
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 грудня 2019 року справа № 580/4096/19
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про скасування постанови,
встановив:
Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі – Головне управління, позивач) подало позов до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області (далі – відділ ДВС, відповідач), в якому просить скасувати постанову про стягнення виконавчого збору від 04.12.2019 за ВП № 60771110 в сумі 16692,00 грн.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 цього Кодексу в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
У адміністративному позові № 107716/08-02 від 18.12.2019 (вх. № 29999/19 від 21.12.2019 Черкаського окружного адміністративного суду) зазначений код ЄДРПОУ відповідача – 34924330, однак згідно відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у ньому за таким кодом значиться юридична особа – Головне територіальне управління юстиції у Черкаській області, а не відповідач.
Також, згідно з частиною 6 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.
Адміністративний позов № 107716/08-02 від 18.12.2019 (вх. № 29999/19 від 21.12.2019 Черкаського окружного адміністративного суду) поданий представником Головного управління Пенсійного фонду в Черкаській області за довіреністю Мирошниченко Л.В., однак в порушення вищевказаних норм статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України представником позивача не зазначено відомостей, визначених у пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме – реєстраційного номеру облікової картки платника податків представника.
Окрім того, відповідно до частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 № 3674-VI.
Стаття 2 вказаного Закону передбачає, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частиною 2 статті 4 Закону України № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб`єктом владних повноважень ставка судового збору встановлюються у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII, установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб у розмірі з 1 січня 2019 року – 1921 гривня.
Оскільки, адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області містить вимогу майнового характеру, тому за подання позовної заяви позивачеві необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1921,00 грн.
До адміністративного позову 107716/08-02 від 18.12.2019 (вх. № 29999/19 від 21.12.2019 Черкаського окружного адміністративного суду) позивачем не додано документу про сплату судового збору, дані про звільнення позивача від сплати судового збору відсутні.
Разом з тим, Головне управління у прохальній частині адміністративного позову 107716/08-02 від 18.12.2019 (вх. № 29999/19 від 21.12.2019 Черкаського окружного адміністративного суду) просить звільнити Головне управління від сплати судового збору з посиланням на те, що відповідно до роз`яснень, які містяться в п.14 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ “Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи Іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах” від 07.02.2014, ураховуючи, що провадження стосовно виконання судових рішень є завершальною, й невід`ємною частиною (стадією) судового провадження в конкретній справі, ні розд. VІІ ЦПК, ні законом “Про судовий збір” від 08.07.2011 (ч.1 ст.3) не передбачено необхідності сплати судового збору за подання скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС, то за подання скарги судовий збір не сплачується.
Таким чином, не підлягає сплаті збір у справах за скаргами на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС.
Відповідно до частини 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно зі статтею 8 Закону України № 3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині 1 цієї статті.
У клопотанні сторона повинна навести обставини, що свідчать про її незадовільне (скрутне) матеріальне становище, та подати суду відповідні докази.
Разом з тим, будь-які докази скрутного матеріального становища Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області до позовної заяви не додані.
Також, суд зазначає, що Законом України № 3674-VI та Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено звільнення органів ПФУ від сплати судового збору, у тому числі за подання позовних заяв про визнання протиправними рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень, а норми ЦПК на які посилається позивач в даному випадку не поширюються на спірні правовідносини.
З огляду на викладене, клопотання позивача щодо звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим, у зв`язку із чим у його задоволенні слід відмовити.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 160, 169, 241, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,,
ухвалив:
У задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк з дня вручення копії ухвали, протягом якого можуть бути усунуті вказані вище недоліки шляхом:
- приведення позовної заяви у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: зазначити в позовній заяві відомості, визначені у пункті 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно представника Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Мирошниченко Л.В.;
- надання доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачеві копії позовної заяви в новій редакції;
- надання оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі 1921,00 грн за подання адміністративного позову або документу, який підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Ухвала набирає законної сили після її підписання та не може бути оскаржена.
Суддя В.О. Гаврилюк