
Справа № 282/1627/19
Провадження № 3/282/741/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2019 року смт.Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області Гуцал П. І. , розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Любарського відділення поліції Бердичівського відділу поліції ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця
АДРЕСА_1 , українця,
громадянина України, не працюючого
за ч.4 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
19 листопада 2019 року о 17 год. 40 хв. гр. ОСОБА_1 , будучи учасником дорожньо-транспортної події, що сталася на польовій дорозі біля поля №268, що знаходиться неподалік с.Меленці Любарського району, вживав алкоголь після ДТП до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння, чим порушив п.2.10Є Правил дорожнього руху України.
Будучи повідомленим про час та місце розгляду справи, що стверджується протоколом про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 в судове засідання 22.11.2019 року о 10 год. 00 хв. не з`явився, у зв`язку з чим розгляд справи було відкладено на 11 год. 20 хв. 29.11.2019 року. Однак, у зазначений день та час він у судове засідання не з`явився. Тоді розгляд справи було відкладено на 09 год. 30 хв. 26.12.2019 року. Проте, у вказане судове засідання, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності не з`явилася, про причини своєї неявки суд не повідомила, клопотання про відклдення розгляду справи до суду не надходило.
Розглянувши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, а відтак суд з урахуванням вимог ч.1 ст.277 КУпАП щодо строків розгляду справ про адміністративні правопорушення, вважає за можливе провести подальший розгляд справи у відсутності ОСОБА_1 .
Згідно ст.245 КУпАП основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації,трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ №123054 від 19.11.2019 року з якого слідує, що ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушеня, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП визнав; роздруківкою з приладу Drager alkotest 6810 №2514 від 19.11.2019 року; Актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 19.11.2019 року.
Враховуючи вищенаведене та особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, характер вчиненого нею правопорушення, ступінь її вини, вважаю за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене ч.4 ст 130
КУпАП, у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами.
Керуючись ст.ст.9, 40-1, 245, 251, 268, 280, 283, 284, 287, 289, 291 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення за цією статтею у виді штрафу у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20400 грн. 00 коп., які стягнути на р/рахунок №UA368999980000031111149006001, одержувач ГУК у Житомирській області/Житомирська область, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37976485, код доходу 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету - адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.
На підставі ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови органам державної виконавчої служби стягнути з особи, яка притягується до адміністративної відподальності подвійний розмір штрафу в сумі 40800 грн. 00 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 384,20 грн. на р/рахунок №UA798999980000031211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ 22030106, банк одержувача - Казначейство України, код за ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Любарський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Гуцал П. І.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з моменту її винесення.