
Справа № 359/11596/19
Номер провадження 3/359/4308/2019
Номер протоколу 0586/12500/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2019 суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Бондаренко І.А., розглянувши за участю представника митниці Ясінської О.Я., особи, яка притягується до відповідальності, адміністративний матеріал, який надійшов від Київської митниці ДФС, про порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, відносно громадянин України ОСОБА_1 (по-батькові зі слів пасажира), ІНФОРМАЦІЯ_1 ., місце народження: Україна, Київська обл., який проживає зі слів пасажира: АДРЕСА_1 АДРЕСА_2 , працює: військовослужбовець ЗС України , паспорт громадянина Україна для виїзду за кордон НОМЕР_1 , виданий 04.05.2017 року, орган що видав 3213, ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 ,
в с т а н о в и в :
10.11.2019 р. о 18 год. 30 хв. під час проходження митного контролю в зоні митного контролю залу «Відліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» громадянин України ОСОБА_1 , який відлітав з України до Литви, м. Вільнюс, літаком а/к «Міжнародні авіалінії України», рейс № PS 183, своїми діями обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за митну територію України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення.
10.11.2019 о 18 год. 45 хв. під час проведення митного контролю багажу у багажному відділенні терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» із застосуванням технічних засобів контролю за допомогою рентген-апарату, який знаходиться в тому ж багажному відділенні вищевказаного терміналу, у багажі громадянина України ОСОБА_1 , в одній з кишень формених брюк, що лежали в дорожній сумці пасажира, з багажною биркою виписаною на ім`я kostiantyn kravchenko № НОМЕР_3 було виявлено:
- предмет, зовні схожий на набій, калібру 5,45 мм з написом на гільзі «270 83» - 1 шт.
Предмет переміщувався без ознак приховування, він знаходився серед особистих речей у валізі пасажира.
Відповідно до ч. 2 ст. 196 Митного кодексу України переміщення через митний кордон України товарів, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів (у разі відсутності таких дозволів) – заборонено.
Частиною 2 статті 366 МК України передбачено, що канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
На момент проходження митного контролю громадянин України ОСОБА_1 , дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України зброї та боєприпасів не мав та не пред`являв, на лінію митного контролю «червоний коридор» не звертався, митної декларації не заповнював та співробітникам митниці для відповідного оформлення не надавав.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 , порушив встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, що вказує на наявність у діях громадянина ознак порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України.
У зв`язку з цим працівниками митниці 10.11.2019 складено протокол про порушення митних правил № 0586/12500/19, один примірник якого вручено під підпис громадянину України ОСОБА_1 , і в якому було зазначено про час та місце розгляду справи про порушення митних правил.
На підставі ст. 511 МК України за протоколом № 0586/12500/19 вилучено: 1 предмет зовні схожий на набій калібру 5.45 мм з написом на гільзі «270 83».
Згідно висновку криміналістичної експертизи № 142005902-0423 від 03.12.2019 року, наданий на дослідження набій є боєприпасом до вогнепальної стрілецької зброї (автоматів та кулеметів Калашникова та ін.) калібру 5,45х39 мм, виготовлений заводським способом та придатний до стрільби.
Підстав для перенесення розгляду справи, направлення матеріалів для додаткової перевірки судом не встановлено.
Громадянин України ОСОБА_1 свою вину визнав, проте останнє було вчинено з необережності, оскільки в нього не було на меті порушувати порядок проходження митного контролю.
Представник митниці протокол підтримав та зазначив, що громадянин України ОСОБА_1 скоїв порушення митних правил, яке передбачене ст. 471 МК України, у зв`язку з чим просив застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією вилученого предмету.
В судовому засіданні встановлено, що громадянин України ОСОБА_1 , який відлітав з України до Литви, самостійно обрав форму спрощеного митного контролю через зону «зелений коридор», який не передбачає наявність товарів, які підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, які підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення з митної території України.
Суд, заслухавши представника митниці, дослідивши матеріали справи приходить до висновку про доведеність вини громадянин України ОСОБА_1 у вчиненні ним правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, зважаючи на наступне.
Згідно протоколу про порушення митних правил 0586/12500/19 від 10.11.19 громадянин України ОСОБА_1 обрав вид митного оформлення зону спрощеного митного оформлення «зелений коридор», а тому відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України. Вказана обставина додатково підтверджує відсутність наміру декларування переміщуваного товару.
Відповідно до ч. 1 ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам доходів і зборів передбачено законами України.
Згідно до «Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів», затвердженої наказом МВС України № 622 від 21.08.1998 р. переміщення зброї та боєприпасів через митний кордон України потребує оформлення дозвільних документів.
Диспозицією ст. 471 МК України встановлено, що правопорушенням є порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав форму проходження митного контролю «зелений коридор», - з моменту перетину останнім «білої лінії», що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення «зелений коридор».
Вина правопорушника підтверджується, дослідженими у судовому засіданні, письмовими даними та встановлена судом.
Своїми діями правопорушник громадянин України ОСОБА_1 порушив порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, яким обмежно переміщення вказаного товару, а саме боєприпасів до вогнепальної стрілецької зброї, через митний кордон України, чим вчинив правопорушення, яке передбачене ст. 471 МК України.
Відповідно до ст. 23 КУпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, запобіганню вчинення нових правопорушень.
На підставі статті ст. 33 КУпАП України при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Зважаючи на викладене, матеріали справи, встановлені судом обставини, думку представника митниці та зазначені норми закону, суддя дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення за ст. 471 МК України, у виді штрафу з конфіскацією вилучених боєприпасів.
Крім того, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 352,40 грн.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 3, 10, 197, 366, 471 МК України ст. 9, 23, 33, 40-1 КУпАП, суддя
п о с т а н о в и в :
Визнати винним громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ., ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 , у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп. на користь держави України (одержувач: Борисп.УК/Бориспіль, ЄДРПОУ: 38007070, код банку (МФО): 899998, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), р/р: UA 328999980000031119106510004, КБК: 21081100).
Вилучений, у громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 , 1 предмет зовні схожий на набій калібру 5.45 мм з написом на гільзі «270 83» відповідно до протоколу про порушення митних правил та опису предметів по справі № 0586/12500/19 від 10 листопада 2019 року - конфіскувати в дохід держави Україна.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ., ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова суду набрала законної сили ____
Суддя: І.А. Бондаренко