
Справа №: 653/3885/19
Провадження № 3/653/1555/19
П О С Т А Н О В А
іменем України
12 грудня 2019 року м. Генічеськ
Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Крапівіна О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ід. номер невідомо, не працюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
За ст.122-2, ст.124, ч.1 ст.130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
При розгляді адміністративного матеріалу судом встановлено, що гр. ОСОБА_1 27.10.2019 року, близько 01 год. 25 хв. на а/д Генічеськ – Семихатки керував т/з автомобілем SKODA Octavia, д/н НОМЕР_1 , на вимогу працівника поліції про зупинку т/з, шляхом переслідування на службовому автомобілі за допомогою проблискових маячків синього та червоного кольорів, а також, спеціального звукового пристрою, не зупинився, тим самим порушив п.2.4 ПДР України та скоїв правопорушення передбачене ст.122-2 КУпАП – невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Крім того, при розгляді адміністративного матеріалу судом встановлено що гр. ОСОБА_1 27.10.2019 року, близько 03 год. 30 хв. в с. Семихатки по вул. Горького, 51, керуючи т/з автомобілем SKODA Octavia, д/н НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на стовп. При ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками, тим самим ОСОБА_1 скоїв правопорушення передбачене ст.124 КУпАП – порушення водіями правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажів, шляхів, шляхових споруд чи іншого майна.
Крім того, при розгляді адміністративного матеріалу судом встановлено, що гр. ОСОБА_1 27.10.2019 року, близько 03 год. 30 хв. в с. Семихатки по вул. Горького, 51, керував т/з автомобілем SKODA Octavia, д/н НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння, що полягало у запаху алкоголю с \з порожнини рота, нестійкій ході. Огляд на стан сп`яніння, у встановленому законом порядку, проводився у лікаря Генічеської ЦРЛ, висновком якого є перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп`яніння. Своїми діями останній порушив п.п. 2,9 А ПДР України та скоїв правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП – керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`яніння.
В судове засідання ОСОБА_1 , не з`явився, але до суду надав заяву, в якій просив відкласти справу відносно нього на іншу дату та час, у зв`язку з сімейними обставинами.
ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_1 на вимогу працівника полії про зупинку т/з не відреагував та не зупинявся, не вмикав поворотники. Також, вказав, що коли вони наздоганяли його на службовому автомобілі за допомогою проблискових маячків, ОСОБА_1 при повороті здійснив наїзд на паркан.
Згідно до ст.7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень передбачених ст.122-2, ст.124, ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджується наявними матеріалами справи, зокрема протоколами про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №392662, ДПР18 №392661, ДПР18 №392663 від 27.10.2019 року, схемою ДТП, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння №79 від 27.10.2019 року.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №392663 від 27.10.2019 року, вбачається, що гр. ОСОБА_1 27.10.2019 року, близько 03 год. 30 хв. в с. Семихатки по вул. Горького, 51, керував т/з автомобілем SKODA Octavia, д/н НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння, що полягало у запаху алкоголю с \з порожнини рота, нестійкій ході. Огляд на стан сп`яніння, у встановленому законом порядку, проводився у лікаря Генічеської ЦРЛ, висновком якого є перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп`яніння. Під час складання протоколу ОСОБА_1 від пояснень відмовився.
Згідно роз`яснень Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу. Цією ж постановою Пленуму визначено, що для притягнення до відповідальності за ст. 130 КпАП не має значення, протягом якого часу особа, яка перебуває у стані сп`яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважають закінченим з того моменту, коли він почав рухатись.
Згідно вимог ст.266 КУпАП, у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником поліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій.
Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності працівника поліції.
Як вбачається з матеріалів справи, в момент події, ОСОБА_1 не відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння шляхом проведення медичного огляду в Генічеській ЦРЛ.
Заяв чи пропозицій пройти медичний огляд на стан алкогольного сп`яніння у відповідному закладі охорони здоров`я, чи надання біологічного ресурсу для проведення дослідження, що підтверджувало б не перебування правопорушника в стані алкогольного сп`яніння, від ОСОБА_1 в момент складання протоколу, а також впродовж визначеного законодавством проміжку часу, не надходило.
Оцінивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 порушення п.п. 2.9А, 12.1, 2.4 ПДР України, за що передбачена відповідальність ст.122-2, ст.124 та ч.1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст.33 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягнення накладається в межах, установлених цим Кодексом. При накладенні стягнення враховуються характер правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Таким чином, вказані вище обставини у своїй сукупності свідчать про наявність у діях ОСОБА_1 ознак правопорушень передбачених ст.122-2, ст.124 та ч.1 ст.130 КУпАП та доведеність його вини у даних правопорушеннях.
Відповідно до ч. 1 ст. 36 КпАП України, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Згідно ч.2 ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, її майновий стан та вважає за необхідне накласти стягнення у виді штрафу в межах, установлених санкцією даної статті.
Суд вважає, що справи про адміністративне правопорушення підлягають об`єднанню а стягнення має бути накладене за правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
При розгляді справи суд враховує характер вчиненого правопорушення, а саме вчинення правопорушення на транспорті, що за своєю природою носить досить високий рівень суспільної небезпеки, так як транспорт є підвищеним джерелом небезпеки; особу ст.122-2., який до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху притягується вперше, що правопорушник офіційно не працює, та з урахуванням того, що порушник не отримував посвідчення водія, альтернативних стягнень відповідною статтею не передбачено, суд дійшов висновку про необхідність накладення стягнення відповідно до санкції ст. 130 КУпАП, без позбавлення права керувати транспортними засобами.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.40-1, ст.122-2, ст.124, ч.1 ст.130, 283, 285 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.122-2, ст.124, ч.1 ст.130 КУпАП.
Застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 /десять тисяч двісті/ грн. на р/р UA848999980000031118149021001, Код ЄДРПОУ- 37959517, МФО – 899998, Назва отримувача коштів: ГУК у Херсонській області/Херсонська область/21081300, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), без позбавлення права керування транспортними засобами.
У разі несплати правопорушником ОСОБА_1 , штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню із правопорушника у примусовому порядку у подвійному розмірі, відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі ДСА України судовий збір в розмірі 384 /триста вісімдесят чотири/ гривні 20 коп. на № UA798999980000031211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, код 22030106, призначення платежу / «Судовий збір», код 02886775 Відповідно до п. 5 З.У. «Про судовий збір»/.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга може бути подана до Херсонського апеляційного суду через Генічеський районний суд Херсонської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Постанова може бути пред`явлена до _____2019 р.
Постанова набрала чинності _____2019 р.
Суддя Генічеського районного суду О. П. Крапівіна