
Справа № 460/421/15-а
Провадження №2-а/460/18/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.12.2019 рокум.Яворів
Яворівський районний сул Львівської області у складі:
головуючого судді Кондратьєвої Н.А.
за участю секретаря судового засідання Юрчишина В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Яворові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції Львівської області Желиха Романа Степановича, Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови,
встановив:
Позивач звернувся в суд із позовом, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції Львівської області Желиха Романа Степановича по справі про правопорушення у сфері містобудівної діяльності №29/9-ф/пз від 30.01.2015 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 8 ст. 96 КУпАП та накладення стягнення у виді штрафу в розмірі 8500,00 грн. В обґрунтування позову покликається на те, що 20.01.2015 року головними державними інспекторами Департаменту ДАБІ Львівської області проведено позапланову перевірку на предмет дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил Новояворівською міською радою щодо об`єкта будівництва: «Капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі ДНЗ №1 М.Новояворівськ по вул. Січ.Стрільців, 15 Яворівського району», за результатами якої складено Акт №29/05-03-3/4-юрид від 20.01.2015 року; Протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності №29/05-03-3/4 юр. від 20.01.2015 року; Протокол про адміністративне правопорушення №29/05-03-3/4 фіз. від 20.01.2015 року; Припис №29/05-03-3/4 від 20.01.2015 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Зазначає, що з метою отримання права на виконання будівельних робіт на об`єкті, що належить до III категорії складності, а саме капітального ремонту (термомодернізації) будівлі ДНЗ №1Новояворівська міська рада подала у Департамент ДАБІ Львівської області на реєстрацію декларацію про початок виконання будівельних робіт. Однак, у процесі підготовки дозвільних документів на виконання будівельних робіт в раніше поданій декларації замовником були виявлені недоліки, а також змінено особу, відповідальну за проведення технічного нагляду. В результаті цього, Новояворівська міська рада звернулася до Департаменту ДАБІ Львівської області з повідомленням про зміну даних у вже поданій декларації, а саме, просила змінити особу, яка здійснює технічний нагляд з ФОП ОСОБА_2 на ФОП ОСОБА_3 та виправити технічну помилку, а саме: змінити відомості про керівництво розробника проектної документації та зазначити, що проектна документація розроблена ТзОВ «Балмікс» під керівництвом головного інженера ОСОБА_4 відповідно до наказу №21.01 від 03.04.2013 року (в декларації ці дані були зазначені з помилкою: а саме дата видання наказу №21.01 зазначена як 16.04.2013 року). Департамент ДАБІ Львівської області здійснив реєстрацію поданої замовником декларації із врахуванням наданих змін. За таких умов, вважає, що притягнення позивача за наведення недостовірних даних у декларації, є незаконним, адже цей недолік був виправлений замовником у встановленому законом порядку.
На підставі вказаних вище акту та протоколу 30.01.2015 року директором Департаменту ДАБІ Львівської області Желих Р.С. винесено оскаржувану постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері містобудівної діяльності у зв`язку із порушенням позивачем ч.8 ст.36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.9 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт». На думку позивача, вищенаведена постанова є незаконною, необґрунтованою, винесеною без відповідної на те правової підстави та з порушенням чинного законодавства, а тому підлягає скасуванню.
Справа поступила до провадження судді Гоцка В.І.
08.07.2015 року представник Державної архітектурно-будівельної інспекції України подав до суду клопотання про заміну сторони відповідача на належного відповідача. Зазначає, що Департамент ДАБІ у Львівській області є територіальним органом - структурним підрозділом апарату ДАБІ України та не є окремою юридичною особою, а тому, не може виступати як самостійна сторона в адміністративній справі. Тому, просить у адміністративній справі замінити відповідача Департамент ДАБІ у Львівській області замінити на належного - ДАБІ України.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, згідно із розпорядженням керівника апарату суд від 26.12.2017 року № 820 у зв`язку зі звільненням з посади судді ОСОБА_5 справу передано судді Кондратьєвій Н.А.
Ухвалою від 28.12.2017 року суддею Кондратьєвою Н.А. адміністративну справу прийнято о провадження.
Ухвалою від 04.11.2019 року замінено в адміністративній справі відповідача - Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції Львівської області на належного - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.
У судове засідання позивач не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідачі в судове засідання не з`явилися, представник відповідачів подав до суду заяву про розгляд справи без участі представника відповідачів.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Між сторонами виник публічно-правовий спір щодо правомірності притягнення позивача до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 8 ст. 96 КУпАП.
Згідно із постановою № 29/9-ф/пз по справі про адміністративне правопорушення від 30.01.2015 року, винесеною директором Департаменту ДАБІ у Львівській області Желихом Р.С. Муравель В.І. як посадова особа (міський голова м. Новояворівська) подав недостовірні дані в декларації про початок виконання будівельних робіт від 15.04.2013 року № ЛВО83131060290, а саме: проектна документація на об`єкт будівництва ІІІ категорії складності: "Капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі ДНЗ № 1 в м. Новояворівськ, на вул. Січових Стрільців,15 Яворівського району" розроблена ТзОВ "Балмікс" під керівництвом головного інженера Балуцького Віталія Мирославовича відповідно до наказу № 21.01 від 03.04.2013, а зазначена замовником інформація в декларації - проектна документація, розроблена під керівництвом головного інженера проекту ТзОВ "Балмікс" ОСОБА_4 - наказ № 21.01. від 16.04.2013 року, а також авторський нагляд на об`єкті здійснюється головним інженером проекту ТзОВ "Балмікс" Балуцьким Віталієм Мирославовичем - наказ № 21.01. від 16.04.2013 року, а в зазначеній замовником декларації авторський нагляд здійснює ОСОБА_6 . ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 8 ст. 96 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн.
Судом встановлено, що 15.04.2013 року Новояворівська міська рада подала у Департамент ДАБІ Львівської області декларацію про початок виконання будівельних робіт на об`єкті будівництва, що належить до ІІІ категорії складності, а саме капітального ремонту (термомодернізації) будівлі ДНЗ №1 М.Новояворівськ по вул. Січ.Стрільців, 15 Яворівського району Львівської області технічний нагляд за якою здійснює ФОП Міханош О.Г., проектна документація розроблена ТзОВ «Балмікс» під керівництвом ОСОБА_4 відповідно до наказу №21.01 від 03.04.2013 року, відповідальною особою проектувальника що здійснює авторський нагляд визначено Балуцького В.Я. Відповідно до повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації ЛВ №103142490004 технічний нагляд здійснює ОСОБА_7 .С.
Встановлено, що 20.01.2015 року головними державними інспекторами Департаменту ДАБІ Львівської області Якимець Г.В. та Павловим Ю.О. із залученням старшого уповноваженого УДСБЕЗ у Львівській області підполковника міліції Щутяка Л.С., старшого уповноваженого в ОВС УДСБЕЗ у Львівській області майора міліції Щомака В.М. у присутності міського голови м.Новояворівська - Муравля В.І., інженера-проектувальника, інженера технічного нагляду проведена позапланова перевірка на предмет дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил щодо об`єкта будівництва: «Капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі», за результатами якої складено Акт №29/05-03-3/4-юрид.
Зазначену перевірку проведено на виконання постанови слідчого СВ Яворівського РВ ГУ МВС України у Львівській області старшого лейтенанта міліції Л.В.Мисько від 17.12.2014 року (по кримінальному провадженню №12014140350001245 від 04.09.2014 року) з питань дотримання вимог чинного законодавства при проектуванні та будівництві (капітальному ремонту, реконструкції) ТзОВ «Балмікс», зокрема, щодо капітального ремонту (термомодернізації) будівлі.
За результатами перевірки встановлено, що Новояворівська міська рада є замовником об`єкту будівництва: «Капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі ДНЗ №1» відповідно до зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт зареєстрованій в інспекції ДАБК у Львівській області 15.04.2013 року №ЛВ083131060290.
Відповідно до зареєстрованої декларації об`єкт будівництва відноситься до III-категорії складності; технічний нагляд здійснює ФОП Міханоша ОСОБА_8 , кваліфікаційний сертифікат від 07.10.2010 року; проектна документація розроблена ТзОВ «Балмікс», код ЄДРПОУ-13821684 під керівництвом головного інженера проекту ОСОБА_4 , наказ №21.01 від 16.04.2013 року, кваліфікаційний сертифікат від 04.05.2012 року; затверджена рішенням виконавчого комітету Новояворівської міської ради від 10.04.2013 року №105; проведена експертиза проекту - експертний звіт (позитивний) філією ДП «Укрдержбудекспетиза» у Львівській області від 08.04.2013 року №14-0014-13; відповідальною особою проектувальника, що здійснює авторський нагляд, визначено ОСОБА_6 .
Відповідно до повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації НОМЕР_3, технічний нагляд здійснює ОСОБА_9 , кваліфікаційний сертифікат від 30.03.2012 року.
Для ознайомлення в процесі перевірки замовником (Новояворівська міська рада) представлено наступні документи:
- проектна документація на об`єкт будівництва, яка розроблена ТзОВ «Балмікс» під керівництвом головного інженера проекту ОСОБА_4 відповідно до наказу від 03.04.2013 року №21.01;
- рішення виконавчого комітету Новояворівської міської ради про затвердження проекту від 10.04.2013 року №105;
- позитивний експертний звіт проведений філією ДП «Укрдержбудекспетиза» у Львівській області від 08.04.2013 року №14-0014-13;
- наказ відповідальної особи, що здійснює технічний нагляд (про що надано повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації) інженер технічного нагляду – ОСОБА_9 кваліфікаційний сертифікат від 30.03.2012 року;
- наказ відповідальної особи за розробку проектної документації від 03.04.2013 №21.01 ОСОБА_4 від 14.05.2012 року;
- наказ відповідальної особи проектувальника, що здійснює авторський нагляд від 16.04.2013 року №21.01 ОСОБА_4 від 14.05.2012 року;
- наказ відповідального за виконання загально-будівельних робіт виконроба ТзОВ «Балмікс» ОСОБА_10 . від 04.06.2014 року №17.06.
Підрядною організацією ТзОВ «Балмікс» на об`єкті ведеться виконавча документація. Наявний загальний журнал робіт (вимоги щодо ведення журналу виконуються), акти закриття прихованих робіт, наявні паспорти та сертифікати на матеріали і вироби, що надійшли на об`єкт.
Головним інженером проекту ТзОВ «Балмікс» Балуцьким В.М. ведеться журнал авторського нагляду.
Станом на день перевірки на об`єкті будівництва виконані загально-будівельні роботи з заміни зовнішніх віконних та дверних блоків на енергозберігаючі відповідно до проектної документації креслення АБ 550/12 корпусів по осях 5-6 Г-Ж; 3-4 А-Є; 1-2 Г-Д, влаштовано зовнішню теплоізоляцію корпусів по осях 5-6 Г-Ж та частково розпочаті роботи 3-4; із мінеральної вати товщ. 100 мм з подальшим оздобленням; влаштовано теплову ізоляцію по покриттю із пінополістиролу з подальшим накриттям цементно-пісчаної стяжки, по якій виконується рулонне покриття із єврорубероїду в три шари корпусу 5-6 Г-Ж, а також розпочато реконструкцію існуючої системи опалення корпусів по осях 5-6 Г-Ж; 3-4 А-Є.
В ході перевірки встановлено, що Новояворівська міська рада подала недостовірні дані в декларації про початок виконання будівельних робіт від 15.04.2013 року №ЛВ083131060290, а саме: проектна документація розроблена ТзОВ «Балмікс» під керівництвом головного інженера ОСОБА_4 відповідно до наказу №21.01 від 03.04.2013 року, а зазначена замовником інформація в декларації про початок виконання будівельних робіт розроблена під керівництвом головного інженера проекту ТзОВ «Балмікс» Балуцьким В.М. - наказ №21.01 від 16.04.2013 року; авторський нагляд на об`єкті здійснюється головним інженером проекту ТзОВ «Балмікс» Балуцьким В.М.- наказ № 21.01 від 16.04.2013 року, а в зазначеній замовником декларації авторський нагляд здійснює ОСОБА_6 , що є порушенням ч.8 ст.36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт».
20.01.2015 року посадовими особами Департаменту ДАБІ Львівської області складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності №29/05-03-3/4 юр. та протокол про адміністративне правопорушення №29/05-03-3/4-фіз., а також винесено припис №29/05-03-3/4 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
23.01.2015 року Департаментом ДАБІ Львівської області зареєстровано заяву позивача про внесення змін до Декларації про початок виконання будівельних робіт, до якої останнім долучено: декларацію, в якій виявлено технічну помилку або недостовірні дані (в одному примірнику) та декларацію, в якій враховано зміни (у двох примірниках).
30.01.2015 року директором Департаменту ДАБІ Львівської області Желих Р.С. винесено постанову №29/9-ю/пз по справі про адміністративне правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою накладено на міського голову м.Новояворівська ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8500,00 грн.у зв`язку із порушенням ним ч.8 ст.36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.9 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт».
Спірні правовідносини, що виникли між сторонами регулюються, зокрема, Законом України «Про архітектурну діяльність» від 20.05.1999 року №687-XIV, Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 08.04.2011 року №439/2011, Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038-VI (далі - Закон №3038-VI), Порядком виконання будівельних робіт, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року №466 (надалі - Порядок №466), в редакціях, що діяли на момент винесення оскаржуваної постанови.
Частиною 10 ст.10 Закону України «Про архітектурну діяльність» від 20.05.1999 року №687-XIV встановлено, що державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.
Згідно Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 року №439/2011, центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства, є Державна архітектурно-будівельна інспекція України (далі - Держархбудінспекція України).
Згідно п.6 вищезазначеного Положення Держархбудінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі або міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька регіонів) територіальні органи.
Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038-VI встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Відповідно до п.6 ст.7 Закону №3038-VI управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється шляхом, серед іншого, контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об`єктів містобудування (далі - вихідні дані), проектної документації.
Положеннями ч.ч.2, 3, 6, 8 ст.36 Закону №3038-VI передбачено, що реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт проводить орган державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом п`яти робочих днів з дня надходження декларації.
Форма декларації про початок виконання будівельних робіт, порядок її подання та реєстрації, форма повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
У разі якщо право на будівництво об`єкта передано іншому замовнику або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, замовник протягом трьох робочих днів повідомляє про такі зміни орган державного архітектурно-будівельного контролю, який зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт.
Замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації про початок виконання будівельних робіт, та виконання будівельних робіт без зареєстрованої декларації.
Згідно ч.2 ст.41 Закону №3038-VI державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року №466 затверджено Порядок виконання будівельних робіт (далі - Порядок №466), яким визначено процедуру виконання будівельних робіт.
Відповідно до п.8 Порядку №466 реєстрацію декларації щодо об`єкта, проект якого затверджено Кабінетом Міністрів України, який розміщено на території кількох регіонів або вплив (відповідно до проектної документації) від діяльності якого після прийняття в експлуатацію буде поширюватися на два і більше регіони (Автономна Республіка Крим, області, мм. Київ та Севастополь), здійснює Держархбудінспекція, а декларації щодо іншого об`єкта - її територіальний орган за місцезнаходженням об`єкта на безоплатній основі.
Пунктом 9 Порядку № 466 передбачено, що замовник (його уповноважена особа) заповнює і подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронну систему здійснення декларативних процедур у будівництві до Інспекції два примірники декларації за формою згідно з додатком 2.
Один примірник після проведення реєстрації повертається замовнику, другий - залишається в Інспекції, яка її зареєструвала.
Замовник згідно із законом відповідає за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації.
Згідно п.10 Порядку №466 Інспекція протягом п`яти робочих днів з дня надходження декларації перевіряє повноту даних, зазначених у декларації, та вносить їх до єдиного реєстру.
У разі коли декларація подана чи оформлена з порушенням установлених вимог, Інспекція повертає її замовнику з обґрунтуванням причин повернення у строк, передбачений для її реєстрації (п.11 Порядку №466).
Відповідно до п.14 зазначеного Порядку у разі коли право на будівництво об`єкта передано іншому замовнику або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, замовник протягом трьох робочих днів звертається до Інспекції, яка зареєструвала декларацію, з повідомленням про зміну даних у зареєстрованій декларації за формою згідно з додатком 3.
Повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації складається у двох примірниках. Один примірник зазначеного повідомлення надсилається до Інспекції і у разі надходження до неї є невід`ємною частиною зареєстрованої декларації, а другий залишається у замовника.
У разі виявлення Інспекцією наведених у декларації недостовірних даних (встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, яка зазначалася в ній, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у декларації), які не є підставою вважати об`єкт самочинним будівництвом відповідно до статті 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Інспекція письмово повідомляє замовника протягом одного робочого дня з дня такого виявлення.
Замовник зобов`язаний протягом трьох робочих днів з дня самостійного виявлення помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) в зареєстрованій декларації або отримання відомостей про виявлення недостовірних даних подати достовірні дані щодо інформації, яка потребує змін, для внесення їх Інспекцією до єдиного реєстру шляхом подання особисто або надсилання Інспекції рекомендованим листом з описом вкладення заяви за формою згідно з додатком 9 до цього Порядку, декларації, в якій виявлено технічну помилку або недостовірні дані, в одному примірнику та декларації, в якій враховано зміни, у двох примірниках за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Інспекція здійснює реєстрацію декларації, в якій враховано зміни, згідно з цим Порядком.
Зі змісту наведених правових норм вбачається, що Інспекція, виявивши недостовірні дані у поданій декларації, повинна письмово повідомити замовника протягом одного робочого дня з дня такого виявлення, а замовник, у свою чергу, повинен подати достовірні дані щодо інформації, яка потребує змін.
Однак, у матеріалах справи відсутні докази на підтвердження того, що Департамент ДАБІ Львівської області повідомляв позивача про виявлені недостовірні дані.
Судом встановлено, що виявлені позивачем невідповідності у поданій декларації про початок виконання будівельних робіт від 15.04.2013 року № ЛВ083131060290 стосуються дати наказу, яким призначено відповідальну особу за розробку проектно-кошторисної документації, та даних цієї особи, а саме в зазначенні «по батькові».
При цьому, такі невідповідності самі по собі є «технічними помилками», які не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси та не впливають на їх зміст.
Крім того, суд враховує також і те, що позивачем було усунуто зазначені недоліки, а саме шляхом звернення в порядку, передбаченому ч.1 ст.39-1 Закону №3038-VI, до директора Департаменту ДАБІ Львівської області Желиха Р.С. із заявою про внесення змін до декларації про початок виконання будівельних робіт від 15.04.2013 року №ЛВ083131060290. Вказана заява зареєстрована відповідачем 23.01.2015 року, проте, як видно з матеріалів справи, така не була взята до уваги контролюючим органом при винесенні оскаржуваної постанови від 30.01.2015 року.
Зважаючи на викладене, притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за подання недостовірних, на думку відповідача, відомостей в декларації є безпідставним.
Беручи до уваги зазначені вище норми законодавства, суд приходить до висновку, що оскаржувана постанова по справі про правопорушення у сфері містобудівної діяльності прийнята необґрунтовано, тобто без урахування фактичних обставин, що мають значення для прийняття рішення, незаконно, тобто не у порядок та у спосіб, що передбачені чинним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, окрім цього, згідно ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
На підставі викладеного, враховуючи те, що оскаржувана постанова була винесена без встановлення доказів вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 8 ст. 96 КУпАП, оскільки жодних пояснень чи спростувань доводів позивача щодо фактичних даних, на основі яких винесено оскаржувану постанову, відповідачем суду не представлено, а тому судом розцінюються обґрунтованими доводи позивача щодо скасування оскаржуваної постанови та відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 8 ст. 96 КУпАП, тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
За змістом п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З матеріалів наданих сторонами не вбачається події та складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 8 ст. 96 КУпАП, а тому провадження у справі про адміністративне правопорушення слід закрити.
На підставі вищевикладеного, відповідно до ст. ст. 96, 247, 254, 256, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись ст ст. 9, 77, 241-246, 250, 255, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції Львівської області Желиха Романа Степановича, Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови задовольнити.
Скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення від 30 січня 2015 року № 29/9-ф/пз, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.8 ст. 96 КУпАП.
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Рішення набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Яворівський районний суд Львівської області.
Поне найменування сторін.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач - директор департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції Львівської області желих Роман Степанович, адреса місцезнаходження: м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 71.
Відповідач - Державна архітектурно-будівельна інспекція України, ЄДРПОУ 37471912, юридична адреса: 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26.
Суддя Н.А. Кондратьєва