
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/1421/19-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Дембіцький П.Д., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , про застосування заходів реагування, -
В С Т А Н О В И В:
В поданому до суду адміністративному позові Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області (позивач) просить: застосувати до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зобов`язання зупинити експлуатацію всіх приміщень туристично-розважальний комплекс “Nikol”, що знаходиться в с. Рідківці, Новоселицького району Чернівецької області до повного виконання протипожежних вимог і усунення усіх порушень, викладених в акті Новоселицького районного сектору Управління ДСНС України у Чернівецькій області від 16.09.2019 № 307, що стосуються вищезазначеного об`єкта.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що головним інспектором Новоселицького районного сектору Управління ДСНС України у Чернівецькій області старшим лейтенантом служби цивільного захисту Запотинським О.І. проведено позапланову перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки туристично-розважального комплексу “Nikol”, що розташоване в с. Рідківці, Новоселицького району Чернівецької області, та належить, фізичній особі-підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_2 ).
За підсумками перевірки складено Акт позапланової перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання - ФОП ОСОБА_1 , вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 16.09.2019 року № 307, один примірник якого надісланий поштою ФОП ОСОБА_1 , що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення.
Під час проведення перевірки виявлено порушення вимог нормативних актів у сфері цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки, що викладені у вищезазначеному Акті та приписі.
За невиконання протипожежних заходів 12.09.2019 року ФОП ОСОБА_1 , притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 102,00 грн.
Ухвалою суду від 22.11.2019 року відповідачу у разі заперечення проти позову запропоновано надати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам, встановленим частиною другою та частиною четвертою статті 162 КАС України, а також письмові докази щодо виявлених порушень.
Вказана ухвала направлена відповідачу за адресою внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №58001 0849773 9. Однак відповідач своїм правом не скористався, доказів щодо усунення виявлених порушень не надав.
Відповідно ч. 6 ст. 162 КАС України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, просив суд задовольнити позовні вимоги, а також справу розглядати в порядку письмового провадження.
Відповідач не з`явився в судове засідання, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 58001 0849773 9. (а. с. 65).
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Згідно ч. 1 ст. 205 КАС України, у разі неявки відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
У частині 9 статті 205 КАС України зазначено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи приписи ст. 205 КАС України, суд вважає, що немає перешкодою для розгляду і вирішення справи за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні матеріали, письмові докази, всебічно та повно з`ясувавши всі обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, судом встановлено.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , (60312, Чернівецька область, Новоселицький район, село Рідківці), зареєстрована, як Фізична особа-підприємець з 09.03.1999 року. (а. с. 51 ).
З 20.02.2019 року по 31.02.2019 року позивачем проведено позапланову перевірку відповідача на предмет додержання та виконання вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки відповідача.
Під час перевірки виявлені наступні порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки: сигнал спрацювання автоматичної пожежної сигналізації не виведено на пульт центрального пожежного спостереження, не виконано обробку дерев`яних конструкцій горища будівель, будівлі незахищена від прямих попадань блискавки та від вторинних її проявів, не виконано замір опору ізоляції освітлювальної та силової електромережі, посадова особа не пройшла навчання навчання з питань пожежної безпеки, відсутня необхідна кількість первинних засобів пожежогасіння-вогнегасників, не розроблена інструкція про заходи пожежної безпеки, не проведено з усіма працівниками інструктажів з питань пожежної безпеки, на території відсутній пожежний щит, не встановлено порядок оповіщення людей про пожежу у приміщеннях на видних місцях біля телефонів не вивішено таблички «при пожежі дзвонити 101» або « 2-16-01», не заключено договір на технічне обслуговування автоматичної пожежної сигналізації, територія та приміщення не забезпечені відповідальними знаками безпеки, знаки безпеки, їх кількість, а також місця їх встановлення повинні відповідати ДСТУ ISO 6309 2007, не подано декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, відсутня ідентифікація щодо наявності потенційної небезпеки, відсутні засоби індивідуального захисту органів дихання працівників, відсутня інструкція щодо дій персоналу у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій, відповідальна особа не пройшла навчання діях у надзвичайних ситуаціях в мережі курсів цивільного захисту.
Вказані порушення вказані в акті позапланової перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 21.02.2019 року № 40. (а. с. 40-45).
З метою усунення порушень законодавства, виявлених під час перевірки дотримання вимог законодавства додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки Новоселицьким РС УДСНС України у Чернівецькій області видано припис № 40 від 21.02.2019 року, яким приписано відповідачу усунути виявлені порушення під час перевірки. (а. с. 46-47).
Вказаний припис для виконання отриманий ФОП ОСОБА_1 , що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 60300 0218352 6 (а. с. 48).
22.02.0019 року позивач листом № 89 звернувся до ФОП ОСОБА_1 , в якому просив з метою забезпечення належної пожежної безпеки, в найкоротші терміни усунути виявленні недоліки, про що повідомити Новоселицький РС УДСНС. (а. с. 49)
На підставі наказу від 22.08.2019 року № 223, посвідчення на проведення перевірки від 06.09.2019 року № 353, головним інспектором Новоселицькго РС УДСНС у Чернівецькій області старшим лейтенантом служби ЦЗ Запотинським О.І. та провідним фахівцем Новоселицького РС УДСНС України у Чернівецькій області Дмитрієвим О.П. проведено позапланову перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки відповідача. (а. с. 24-26).
Під час перевірки виявлені наступні порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки: сигнал спрацювання автоматичної пожежної сигналізації не виведено на пульт центрального пожежного спостереження, не виконано обробку дерев`яних конструкцій горища будівель, будівлі незахищена від прямих попадань блискавки та від вторинних її проявів, не виконано замір опору ізоляції освітлювальної та силової електромережі, посадова особа не пройшла навчання навчання з питань пожежної безпеки, відсутня необхідна кількість первинних засобів пожежогасіння-вогнегасників, не розроблена інструкція про заходи пожежної безпеки, не проведено з усіма працівниками інструктажів з питань пожежної безпеки, не розроблено і не вивішено плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі, на території відсутній пожежний щит, не встановлено порядок оповіщення людей про пожежу у приміщеннях на видних місцях біля телефонів не вивішено таблички «при пожежі дзвонити 101», не заключено договір на технічне обслуговування автоматичної пожежної сигналізації, територія та приміщення не забезпечені відповідальними знаками безпеки, знаки безпеки, їх кількість, а також місця їх встановлення повинні відповідати ДСТУ ISO 6309 2007, не подано декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, наявні світильники не захищені плафонами в приміщеннях кухні, комор та котельні, експлуатація саморобних подовжувачів в приміщенні котельні, наявні відкриті розподільчі коробки, наявна електромережа прокладена відкрито по горючій основі (в дерев`яних будівлях), окінцювання електромереж виконано з порушеннями вимог правил улаштування електромереж, наявні лампи освітлення підвішені безпосередньо на струмопровідних проводах, наявні пошкодження розетки та вимикачі в приміщеннях кухні, відсутні протипожежні розділки між горючими елементами покрівлі під навісу та димарями мангалу та печі для приготування їжі, наявна тимчасова електромережа в приміщенні котельні, апарати захисту та інше електрообладнання в дерев`яних будівлях встановлено на дереві, не всі будівлі обладнано автоматичною пожежною сигналізацією, відсутня проектна документація, яка затверджена у встановленому порядку на добудовані будівлі та споруди, відсутні ящики для піску, які є елементом конструкції пожежного стенда, наявні вогнегасники, котрі експлуатуються без раструбів, групові електрощітки не оснащені схемами підключення споживачів з пояснювальними написами та зазначити номінальний струм апаратів захистів (плавкої вставки), двері в котельню не протипожежні, відсутня ідентифікація щодо наявності потенційної небезпеки, відсутні засоби індивідуального захисту органів дихання працівників, відсутня інструкція щодо дій персоналу у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій, відповідальна особа не пройшла навчання діях у надзвичайних ситуаціях в мережі курсів цивільного захисту.
Вказані порушення вказані в акті позапланової перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 16.09.2019 року № 307. (а. с. 27-33).
З метою усунення порушень законодавства, виявлених під час перевірки дотримання вимог законодавства додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки Новоселицьким РС УДСНС України у Чернівецькій області видано припис № 307 від 16.09.2019 року, яким приписано відповідачу усунути виявлені порушення під час перевірки. (а. с. 34-35).
Вказаний припис для виконання отримано ФОП ОСОБА_1 , що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 60300 0233101 0 (а. с. 36-37).
За невиконання протипожежних заходів, головним інспектором Новоселицького районного сектору Управління ДСНС України у Чернівецькій області старшим лейтенантом служби цивільного захисту Запотинський О.І. притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 102,00 грн., що підтверджується протоколом серія ЧВ № 1260 від 12.09.2019 року (а. с. 38), постановою серія ЧВ № 1260 від 12.09.2019 року. (а. с. 39).
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, судом встановлено наступне.
Спірні правовідносини врегульовані наступними нормативно-правовими актами, чинними на час виникнення спірних правовідносин: Кодексом цивільного захисту населення 2 жовтня 2012 року № 5403-VI (далі – КЦС України), Законом України “ Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” від 5 квітня 2007 року № 877-V (далі – Закон №877-V).
Абзацом 1ст. 1 Закону № 877-V визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно абз. 1 ч. 5 ст. 4 Закону № 877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Частиною 7 ст. 7 Закону № 877-V передбачено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Відносини, пов`язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов`язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності регулює та визначає Кодекс цивільного захисту України (далі - КЗЦ України).
Відповідно до п. п. 27 п. 4 Положення про Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області, затвердженого наказом ДСНС України від 04.02.2013 р. №3 (у редакції наказу ДСНС України від 21.09.2017 р. № 507), Управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території організовує і здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб`єктами господарювання.
Частиною ч. 2 ст. 51 та ч. 3 ст. 55 КЗЦ України передбачено, що забезпечення техногенної та пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на керівників та власників таких суб`єктів господарювання.
Як видно із матеріалів справи, відповідач, всупереч положень ч. 2 ст. 51 та ч. 3 ст. 55 КЦЗ України не забезпечив у повному обсязі техногенну та пожежну безпеку на об`єкті, що підтверджується актами перевірок від 21.02.2019 року № 40, від 16.09.2019 року № 307, а також приписами від 21.02.2019 року № 40, та від 16.09.2019 року № 307.
Суд вважає, що порушення вимог законодавства у сфері, пожежної та техногенної безпеки, які виявленні під час перевірки посадовими особам Новоселицького районного сектору Управління ДСНС України у Чернівецькій області у відповідача створюють загрозу життю та здоров`ю людей.
Згідно із ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 64 КЦЗ України центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ та Севастополь, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення. Таким територіальних органом на території Чернівецької області є позивач.
Згідно із п. п. 12 ч. 1 ст. 67 КЦЗ України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.
Відповідно до ч. 1 ст. 68 КЦЗ України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов`язані застосовувати санкції, визначені законом, а згідно із ч. 2 цієї ж статті КЦЗ України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Згідно із ст. 70 КЦЗ України підставами для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення; випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки; нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій; відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи; невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб`єкта господарювання, їх непридатність або відсутність; порушення правил поводження з небезпечними речовинами; відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об`єктів або об`єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій; відсутність на об`єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту; неготовність до використання за
Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
З аналізу викладених положень видно, що орган, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, у разі виявлення факту недотримання вимог пожежної безпеки, на підставі акту, складеного за результатами здійснених заходів та винесеного припису, має право звернутися до суду із позовом про застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення експлуатації будівель, споруд.
Аналізуючи наведені правові норми суд дійшов висновку про те, що застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) є необхідним оперативним та превентивним способом впливу на порушника з метою усунення існування загрози життю та здоров`ю людей.
Суд звертає увагу, що відповідачем накази про проведення позапланових перевірок, постанова про накладення адміністративного стягнення, акти перевірок від 21.02.2019 року № 40, від 16.09.2019 року № 307 не оскаржено в адміністративному та судовому порядку.
Крім того приписи від 21.02.2019 року № 40, та від 16.09.2019 року № 307, на момент звернення позивача до суду є чинними, відповідачем не оскаржувалися.
Частиною 8 ст. 7 Закону України “ Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” від 5 квітня 2007 року № 877-V припис - обов`язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб`єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб`єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.
Таким чином припис – це документ котрий є обов`язковим до виконання.
Крім того, в ході судового розгляду справи судом встановлено, що на час розгляду справи, зафіксовані в актах перевірки та приписі виявлені порушення відповідачем усунуто частково. Відповідач не надав належних доказів суду щодо повного усунення виявлених порушень.
Відповідно ст. 11 Закону № 877-V виконання вимог органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства є обов`язком для суб`єкта господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).
Таким чином суд вважає, що позовні вимоги Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області про застосування до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зобов`язання зупинити експлуатацію всіх приміщень туристично-розважальний комплекс “Nikol”, що знаходиться в с. Рідківці, Новоселицького району Чернівецької області до повного виконання протипожежних вимог і усунення усіх порушень, викладених в акті Новоселицького районного сектору Управління ДСНС України у Чернівецькій області від 16.09.2019 № 307, що стосуються вищезазначеного об`єкта, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ст. 129 Конституції України однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до положень, закріплених ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Статтею 73 КАС України передбачено належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно статей 74-76 КАС України суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Як зазначено ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно ч. ч. 1-3 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, зважаючи на наведені вище норми законодавства та встановлені судом обставини справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Частиною 2 ст. 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз. За відсутності таких витрат, суд не здійснює розподіл судових витрат.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 2, 5, 9, 72-80, 90, 139, 241-246, 250, 255 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2. Застосувати до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зобов`язання зупинити експлуатацію всіх приміщень туристично-розважальний комплекс “Nikol”, що знаходиться в с. Рідківці, Новоселицького району Чернівецької області до повного виконання протипожежних вимог і усунення усіх порушень, викладених в акті Новоселицького районного сектору Управління ДСНС України у Чернівецькій області від 16.09.2019 № 307, що стосуються вищезазначеного об`єкта.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Повне найменування учасників процесу:
Позивач: - Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області (58018, м. Чернівці, вулиця Комарова, 1а, код ЄДРПОУ 38595868).
Відповідач: - ФОП ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
Суддя П.Д. Дембіцький