
Справа № 367/864/17
Провадження № 2/367/1193/2019
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2019 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого судді - Карабаза Н.Ф.,
при секретарі - Стародубець О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 , служба у справах дітей Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, Ірпінський міський відділ ДМС України у Київській області про визначення місця реєстрації малолітньої особи,
в с т а н о в и в :
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла позовна ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 , служба у справах дітей Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, Ірпінський міський відділ ДМС України у Київській області про визначення місця реєстрації малолітньої особи в якій зазначено, що 26 лютого 2014 року був укладений шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , зареєстрований Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції у Київській області, актовий запис №76. ІНФОРМАЦІЯ_1 від спільного шлюбу позивачки та ОСОБА_2 народилась дитина - ОСОБА_4 . Заочним рішенням Святошинського районного суду міста Києва від 01 липня 2016 року, за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, було розірвано шлюб (актовий запис №76) та присуджено стягнення аліментів з батька на користь неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня пред`явлення позову до суду, 11.02.2016 року, і до досягнення дитиною повноліття. А також, присуджено стягнути з ОСОБА_2 аліменти на користь дружини, ОСОБА_1 на її утримання у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку, починаючи з дня пред`явлення позову до суду, 11.02.2016 року, і до досягнення дитиною трьох річного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_3 . Після розірвання шлюбу неповнолітній син ОСОБА_5 лишився проживати разом з матір`ю, ОСОБА_1 , в квартирі, яка належить їй на праві приватної власності, і знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Факт проживання дитини з матір`ю підтверджується стягненням аліментів з батька на корись дитини та дружини. Місце реєстрації малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та місце фактичного і постійного його проживання не співпадають. Дитина зареєстрована за місцем реєстрації батька, ОСОБА_2 , в квартирі АДРЕСА_2 , а фактично дитина проживає за місцем реєстрації та проживання матері, ОСОБА_1 в квартирі АДРЕСА_3 . Жодного дня, з дня реєстрації за місцем реєстрації батька дитина не проживала.Оскільки, батько, як законний представник дитини, згоди на зняття з реєстрації та реєстрації за фактичним місцем проживання сина не дав, то 13 грудня 2017 року сторона позивачки звернулась до Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Ірпінської міської ради із заявою, в якій просила надати дозвіл на перереєстрацію місця реєстрації неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . А саме, на зняття його з місця реєстрації за адресою: АДРЕСА_4 , та реєстрацію за адресою фактичного та постійного місця проживання: АДРЕСА_1 .У відповідь на звернення, був отриманий лист Виконавчого комітету Ірпінської міської ради від 28 грудня 2016 року за № 08-13/161 в якому зазначалось, що даний орган не має законних підстав для надання дозволу на зняття з реєстрації та реєстрації місця проживання малолітньої особи ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 без згоди всіх законних представників. На підставі викладеного та враховуючи ту обставину, що батько дитини, ОСОБА_2 , не дає згоди на зняття малолітнього сина, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , із місця реєстрації та згоди на реєстрацію дитини за місцем реєстрації матері дитини, а також зв`язку ненадання дозволу Виконавчим комітетом Ірпінської міської ради на зняття з місця реєстрації та реєстрації за місцем постійного та фактичного проживання малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 просить зняти з місця реєстрації малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою реєстрації батька, ОСОБА_2 : АДРЕСА_4 , та здійснити реєстрацію за адресою фактичного та постійного місця його проживання, за місцем реєстрації матері: АДРЕСА_1 .
В судове засідання представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Кравченко В.В. не з`явилася. 05.03.2018 року через канцелярію суду надала заяву в якій просила розгляд справи провести за її відсутності та задовольнити позовні вимоги.
В судове засідання представник відповідача Виконавчого комітету Ірпінської міської ради в судове засідання не з`явився, про час і місце слухання справи повідомлений належним чином. 26.04.2017 року представник відповідача Виконавчого комітету Ірпінської міської ради - Черкас А.В. через канцелярію суду надала пояснення в яких просила розгляд справи провести за відсутності представника Виконавчого комітету Ірпінської міської ради на основі наявних у матеріалах справи доказів та з врахуванням наданих пояснень.
Всудове засідання третя особа ОСОБА_2 не з`явився. Заяву про слухання справи за його відсутності не надав, причини неявки суду не повідомив. Про час і місце слухання справи повідомлений належним чином.
В судове засідання представник третьої особи Служби у справах дітей Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації не з`явився. Про час і місце слухання справи повідомлений належним чином. 03.10.2017 року до суду від начальника Служби у справах дітей Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації - Топоренко С. надійшла заява в якій він просив розгляд справи провести без присутності представника служби та просив суд винести рішення на користь та в інтересах малолітньої дитини відповідно до чинного законодавства.
В судове засідання представник третьої особи Ірпінського міського відділу ДМС України у Київській області не з`явився. Про час і місце слухання справи повідомлений належним чином. 20.11.2019 року до суду від заступника начальника Ірпінського міського відділу ДМС України у Київській області - Ковальової Н. надійшла заява в якій вона просила розгляд справи провести без присутності представника служби.
Суд дослідивши матеріали справи дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Київ, його батьки: ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Заочним рішенням Святошинського районного суд м. Києва від 01.07.2016 року по справі № 759/2095/16 позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів задоволено. Шлюб, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , укладений 26.02.2014 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції у м. Києві, актовий запис № 76 розірвано. Стягнуто з ОСОБА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , уродженця м. Києва, ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня пред`явлення позову до суду з 11.02.2016 і до досягнення дитиною повноліття. Стягнути з ОСОБА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , уродженця м. Києва, ІНФОРМАЦІЯ_4 , аліменти на користь ОСОБА_1 на її утримання у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку, починаючи з дня пред`явлення позову до суду з 11.02.2016 року і до досягнення дитиною трьохрічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Згідно заяви від 13.12.2016 року представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Кравченко В.В. звернулася до Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Ірпінської міської ради в якій просила надати дозвіл на зняття з реєстрації місця проживання малолітнього ОСОБА_4 , 2004 року народження за адресою: АДРЕСА_4 та надати дозвіл на здійснення реєстрації місця проживання малолітнього ОСОБА_4 , 2004 року народження в квартирі АДРЕСА_3 .
Згідно відповіді керуючого справами виконавчого комітету Ірпінської міської ради Негреша Д.М. від 28.12.2016 року № 08-13/161 ОСОБА_6 повідомлено, що згідно з правилами реєстрації місця проживання реєстрація місця проживання малолітньої особи здійснюється за заявою законного представника за згодою інших законних представників. У разі реєстрації місця проживання батьків за рідними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченого в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування). На підставі више викладеного у виконавчого комітету не має законних підстав для надання дозволу на зняття з реєстрації та реєстрації місця проживання малолітньої особи ОСОБА_4 без згоди законних представників.
Відповідно до ч. 4 ст. 29 ЦК України місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров`я, в якому вона проживає.
Відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації; судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства; підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту; підстав на право користування житловим приміщенням.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання з урахуванням вимог, визначених частиною одинадцятою статті 6 цього Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки і піклування.
Відповідно до ч. 4 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
Відповідно до ч. 5 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» у разі подання заяви представником особи додатково подаються: документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника (законного представника).
Відповідно до ч. 6 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» особа може доручити в установленому законодавством порядку подати заяву про зняття з реєстрації місця проживання відповідній посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку за місцем її проживання.
Статтею 242 ЦК України встановлено, що батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Опікун є законним представником малолітньої особи та фізичної особи, визнаної недієздатною.
Відповідно до пункту 3 Правил реєстрації місця проживання затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року № 207 реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Згідно з пунктом 18 Правил реєстрації місця проживання затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року № 207 для реєстрації місця проживання особа або її представник подає: 1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8; 2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами; 3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу); 4) документи, що підтверджують: право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім`ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників); право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи за формою згідно з додатком 9, копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджується Мінсоцполітики (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах); проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини за формою згідно з додатком 10 (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби); 5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку); 6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання). У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються: документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами). Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників. У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування). Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання особи інші документи.
Згідно з пунктом 19 Правил реєстрації місця проживання затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року № 207 працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання (або документа, до якого вносяться відомості про місце перебування, - у разі реєстрації місця перебування), особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання/перебування (у разі потреби надає допомогу особі в заповненні бланка заяви) та наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання/перебування, про що ним вчиняється відповідний запис у цій заяві.
Згідно з пунктом 23 Правил реєстрації місця проживання затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року № 207 працівник органу реєстрації в день звернення особи або її представника чи в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг або представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, органів державної реєстрації актів цивільного стану або даних від органу соціального захисту населення: приймає рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації місця проживання особи; вносить відомості про реєстрацію місця проживання у документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування, - у разі реєстрації місця перебування). Датою реєстрації місця проживання/перебування осіб, які подавали документи через центр надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадову особу виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, є дата отримання органом реєстрації відповідних документів; формує і вносить дані про реєстрацію місця проживання особи до реєстру територіальної громади відповідно до Порядку; формує інформацію про реєстрацію місця проживання/перебування особи для її передачі до Реєстру; оформляє і видає довідку про реєстрацію місця проживання/перебування дітям до 16 років та громадянам, які мають паспорт громадянина України у формі картки, за формами згідно з додатками 13 або 14 відповідно; повертає особі або її представнику, адміністратору центру надання адміністративних послуг, представнику спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку документ, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання, довідку про реєстрацію місця проживання, що оформлена особі відповідно до абзацу шостого цього пункту, та інші документи, які подавалися. Якщо документи (дані) для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подавалися до органу державної реєстрації актів цивільного стану або до органів соціального захисту населення, оформлена органом реєстрації довідка про реєстрацію місця проживання дитини повертається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану або за бажанням того з батьків (представників), хто подавав заяву, може бути видана у відповідному органі реєстрації, центрі надання адміністративних послуг, надіслана поштою, про що робиться відповідна відмітка в даних про новонароджену дитину, форма яких наведена у додатку 12. Якщо під час подачі документів буде встановлено, що особа звернулася для реєстрації нового місця проживання після спливу 30 календарних днів після зняття з реєстрації попереднього місця проживання або подала для реєстрації місця проживання недійсний паспорт громадянина України, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг складає на неї адміністративний протокол за вчинення правопорушення, визначеного у статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо іноземець або особа без громадянства подали для реєстрації місця проживання недійсний документ, до якого вносяться відомості про місце проживання/перебування, іноземця або особу без громадянства направляють до територіального підрозділу ДМС відповідно до території обслуговування для вжиття до них заходів адміністративного впливу або інших заходів, визначених законодавством України.
Отже, зняття з реєстрації місця проживання особи/та реєстрація місця проживання особи за заявою її законного представника здійснюється виключно за наявності згоди інших законних представників, якими, зокрема, щодо малолітньої дитини є її батьки (батько та мати), при цьому у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами зняття з реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, та її реєстрація місця проживання разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
Підставою для відмови в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання особи є, зокрема випадок, якщо особа не подала необхідних документів або інформації. Рішення про відмову в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.
В заяві від 13.12.2016 року про надання дозволу зняття з реєстрації місця проживання та про реєстрацію місця проживання малолітньої дитини, яка була представником позивача до ЦНАП виконавчого комітету Ірпінського міської ради зазначено, що батько ОСОБА_2 згоди на перереєстрацію за адресою фактичного та постійного місця проживання дитини не дає.
Відповідно до статті 161 Сімейного кодексу України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини. Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них.
Отже, враховуючи те, що представником позивача не було подано разом з заявою про зняття з реєстрації місця проживання та про реєстрацію місця проживання малолітнього ОСОБА_4 згоди на зняття з реєстрації та на реєстрацію місця проживання його батька ОСОБА_2 чи рішення суду або рішення органу опіки та піклування щодо визначення місця проживання дитини, суд дійшов висновку про те, що у відповідача були наявні правові підстави для відмови у наданні дозволу на зняття з реєстрації та реєстрації місця проживання малолітньої особи ОСОБА_4 без згоди законних представників.
До того ж зі змісту ст. ст. 7, 11 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України», таке питання як зняття з реєстрації до компетенції суду не відноситься, а здійснюється відповідним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації на підставі відповідних документів.
Враховуючи вищевикладене в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 , служба у справах дітей Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, Ірпінський міський відділ ДМС України у Київській області про визначення місця реєстрації малолітньої особи слід відмовити.
Керуючись пунктами 3, 18, 19, 23 Правил реєстрації місця проживання затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року № 207, ст. ст. 6, 7, 11 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України», ст. 161 Сімейного кодексу України, ст. ст. 29, 242 ЦК України, ст. ст. 15, 80, 247, 354 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 , служба у справах дітей Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, Ірпінський міський відділ ДМС України у Київській області про визначення місця реєстрації малолітньої особи - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1013/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням - http://reyestr.court.gov.ua.
Повний текст судового рішення буде складено протягом 10 днів з дня проголошення вступної та резолютивної частини рішення.
Суддя Н.Ф. Карабаза