
Справа №709/2213/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 грудня 2019 року смт.Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Левченко В.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від Національного природного парку "Нижньосульський", про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, ідентифікаційний номер в матеріалах справи відсутній,
за ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 09 листопада 2019 року о 19:45 здійснював вилов риби на затоці р.Сула в
р-ні с. Велика Бурімка, на території Національного природного парку "Нижньосульський", забороненим знаряддям лову - сіткою, яку виставив у брід та виловив рибу карась в кількості
9 штук приблизною вагою 5 кг. Своїми діями порушив вимоги п.3.8 Режиму використання водних біоресурсів та пересування плавзасобів у межах території Національної природного парку "Нижньосульський", за що ст.91 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність. Вилучено сітку мисинову довжиною 30 м, шириною 1,5 м, вічко 40х40 мм, риба не вилучалася. Збитки становлять 270 грн.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. Згідно з наявними в протоколі про адміністративне правопорушення поясненнями ОСОБА_1 останній вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.
Розглянувши адміністративні матеріали, суд встановив наступне.
Відповідно до ст.91КУпАП порушення правил охорони та використання територій та об`єктів природно-заповідного фонду (здійснення в межах територій та об`єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об`єктів, самовільна зміна їх меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об`єкти природно-заповідного фонду) тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від дев`яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб від п`ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому адміністративному правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення від 09 листопада 2019 року №022919, письмовими поясненнями ОСОБА_1 у протоколі, де останній вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та підтвердив обставини, які викладені у протоколі, описі знаряддя незаконного добування природних ресурсів від 09 листопада 2019 року, згідно якого описано вилучену у ОСОБА_1 сітку, письмова розписка
ОСОБА_1 про зберігання виловленої ним риби, розрахунком збитків.
З огляду на викладене суд вважає, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 3.8 Режиму використання водних живих ресурсів та пересування плавзасобів у межах території НПП "Нижньосульський, за що ст. 91 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення згідно з вимогами ч. 2 ст.33КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, відповідно до ст.ст.34-35КУпАП судом не встановлено.
За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у виді штрафу у розмірі дев`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153,00 (сто п`ятдесят три гривні 00 копійок) гривні з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та без конфіскації незаконно добутих водних живих ресурсів.
Відповідно до ст.40 КУпАП якщо в результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду, то суддя під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди.
З огляду на викладене суд вважає, що з ОСОБА_1 також підлягає стягненню завдана ним майнова шкода, що становить 270 грн.
У зв`язку з винесенням постанови про накладення адміністративного стягнення та на підставі ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 5 ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір"), що становить 384,20 (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок) гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 40-1, 91, 221, 283 КУпАП, суд,-
п о с т а н о в и в:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.91 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153,00 (сто п`ятдесят три гривні 00 копійок) гривні з конфіскацією знаряддя вчинення правопорушення - риболовної мисинової сітки (довжина - 30 м, висота - 1,5 м, вічко - 40х40 мм), яка знаходиться на зберіганні на складі НПП "Нижньосульський" та без конфіскації незаконно добутих водних живих ресурсів - риби карась у кількості 9 штук вагою 5 кг, що повернута ОСОБА_1 на зберігання.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави завдану майнову шкоду, що становить 270,00 (двісті сімдесят гривень 00 копійок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок) гривень.
Платіжні реквізити для сплати судового збору: стягувач Державна судова адміністрація України; отримувач коштів - ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код ЄДРПОУ- 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача UA798999980000031211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106.
У разі несплати штрафу не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна для стягнення штрафу у подвійному розмірі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя В.В.Левченко