
Справа №461/10046/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2019 року суддя Галицького районного суду м. Львова Мисько Х.М., за участю представника Галицької митниці Держмитслужби Лубоцького Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Галицької митниці Держмитслужби Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Рівненської області, громадянина України, українця, працюючого водієм в ТзОВ "МІО-АВТОТРАНС" (40968301, УКРАЇНА, 35307, РIВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ, РIВНЕНСЬКИЙ РАЙОН/М.РIВНЕ Р- АДРЕСА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 Закордонний паспорт НОМЕР_1 від 23.06.2018 виданий органом № 5610,
за ч. 6 ст. 470 Митного кодексу України,
в с т а н о в и в :
25.11.2019 року близько 23:29 год. в зону митного контролю митного поста «Краковець» Львівської митниці ДФС в напрямку «виїзд з України» заїхав транспортний засіб з р/н НОМЕР_2 , BK9528XT під керуванням громадянина України ОСОБА_1 , водія ТзОВ "МІО-АВТОТРАНС" (40968301, УКРАЇНА, 35307, РIВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ, РIВНЕНСЬКИЙ РАЙОН/М.РIВНЕ Р-Н, С.ОБАРІВ, УРОЧ. ЛІСКИ, БУД. 3), який здійснював перевезення товару «Руди та концентрати залізні агломеровані…», загальною вагою 23050кг., вартістю 3450 Євро, на адресу - Minerals Michalina Stachnik (Al.Kollataja 73, 42-500 Bedzin), відправник - Товариство з обмеженою відповідальністю "Агромаш-Маркет" (22354431, 80300 м.Жовква, вул. Івана Мазепи, 7), згідно митної декларації № UA209180/2019/67486 від 15.10.2019.
Митне оформлення вказаного товару здійснювалося Відділом митного оформлення № 1 митного поста "Городок" Львівської митниці ДФС.
В ході митного контролю було встановлено, що контрольною датою доставки товару до митниці призначення (митний пост «Краковець»), який переміщуються згідно митної декларації № № UA209180/2019/67486 від 15.10.2019, є 20.10.2019.
Станом на 23:28 год. 25.11.2019 року товар «Руди та концентрати залізні агломеровані…», загальною вагою 23050кг., вартістю 3450 Євро, який переміщується згідно митної декларації № UA209180/2019/67486 від 15.10.2019, не було доставлено в зону митного контролю митного поста «Краковець» Львівської митниці ДФС.
Згідно ст. 95 Митного кодексу України, граничний строк транзитних перевезень для автомобільного транспорту у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці становить 5 діб.
П.1 ч. 5 ст. 191 МК України встановлено, що перевізники зобов`язані у строк, встановлений статтею 95 цього Кодексу, доставляти товари до митного органу призначення, а також подавати передбачені законодавством документи на них.
Відповідно до вимог ст. 192 МК України директор ТзОВ "МІО-АВТОТРАНС" повідомив Львівську митницю ДФС (Заява вх. №25733/10/13-70-73 від 21.10.2019) про неможливості своєчасного доставлення товару «Руди та концентрати залізні агломеровані…» у зв`язку з відсутністю дозволів на перетин українсько-польського кордону та продовження терміну доставки вказаного вантажу.
25.11.2019р. директор ТзОВ "МІО-АВТОТРАНС" повідомив Львівську митницю ДФС (лист вх. №28789/10/13-70-73 від 25.11.2019р) про заміну водія ОСОБА_2 на водія ОСОБА_1 .
Будь-яких підтверджуючих документів щодо аварії або дії обставин непереборної сили, у відповідності до вимог ст. 460 МК України, гр. ОСОБА_1 до митного контролю не надав.
Згідно даних, які містяться у базі даних «Реєстр порушників митних правил» ЄАІС ДМСУ, гр. України ОСОБА_1 не притягувався до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
Таким чином гр. ОСОБА_1 перевищив, встановлений статтею 95 МК України, строк доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, до митниці призначення більше ніж на тридцять діб.
Відповідно до ст. 526 МК України, вважаю можливим провести розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, який не з`явився в судове засідання, хоча належним чином повідомлявся про час і місце розгляду справи, що підтверджується протоколом про порушення митних правил.
Суд зауважує, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях зазначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Заслухавши представника Галицької митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням (ч.1 ст.486 МК України).
Частиною 6 ст. 470 МК України передбачена відповідальність за перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.
У відповідності до вимог ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта, іншими документами.
Частиною 1 ст. 381 МК України встановлено, що транспортні засоби особистого користування з метою прохідного транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення на рахунок органу доходів і зборів, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу.
Відповідно до глави 55 р. ХІІ МК України, поміщення громадянином - резидентом транспортного засобу, постійно зареєстрованого у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, у будь-який інший митний режим ніж транзит супроводжуватиметься обов`язковим письмовим декларуванням цього транспортного засобу та виконанням інших митних формальностей, передбачених Митним кодексом України (письмове зобов`язання, застосування заходів гарантування тощо).
Пунктом 57 ч. 1 ст. 4 Митного кодексу України, встановлено, що термін «товар» вживається в значенні будь-якої рухомої речі, у тому числі такої, на яку законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Таким чином «транспортний засіб особистого користування» охоплюється поняттям «товар», оскільки є рухомою річчю.
Товари, транспортні засоби комерційного призначення, що переміщуються у митному режимі транзиту, перебувають під митним контролем і повинні бути доставленими у митний орган призначення до закінчення строку, визначеного ст. 95 МК України (ст. 90 та 93 МК України).
У відповідності до ст. 95 МК України для автомобільного транспорту встановлено строк транзитного перевезення в десять діб, а у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці — п`ять діб.
Частиною 2 ст. 95 МК України встановлено, що до строків зазначених у ч. 1 даної статті, не включається час дії обставин, зазначених у ст. 192 МК України.
Доказів того, що ОСОБА_1 у порядку визначеному ст. 192 МК України та розділом VIII Порядку виконання митних формальностей, відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 року № 657, звертався до найближчого органу доходів і зборів до завершення визначеного митницею строку транзиту про обставини подій, у зв`язку з якими порушено ці строки, та місцезнаходження товарів і транспортних засобів у випадку порушення строку транзиту в ході розгляду справи не здобуто.
Одночасно, обставин, передбачених ст. 460 Митного кодексу України, з настанням яких діяння, передбачене ст. 481 Митного кодексу України, не тягне за собою адміністративної відповідальності під час судового розгляду не встановлено, як не встановлено дії обставин непереборної сили.
З огляду на наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 470 МК України, а саме останній перевищив, встановлений статтею 95 МК України, строк доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, до митниці призначення більше ніж на тридцять діб.
Таким чином, аналізуючи наведені докази по даній справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 470 МК України доведена повністю.
Вирішуючи питання про призначення виду стягнення за порушення митних правил, суд приймає до уваги, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
З урахуванням характеру вчиненого порушення, особи порушника, який раніше до адміністративної відповідальності за порушення митних правил не притягувався, приймаючи до уваги відсутність в матеріалах справи даних про доходи порушника та можливість виконати ним покарання у виді штрафу, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді конфіскації вказаного товару, тобто в межах санкції статті за якою кваліфіковано його дії.
У відповідності до ст. 487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Так, ст. 40-1КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного з правопорушника стягується 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 гривень.
Керуючись ст.ст.458, 459, 461, 470, 486, 527, 528 МК України, -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 470 Митного кодексу України та накласти на нього стягнення у виді конфіскації товару, а саме: «Руди та концентрати залізні агломеровані…», загальною вагою 23050кг., вартістю 3450,0 Євро.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 384,20 гривень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Х.М. Мисько