідці медико-соціальної експертної комісії про первинне встановлення інвалідності, при цьому, підставою для призначення та виплати одноразової грошової допомоги є захворювання, пов`язане з виконанням ним обов`язків військової служби, чи встановлення інвалідності після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин.
Відповідно до ч. 4 ст. 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" якщо протягом двох років військовослужбовцю, військовозобов`язаному або резервісту після первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено вищу групу інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата провадиться з урахуванням раніше виплаченої суми. У разі зміни групи інвалідності, її причини або ступеня втрати працездатності понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності виплата одноразової грошової допомоги у зв`язку із змінами, що відбулися, не здійснюється.
Згідно ч. 8 ст. 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цим Законом, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення у них такого права.
З 02.09.2012 відповідно до довідки до акту огляду Житомирської обласної медико-соціальної експертної комісії серії №2 серії 10 ААБ №239839 від 21.09.2012 ОСОБА_1 встановлено III групу інвалідності, причиною інвалідності зазначено поранення, контузія, захворювання, так, пов`язані з виконанням обов`язків військової служби, у зв`язку з чим йому було виплачено одноразову грошову допомогу у розмірі 58255,20 грн.
Згідно довідки до акту огляду Житомирської обласної медико-соціальної експертної комісії серії №2 серії 12 ААА №861539 від 25.09.2017 ОСОБА_1 після повторного огляду встановлено II групу інвалідності з 04.09.2017 довічно, причиною інвалідності зазначено - поранення, контузія, захворювання, так, пов`язані з виконанням обов`язків військової служби при перебуванні в країнах де велись бойові дії.
Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на те, що ОСОБА_1 звернувся до МСЕК вперше в 2012 році, а вдруге (повторно) в 2017 році та між зверненнями пройшов дворічний термін, тому позивач немає права на отримання одноразової грошової допомоги, з огляду на наступне.
З аналізу приписів Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975, вбачається, що законодавством України передбачено право військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі у випадку встановлення під час повторного огляду згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищої групи інвалідності, за умови, що встановлення вищої групи інвалідності або більшого відсотку втрати працездатності відбулось протягом двох років після первинного встановлення інвалідності або відсотку втрати працездатності.
Разом з тим, положення статті ст. 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" підлягають застосуванню при вирішення питання щодо отримання доплат між розміром раніше отриманої одноразової грошової допомоги при встановленні інвалідності нижчої групи (меншого відсотка втрати працездатності) та розміром одноразової грошової допомоги яка повинна виплачуватись при встановлені інвалідності вищої групи (більшого відсотка втрати працездатності).
Статтею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено перелік осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, а ст. 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначає порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги.
При цьому, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 1774-VIII від 06.12.2016 року, який набрав чинності 01.01.2017 року, пункт 4 статті 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" доповнено абзацом другим такого змісту: "У разі зміни групи інвалідності, її причини або ступеня втрати працездатності понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності виплата одноразової грошової допомоги у зв`язку із змінами, що відбулися, не здійснюється".
Частиною першою статті 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, з урахування приписів ст. 58 Конституції України, норми Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 1774-VIII від 06.12.2016 року, який набрав чинності 01.01.2017 , не може розповсюджуватись на спірні правовідносини. Застосування даної норми стосовно ОСОБА_1 можливе лише у разі повторної зміни (встановлення) групи інвалідності з 04.09.2017.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом в постанові від 30 вересня 2019 року по справі № 825/1380/18 (провадження № К/9901/58213/18), в постанові від 22 серпня 2019 року по справі № 806/2180/18 (провадження № К/9901/3389/19), в постанові від 20 березня 2018 року по справі № 295/3091/17 (провадження № К/9901/5281/17).
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Згідно ч. 5, 6 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Крім того, статтею 16-4 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановлено вичерпний перелік підстав, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюється, а саме якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), захворювання, інвалідність або часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста є наслідком: а) вчинення ним злочину або адміністративного правопорушення; б) вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп`яніння; в) навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров`ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом); г) подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.
Разом з тим, рішення Державної прикордонної служби України від 14 травня 2019 року № 95 про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", ОСОБА_1 , будь-яких визначених ст. 16-4 Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" підстав не містить.
За таких підстав, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 має право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, а тому Державна прикордонна служба України неправомірно відмовила ОСОБА_1 в призначенні одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а тому рішення Державної прикордонної служби України від 14.05.2019 року № 95 є протиправним та підлягає скасуванню.
В свою чергу, що стосується позовної вимоги позивача щодо зобов`язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу у зв`язку із встановленням інвалідності 1 групи внаслідок травми пов`язаної з виконанням обов`язків військової служби суд зазначає наступне.
Одноразова грошова допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов`язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами, що передбачено ч. 6 ст. 16-3 Закону № 2011-XII.
З огляду на те, що відповідач наділений дискреційними повноваженнями з питань призначення та виплати одноразової грошової допомоги або прийняття рішення про відмову у її видачі, то суд не вправі перебирати на себе функції вказаного суб`єкта владних повноважень, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог у цій частині у спосіб обраний позивачем.
Враховуючи встановлені судом обставини справи, зважаючи на наявність порушеного права та необхідність його судового захисту, застосовуючи механізм захисту порушеного права та його відновлення, керуючись повноваженнями, наданими частиною другою статті 9, частиною другою статті 245 КАС України, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов`язати Міністерство оборони України повторно розглянути заяву позивача щодо призначення одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням 2-ї групи інвалідності з 04.09.2017 у розмірі та порядку, встановленому Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року №975 та ст.16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" з прийняттям відповідного рішення та урахуванням висновків суду, викладених у даній справі.
Покладення такого обов`язку на відповідача не є перебиранням функції іншого суб`єкта владних повноважень в реалізації відповідних управлінських функцій і вирішенні питань, віднесених до виключної компетенції такого суб`єкта та зобов`язанням його приймати рішення, які входять до його компетенції чи до компетенції іншого органу, з огляду на обов`язковість ефективного механізму захисту порушеного права.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, суд вважає, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , НОМЕР_1 ) до Адміністрації Державної прикордонної служби України (вул. Володимирська, 26, м.Київ 34,01034, код ЄДРПОУ 00034039) третя особа: Житомирський прикордонний загін ( м. Житомир вул.Параджанова,125, 10025) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у призначенні виплати одноразової грошової допомоги з урахуванням виплаченої раніше суми одноразової грошової допомоги, оформлене протоколом засідання комісії Адміністрації Державної прикордонної служби з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум за № 95 від 14.05.2019.
Зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо призначення одноразової грошової допомоги у зв`язку зі встановленням йому інвалідності 2 групи з 04.09.2017, внаслідок поранення, контузії та захворювань, пов`язаних з виконанням обов`язків військової служби, відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та постанови КМУ від 25.12.2013 № 975 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві" з прийняттям відповідного рішення та урахуванням висновків суду, викладених у даній справі.
У решті позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.С. Токарева