
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
23 грудня 2019 р. № 520/10830/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Головного управління Державної казначейської служби України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області за запитом від 25 вересня 2019 року, а саме: ненаданні інформації про розмір заборгованості станом на 01 вересня 2019 року у розрізі помісячно за постановою Барвінківського районного суду Харківської області від 17 червня 2011 року у справі № 2002/2-а-464/11, якою зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Міністерство соціальної політики України здійснити необхідні дії відповідно до вимог п.14 ч.1 ст. 20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 1992 року №258 "Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", направлені на забезпечення ОСОБА_1 продуктами харчування за медичними нормами з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання та компенсацією 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними Міністерством охорони здоров`я України, починаючи із 1 грудня 2010 року, за виключенням раніше виплачених із цього питання коштів, а також щодо строків виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2018 року у справі № 2040/6198/18 в частині виплати згідно довідки Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області від 11 січня 2019 року №2 суми індексації грошових доходів за період із грудня 2010 року по 01 травня 2016 року на виплачену суму 38204,26 грн., яка склала 31787,30 грн., а також суми компенсації втрати частини грошових доходів за цей же період на ту саму виплачену суму, яка становить - 47506,73 грн., а всього - 79294,03 грн.;
- зобов`язати Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області надати інформацію на запит ОСОБА_1 від 25.09.2019 року про розмір заборгованості станом на 01 вересня 2019 року у розрізі помісячно за постановою Барвінківського районного суду Харківської області від 17 червня 2011 року у справі № 2002/2-а-464/11, якою зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Міністерство соціальної політики України здійснити необхідні дії відповідно до вимог п.14 ч.1 ст. 20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 1992 року №258 "Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", направлені на забезпечення ОСОБА_1 продуктами харчування за медичними нормами з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання та компенсацією 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними Міністерством охорони здоров`я України, починаючи із 1 грудня 2010 року, за виключенням раніше виплачених із цього питання коштів, а також щодо строків виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2018 року у справі №2040/6198/18 в частині виплати згідно довідки Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області від 11 січня 2019 року №2 суми індексації грошових доходів за період із грудня 2010 року по 01 травня 2016 року на виплачену суму 38204,26 гри., яка склала 31787,30 грн., а також суми компенсації втрати частини грошових доходів за цей же період на ту саму виплачену суму, яка становить - 47506,73 грн., а всього - 79294,03 грн.;
- стягнути з Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області моральну шкоду у розмірі 5000 грн. на користь ОСОБА_1 ;
- зобов`язати відповідача відповідно до ст. 382 КАС України подати у 15-денний строк після набрання чинності рішення звіт про виконання судового рішення.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що відповідачем в супереч нормам діючого законодавства протиправно відмовлено у задоволенні його запиту від 25.09.2019 року та не надано запитувану інформацію. Вказана бездіяльність відповідача стосовно надання інформації порушує права позивача. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом задля захисту своїх порушених прав.
Ухвалою суду від 21.10.2019 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в зазначеній справі.
Представником відповідача через канцелярію суду подано відзив на позов, в якому останнім вказано, що управління заперечує проти позову позивача стосовно виплати позивачу суми індексованого доходу відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» і «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078. Водночас, представником відповідача вказано, що отримане позивачем безготівкове зарахування по справі №2002/2-а-464/11 на суму 38204,26 грн. та 37787,79 грн. від Казначейства України не є щомісячною компенсаційною виплатою, а є виплатою, здійсненою відповідно до Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», яка має разовий характер. При цьому, представник відповідача звернувся до суду із клопотаннями про витребування у позивача доказів, а саме довідки про місячну суму нарахованої (або не нарахованої) суми індексації інших видів доходів з інших джерел за вказаний позивачем період та усіх необхідних лікарняних виписок історії хвороб позивача, доказів порушення прав позивача і заподіяної моральної шкоди та письмових пояснень з цього приводу.
Ухвалою суду від 13.11.2019 року клопотання позивача про залучення до участі у справі співвідповідача - задоволено; залучено в якості співвідповідача Головне управління Державної казначейської служби України в Харківській області (вул. Бакуліна, буд. 18, м. Харків, 61166, код ЄДРПОУ - 37874947) до участі у справі за вищевказаним позовом.
Представником відповідача Головного управління Державної казначейської служби України в Харківській області через канцелярію суду подано відзив на позовну заяву, в якому вказано, що позовні вимоги позивача в частині, що стосується стягнення моральної шкоди є необґрунтованими та недоведеними. Крім того, представником відповідача вказано, що стягнення моральної шкоди з управління є неможливим, оскільки моральна шкода стягується з особи, якою безпосередньо заподіяно таку шкоду.
Суд зазначає, що представником відповідача Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області через канцелярію суду було повторно подано відзив на позовну заяву, в якому із посиланням на заперечення проти позову вказано, що оскільки постановою Барвінківського районного суду від 17 червня 2011 року №2002/-2а-464/11 зобов`язано здійснити необхідні дії відповідно до вимог п.14 ч.1 ст.20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і постанови Кабінету Міністрів України віл 21.05.1992 року №258 не тільки управління соціального захисту населення Барвінківської РДА Харківської області, а й Міністерство соціальної політики України. Також представником відповідача вказано на відсутність механізму забезпечення продуктами харчування постраждалих громадян з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання внаслідок відсутності таких магазинів на території району та в цілому в Україні. Крім того, вказано на направлення запитів до Державної служби статистики України та до Головного управління статистики у Харківській області щодо надання інформації про середні споживчі ціни на продукти харчування, на що було отримано відповідні роз`яснення, якими відповідач і керувався.
Суд зазначає, що відповідно до положень ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з положеннями п.1 ч.1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) оскарження бездіяльності суб`єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що 25.09.2019 року позивач звернувся до Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області із запитом на отримання інформації, в якому із посиланням на прийняті судові рішення у справах №2040/6198/18, №520/2752/19 просив надати інформацію про розмір заборгованості станом на 01.09.2019 року у розрізі помісячно за Постановою Барвінківського районного суду Харківської області від 17 червня 2011 року у справі № 2002/2-а-464/11, якою зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Міністерство соціальної політики України, здійснити необхідні дії відповідно до вимог п.14 ч.1 ст. 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і Постанови Кабінету Міні стрів України від 21 травня 1992 року №258 «Про норми харчування та часткову компенсацію вартос ті продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», направлені на забезпе чення позивача продуктами харчування за медичними нормами з обов`язковим прикріпленням до відповід них магазинів за місцем проживання та компенсацією 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними Міністерством охорони здоров`я України, починаючи із 1 грудня 2010 року, за виключенням раніше виплачених із цього питання коштів. Крім того, позивачем було вказано, надати інформацію щодо строків виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2018 року у справі №2040/6198/18 в частині виплати згідно довідки Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області від 11 січня 2019 року №2 суми індексації грошових доходів за період із грудня 2010 року по 01 травня 2016 року на виплачену суму 38204,26 грн., яка склала 31787,30 грн., а також суми компенсації втрати частини грошових доходів за цей же період на ту саму виплачену суму, яка становить - 47506,73 грн., а всього -79294,03 грн.
У відповідь на вказаний запит відповідач листом від 26.09.2019 року №7 повідомив позивача, що постановою Барвінківського районного суду від 17 червня 2011 року №2002/2а-464/11 зобов`язано управління соціального захисту населення Барвінківської районної адміністративної виконати всі вимоги відповідно до ст. 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.1992 року №258 «Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо забезпечення продуктами харчування за медичними нормами з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання. Вказано, що зазначеним особам компенсується 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я. Визначення розмірів передбаченої п.14 ст.20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” №796-ХІІ грошової компенсації належить до повноважень Мінсоцполітики. Також зазначено, що наявна діюча нормативно-правова база не дає підстав для встановлення управлінням соціального захисту населення суми виплата компенсації 50 процентів вартості продуктів харчування відповідно до вимог п.14 ч.1 ст. 20 Закону України №796-ХІІ. При цьому, зазначено, що управління повідомлено, що відповідно до діючого законодавства відсутній механізм забезпечення продуктами харчування постраждалих громадян з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання внаслідок відсутності таких магазинів на території району та в цілому в Україні. Відповідачем вказано на здійснення виплати грошової компенсації згідно бюджетного кодексу України та Державного бюджету на відповідний рік, постанов Кабінету Міністрів України та наказів Міністерства соціальної політики України та вказано, що позивач щомісячно отримує грошову компенсацію вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України на поточний рік. Позивача при цьому повідомлено, що на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду по справі №520/3731/19 управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області виплата сум індексації та компенсації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких проводиться відповідні грошові виплати населенню, тобто відповідно до Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».
На думку позивача, відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо надання запитуваної інформації, чим порушено його права.
Суд зазначає, що відповідно до положень ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Згідно із положеннями ст. 1 Закону України “Про інформацію” публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про інформацію" кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.
Згідно із ст. 7 Закону України "Про інформацію" право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб`єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом. Суб`єкт інформаційних відносин може вимагати усунення будь-яких порушень його права на інформацію.
Положеннями ч. 1 ст. 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачено, що доступ до інформації забезпечується шляхом: 1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних: на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; 2) надання інформації за запитами на інформацію.
Відповідно до ст.12 Закону України "Про доступ до публічної інформації" суб`єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: 1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об`єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб`єктів владних повноважень; 2) розпорядники інформації - суб`єкти, визначені у статті 13 цього Закону; 3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.
Згідно з ч.1 ст.13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: 1) суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання; 2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; 3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб`єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов`язаної з виконанням їхніх обов`язків; 4) суб`єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.
Положеннями п. 6 ч.1 ст. 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації" визначено, що розпорядники інформації зобов`язані надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об`єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.
Згідно з положеннями ст.16 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації відповідає за визначення завдань та забезпечення діяльності структурного підрозділу або відповідальної особи з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації, відповідальних за опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо задоволення запиту на інформацію, надання консультацій під час оформлення запиту, а також за оприлюднення інформації, передбаченої цим Законом.
Відповідно до ч.2 ст.19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.
Приписами ч.1 ст.22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачено, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: 1) розпорядник інформації не володіє і не зобов`язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов`язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п`ятою статті 19 цього Закону.
Відповідно до положень ч.3 ст.22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов`язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.
Як визначено положеннями ст. 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації" врегульовано, що рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Запитувач має право оскаржити: 1) відмову в задоволенні запиту на інформацію; 2) відстрочку задоволення запиту на інформацію; 3) ненадання відповіді на запит на інформацію; 4) надання недостовірної або неповної інформації; 5) несвоєчасне надання інформації; 6) невиконання розпорядниками обов`язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; 7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.
Судовим розглядом справи встановлено, що постановою Барвінківського районного суду від 17 червня 2011 року №2002/2-а-464/11 зобов`язано управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації виконати всі вимоги відповідно до ст.20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.1992 року №258 "Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо забезпечення продуктами харчування за медичними нормами з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання. Зазначеним особам компенсується 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я. Крім того повідомляємо, що відсутній механізм забезпечення продуктами харчування постраждалих громадян з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання внаслідок відсутності таких магазинів на території району та в цілому в Україні.
Рішеннями Європейського суду з прав людини у справі “Штефан та інші проти України” та "Бурмич та інші проти України" задоволені, зокрема, заяви ОСОБА_1 та визнано порушення Державою п. 1 ст. 6, ст. 13 Конвенції та ст. 1 Першого протоколу до Конвенції, яке полягає у тривалому невиконанні відносно нього постанови Барвінківського районного суду Харківської області від 17 червня 2011 року №2002/2а-464/11.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 09.10.2019 року по справі №2040/6198/18, яке за даними програми «Діловодство спеціалізованого суду (ДСС)» набрало законної сили 09.11.2019 року, позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Міністерства соціальної політики України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задоволено в повному обсязі; зобов`язано Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області та Міністерство соціальної політики України донарахувати та виплатити ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ) за Рішенням Європейського Суду з Прав Людини від 31.07.2014 у справі Штефан та ін. проти України щодо заяви ОСОБА_1 № 4862 від 03.01.2013 на виконання Постанови Барвінківського районного суду Харківської області від 17 червня 2011 року у справі №2002 /2-а-464/11 суму індексованого доходу та компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати соціальних виплат, а саме: компенсації 50 процентів вартості продуктів харчування за період із грудня 2010 року по 1 травня 2016 року на виплачену суму 38204 грн.26 коп. - відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” і “Порядку проведення індексації грошових доходів населення”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 № 1078 та компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати пенсії на підставі Закону України “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати” і Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 р. № 159.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 08.07.2019 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18.04.2019 по справі № 520/2752/19 – задоволено; рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18.04.2019 по справі № 520/2752/19 – скасовано; прийнято постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії – задоволено частково; визнано протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області за запитом від 12 березня 2019 року, а саме: ненаданні інформації про розмір заборгованості станом на 01 березня 2019 року у розрізі помісячно за Постановою Барвінківського районного суду Харківської області від 17 червня 2011 року у справі № 2002/2-а-464/11, якою зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Міністерство соціальної політики України здійснити необхідні дії відповідно до вимог п.14 ч.1 ст.20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” і Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 1992 року №258 “Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, направлені на забезпечення ОСОБА_1 продуктами харчування за медичними нормами з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання та компенсацією 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними Міністерством охорони здоров`я України, починаючи із 1 грудня 2010 року, за виключенням раніше виплачених із цього питання коштів, а також щодо строків виконання Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2018 року у справі №2040/6198/18 в частині виплати згідно довідки Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області від 11 січня 2019 року №2 суми індексації грошових доходів за період із грудня 2010 року по 01 травня 2016 року на виплачену суму 38204,26 грн., яка склала 31787,30 грн., а також суми компенсації втрати частини грошових доходів за цей же період на ту саму виплачену суму, яка становить - 47506,73 грн., а всього - 79294,03 грн.; зобов`язано Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, з урахуванням підстав задоволення адміністративного позову, повторно розглянути запит ОСОБА_1 від 12.03.2019 щодо надання інформації про розмір заборгованості станом на 01 березня 2019 року у розрізі помісячно за Постановою Барвінківського районного суду Харківської області від 17 червня 2011 року у справі № 2002/2-а-464/11, якою зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Міністерство соціальної політики України здійснити необхідні дії відповідно до вимог п.14 ч.1 ст.20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” і Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 1992 року №258 “Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, направлені на забезпечення ОСОБА_1 продуктами харчування за медичними нормами з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання та компенсацією 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними Міністерством охорони здоров`я України, починаючи із 1 грудня 2010 року, за виключенням раніше виплачених із цього питання коштів, а також щодо строків виконання Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2018 року у справі №2040/6198/18 в частині виплати згідно довідки Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області від 11 січня 2019 року №2 суми індексації грошових доходів за період із грудня 2010 року по 01 травня 2016 року на виплачену суму 38204,26 грн., яка склала 31787,30 грн., а також суми компенсації втрати частини грошових доходів за цей же період на ту саму виплачену суму, яка становить - 47506,73 грн., а всього - 79294,03 грн.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Разом з тим, аналізуючи зміст відповіді Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, наданої на запит позивача від 12.03.2019, судом встановлено, що відповідач, який є стороною як по справі №2002/2а-464/11, так і по справі №2040/6198/18, на якого відповідними судовими рішеннями, що набрали законної сили, покладено обов`язок виконання рішень суду та який зобов`язаний володіти запитуваною інформацією, відповіді на поставленні позивачем питання та інформації стосовно запитуваної інформації не надав. Натомість рекомендував за розрахунками вартості продуктів харчування звернутися до Міністерства соціальної політики України та лише повідомив про здійснення виплати сум індексації та компенсації грошових доходів за рахунок джерел, з яких проводяться відповідні грошові виплати.
Доказів щодо направлення запиту належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача, як це передбачено приписами статті 22 Закону №2939-VI, відповідно до якого розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов`язаний направити цей запит належному розпоряднику, відповідачем до суду надано не було.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що Управлінням соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області порушено положення Закону України "Про доступ до публічної інформації", а саме надано неповну інформацію позивачу.
Разом з цим, враховуючи надання відповідачем інформації позивачу на запит не в повному обсязі, позовна вимога про зобов`язання Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області надати інформацію про розмір заборгованості станом на 01 березня 2019 року у розрізі помісячно за Постановою Барвінківського районного суду Харківської області від 17 червня 2011 року у справі № 2002/2-а-464/11, якою зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Міністерство соціальної політики України здійснити необхідні дії відповідно до вимог п.14 ч.1 ст.20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” і Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 1992 року №258 “Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, направлені на забезпечення ОСОБА_1 продуктами харчування за медичними нормами з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання та компенсацією 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними Міністерством охорони здоров`я України, починаючи із 1 грудня 2010 року, за виключенням раніше виплачених із цього питання коштів, а також щодо строків виконання Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2018 року у справі №2040/6198/18 в частині виплати згідно довідки Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області від 11 січня 2019 року №2 суми індексації грошових доходів за період із грудня 2010 року по 01 травня 2016 року на виплачену суму 38204,26 грн., яка склала 31787,30 грн., а також суми компенсації втрати частини грошових доходів за цей же період на ту саму виплачену суму, яка становить - 47506,73 грн., а всього - 79294,03 грн., підлягає частковому задоволенню, а саме: зобов`язати Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області повторно розглянути запит ОСОБА_1 від 12.03.2019, оскільки відповідачем протиправно надано неповну інформацію за запитом ОСОБА_1 від 12.03.2019, тобто не розглянуто належним чином запит позивача по суті.
Зі змісту направленого позивачем до відповідача запиту вбачається, що останній звернувся за отриманням інформації про розмір заборгованості станом на 01.09.2019 року в розрізі помісячно за Постановою Барвінківського районного суду Харківської області від 17 червня 2011 року у справі № 2002/2-а-464/11 за виключенням раніше виплачених із цього питання коштів. Крім того, позивачем запитана інформація щодо строків виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2018 року у справі №2040/6198/18 в частині виплати згідно довідки Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області від 11 січня 2019 року №2 суми індексації грошових доходів за період із грудня 2010 року по 01 травня 2016 року на виплачену суму 38204,26 грн., яка склала 31787,30 грн., а також суми компенсації втрати частини грошових доходів за цей же період на ту саму виплачену суму, яка становить 47506,73 грн., а всього - 79294,03 грн.
Матеріали справи свідчать, що у відповідь на вказаний запит відповідачем було направлено на адресу позивача лист 26.09.2019 року №7, з аналізу змісту якого судом встановлено відсутність відповідей на поставлені позивачем питання та не надання інформації запитуваної позивачем. При цьому, відповідач послався на обставини відсутності механізму забезпечення продуктами харчування постраждалих громадян з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів, обставини можливого звернення із заявою про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення. Водночас, відповідачем вказано про обставини виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду по справі №520/3731/19.
Суд зазначає, що зазначена відповідь не містить в собі доказів щодо направлення запиту належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача, як це передбачено приписами статті 22 Закону №2939-VI, відповідно до якого розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов`язаний направити цей запит належному розпоряднику, відповідачем до суду надано не було.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що відповідачем не було належним чином розглянуто запит позивача, що свідчить про порушення останнім положень Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Водночас, суд зазначає, що представник відповідача у відзиві на позов, який надійшов до суду 01.11.2019 року за вхід. №01-26/69255/19, заперечуючи про позову, послався на обставини відсутності підстав для виплати позивачу суми індексованого доходу відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» і «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 та звернувся до суду із клопотанням про витребування від позивача довідки про щомісячну суму нарахованої (або не нарахованої) суми індексації інших видів доходів з інших джерел за вказаний ним період.
Надаючи оцінку зазначеним доводам суд зазначає, що у даному випадку до предмету розгляду даної справи не належать обставини наявності або відсутності у позивача права на отримання суми індексованого доходу відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» і «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078, а отже такі доводи не можуть бути враховані судом, а клопотання є безпідставним.
При цьому, представник відповідача у відзиві на позов, що надійшов до суду 02.12.2019 року за вхід. 01-26/77736/19 послався на обставини звернення із запитами до Державної служби статистики України та до Головного Управління статистики у Харківській області щодо надання інформації про середні споживчі цін на продукти харчування, на підтвердження чого до відзиву на позов долучено копії відповіді на запит Державної служби статистики в Україні, наказу Міністерства соціальної політики України від 31.01.2019 року №127 “Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2019 рік, листа Міністерства соціальної політики України від 02.018.2019 рок №1330/0/76-19/295, з приводу яких суд зазначає, що вказані докази не можуть вважатися судом належним обґрунтування ненадання позивачу відповіді на запит, оскільки про них не зазначено у відповіді 26.09.2019 року №7.
З врахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача та визнання протиправною бездіяльності Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області за запитом від 25 вересня 2019 року, а саме: ненаданні інформації про розмір заборгованості станом на 01 вересня 2019 року у розрізі помісячно за постановою Барвінківського районного суду Харківської області від 17 червня 2011 року у справі № 2002/2-а-464/11, якою зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Міністерство соціальної політики України здійснити необхідні дії відповідно до вимог п.14 ч.1 ст. 20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 1992 року №258 "Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", направлені на забезпечення ОСОБА_1 продуктами харчування за медичними нормами з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання та компенсацією 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними Міністерством охорони здоров`я України, починаючи із 1 грудня 2010 року, за виключенням раніше виплачених із цього питання коштів, а також щодо строків виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2018 року у справі № 2040/6198/18 в частині виплати згідно довідки Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області від 11 січня 2019 року №2 суми індексації грошових доходів за період із грудня 2010 року по 01 травня 2016 року на виплачену суму 38204,26 грн., яка склала 31787,30 грн., а також суми компенсації втрати частини грошових доходів за цей же період на ту саму виплачену суму, яка становить - 47506,73 грн., а всього - 79294,03 грн.
Отже, з огляду на встановлення судом обставин допущення відповідачем протиправної бездіяльності стосовно належного розгляду запиту позивача від 25 вересня 2019 року та не надання відповідачем інформації позивачу на його запит в повному обсязі суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог позивача про зобов`язання Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області надати інформацію на запит ОСОБА_1 від 25.09.2019 року про розмір заборгованості станом на 01 вересня 2019 року у розрізі помісячно за постановою Барвінківського районного суду Харківської області від 17 червня 2011 року у справі № 2002/2-а-464/11, якою зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Міністерство соціальної політики України здійснити необхідні дії відповідно до вимог п.14 ч.1 ст. 20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 1992 року №258 "Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", направлені на забезпечення ОСОБА_1 продуктами харчування за медичними нормами з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання та компенсацією 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними Міністерством охорони здоров`я України, починаючи із 1 грудня 2010 року, за виключенням раніше виплачених із цього питання коштів, а також щодо строків виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2018 року у справі №2040/6198/18 в частині виплати згідно довідки Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області від 11 січня 2019 року №2 суми індексації грошових доходів за період із грудня 2010 року по 01 травня 2016 року на виплачену суму 38204,26 грн., яка склала 31787,30 грн., а також суми компенсації втрати частини грошових доходів за цей же період на ту саму виплачену суму, яка становить - 47506,73 грн., а всього - 79294,03 грн. та зобов`язання Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області повторно розглянути запит ОСОБА_1 від 25.09.2019 року, оскільки відповідачем не було належним чином розглянуто вказаний запит позивача по суті.
Стосовно позовної вимоги позивача про стягнення з Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області моральної шкоди у розмірі 5000 грн. на користь ОСОБА_1 суд зазначає наступне.
Зі змісту відзиву на позов Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, який надійшов до суду 01.11.2019 року вбачається звернення останнього із клопотанням про витребування від позивача усіх необхідних лікарняних виписок історії хвороб для підтвердження поганого самопочуття останнього.
З приводу вказаного клопотання суд зазначає, що останнє задоволенню не підлягає з огляду на його необґрунтованість та недоведеність його пов`язаності із предметом спору у даній справі.
Надаючи оцінку зазначеній позовній вимозі позивача суд зазначає, що згідно зі статтею 56 Конституції України кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.
Відповідно до статті 23 Цивільного кодексу України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Моральна шкода полягає: 1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів; 3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку із знищенням чи пошкодженням її майна; 4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.
Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.
Відповідно до пункту 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 4 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" (далі - Постанова) під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.
Відповідно до чинного законодавства моральна шкода може полягати, зокрема: у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв`язку з ушкодженням здоров`я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв`язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв`язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.
Згідно з пунктом 9 Постанови розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. Зокрема, враховуються стан здоров`я потерпілого, тяжкість вимушених змін у його життєвих і виробничих стосунках, ступінь зниження престижу, ділової репутації, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану, добровільне - за власною ініціативою чи за зверненням потерпілого - спростування інформації редакцією засобу масової інформації. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач обґрунтовуючи дану позовну вимогу посилається погіршення стану його здоров`я та необхідність звернення до невропатолога, на підтвердження чого надає копію запису у первинній обліковій документації №025/о "Медична картка амбулаторного хворого" невропатолога від 27.09.2019 року, відповідно до якої позивачу встановлено відповідний діагноз.
Надаючи оцінку зазначеній позовній вимозі, суд зазначає, що з матеріалів справи не вбачається обставин доведеності наявності зв`язку встановленого позивачу 27.09.2019 року невропатологом діагнозу та бездіяльності відповідача стосовно розгляду запиту позивача від 25.09.2019 року.
Відтак, суд приходить до висновку, що копія запису у первинній обліковій документації №025/о "Медична картка амбулаторного хворого" невропатолога від 27.09.2019 року не може вважатися судом належним доказом заподіяння відповідачем позивачу моральної шкоди під час розгляду запиту від 25.09.2019 ркоу.
Враховуючи викладене вище, суд вважає, що позовні вимоги позивача в частині відшкодування моральної шкоди не підлягають задоволенню.
Стосовно заявленого позивачем клопотання про зобов`язання відповідача відповідно до ст. 382 КАС України подати у 15-денний строк після набрання чинності рішення звіт про виконання судового рішення суд зазначає наступне.
Згідно з приписами частин 1 та 2 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
З огляду на обставини того, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є правом, а не обов`язком суду, а також враховуючи приписи статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно обов`язковості судових рішень, суд приходить до висновку про відсутність підстав для зобов`язання відповідача подати у 15-денний строк після набрання чинності рішення звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частин 1 та 3 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
З урахуванням встановлених фактів, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст.243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області (вул. Освіти, 17, м. Барвінкове, Харківська обл., 64701), Головного управління Державної казначейської служби України в Харківській області (вул. Бакуліна, буд. 18, м. Харків, 61166) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області за запитом від 25 вересня 2019 року, а саме: ненаданні інформації про розмір заборгованості станом на 01 вересня 2019 року у розрізі помісячно за постановою Барвінківського районного суду Харківської області від 17 червня 2011 року у справі № 2002/2-а-464/11, якою зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Міністерство соціальної політики України здійснити необхідні дії відповідно до вимог п.14 ч.1 ст. 20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 1992 року №258 "Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", направлені на забезпечення ОСОБА_1 продуктами харчування за медичними нормами з обов`язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання та компенсацією 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними Міністерством охорони здоров`я України, починаючи із 1 грудня 2010 року, за виключенням раніше виплачених із цього питання коштів, а також щодо строків виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2018 року у справі № 2040/6198/18 в частині виплати згідно довідки Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області від 11 січня 2019 року №2 суми індексації грошових доходів за період із грудня 2010 року по 01 травня 2016 року на виплачену суму 38204,26 грн., яка склала 31787,30 грн., а також суми компенсації втрати частини грошових доходів за цей же період на ту саму виплачену суму, яка становить - 47506,73 грн., а всього - 79294,03 грн.
Зобов`язати Управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області повторно розглянути запит ОСОБА_1 від 25.09.2019 року.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мельников Р.В.