Рішення № 86631441, 16.12.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2019
Номер справи
280/2338/19
Номер документу
86631441
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

16 грудня 2019 року Справа № 280/2338/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазаренка М.С., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції у Запорізькій області (69035, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 72-А; код ЄДРПОУ 38025388) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» (70545, Запорізька область, Оріхівський район, с. Червона Криниця, вул. Зоряна, буд. 1; код ЄДРПОУ 30338510) про зупинення виконання робіт, -

ВСТАНОВИВ:

17.05.2019 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Державної екологічної інспекції у Запорізькій області (далі – позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» (далі – відповідач або ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ»), в якому позивач просить суд зупинити господарську діяльність відповідача до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин з виконання робіт від технологічного обладнання до об`єктів пов`язаних з утворенням забруднюючих речовин:

- апарат газового та електричного зварювання; компресор; твердоплавний котел (пілети) KLIMOSZ потужністю 30 Kw, та PETLAX 90 kW; місця зливу та зберігання дизельного палива; механічна майстерня; бокс гараж для ремонту та зберігання автотранспорту; місця для зарядки акумуляторів за адресою: Запорізька область, м.Гуляйполе, вул. Спартаківська, буд.92;

- апарат газового та електричного зварювання; компресор; зерновий навантажувач; зерноочисні агрегати (ЗАВ-20, ЗАВ-40); зерносклад; твердопаливний котел (дрова); місця зливу та зберігання бензину, дизельного палива; механічна майстерня; місця для зарядки акумуляторів за адресою: Запорізька область, Оріхівський район, с. Червона Криниця, вул. Зоряна, буд. 1;

- апарат газового та електричного зварювання; компресор; зерновий навантажувач; зерноочисні агрегати (ЗАВ-20, ЗАВ-40); зерносклад; твердопаливний котел (дрова); місця зливу та зберігання бензину, дизельного палива; механічна майстерня; місця для зарядки акумуляторів за адресою: Запорізька область, Оріхівський район, с. Новоселівка;

- зерновий погрузчик; зерноочисні агрегати (ЗАВ-20, ЗАВ-40); зерносклад; твердопаливний котел (дрова) за адресою: Запорізька область, Великобілозерівський район, с. Велика Білозерка, вул. Степова, буд. 44;

- апарат газового та електричного зварювання; компресор; твердоплавний котел (дрова); місця зливу та зберігання дизельного палива; механічна майстерня; місця для зарядки акумуляторів за адресою: Запорізька область, Великобілозерівський район, с. Велика Білозерка, вул. Степова, буд. 85.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що проведеною перевіркою ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» встановлено, що товариством у порушення вимог ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферною повітря» здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади від наступною технологічного обладнання та об`єктів пов`язаних з утворенням забруднюючих речовин розташованих на промислових майданчиках: - Запорізька область. м. Гуляйполе. вул. Спартаківська. буд. 92 - апарат газового та електричної о зварювання: компресор: твердопаливний котел (пілети) KLIMOSZ потужністю З0 kW. га РІПІ.АХ 90 kW: місця зливу та зберігання дизельного палива: механічна майстерня: бокс-гараж для ремонту та зберігання автотранспорту: місця для зарядки акумуляторів: - (відділення № 1) ТІК за адресою: Запорізька область, Оріхівський район, с. Червона Криниця, вул. Зоряна, буд. І - апарат газового та електричного зварювання: компресор: зерновий навантажувач: зерноочисні агрегати (ЗАВ-20, ЗАВ-40): зерносклад: твердопаливний котел (дрова): місця зливу та зберігання бензину, дизельного палива: механічна майстерня: місця для зарядки акумуляторів: (відділення № 2) ТІК за адресою: 70523. Запорізька область, Оріхівський район, с. Новоселівка - апарат газового та електричного зварювання: компресор: зерновий навантажувач: зерноочисні агрегати (ЗАВ-20. ЗАВ-40): зерносклад; твердопаливний котел (дрова); місця зливу та зберігання дизельного налива: механічна майстерня; місця для зарядки акумуляторів: (відділення № 4) ТІК за адресою: Запорізька область, Великобілозерський район, с. Велика Білозерка. вул. Степова. 44 - зерновий погрузчик; зерноочисні агрегати (ЗАВ-20, ЗАВ-40): зерносклад: твердопаливний котел (дрова): Запорізька область. Великобілозерський район, с. Велика Білозерка. вул. Степова. 85 - апарат тазового та електричного зварювання: компресор; твердопаливний котел (дрова): місця зливу та зберігання дизельного палива; механічна майстерня; місця для зарядки акумуляторів. Посилаючись на положення ст. 12 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 50 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ч. 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», просить суд задовольнити заявлені позовні вимоги.

Відповідач позовні вимоги не визнав з підстав, викладених у письмовому відзиві на позову заяву від 21.08.2019 за вх.№34628. В обґрунтування заперечень посилається на те, що 10.06.2019 ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» отримало дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами № 2323985501-20 на промисловий майданчик, який знаходиться за адресою Запорізька область, Оріхівський район, с. Червона Криниця, вул. Зоряна, буд. 1. Зазначає, що ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» проводить роботу по отриманню дозволів на інші промислові майданчики, проводиться інвентаризація джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря для розробки відповідних документів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, узгодження розроблених документів у встановленому законодавством України порядку, тобто відповідачем на даний час в добровільному порядку вживаються дії щодо одержання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та усунення порушень природоохоронного законодавства. З огляду на вказане вважає, що відсутня необхідність у примусовому порядку застосовування до ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» таких заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), як зупинення виконання робіт, пов`язаних зі здійсненням викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Просить відмовити у задоволенні заявлених позовних вимог.

Ухвалою суду від 20.05.2019 вказану позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви. 04.06.2019 позивачем надано документи на виконання вимог ухвали суду.

У зв`язку із перебуванням головуючого судді у період з 03.06.2019 по 17.06.2019 включно у відпустці, питання про відкриття провадження по справі вирішувалось суддею першого робочого дня, тобто 18.06.2019.

Ухвалою суду від 18.06.2019 відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі №280/2338/19 та призначено підготовче судове засідання на 15.07.2019.

Ухвалою суду від 15.07.2019 продовжено строк підготовчого провадження у справі №280/2338/19 строком на 30 (тридцять) днів та відкладено підготовче судове засідання на 21.08.2019.

Ухвалою суду від 21.08.2019 відкладено підготовче судове засідання на 18.09.2019.

Ухвалою суду від 18.09.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 10.10.2019.

В ході судового засідання 10.10.2019 оголошено перерву до 11.11.2019.

У судовому засіданні 11.11.2019 оголошену перерву до 16.12.2019.

У судове засідання 16.12.2019 представники сторін не з`явились.

16.12.2019 від представника позивача надійшло клопотання за вх.№52850, в якому останній просить суд провести судове засідання без участі представника. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представником відповідача через канцелярію суду 16.12.2019 подано клопотання (вх.№52953), в якому просить суд провести судове засідання без своєї участі за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Частиною 3 ст. 194 КАС України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

За правилами, встановленими ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи неявку представників сторін, а також подані ними клопотання, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи в порядку письмового провадження.

На підставі ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

Державною екологічною інспекцією у Запорізькій області в період з 09.04.2019 по 19.04.2019 проведено планову перевірку ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» (код ЄДРПОУ 30338510) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

За результатами вказаної перевірки 19.04.2019 складено акт планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів № 102/150/05.

Перевіркою встановлено, зокрема, порушення відповідачем вимог ст. 10, ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», а саме здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади від технологічного обладнання та об`єктів пов`язаних з утворенням забруднюючих речовин - апарат газового та електричного зварювання; компресор; зерновий навантажувач; зерноочисні агрегати (ЗАВ-20, ЗАВ-40); зерносклад; твердопаливний котел (дрова); твердопаливний котел (пілети) K.LIMOSZ потужністю 30kW, та PETLAX 90 kW; місця зливу та зберігання бензину, дизельного палива; механічна майстерня; бокс-гаражі для ремонту та зберігання автотранспорту; місця для зарядки акумуляторів; відкрита стоянка автотранспорту, розташованих на промислових майданчиках ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» за адресою: -70200, Запорізька область, м. Гуляйполе, вул. Спартаківська, буд. 92; -70545, Запорізька обл., Оріхівський р-н, с. Червона Криниця, вул. Зоряна, буд. 1; -70523, Запорізька область, Оріхівський район, с. Новоселівка; -71400, Запорізька область, Великобілозерський район, с. Велика Білозерка, вул. Степова, 22, вул. Степова, 44, вул. Степова, 85. 26.04.2018 Державною екологічною інспекцією у Запорізькій області винесено припис №019/102/150/05, відповідно до вимог якого ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» необхідно отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами промислових майданчиків. Термін виконання - до 31.07.2019.

У зв`язку із здійсненням ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади, Державна екологічна інспекція звернулась до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.

Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища» визначаються правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» завданням законодавства про охорону навколишнього природного середовища є регулювання відносин у галузі охорони, використання і відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки, запобігання і ліквідації негативного впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, збереження природних ресурсів, генетичного фонду живої природи, ландшафтів та інших природних комплексів, унікальних територій та природних об`єктів, пов`язаних з історико-культурною спадщиною.

Підпункт «б» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» визначає, що екологічні права громадян забезпечуються, зокрема, обов`язком центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій здійснювати технічні та інші заходи для запобігання шкідливому впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, виконувати екологічні вимоги при плануванні, розміщенні продуктивних сил, будівництві та експлуатації об`єктів економіки.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» громадяни України зобов`язані: а) берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища; б) здійснювати діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки, інших екологічних нормативів та лімітів використання природних ресурсів; в) не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб`єктів; г) вносити штрафи за екологічні правопорушення; д) компенсувати шкоду, заподіяну забрудненням та іншим негативним впливом на навколишнє природне середовище. Громадяни України зобов`язані виконувати й інші обов`язки у галузі охорони навколишнього природного середовища відповідно до законів України.

Згідно зі ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» підприємства, установи, організації та громадяни - суб`єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов`язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан зобов`язані здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин, тощо.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» для забезпечення екологічної безпеки, створення сприятливого середовища життєдіяльності, запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров`я людей та навколишнє природне середовище здійснюється регулювання викидів найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Перелік найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, викиди яких в атмосферне повітря підлягають регулюванню затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2001 № 1598.

Пунктом 2 Порядку проведення та оплати робіт, пов`язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян - підприємців, які отримали такі дозволи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 №302, визначено, що дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (далі - дозвіл) - це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам - підприємцям (далі - суб`єкт господарювання) експлуатувати об`єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну; дозвіл видається безоплатно на строк не менше як п`ять років.

Згідно зі ст. 33 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» особи, винні у: порушенні прав громадян на безпечне для життя і здоров`я навколишнє природне середовище; перевищенні нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел в атмосферне повітря та нормативів гранично допустимого впливу фізичних та біологічних факторів стаціонарних джерел; викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноважених на те органів виконавчої влади відповідно до закону; перевищенні обсягів викидів забруднюючих речовин, встановлених у дозволах на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; недотриманні вимог, передбачених дозволом на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; провадженні незаконної діяльності, що негативно впливає на погоду і клімат; впровадженні відкриттів, винаходів, раціоналізаторських пропозицій, нових технічних систем, речовин і матеріалів, а також закупівлі в інших державах та експлуатації технологічного устаткування, транспортних засобів та інших об`єктів, які не відповідають вимогам, встановленим законодавством про охорону атмосферного повітря; невиконанні розпоряджень та приписів органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони атмосферного повітря; ненаданні передбаченої законодавством своєчасної, повної та достовірної інформації про стан атмосферного повітря, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, джерела забруднення, а також приховуванні або перекрученні відомостей про стан атмосферного повітря, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, екологічну обстановку, яка склалася внаслідок забруднення атмосферного повітря; недотриманні норм екологічної безпеки, державних санітарних норм при проектуванні, розміщенні, будівництві та введенні в експлуатацію нових і реконструйованих підприємств, споруд та інших об`єктів, удосконаленні існуючих і впровадженні нових технологічних процесів та устаткування, - несуть відповідальність згідно з законом. Законами може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень в галузі охорони атмосферного повітря. Спори з питань охорони атмосферного повітря вирішуються у встановленому законом порядку.

Статтею 12 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» визначено, що господарська чи інші види діяльності, пов`язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.

Таким чином, застосування заходів реагування є тимчасовим заходом, який направлений на попередження настання негативних наслідків, викликаних наявністю на об`єкті порушень вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Частиною 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Частиною 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Наведені норми Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» кореспондуються зі ст. 12 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», згідно з якою господарська чи інші види діяльності, пов`язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.

Вирішуючи спір по суті, суд керується вищенаведеними законодавчими приписами та вимогами ч. 1 ст. 77 КАС України, відповідно до яких кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Так, в матеріалах справи містяться:

- дозвіл № 2323985501-20 від 10.07.2019 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» на промисловий майданчик, який знаходиться за адресою Запорізька область, Оріхівський район, с. Червона Криниця, вул. Зоряна, буд. 1;

- дозвіл № 2321180101-16 від 11.11.2019 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ»: відділення №4 Тракторна бригада, яка розташована за адресою: вул. Степова, 44,с. Велика Білозерка, Великобілозерський район, Запорізької області, 71400; та вул. Степова, буд. 85, с. Велика Білозерка, Великобілозерського району Запорізької області, терміном дії необмежений;

- дозвіл № 23218101009-9 від 11.11.2019 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ»:Головний офіс, який розташований за адресою: вул. Спартаківська, буд. 92, м. Гуляйполе, Гуляйпільського району Запорізької області, терміном дії необмежений;

- дозвіл № 2323985500-134 від 11.11.2019 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ»: Відділення №2, яке розташовано за адресою: вул. Шкільна, буд. 25, с. Новоселівка, Оріхівського району Запорізької області, терміном дії необмежений.

За таких обставин, у суду відсутні підстави для зупинення господарської діяльності ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» з виконання робіт на вказаних промислових майданчиках до отримання відповідачем дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частиною 2 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Позивачем не доведено існування підстав для зупинення господарської діяльності відповідача з виконання робіт на промисловому майданчиках відповідача, а відтак суд доходить висновку про відсутність підстав для задоволення заявлених позовних вимог.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог Державної екологічної інспекції у Запорізькій області (69035, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 72-А; код ЄДРПОУ 38025388) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» (70545, Запорізька область, Оріхівський район, с. Червона Криниця, вул. Зоряна, буд. 1; код ЄДРПОУ 30338510) про зупинення виконання робіт, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення,а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 16.12.2019.

Суддя М.С. Лазаренко