Рішення № 86688847, 10.12.2019, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
10.12.2019
Номер справи
234/5998/19
Номер документу
86688847
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 234/5998/19

Провадження № 2/234/2156/19

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2019 року Краматорський міський суд Донецької області в складі:

головуючого - судді Лутай А.М.,

за участю: секретаря судового засідання – Пагуліч Д.Г.

представника позивача – ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Краматорська справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради (далі УПСЗН Краматорської міської ради, або Управління) 05.04.2019р звернувся до суду з дійсним позовом, вказуючи, що ОСОБА_2 , відповідач у справі, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , 21 жовтня 2014 року звернулася до УПСЗН Краматорської міської ради із заявою, як особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення. Свої вимоги мотивує тим, що в заяві відповідачка зазначила у складі своєї сім`ї дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Зазначає, що 03 листопада 2014 року відповідачка звернулався до Управління з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги як особа, яка переміщена з тимчасово окупованої території України, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до п.2 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, для отримання такої грошової допомоги уповноважений представник сім`ї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою, пред`являє паспорт і громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім`ї про взяття на облік осіб, які переміщуються. У заяві зазначаються відповідні відомості про всіх членів сім`ї. До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім`ї від інших членів сім`ї та згода на обробку персональних даних. Вказує, що грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім`ї у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім`ї), для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім`ї). Так, зазначає, що рішенням від 07.11.2014р відповідачу на сім`ю, було призначено допомогу як непрацездатним особам (пенсіонери), яка переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 03.11.2014р по 02.05.2015р в розмірі 1326грн. Надалі, відповідачка звернулась до Управління з заявою від 15.12.2014р про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, зазначивши в складі сім`ї двох дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . У зв`язку з чим, рішенням Управління від 29.12.2014р було здійснено перерахунок та призначено допомогу на період з 01.01.2014р по 02.05.2015р в розмірі 2210грн. В подальшому відповідачка зверталась з заявою від 13.05.2015р і рішенням УПСЗН Краматорської міської ради від 02.06.2015р відповідачці була призначена допомога па період з 03.05.2015р по 02.11.2015р. 23 березня 2016 року на адресу УПСЗН Краматорської міської ради надійшов лист Краматорського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Краматорської міської ради, з якого стало відомо, що діти з відповідачкою в період виплати допомоги з 03.11.2014р по 02.11.2015р не проживали, у зв`язку з чим розпорядженням Управління від 23.03.2016р було прийнято рішення здійснити перерахунок надміру виплачених коштів за період з 03.11.2014р по 02.11.2015р. УПСЗН Краматорської міської ради здійснено перерахунок виплачених коштів і виявлена переплата бюджетних коштів за період з листопада 2014 року по листопад 2015 року в сумі 24810,93грн. Також, вказує, що 31.03.2016р листом відповідачка була повідомлена про заборгованість, але добровільно сума переплати не погашалась, на підставі чого 24.09.2015р Управління звернулося до Краматорського міського суду Донецької області з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення переплати коштів в сумі 24810,93грн. Постановою від 15.11.2016р позов Управління був задоволений. Однак, ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 28.03.2017р постанова Краматорського міського суду Донецької області від 15.11.2016р скасована, провадження по справі за позовом УПСЗН Краматорської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів закрито відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС України. Відповідно до заяви ОСОБА_2 від 22.02.2017р переплата надміру виплачених кошті період з 03.11.2014р по 02.11.2015р у сумі 24810,93грн утримувалася з нарахованих відповідачці адресної допомоги і станом на дату подачі до суду позову борг складає 16923,36грн. Просить суд стягнути з відповідача заборговану переплату державних коштів в сумі 16923,36грн, а також, сплачений судовий збір в сумі 1921грн.

Представник позивача ОСОБА_1 . в судовому засіданні позовні вимоги підтримала цілком, наполягала на задоволенні та в судовому засіданні надала пояснення, аналогічні позову.

Відповідач ОСОБА_2 , яка про дату, час і місце слухання справи повідомлена належним чином у відповідності зі ст.130 ЦПК України, в судове засідання не з`явилася без повідомлення причини неявки. Відзив на позовну заяву, письмові, електронні докази та зустрічний позов до суду не надавала.

Суд, згідно до ст.280 ЦПК України, з урахуванням міркування представника позивача, вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Заслухав пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши докази по справі у їх сукупності, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню, зважаючи на таке.

Правовідносини за даним позовом регулюються Конституцією України, постановою Кабінету Міністрів України «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення» та постановою Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ст.113 Конституції України, Кабінет Міністрів України у своїй діяльності повинен керуватися виключно Конституцією й законами України, а також підзаконними актами, які прийняті згідно Конституції України.

Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім`ї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та пред`являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім`ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.

У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім`ї, які претендують на отримання грошової допомоги:

прізвище, ім`я та по батькові;

число, місяць, рік народження;

серія, номер паспорта громадянина України, ким і коли виданий, для іноземців або осіб без громадянства - серія, номер паспортного документа та посвідки на постійне проживання;

реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті);

зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування);

реквізити рахунка уповноваженого представника сім`ї в уповноваженому банку, на який перераховуватиметься грошова допомога;

наявність у будь-кого з членів сім`ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;

наявність у володінні всіх членів сім`ї транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (із зазначенням строку експлуатації з дати випуску);

наявність у будь-кого з членів сім`ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;

місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює.

До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім`ї від інших членів сім`ї та згода на обробку персональних даних. (п. 5 Порядку №505)

Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім`ї у таких розмірах:

для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім`ї);

для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім`ї).

Відповідно до п. 2 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505 (далі – Порядок №505) особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Згідно п. 11 Порядку № 505 суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім`ї на вимогу уповноваженого органу.

Судом встановлено, що до Управління праці та соціального захисту населення 03.11.2014 року звернулася ОСОБА_2 із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Рішенням від 07.11.2014 року ОСОБА_2 на сім`ю, було призначено допомогу як непрацездатним особам (пенсіонери), яка переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 03.11.2014 року по 02.05.2015 року в розмірі 1326 грн. 00 коп.

Надалі ОСОБА_2 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення з заявою від 15.12.2014 року з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, зазначивши в складі сім`ї двох дітей – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно рішення Управління праці та соціального захисту населення від 29.12.2014 року було здійснено перерахунок та призначено допомогу на період з 01.01.2014 року по 02.05.2015 року в розмірі 2210 грн. 00 коп.

В подальшому ОСОБА_2 зверталась з заявою від 13.05.2015 року. Рішеннями Управління праці та соціального захисту населення від 02.06.2015 року, ОСОБА_2 була призначена допомога на період з 03.05.2015 року по 02.11.2015 року.

23 березня 2016 року на адресу управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради надійшов лист Краматорського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді з якого стало відомо, що діти з ОСОБА_2 в період виплати допомоги з 03.11.2014 року по 02.11.2015 року не проживали.

Розпорядженням Управління праці та соціального захисту населення від 23.03.2016 року було прийнято рішення здійснити перерахунок надміру виплачених коштів за період з 03.11.2014 року по 02.11.2015 року.

Управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради було здійснено перерахунок виплачених коштів і виявлена переплата бюджетних коштів за період з листопада 2014 року по листопад 2015 року в сумі 24810 грн. 93 коп.

31.03.2016р ОСОБА_2 було направлено повідомлення із УПСЗН Краматорської міської ради за №01-08/4421 про необхідність повернути надмірно виплачені кошти за призначеною грошовою допомогою, яке залишено без відповіді та задоволення.

Відповідно до копії заяви ОСОБА_2 від 22.02.2017р убачається, що остання звернулась до УПСЗН Краматорської міської ради з пропозицією щодо утримання переплачених бюджетних коштів в розмірі 24810,93грн з джерела коштів, які надходять до неї, а саме, з щомісячної адресної допомоги як особи, яка переміщена з тимчасово окупованої території України, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг по 30% щомісячно до повного погашення боргу.

На підставі вищезазначеної заяви ОСОБА_2 розпорядженням Управління від 23.02.2017р з призначеної відповідачці адресної допомоги за період з 01.12.2015р по 30.06.2018р утримана сума заборгованості в розмірі 7887,57грн.

Згідно протоколу змін УПСЗН Краматорської міської ради, переплата бюджетних коштів, які числяться за ОСОБА_2 , на теперішній час складають в загальному розмірі 16923,36грн.

З урахуванням викладеного суд вважає необхідним позовні вимоги задовольнити у повному обсязі та стягнути з відповідачки на користь позивача переплату бюджетних коштів за період з 03.11.2014р по 02.11.2015р в сумі 16923,36грн.

Відповідно до ст.141 ЦПК України, з відповідача підлягають стягненню на користь позивача судовий збір в сумі 1921грн.

Керуючись ст.ст.10, 12, 13, 141, 263-265 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_1 , на користь Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради (місце розташування: Донецька область, м.Краматорськ, вул.Героїв Небесної Сотні, б.23, на р/р 35217039022516 в ДКСУ м.Київ, ЄДРПОУ 25953617, МФО 820172):

- переплату бюджетних коштів за період з 03 листопада 2014 року по 02 листопада 2015 року в сумі 16923,36грн (шістнадцять тисяч дев`ятсот двадцять три гривні, 36коп).

- судовий збір в сумі 1921грн (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривня, 00коп).

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга Донецького до апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя: А.М.Лутай