Рішення № 86586725, 10.12.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2019
Номер справи
818/941/18
Номер документу
86586725
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 грудня 2019 р. Справа №818/941/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кунець О.М.,

за участю секретаря судового засідання - Токар Ю.В.,

представника відповідача - Правдюк В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/941/18 за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Сумської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до прокуратури Сумської області, в якій просить:

- визнати протиправними дії прокуратури Сумської області щодо відмови у наданні ОСОБА_1 довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії;

- зобов`язати прокуратуру Сумської області надати ОСОБА_1 для проведення перерахунку пенсії довідку про чинну заробітну плату відповідно до постанови Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 13.03.2018 позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження у даній справі і справа призначена до розгляду в порядку спрощеного провадження з повідомленням сторін.

02.05.2018 ухвалою суду зупинено провадження в адміністративній справі №818/941/18 за позовом ОСОБА_1 до прокуратури Сумської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій у справі № 825/506/18.

Відповідно до розпорядження Керівника апарату Сумського окружного адміністративного суду №6 від 17.01.2019 року, призначено повторний автоматичний розподіл справи №818/941/18.

Справу №818/941/18 розподілено автоматизованою системою документообігу суду судді Кунець О.М.

Ухвалою суду від 17.01.2019 прийнято до провадження судді Кунець О.М. справу №818/941/18.

12.11.2019 до суду звернулась Прокуратура Сумської області з клопотанням про поновлення провадження у справі. Клопотання було обґрунтоване тим, що постановою Великої палати Верховного суду від 23.10.2019 у справі №825/506/18 (Пз/9901/16/18) апеляційні скарги апелянтів залишені без задоволення, а рішення Верховного суду від 16.04.2018, яким відмовлено в задоволенні позову - без змін. Вказане рішення є остаточним і оскарженню не підлягає.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером, працював в органах прокуратури Сумської області. ОСОБА_1 неодноразово звертався до прокурора Сумської області із заявою про надання довідки про чинну заробітну плату за останнім місцем роботи в органах прокуратури з урахуванням нових схем посадових окладів, для перерахунку пенсії. Проте, йому було відмовлено у видачі такої довідки. У листах, адресованих позивачу Прокуратура Сумської області посилалась на норми Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 №2148-УІІІ, відповідно до яких у колишніх прокурорів відсутнє право на перерахунок пенсій. На переконання позивача, йому було протиправно відмовлено у наданні відповідної довідки для перерахунку пенсії, а вказана у листах від 21.12.2017 №18-3178-17 та від 05.01.2018 за №19-5 інформація щодо приблизних розмірів складових заробітної плати працівників прокуратури не відповідає вимогам п.2.10 Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1, та є фактичною відмовою у наданні довідки з конкретними розмірами складових заробітної плати за відповідною посадою, з якої позивач вийшов на пенсію.

Прокуратура Сумської області подала до суду відзив у якому проти позовних вимог заперечує, просить відмовити в їх задоволенні. Також зазначила, що відповідно до вимог Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховувалися у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій працівників. Проте Закон України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789-ХІІ, на який посилається позивач, втратив чинність.

Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-УІІІ, частина вісімнадцята статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789- ХІІ викладена в наступній редакції: Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

При цьому, 15.07.2015 набув чинності Закон України «Про прокуратуру» №1697-УИ. Відповідно до Розділу XII Прикінцевих положень цього Закону визнано такими, що втратили чинність із набранням чинності цим Законом положення Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ, крім пункту 8 частини 1 статті 15, частини 4 статті 16, абзацу 1 ч.2 ст. 46-2, ст.47, ч.1 ст.49, ч.5 ст.50, ч.ч. 3,4,6,11 ст.50-1, ч.3 ст.51-2, ст.53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), ст. 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, ст.2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також ст. 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 року.

Частина 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-УІІ у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин,

передбачала, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Саме цим документом мали б регулюватися питання, пов`язані з виникненням права на перерахунок, формою довідки про заробіток для перерахунку пенсії, проте на даний час Урядом не прийнято відповідну постанову.

Форма довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики України, яке є головним розробником вказаного проекту.

Довідки про заробітну плату, які надавалися для проведення перерахунку пенсії, затверджені постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 №15-1, були виключені постановою правління Пенсійного фонду України від 04.07.2016 №15-2.

На цей час постановою Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» не визначено та не затверджено форми довідок для перерахунку раніше призначених пенсій.

Окрім цього, наказ Міністерства праці та соціальної політики України та Головного управління державної служби України «Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій державним службовцям у разі ліквідації органів, з яких особа вийшла на пенсію, а також перейменування (відсутності) посад» від 03.12.2003 №319/144 відповідно до п.1 наказу Міністерства соціальної політики України та Національного агентства України з питань державної служби від 23.03.2017 №454/64 визнано таким, що втратив чинність.

Органи прокуратури не наділені повноваженнями щодо визначення форми довідки для перерахунку пенсії.

З огляду на відсутність нормативно-правового акту Уряду щодо визначення порядку перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про прокуратуру», видати затребувану ОСОБА_1 довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії неможливо, оскільки відсутнє визначення складових заробітної плати, необхідних для здійснення цього перерахунку та їх розмірів.

Відповідач у своєму відзиві також посилається на правову позицію Верховного суду, викладену у постанові від 21.02.2018 по справі №415/1186/16, у якій про відсутність підстав для перерахунку пенсії, призначеної відповідно до положень ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», Верховний суд зауважив, що станом на час звернення позивача до відповідача стаття 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в частині перерахунку пенсії втратила чинність, тому відповідач правомірно відмовив у здійсненні перерахунку пенсії в зв`язку із відсутністю законодавчих підстав для цього.

Разом з тим, відповідач звертає увагу суду, що ОСОБА_1 звільнився з посади заступника прокурора м. Конотоп.

Відповідно до положень Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014, додатку до цього Закону «Перелік та територіальна юрисдикція місцевих і військових прокуратур» діяльність міських, районних, районних у містах та міжрайонних прокуратур припинена шляхом їх реорганізації. На виконання вказаних вимог закону Генеральним прокурором України видано наказ №90ш від 23.09.2015, відповідно до якого з 15.12.2015 у штатному розписі встановлено місцеві прокуратури.

Відповідно до п.3 постанови КМУ «Про внесення змін до постанови КМУ від 31.05.2012 №505» з 15.12.2015 втратив чинність п.4 постанови КМУ від 31.05.2012 №505, яким були затверджені схеми посадових окладів працівників прокуратур міст, міжрайонних та районних прокуратур.

Отже посада заступника прокурора міста Конотоп, з якої ОСОБА_1 призначена пенсія, відсутня у структурі органів прокуратури та у затверджених схемах посадових окладів працівників органів прокуратури.

Заробітна плата прокурорам і слідчим органів прокуратури нараховується згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» від 31.05.2012 №505 (із змінами внесеними постановами Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505» від 30.09.2015 №763 та «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» від 30.08.2017 №657).

Позивач, самостійно визначивши відповідність посади заступника прокурора міста Конотоп до заступника керівника Конотопської місцевої прокуратури, не врахував, що, по-перше, не наділений повноваженнями законодавчого органу, а по-друге, що до складу Конотопської місцевої прокуратури входять не лише місто Конотоп, а й Конотопський, Білопільський, Буринський, Путивльський райони, тому обов`язки заступника керівника Конотопської місцевої прокуратури за об`ємом та навантаженням значно більші та ширші ніж у заступника прокурора міста Конотоп (посади, яку займав позивач).

Таким чином, за відсутності Урядової постанови щодо умов і порядку перерахунку пенсій, призначених працівникам прокуратури (як це було передбачено частиною вісімнадцятої статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, а згодом - частиною двадцятою статті 86 Закону №1697-VII), законодавчого врегулювання питання відповідності посад в новоутворених місцевих прокуратурах замість ліквідованих, прокуратура області позбавлена можливості складати та видавати будь-які довідки з цього питання.

У зв`язку з цим, відповідач просить відмовити у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 .

На вказаний відзив позивачем була надана відповідь, у якій ОСОБА_1 не погоджується з запереченнями відповідача проведення перерахунку пенсії колишнім працівникам прокуратури. Крім цього, позивач зауважує, що питання перерахунку пенсії не відноситься до компетенції відповідача. Трудовим законодавством України передбачено видача довідок про заробітну плату для перерахунку пенсії за посадою, яку робітник обіймав до виникнення права на пенсію. Такі норми не містять умов щодо її поширення на працюючих робітників. Тобто посилання відповідача на відсутність норм, які регламентують порядок видачі довідки колишнім працівникам прокуратури є, на думку позивача, необґрунтованими з огляду на положення ст. 49 КЗпП.

У судове засідання позивач не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи належним чином повідомлений. Причини неявки суду не відомі.

У судовому засіданні представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази в їх сукупності, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог з огляду на наступне.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером як колишній працівник органів прокуратури (а.с. 14).

20.09.2017 ОСОБА_1 звернувся до прокуратури Сумської області із заявою про видачу йому довідки про заробітну плату в Прокуратурі Сумської області за посадою, яка відповідає посаді, яку він обіймав при виході на пенсію, для перерахунку його пенсії відповідно до положень ч.17 ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в ред. Закону від 17.07.2001 №2663-ІІІ) та відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1. У довідці позивач просив вказати складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за класний чин, надбавка за вислугу років, надбавка за особливо важливу роботу та інші надбавки і доплати за відповідною посадою, розмір нарахованої матеріальної допомоги та премії), на які нараховувались страхові внески, нормативно-правове обгрунтування цих нарахувань, їх відсоткове відношення і суми за видом нарахувань, а також загальний розмір заробітної плати (а.с.16).

Листом від 28.09.2017 №18-764вих-17 прокуратура Сумської області повідомила ОСОБА_1 , що з 06.09.2017 підвищено посадові оклади прокурорам та слідчим прокурорам. При цьому, працівникам прокуратури пенсії підлягають перерахуванню у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорів і слідчих з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. З огляду на зазначене, довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії не є можливим (а.с.17).

14.12.2017 ОСОБА_1 повторно звернувся до прокуратури Сумської області із заявою про надання довідки про чинну заробітну плату для перерахунку пенсії (а.с.18).

Листом від 21.12.2017 №18-3178-17 відповідач роз`яснив, що заробітна плата прокурорам і слідчим органів прокуратури нараховується відповідно до постанови КМУ від 31.05.2012 №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" (із змінами внесеними постановами КМУ від 30.09.2015 №763 "Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 31 травня 2012 р. №5605" та від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури"). Пунктом 1 Постанови №505 затверджено схеми посадових окладів працівників органів прокуратури. Така посада як заступник прокурора м. Конотоп відсутня. Разом з тим, позивача повідомлено, що розмір посадового окладу за посадою заступника керівника Конотопської місцевої прокуратури, (а не заступника прокурора Конотопської місцевої прокуратури) відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" - складає 7460,00 грн. Загальний розмір заробітної плати заступника керівника Конотопської місцевої прокуратури відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" складає від 33513,12 грн. до 36287,52 грн. При цьому, у листі зазначено, що відповідно до пункту 13 розділу ХУ Прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 №1058-ІУ "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (зі змінами, внесеними Законом України від 03.10.2017 №2148-УІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій") у разі якщо особі призначено пенсію відповідно до Закону України "Про прокуратуру" її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особи поновлюється у розмірі, який було встановлено до переведення. До такого переведення розмір пенсії, встановлений до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", не переглядається та пенсія не індексується (а.с.19-20).

26.12.2017 ОСОБА_1 втретє звернувся до Прокуратури Сумської області про надання для перерахунку пенсії довідку про заробітну плату з урахуванням усіх складових, за посадою заступника прокурора Конотопської місцевої прокуратури, яка відповідає посаді, яку позивач займав при виході на пенсію, для проведення перерахунку його пенсії, призначеної відповідно до положень ч.17 ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ (а.с.21-22).

Листом від 05.01.2018 №19-5вих-18 позивачу повідомлено складові чинної заробітної плати працюючих заступників керівника Конотопської місцевої прокуратури відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" є: класний чин - молодшого радника юстиції - 2000,00 грн., радника юстиції - 2200,00 грн.; надбавка за вислугу років - 20% - 1492,00 грн., 30% - 2238,00 грн.; надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи - при 70% - 8328,60 грн., при 80% - 8761,60 грн. Надбавка до посадового окладу у зв`язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці встановлюється працівникам, які за своїми функціональними обов`язками працюють з відомостями, що становлять державну таємницю особисто у розмірі 15% - 1119,00 грн. (наказ прокурора області від 20.09.2017 №241к). Премія працівникам прокуратури у вересні 2017 року виплачувалась згідно наказу прокурора області у розмірі 70 відсотків. Таким чином, на посаді заступника керівника Конотопської місцевої прокуратури, при наявності класного чину молодший радник юстиції та надбавкою за вислугу років 20% і надбавкою ОВР 80% сума премії склала б - 13799,52 грн. При наявності класного чину радник юстиції та надбавкою за вислугу років 30% і надбавкою 70% сума премії склала б - 14158,62 грн. Згідно ст.82 та ст.83 Закону України "Про прокуратуру" та постанови КМУ від 31.05.2012 №505 (зі змінами) прокурор має право на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати (а.с.23-24).

Не погодившись із такими відповідями відповідача, позивач звернулась до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ст. 50-1 Закон України "Про прокуратуру" (в редакції до 15.07.2015) обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком (частина тринадцята цієї статті).

Частина 18 цієї статті у редакції, чинній до 15.07.2015 передбачала, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (частина вісімнадцята цієї статті).

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.12.2012 року № 505 затверджені схеми посадових окладів працівників органів прокуратури згідно з додатками 1-5.

03.12.2003 Міністерство праці та соціальної політики України та Головне управління державної служби України прийняли наказ №319/144 "Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій державним службовцям у разі ліквідації органів, з яких особа вийшла на пенсію, а також перейменування (відсутності) посад" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.12.2003 за №1134/8455), у якому, серед іншого, встановлено форму, зміст та зразок довідки, визначено, які елементи складу заробітної плати належить включати до неї, на підставі якого нормативного положення вона видається і для яких цілей.

01.01.2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 №76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (далі - Закон №76-VIII), яким, зокрема, частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

Таким чином, після 01.01.2015 повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури законодавець делегував Уряду.

15.07.2015 року набув чинності Закон №1697-VІІ, згідно з Прикінцевими положеннями якого визнано такими, що втратили чинність із набранням чинності цим Законом: Закон № 1789-ХІІ, крім <…>; частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, <…>.

Отже, на час звернення позивача із заявою про надання довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії частини тринадцята та вісімнадцята статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, які визначали право на перерахунок пенсій працівникам прокуратури, втратили чинність.

За частиною 20 статті 86 Закону №1697-VІІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Урядом відповідний нормативно-правовий акт не прийнято і умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не визначено.

Вказані норми матеріального права вже були проаналізовані Верховним Судом, зокрема, у справі №674/900/16-а та щодо пенсійного забезпечення прокурорсько-слідчих працівників у постанові від 20.02.2018 викладено правову позицію про те, що з 01.01.2015 року - дня набрання чинності Законом №76-VIII, яким, зокрема, частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону №1789-ХІІ викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України", а в подальшому у зв`язку із набранням чинності 15 липня 2015 року Закону №1697-VІІ, який містить аналогічну норму - Урядом не було прийнято відповідний нормативно-правовий акт, позаяк і не було визначено умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, тому пенсії, призначені за статтею 50-1 Закону №1789-ХІІ, не підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням розміру заробітку працюючих працівників прокуратури.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 04.07.2016 №15-2 "Про внесення змін до постанови правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року №15-1" з пункту 1 цієї постанови виключені абзаци третій, четвертий. Зокрема, виключений абзац про довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.

Згідно з наказом Міністерства соціальної політики України, Національного агентства України з питань державної служби від 23.03.2017 №454/64 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за №767/30635) наказ Міністерства праці та соціальної політики України, Головного управління Державної служби України від 03.12.2003 року №319/144 визнаний таким, що втратив чинність. Наказ набув чинності з 21 липня 2017 року.

Згідно з п.19 розділу І Закону №2148-VIII пункт13 розділу XV Прикінцевих положень Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" викладений у редакції, за якою у разі якщо особі призначено пенсію відповідно до законів України <…>; "Про прокуратуру" <…>, її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особи поновлюється у розмірі, який було встановлено до переведення. До такого переведення розмір пенсії, встановлений до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", не переглядається та пенсія не індексується. Різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначених законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

На час звернення позивача до прокуратури області із заявою про надання довідки про заробітну плату, складові якої відповідають заробітній платі працюючого працівника органів прокуратури на посаді, яка відповідає посаді, яку обіймав позивач, для здійснення перерахунку пенсії, нормативного акта, який би регламентував підстави, форму, зміст, механізм та суб`єкта її видачі, немає.

Відсутність цього акта зумовлена тим, що на рівні закону не передбачено (не врегульовано) можливості, умов і порядку перерахунку пенсії з а в и с л у г у р о к і в для непрацюючих пенсіонерів органів прокуратури, для досягнення мети якої й існує потреба у довідці з відомостями про заробітну плату.

Посилання ОСОБА_1 на ст. 49 КЗпП України щодо можливості видачі довідки про заробітну плату на вимогу працівника, в тому числі колишнього, є необґрунтованими, оскільки ч.ч.13 та 18 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, які визначали право на перерахунок пенсій працівникам прокуратури, втратили чинність, а ч.20 ст.86 Закону №1697-VІІ - умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, оскільки на час виникнення спірних правовідносин не прийнято і не діють нормативно-правові акти, що регламентують умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, вимоги позивача щодо визнання протиправними дій прокуратури Сумської області щодо відмови у наданні довідки для перерахунку пенсії є безпідставними і задоволенню не підлягають.

Даний висновок суду узгоджується із правовою позицією Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладеної у постанові від 27.03.2018 по справі №127/11766/16-а (№К/9901/7074/18 ), яка є обов`язковою для врахування судами, а також із позицією Другого апеляційного адміністративного суду, викладеною в поставі від 04.06.2019 по справі № 591/5561/17.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Прокуратури Сумської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії – відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 16.12.2019 року.

Суддя О.М. Кунець