Ухвала суду № 86682933, 26.12.2019, Пересипський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Суворовський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
26.12.2019
Номер справи
523/19619/19
Номер документу
86682933
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 523/19619/19

Провадження №2/523/5677/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" грудня 2019 р. м. Одеса

Суддя Суоровського районного суду м. Одеси Аліна С.С., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Кустурова Володимира Борисовича, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправною бездіяльність,-

ВСТАНОВИВ:

До Суворовського районного суду м. Одеси надійшов позов ОСОБА_1 до начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Кустурова Володимира Борисовича, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, третя особа: ОСОБА_2 в якому просить:

-Визнати протиправною бездіяльність начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Кустурова Володимира Борисовича та Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області щодо ненадання повної інформації, копій документів та відповідей з усіх перелічених питань на адвокатські залити адвоката Жолобчука Олексія Леонідовича від 20.09.2019 року та від 11.10.2019 року, перешкоджання здійсненню адвокатської діяльності та зобов`язати начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Кустурова Володимира Борисовича та Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області надати повну інформацію та копії документів на адвокатські запити адвоката Жолобчука Олексія Леонідовича від року та від 11.10.2019 року, а також відповідь з усіх перелічених у запитах питань.

-Визнати протиправними дії Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області щодо надання недостовірної інформації в абзаці 2 відповіді №8050/08/25 від 18.10.2019 року адвокату Жолобчуку Олексію Леонідовичу про відсутність звернень ОСОБА_2 в системі електронного документообігу, а також щодо надання недостовірної інформації в абзаці 2 відповіді №8126/08/25 від 22.10.2019 року адвокату Жолобчуку Олексію Леонідовичу про те, що Головним управлінням збирання персональних даних ОСОБА_2 не здійснювалось та зобов`язати Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області утриматись від надання недостовірної інформації на запити адвоката Жолобчука Олексія Леонідовича.

-Стягнути з Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області (код ЄДРПОУ 40342996), за рахунок бюджетних асигнувань, на користь ОСОБА_1 судові витрати – 1681 грн.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що у відкритті провадження в порядку цивільного судочинства у справі необхідно відновити з наступних підстав.

За змістом ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Відповідно до статті 5 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

У свою чергу, пп. 1, 2 ч. 1ст.4 КАС України, адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.

У свою чергу публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку з порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи (пункт 2 частини першої статті 4 КАС).

Відповідно до п.7 ст. 4 КАС України, суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (пункт 7 частини першої статті 4 КАС).

Пунктом 1 ч.1 ст.19 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що у вказаних правовідносинах що склались між учасниками спору вбачається публічно-правовий спір, який належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 12 жовтня 1978 року у справі «Zand v. Austria» вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів. З огляду на це, не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

На підставі викладеного, суд вважає за доцільне відмовити у прийнятті позовної заяви ОСОБА_1 до начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Кустурова Володимира Борисовича, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправною бездіяльність та роз`яснити позивачу право на звернення з позовною заявою до Одеського окружного адміністративного суду.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.19,186,353 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в порядку цивільного судочинства у справі за позовом ОСОБА_1 до начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Кустурова Володимира Борисовича, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправною бездіяльність.

Копію ухвали направити позивачу разом із позовною заявою та всіма доданими до неї документами.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси протягом пятнадцяти днів з дня її складення.

Ухвалу складено 26.12.2019 року.

Суддя Аліна С.С.