Рішення № 86631521, 26.12.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.12.2019
Номер справи
280/5853/19
Номер документу
86631521
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

26 грудня 2019 року Справа № 280/5853/19 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Садового І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження матеріали адміністративної справи

за позовною заявою: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б; код ЄДРПОУ 20490012)

про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Запорізькій області), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо непроведення позивачу перерахунку пенсії з 01.01.2018 з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Дніпропетровського ПГЗ-ДКАУ від 23.02.2018 №121 з 01.01.2018;

- зобов`язати відповідача здійснити з 01.01.2018 перерахунок пенсії за вислугу років позивачу з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Дніпропетровського ПГЗ-ДКАУ від 23.02.2018 №121 без обмеження максимальним розміром пенсії та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018.

Ухвалою суду від 02.12.2019 відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на 26.12.2019 з повідомленням сторін.

У зв`язку з розглядом справи в порядку письмового провадження, відповідно до вимог ч.4 ст.229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Обґрунтування позовних вимог викладено у позовній заяві від 25.11.2019. Зокрема зазначено, що позивач проходив військову службу на посаді начальника філії представництва генерального замовника філії №2 Дніпропетровського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України (далі - Дніпропетровське ПГЗ - ДКАУ). З 03.06.2009 позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Позивач зазначив, що не заперечує проти перерахунку пенсії на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103), але вважає, що спочатку має бути проведений перерахунок пенсії з 01.01.2018 саме на підставі довідки Дніпропетровського ПГЗ - ДКАУ від 23.02.2018 № 121 зі збереженням складових грошового забезпечення та з урахуванням підвищення їх розмірів, а потім вже даний перерахунок мав бути здійснений за новими правилами зі збереженням розміру пенсії.

Постанова № 103, на підставі якої відповідач зобов`язаний здійснити перерахунок пенсії, набула чинності тільки 24.02.2018, а тому позивач має право на перерахунок пенсії з 01.01.2018 на підставі довідки Дніпропетровського ПГЗ - ДКАУ від 23.02.2018 № 121, яка надійшла раніше до моменту прийняття Постанови № 103 та перерахунку пенсії на підставі цієї постанови.

З огляду на викладене, позивач просить суд зобов`язати відповідача здійснити з 01.01.2018 перерахунок пенсії за вислугу років з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Дніпропетровського ПГЗ-ДКАУ від 23.02.2018 №121 без обмеження максимальним розміром пенсії та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018.

У відповідності до відзиву на позовну заяву від 11.12.2019 (вх.№52606 від 12.12.2019) відповідачем зазначено, що ГУ ПФУ в Запорізькій області не вчиняло жодних дій, які б порушували права позивача, та не було зобов`язано вчиняти якісь дії відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідно до ч.1 ст.63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовців здійснюється за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Пункт 1 Постанови Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 №135/13402 покладає оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії на уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України. Вказані органи надають до управлінь Пенсійного фонду необхідні для призначення (перерахунку) пенсії документи (зокрема довідку про розмір грошового забезпечення).

Отже, лише уповноважені органи мають право видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

До відповідача надійшли дві довідки: від Запорізького обласного військового комісаріату (уповноваженого органу) та від Дніпровського ПГЗ- ДКАУ про розмір грошового забезпечення, які містять різні види та розміри грошового забезпечення. Відповідач самостійно не має права визначати, які види та в яких розмірах необхідно враховувати при перерахунку пенсії. А оскільки довідка від 14.02.2019 надійшла від уповноваженого на її складання органу (Запорізького обласного військового комісаріату), вона правомірна була взята для перерахунку пенсії. Просить у задоволенні позову відмовити.

Дослідивши матеріали справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , проходив військову службу на посаді начальника філії представництва генерального замовника філії №2 Дніпропетровського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України.

З 03.06.2009 позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ.

На підставі довідки Дніпропетровського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства, яку Запорізький обласний військовий комісаріат подавав до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, проводився перерахунок пенсії позивача у зв`язку із зміною посадових окладів військовослужбовців, відряджених для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували.

Дніпропетровське ПГЗ-ДКАУ листом від 23.02.2018 за вих. №121 направило до Запорізького обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій військовослужбовців, які відряджалися до Дніпропетровського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства України для виконання службових обов`язків та були звільнені із військової служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували у Дніпропетровському ПГЗ - ДІСАУ, в тому числі довідку на ім`я ОСОБА_1 (а.с. 16).

Згідно довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача від 23.02.2018 № 121 з 01.01.2018 розмір грошового забезпечення за посадою начальника філії представництва генерального замовника філії №2 Дніпропетровського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України складається з:

посадовий оклад - 5656,00 грн.,

оклад за військовим званням - 135,00 грн.,

надбавка за вислугу років (40%) - 2316,40 грн.,

надбавка за складність, напруженість у роботі (50%) -2828,00 грн.

надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці (10%) - 565,60 грн,

премія (20% ) - 1131,20 грн.

Всього - 12632,20 грн. (а.с.15, 28).

Проте, на підставі вказаної довідки перерахунок пенсії позивача відповідачем не проводився.

Згідно довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку визначеному рішенням Кабінету Міністрів України № ТЗ-61517/22 від 14.02.2019, наданою за відповідною посадою, розмір посадового окладу становить 5360,00 грн, оклад за військовим званням 1480,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) 3420,00 грн., всього для перерахунку пенсії 10260,00 грн. (а.с. 29).

На підставі цієї довідки позивачу перераховано з 01.01.2018 пенсію із визначенням доплати до попереднього розміру пенсії (а.с. 30).

Не погоджуючись із таким розрахунком пенсії та розміром її виплати, вважаючи, що відповідач повинен був спочатку здійснити перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 23.02.2018 № 121, а вже потім здійснювати перерахунок на підставі інших довідок, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд враховує таке нормативно-правове обґрунтування спірних правовідносин.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року N 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до частини третьої (четвертої) статті 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції на момент призначення пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.

Як вбачається з наведеної норми права, вказана норма не вказує на рішення суб`єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов`язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.

Водночас, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України" (набрання чинності з 01.01.2017).

Таким чином, починаючи з 01.01.2017 законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.

У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (в редакції Закону № 1774-VIII від 06.12.2016 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України").

Отож, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення у бік підвищення відповідних категорій військовослужбовців, проведена виключно на підставі рішення Кабінету Міністрів України.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (надалі - Постанова № 1037) примітку 1 до додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" після абзацу другого доповнено новим абзацом такого змісту: "Посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року".

Керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери забезпечити: встановлення з 1 січня 2017 року в штатному розписі нових розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), визначених виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року; диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.

Отже, постановою № 1037 внесено зміни, якими щорічно було збільшено посадові оклади працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, в тому числі і Державного космічного агентства України, з 01 січня 2017 року та з 01 січня 2018 року, що є підставою для здійснення перерахунку пенсії позивачу.

Суд зазначає, що на підставі довідки Дніпропетровського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства, яку Запорізький обласний військовий комісаріат подавав до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, проводився перерахунок пенсії позивача у зв`язку із зміною посадових окладів військовослужбовців на підставі Постанови №1037 станом на 01.01.2017.

Отже, відповідач в добровільному порядку вже після набрання чинності змін до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції від 06.12.2016 № 1774-VII) визнав, що позивач з 01.01.2017 має право на здійснення перерахунку його пенсії на підставі довідки Дніпропетровського представництва генерального замовника Державного космічного агентства про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Водночас, на підставі аналогічної довідки з 01.01.2018 відмовляє у перерахунку пенсії.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позивач отримував грошове забезпечення, виходячи з окладу за посадою, займаною ним в установі, до якої він був відряджений, окладу за військовим званням та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для відповідних категорій військовослужбовців та на момент звільнення зі служби він перебував у статусі відрядженого до зазначеного підприємства і отримував вказане грошове утримання, що, у свою чергу, дає право позивачу на перерахунок пенсії у зв`язку зі зміною посадового окладу станом на 01.01.2018.

Таким чином доводи відповідача про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії є необґрунтованими.

Щодо доводів відповідача про те, що на виконання вимог ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, Постанови №103, на підставі довідки, виданої Запорізьким обласним військовим комісаріатом № ТЗ-61517/22 від 14.02.2019 ОСОБА_1 було зроблено перерахунок з 01.01.2018, і саме така довідка враховується для перерахунку пенсії, суд зазначає таке.

Урядовим рішенням передбачено набрання чинності з 1 березня 2018 р. постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", та визначено порядок перерахунку і виплати пенсій, що призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ.

Зокрема, Постановою № 103 передбачено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Органи Пенсійного фонду здійснюватимуть перерахунок пенсій на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, які будуть видані відповідними міністерствами та відомствами.

Суд зазначає, що позивач у позовній заяві не заперечує проти перерахунку пенсії на підставі Постанови № 103, але вважає, що спочатку має бути проведений перерахунок пенсії з 01.01.2018 саме на підставі довідки Дніпропетровського ПГЗ - ДКАУ від 23.02.2018 № 121 зі збереженням складових грошового забезпечення та з урахуванням підвищення їх розмірів, а потім вже даний перерахунок мав бути здійснений за новими правилами зі збереженням розміру пенсії.

Такі доводи позивача суд вважає доречними, з огляду на те, що Постанова № 103, на підставі якої відповідач зобов`язаний здійснити перерахунок пенсії, набула чинності тільки 24.02.2018, а тому позивач має право на перерахунок пенсії з 01.01.2018 на підставі довідки Дніпропетровського ПГЗ - ДКАУ від 23.02.2018 № 121, яка надійшла раніше до моменту прийняття Постанови № 103 та перерахунку пенсії на підставі цієї постанови.

Отже, після перерахунку пенсії з 01.01.2018 на підставі довідки Дніпропетровського ПГЗ - ДКАУ від 23.02.2018 № 121 з моменту набуття чинності Постанови № 103 Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області мало провести перерахунок пенсії з урахуванням нової довідки, але із застосуванням положення частини 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, а саме здійснювати доплату до пенсії, яка визначена за новим порядком її нарахування за зазначеною постановою № 103 до того розміру пенсії, яку позивач мав отримувати з урахуванням складових та розміру, зазначених в довідці Дніпропетровського ПГЗ - ДКАУ від 23.02.2018 № 121.

Крім того, суд зазначає, що не визначення Кабінетом Міністрів України у постанові №1037 умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій не може бути правовою підставою для позбавлення позивача закріпленого у ст.46 Конституції України права на соціальний захист та перерахунок йому пенсії з урахуванням грошового забезпечення, згідно наданої довідки.

В свою чергу, відповідний Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.

Отже, твердження відповідача щодо відсутності підстав для проведення перерахунку пенсії позивача згідно довідки Дніпропетровського ПГЗ - ДКАУ від 23.02.2018 № 121 є необґрунтованим та суперечить нормам чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частиною 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

На підставі системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, слідує, що бездіяльність Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області у здійсненні перерахунку пенсії позивача є протиправною та наявні підстави зобов`язання останнього здійснити перерахунок пенсії позивачу відповідно до Постанови №1037 згідно довідки Дніпропетровського ПГЗ - ДКАУ від 23.02.2018 № 121 з 01.01.2018 без обмеження пенсії максимальним розміром, з проведенням відповідних виплат з урахуванням виплачених сум.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 768,40 грн., який підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б; код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,- задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо непроведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01.01.2018 з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Дніпропетровського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України від 23.02.2018 №121 з 01.01.2018.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б; код ЄДРПОУ 20490012) здійснити з 01.01.2018 перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Дніпропетровського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України від 23.02.2018 №121 без обмеження максимальним розміром пенсії та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.158-Б, код ЄДРПОУ 20490012) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 26.12.2019.

Суддя І.В.Садовий