Рішення № 86656752, 26.11.2019, Сіверськодонецький міський суд Луганської області (до 25.04.2025 - Сєверодонецький міський суд Луганської області)

Дата ухвалення
26.11.2019
Номер справи
428/6519/19
Номер документу
86656752
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 428/6519/19

Провадження № 2/428/1881/2019

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2019 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Посохова І.С.,

за участю секретаря судового засідання Колядінцевої П.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сєвєродонецьку в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вжити заходи щодо оплати лікарняного у зв`язку із вагітністю та пологами, третя особа - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вжити заходи щодо оплати лікарняного у зв`язку із вагітністю та пологами, третя особа - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області.

В обґрунтування позову зазначено, що позивач знаходилась у трудових правовідносинах з ПАТ «Луганськтепловоз». Дана обставина підтверджується записами в її трудовій книжці.

У 2015 році позивач декілька місяців знаходилася на лікарняному у зв`язку із вагітністю та пологами (листок непрацездатності серії АГО № 341541). Грубо порушивши вимоги закону роботодавець позивача - ПАТ «Луганськтепловоз» по даний час не оплатив їй вказаний листок непрацездатності і по даний час навіть не подав заявку-розрахунок до Фонду соціального страхування м. Сєвєродонецька для здійснення Фондом фінансування оплати вказаного лікарняного.

Оригінал вказаного листка непрацездатності на даний час знаходиться у ПАТ «Луганськтепловоз».

На неодноразові звернення позивача до ПАТ «Луганськтепловоз» з приводу оплати лікарняного, підприємство не бажало ані його оплатити, ані подати до Фонду відповідну заявку розрахунок для отримання від Фонду фінансування їх оплати. Через відсутність на даний час у відділенні Фонду соціального страхування м. Сєвєродонецька вказаної заявки-розрахунку від ПАТ «Луганськтепловоз», Фонд не має можливості зараз здійснити фінансування роботодавцю оплати лікарняного позивача.

У зв`язку з чим позивач звернулася до суду і просить визнати бездіяльність ПАТ «Луганськгаз» щодо невжиття передбачених законом заходів для оплати листка непрацездатності серії АГО № 341541 незаконною та зобов`язати вжити заходи щодо оплати лікарняного у зв`язку із вагітністю та пологами.

У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явилась, до суду подала заяву з проханням розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити у повному обсязі, не заперечувала проти заочного розгляду справи.

Представник відповідач ПАТ «Луганськтепловоз» у судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило. Відповідач своїм правом на подачу відзиву не скористався.

Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Позивач не заперечував проти розгляду справи за відсутності представника відповідача. У зв`язку з наведеним, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача, а матеріали, що є у справі, достатніми для цього.

Представник третьої особи Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області в судове засідання не з`явився, до суду надіслав заяву з проханням розглянути справу без його участі, а також надіслав пояснення до позовної заяви, в яких зазначив наступне.

Відповідно до положень абз. 1, 2 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначаються та надаються за основним місцем роботи (діяльності).

Допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) та за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб), або фізичною особою - підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність (абз. 1 ч. 3 ст. 30 Закону України № 1105).

Комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг (абз. 2 ч. 3 ст. 30 Закону України № 1105).

Згідно з абз. 1, 2 ч. 1 ст. 34 Закону України № 1105 фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється робочими органами Фонду соціального страхування України в порядку, встановленому правлінням Фонду.

Підставою для фінансування страхувальників робочими органами Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

Отже, допомога по вагітності та пологам надається застрахованій особі роботодавцем (страхувальник) за рахунок коштів Фонду шляхом подання заяви-розрахунку до робочого органу Фонду за місцем обліку страхувальника.

Відповідач як страхувальник перебуває на обліку в Сєвєродонецькому міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі - Сєвєродонецьке відділення). За даними Єдиної інформаційно-аналітичної системи Фонду станом на 18.09.2019 заяв-розрахунків від Відповідача щодо надання фінансування для виплати допомоги по вагітності та пологам за листком непрацездатності серії АГО № 341541 за період непрацездатності з 11.02.2015 до 16.06.2015, виданим Позивачу, до Сєвєродонецького відділення не надходило.

При цьому Управління звертає увагу суду на таке.

З копії листка непрацездатності серії АГО № 341541 вбачається, що зазначений листок непрацездатності виданий 11.02.2015 МСЧ ПАТ «Луганськтепловоз», розташованим у м. Луганську.

Місто Луганськ згідно з Додатком 1 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» віднесено до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Положеннями пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 595 «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей, а також інших платежів з рахунків, відкритих в органах Казначейства» передбачено, що до 01.12.2014 міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, місцеві державні адміністрації мали забезпечити переміщення бюджетних установ, підприємств та організацій, що належать до сфери їх управління, з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Згідно з ч. 1 ст. 31 Закону України № 1105 єдиною підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за погодженням з Фондом.

Міністерство охорони здоров`я України, листами від 21.04.2015 № 3.14-19/637-15/15/12618 та від 30.04.2015 № 3.14-19/760-15/13935 повідомило, що не має можливості контролювати якість надання медичної допомоги, у тому числі порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, в медичних закладах, розташованих на тимчасово неконтрольованих територіях.

Відсутність контролю за правильністю видачі листків непрацездатності в закладах охорони здоров`я на зазначених територіях, як з боку Міністерства охорони здоров`я України, так і Фонду, унеможливлює дотримання вимог законодавства для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах.

Частиною 5 ст. 2 Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18.01.2018 № 2268-VIII (далі - Закон України № 2268) у межах тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях діє особливий порядок забезпечення прав і свобод цивільного населення, визначений цим Законом, іншими законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, принципами та нормами міжнародного права.

Діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що суперечить нормам міжнародного права, є незаконною, а будь-який виданий у зв`язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює жодних правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження або смерті особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, які додаються відповідно до заяви про державну реєстрацію народження особи та заяви про державну реєстрацію смерті особи (ч. 3 ст. 2 Закону України № 2268).

Правовий статус тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, а також правовий режим на зазначених територіях визначаються цим Законом, Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII (далі - Закон України № 1207), іншими законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, принципами та нормами міжнародного права (ч. 1 ст. 2 Закону України № 2268).

Відповідно до ч. 8 ст. 2 Закону України № 2268 визначений Законом України № 1207 порядок регулювання правочинів та реалізації прав суб`єктів, визначених частинами шостою і сьомою цієї статті, поширюється з урахуванням необхідних змін на тимчасово окуповані території України у Донецькій та Луганській областях, крім порядку в`їзду осіб на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях та виїзду з них та порядку територіальної підсудності справ, підсудних розташованим на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях судам.

Згідно з положеннями чч. 2, 3 ст. 9 Закону України № 1207 будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

Підсумовуючи зазначене, третя особа наголошує, що листки непрацездатності, які були видані закладами охорони здоров`я на тимчасово окупованих та неконтрольованих територіях після 01.12.2014, не можуть бути підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду.

Враховуючи викладене, зважаючи на те, що згідно з положеннями Законів України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» листки непрацездатності видані на тимчасово окупованих територіях після 01.12.2014 є недійсними, позовна заява ОСОБА_1 про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вжити заходи щодо оплати лікарняного у зв`язку із вагітністю та пологами не підлягає задоволенню.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі фактичні обставини.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 перебувала у трудових відносинах з Публічним акціонерним товариством «Луганськтепловоз», що підтверджується копією трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 .

Згідно з копією листка непрацездатності серії АГО № 341541 від 11.02.2015 року ОСОБА_1 перебувала на лікарняному з причини непрацездатності у зв`язку з вагітністю та пологами з 11.02.2015 по 16.06.2015.

Згідно з копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , виданого 15.04.2015 Кам`янобродським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції у Луганській області, ІНФОРМАЦІЯ_1 народилась ОСОБА_3 , актовий запис № 55, в графі батько вказаний ОСОБА_4 , в графі мати - ОСОБА_1 .

Згідно з відповіддю Управління виконавчої дирекції фонду у Луганській області Фонду соціального страхування України № 1445/03-3 від 10.04.2018 року, згідно з даними реєстру листків непрацездатності Єдиної інформаційної аналітичної системи Фонду соціального страхування України заяви-розрахунки, в які включені суми допомоги по листкам непрацездатності ОСОБА_1 за 2014-2016 роки страхувальником ПАТ «Луганськтепловоз» до Сєвєродонецького міського відділення управління не надавались. Тому надати довідку про суму нарахованого ОСОБА_1 матеріального забезпечення, яке надається у відповідності до статті 20 Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» № 1105, за період з 2014 року по 2016 рік управління не має можливості.

Аналогічну відповідь надало Управління виконавчої дирекції фонду у Луганській області Фонду соціального страхування України Несвіт Я.А. 27.04.2018 № 1729/06-1, та запропонувало останній звернутися до регіонального відділення Держпраці для вирішення питання.

Згідно з Єдиною інформаційно-аналітичною системою Фонду соціального страхування України від 18.09.2019, листок непрацездатності серії АГО № 341541 у період часу з 01.07.2014 по 18.09.2019 від ПАТ «Луганськтепловоз» до Фонду не надходив.

Отже, з досліджених в судовому засіданні фактичних обставин справи судом встановлено, що спір між сторонами виник з приводу захисту позивачем своїх соціальних прав, а саме права на отримання оплати лікарняного у зв`язку із вагітністю та пологами. Вказані правовідносини регулюються нормами Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до положень абз. 1, 2 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі Закон № 1105) матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначаються та надаються за основним місцем роботи (діяльності).

Допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) та за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Листок непрацездатності у зв`язку з вагітністю та пологами видається за місцем спостереження за вагітною жінкою відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров`я України від 13.11.2001 р. № 455.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 20 Закону № 1105, за страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг - допомога по вагітності та пологах.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) та виплачується Фондом соціального страхування України (далі - Фонд) застрахованим особам починаючи із шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення інвалідності МСЕК незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності (ст. 22 Закону № 1105).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 32 Закону № 1105, документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження. Повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження видається або надсилається заявникові не пізніше п`яти днів після винесення відповідного рішення. Допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується: застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), інших підставах, передбачених законом, - у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плат.

Відповідно до ст. 34 Закону № 1105 фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється робочими органами Фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду. Підставою для фінансування страхувальників робочими органами Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами. Робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників протягом десяти робочих днів після надходження заяви.

Отже, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 , яка перебуває у трудових відносинах з ПАТ «Луганськтепловоз», перебувала на лікарняному по вагітності та пологах з 11.02.2015 до 16.06.2015, що підтверджується копією листка непрацездатності серії АГО № 341541 , надала оригінал листка непрацездатності підприємству, однак у порушення вимог Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» відповідач ПАТ «Луганськтепловоз» не подав заяву-розрахунок до Фонду соціального страхування, внаслідок чого по теперішній час позивач не може отримати оплату лікарняного.

Посилання третьої особи на недійсність листка непрацездатності з причини його видачі закладом охорони здоров`я на тимчасово окупованих та неконтрольованих територіях після 01.12.2014, які не можуть бути підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду, суд не приймає до уваги та вважає їх передчасними, оскільки при розгляді цієї справи позивачем не ставиться питання про зобов`язання виплатити їй допомогу по вагітності та пологах та не розглядається правомірність таких вимог, а лише ставиться питання про обов`язок відповідача подати заяву-розрахунок на розгляд Фонду, за якою останній в межах своїх повноважень має прийняти рішення про виплату допомоги по вагітності та пологах або обґрунтовану відмову у її виплаті.

З урахуванням викладеного суд доходить висновку, що обставини, викладені позивачем у позовній заяві, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, а тому вважає, що позовна заява ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вжити заходи щодо оплати лікарняного у зв`язку із вагітністю та пологами підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у цій справі, суд враховує, що позивачу відстрочено сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі, а тому відповідно до ст. 141 ЦПК України суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судовий збір у сумі 768 грн. 40 коп.

Керуючись ст. 12, 13, 81, 141, 258, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вжити заходи щодо оплати лікарняного у зв`язку із вагітністю та пологами, третя особа - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, задовольнити.

Зобов`язати Публічне акціонерне товариство «Луганськтепловоз» оформити та подати до Фонду соціального страхування м. Сєвєродонецька заяву-розрахунок щодо надання фінансування для виплати допомоги по вагітності та пологах ОСОБА_1 за листком непрацездатності серії АГО № 341541 .

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» на користь держави судовий збір у сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.

Рішення може бути оскаржено до Луганського апеляційного суду через Сєвєродонецький міський суд шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відомості про учасників справи:

- позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_5 ;

- відповідач: Публічне акціонерне товариство «Луганськтепловоз», місцезнаходження: 93406, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вулиця Гагаріна, будинок 52-б, код ЄДРПОУ 05763797;

- третя особа: Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, місцезнаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр. Центральний, буд. 17, код ЄДРПОУ 41313100.

Суддя І. С. Посохов