
Спарва№ 308/10751/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.12.2019 м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі: головуючого судді Бедьо В.І., за участі особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгород матеріали, які надійшли від Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
17.09.2019 до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшов протокол № 50-25/826 про адміністративне правопорушення, щодо ОСОБА_1 за ст. 212-15 КУпАП,
Так, з протоколу №50-25/826 про адміністративне правопорушення від 13.08.2019, вбачається, що за результатами аналізу звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданого політичною партією Комуністична партія України» (код ЄДРПОУ 00049147) за І квартал 2019 року встановлено, що фізична особа ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) надав внесок на підтримку ПартіїВказана інформація відображена в підпункті 1 пункту 1.1 розділу 1 Глави III Звіту Партії 24.01.2019 року за розрахунковим документом № 222320026 у розмірі 14 500,00 грн.
Вказана інформація відображена в пункті пункту 1.1. розділу 1 Глави ІІІ Звіту Партії «Відомості про внески грошових коштів на рахунки політичної партії.
Державна фіскальна служба України листом від 24.06.2019 № 12300/5/9/99-99-17-02-16 повідомила, що за даними інформаційної системи органів ДФС у ОСОБА_1 станом на 24.01.2019 обліковувався податковий борг у розмірі 79,60 грн.
Відповідно до пункту 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив встановлений законом порядок надання внеску на підтримку політичної партії, а саме: пункт 8 частини першої статті 15 Закону, відповідно до якого не допускається здійснення внесків на підтримку політичної партії фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг, за що передбачена відповідальність за статтею 212-15 КУпАП.
Вищезазначене порушення зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 02.07.2019 та Висновку про результати аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 02.07.2019 №251, затвердженого рішенням Національного агентства від 05.07.2019 №1898.
Особа, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні вказав, що станом на дату здійснення внеску так і на сьогоднішній день у нього відсутній податковий борг. Це зокрема підтверджується листом Головного управління ДФС у Закарпатській області від 29.07.2019 р., відповідно до якого податкове повідомлення-рішення від 30.06.2016 року № 7509403-1702 на суму 42,08 грн., податкове повідомлення-рішення від 31.10.2017 року № 8240988-09 на суму 44, 61 грн., податкове повідомлення-рішення від 30.06.2018 року № 615174-1304-0714 на суму 44,61, вважаються відкликаними.
За результатами проведеного перерахунку по земельному податку з фізичних осіб, згідно даних інформаційної системи за період з 01.01.2016 по теперішній час заборгованість відсутня».
Крім того, зазначив, що складання протоколу про адміністративне правопорушення відбулось з грубим порушенням вимог чинного законодавства, його не було повідомлено належним чином про час та місце складання протоколу, а тому він не мав можливості ознайомитись з матеріалами справи, надати особисті пояснення, надати докази відсутності податкового боргу, заявити клопотання, скористатися юридичною допомогою адвоката або іншого фахівця у галузі права. Також просив звернути увагу суду на те, що протягом 2016, 2017, 2018 та 2019 років податкові органи не надсилали ОСОБА_1 будь-яких повідомлень-рішень про наявність податкового боргу. У зв`язку з цим є достатні підстави закрити провадження по справі за відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до відповідальності, дослідивши протокол про вчинення адміністративного правопорушення та додатки до нього, вважаю, що провадження в адміністративній справі щодо ОСОБА_1 про притягнення такого до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 КУпАП підлягає до закриття, виходячи з наступного.
Згідно із вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушення визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише при наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, обов`язковими елементами якого є: об`єкт, об`єктивна сторона, суб`єкт, суб`єктивна сторона (вина). Відсутність хоча б одного із вказаних елементів виключає склад правопорушення взагалі, а порушена справа підлягає закриттю.
Відповідно до ст. 212-15 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за Порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму.
Суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності відповідно до вимог ст. ст. 252,280 КУпАП.
Виходячи зі змісту ст. ст. 254,279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та одних із засобів доказування у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП
Згідно зі ст. 62 Конституції України ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. За змістом цієї норми на особу не може бути покладений і обов`язок доводити свою невинуватість в учиненні адміністративного правопорушення.
З урахуванням викладеного, враховуючи наявність листа ГУ ДФС у Закарпатській області, встановлено що за результатами проведеного перерахунку по земельному податку з фізичних осіб, згідно даних інформаційної системи за період з 01.01.2016 року по теперішній час у ОСОБА_1 заборгованість відсутня, а податкові повідомлення-рішення від 30.06.2016 року № 7509403-1702 на суму 42,08 грн., податкове повідомлення-рішення від 31.10.2017 року № 8240988-09 на суму 44, 61 грн., податкове повідомлення-рішення від 30.06.2018 року № 615174-1304-0714 на суму 44,61, вважаються відкликаними, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності передбаченої ст. 212-15 КУпАП на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку із відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.247, 283, 284, ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
П О С Т А Н О В И В:
Провадження по адміністративній справі № 308/10751/19 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . про вчинення ним правопорушення передбаченого ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі п. 1 ст. 247КУпАП - закрити, у зв`язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляція на протязі десяти днів до Закарпатського апеляційного суду.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області В.І. Бедьо