Рішення № 86546180, 19.12.2019, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.12.2019
Номер справи
460/3344/19
Номер документу
86546180
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

19 грудня 2019 року м. Рівне №460/3344/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Друзенко Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій, -В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправною бездіяльності щодо невнесення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування відповідних коригуючих відомостей відносно позивача, номер особової картки застрахованої особи: 1186148465, згідно з довідкою Міжгалузевого інституту управління навчально-консультаційний центр м.Рівне від 23.06.2011 вих.№0423/125 про заробітну плату для обчислення пенсії з 01.01.2003 по 31.12.2010 та зобов`язання внести зміни до відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування шляхом внесення всіх індивідуальних відомостей за період з 01.01.2003 по 31.12.2010 про застраховану особу до облікової картки застрахованої особи №1186148465 згідно з довідкою Міжгалузевого інституту управління навчально-консультаційний центр м.Рівне від 23.06.2011 вих.№0423/125 про заробітну плату для обчислення пенсії.

Ухвалою від 19.11.2019 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

На обґрунтування позовних вимог вказано, що у черні 2019 року позивач звернулася до Рівненського об`єднаного управління Пенсійного фонду України із проханням надати відомості за звітні місяці та розмір сплачених страхових внесків на її ім`я. Вважає, що інформація, вказана у наданій у відповідь відомості, не відповідає фактичним обставинам справи, оскільки вона працювала безперервно у період з 01.12.2000 по 25.05.2011 та отримувала заробітну плату, однак відомості про стаж її роботи за період з січня 2003 року по грудень 2010 року не внесені до системи персоніфікованого обліку. Так, при кожному поданні звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, робилася помилка щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків – ОСОБА_1 , яка, на думку позивача, виникла у зв`язку з її правом здійснювати платежі за серією та номером паспорта. Сторона позивача вважає дії з таких підстав протиправними, оскільки позивачем всі залежні від неї дії були виконані, у відповідача були всі необхідні документи, а тому просила позов задовольнити повністю.

12.12.2019 на адресу суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області на позовну заяву (а.с.52-54). На обґрунтування своїх заперечень відповідач зазначив, що пенсійним органом було перевірено звітність, що подана страхувальником – Рівненським навчально-консультаційним центром міжгалузевого інституту управління по застрахованих особах і встановлено, що звітність за позивачем не була подана страхувальником, у Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування індивідуальні відомості про застраховану особу позивача відсутні. За таких обставин, сторона відповідача просила в задоволенні позову відмовити повністю.

Розглянувши позовну заяву та відзив на неї, повно і всебічно з`ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд встановив наступне.

23.10.2019 ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області з заявою, в якій повідомила, що відповідно до відомостей за звітні місяці та розмір сплачених внесків її роботодавцем за неї як застраховану особу сплачено внески лише за період з 2000 по 2003 роки і 2011 рік, решта періодів відсутні, хоча увесь період з 01.12.2000 по 25.05.2011 позивач безперервно працювала. У зв`язку з цим просила, привести у відповідність та внести відповідні зміни до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, зокрема в індивідуальну відомість про застраховану особу позивача (а.с.42-43).

Листом №К-3332/07.159 від 25.10.2019 Головне управління Пенсійного фонду в Рівненській області проінформовано, що відповідно до відомостей з реєстру страхувальників Рівненський навчально-консультаційний центр міжгалузевого інституту управління 29.09.2013 знято з обліку МДЗУ. Повідомлено, що страхувальнику Державний вищий навчальний заклад "Міжгалузева академія управління" направлено лист №20723 від 28.10.2019 з проханням погодити питання проведення перевірки відомостей за 2003-2010 на застраховану особу ОСОБА_1 і в разі необхідності, подати коригуючі відомості. Вказано, що відомості стосовно позивача за період з 2003 по 2010 роки можуть бути відображені в Реєстрі лише після подання їх страхувальником або за рішенням суду (а.с.44).

Не погоджуючись з правомірністю дій відповідача та невідповідністю відомостей в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо сплачених страхових внесків за 2003-2010, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, які виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VI, який набув чинності з 01.01.2011 (далі - Закон №2464-VI).

У пунктах 1-3 частини першої статті 1 Закону №2464-VI наведені такі терміни: Державний реєстр загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - Державний реєстр) - організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб; єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування; застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 4 Закону №2464-VI платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Частиною другою статті 6 Закону №2464-VI визначені обов`язки платників єдиного внеску, серед яких обов`язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв`язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю.

Відповідно до частини першої статті 12 Закону №2464-VI завданнями центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

Разом з тим, в силу приписів пунктів 1, 3 частини першої статті 12-1 Закону №2464-VI Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру, здійснює заходи щодо надання інформації з Державного реєстру відповідно до цього Закону; здійснює контроль, у тому числі спільно з органами доходів і зборів, за достовірністю відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню.

Отже, функції органів доходів і зборів та органів Пенсійного фонду у забезпеченні збору та обліку єдиного внеску розділені. Так, органи доходів і зборів здійснюють адміністрування єдиного внеску, а органи Пенсійного фонду забезпечують ведення реєстру застрахованих осіб та здійснюють контроль за достовірністю відомостей про застрахованих осіб.

Згідно з частинами першою, другою статті 16 Закону №2464-VI Державний реєстр створюється для забезпечення: ведення обліку платників і застрахованих осіб у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування та їх ідентифікації; накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування; нарахування та обліку виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування. Державний реєстр складається з реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб.

Ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру здійснюється на підставі положення, що затверджується Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування (частина третя статті 16 Закону №2464-VI).

Як встановлено статтею 20 Закону №2464-VI, Реєстр застрахованих осіб - автоматизований банк відомостей, створений для ведення єдиного обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню відповідно до закону. Персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші відомості подаються до Пенсійного фонду роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію відповідно до законодавства.

Персоніфіковані відомості, включені до персональної електронної облікової картки застрахованої особи, зберігаються в Пенсійному фонді протягом усього життя особи, а після її смерті - протягом 75 років на паперових та/або електронних носіях за наявності засобів, що гарантують ідентичність паперового та електронного документів. Зміни та уточнення вносяться до відомостей реєстру застрахованих осіб у порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення. Відомості про страховий стаж та заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплаченого єдиного внеску та інші дані, що містяться в реєстрі застрахованих осіб, використовуються для обчислення та призначення страхових виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням.

Отже, Реєстр застрахованих осіб містить персоніфіковані відомості про кожну застраховану особу щодо отриманого нею доходу, з якого сплаченого єдиний внесок. Інформація з Реєстру застрахованих осіб використовується для обчислення страхового стажу, обчислення та призначення страхових виплат, пенсії тощо.

Так, частиною першою статті 24 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

За приписами частини другої цієї статті страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Таким чином, оскільки відомості персоніфікованого обліку, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб, є підставою для обчислення страхового стажу, то подання страхувальником звітності по єдиному внеску з помилками (в даному випадку з невірним реєстраційним номером облікової картки платника податків), на підставі якої до такого Реєстру вносяться відповідні відомості, порушує право застрахованої особи на правильне визначення її страхового стажу.

Процедура, форма, строки подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - Звіт) до Державної фіскальної служби України, яка є центральним органом виконавчої влади, який реалізує, зокрема, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску, її територіальних органів (далі - органи доходів і зборів) визначена у Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі - Порядок №435).

За приписами пункту 2 розділу V "Виправлення помилок" Порядку №435 у разі виявлення страхувальником у Звіті після закінчення строку подання такого Звіту помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми "скасовуюча" з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми "початкова" із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку має містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо.

Отже, обов`язок виправлення помилок у раніше поданих звітах щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування покладений на страхувальника і такі помилки виправляються шляхом подання відповідних звітів за попередній період із зазначенням типу форми "скасовуюча" з відомостями, які були помилкові.

При цьому органи доходів і зборів та органи Пенсійного фонду не наділені правом виправлення помилок у поданій страхувальником звітності.

Порядок організації ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - Реєстр застрахованих осіб) та порядок надання інформації з Реєстру застрахованих осіб визначає Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затверджене постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року №10-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року №8-1) та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 8 липня 2014 року за № 785/25562 (далі - Положення).

Пунктами 4 та5 розділу І "Загальні положення" цього Положення визначено, що Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем даних Реєстру застрахованих осіб. Реєстр застрахованих осіб забезпечує: облік застрахованих осіб у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування та їх ідентифікацію; накопичення, зберігання та автоматизовану обробку інформації про страховий стаж та заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію), про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування; нарахування та облік виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Згідно з пунктом 1 розділу IV "Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них" Положення Реєстр застрахованих осіб складається з облікових карток, які включають дані, визначені частиною третьою статті 20 Закону та частиною третьою статті 21 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Пунктом 3 розділу IV "Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них" Положення визначено, що відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

У разі припинення страхувальника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі відомостей, поданих правонаступником (абзац перший пункту 4 розділу IV «Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них» Положення № 8-1).

Згідно з абзацами другим, третім пункту 4 розділу IV "Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них" Положення у разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили. Внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб відповідно до рішення суду, що набрало законної сили, здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду.

Як встановлено судом, ОСОБА_1 з 01.12.2000 прийнята на посаду секретар-друкарки до Міжгалузевого інституту післядипломної освіти згідно з наказом №51-ос від 01.12.2000 (а.с.19).

Згідно з наказом від 01.09.2003 №39-ос секретар-друкарці ОСОБА_1 дозволено з 01.09.2003 суміщення 0,5 ставки посади бібліотекаря (а.с.20).

Відповідно до наказу №04-ос від 31.03.2005 скасовано встановлене наказом від 01.09.2003 №39-ос суміщення посади бібліотекаря з 01.04.2005 (а.с.21) та з 01.10.2005 скасовано встановлене наказом №04-ос від 31.03.2005 суміщення посади бухгалтера-касира (а.с.22).

З 04.07.2006 позивача переведено постійно на посаду менеджера (управителя) з персоналу згідно з наказом №26-ос від 04.07.2006 (а.с.23).

26.05.2011 ОСОБА_1 звільнена з посад у зв`язку з ліквідацією Рівненського навчально-консультаційного центру Міжгалузевого інституту управління.

Факт роботи ОСОБА_1 в Рівненському навчально-консультаційному центрі Міжгалузевого інституту управління в період з 01.12.2000 по 26.05.2011 підтверджується копіями трудової книжки позивача, довідкою Рівненського навчально-консультаційного центру Міжгалузевого інституту управління №01-23/122 від 26.06.2011 та відповідними наказами (а.с.19-24, 31-36).

Також згідно з довідкою про заробітну плату для обчислення пенсії, виданою ОСОБА_1 , №01-23/125 від 23.06.2011 в період з грудня 2000 року по червень 2011 року їй регулярно виплачувалася заробітна плата, з якої нараховувалися та сплачувалися страхові внески (а.с.39-40).

Разом з тим, як свідчать матеріали справи, відомості про стаж роботи ОСОБА_1 у період з 01.12.2000 по 26.05.2011 внесені до системи персоніфікованого обліку з помилками, допущеними роботодавцем (страхувальником). Дана обставина підтверджується індивідуальними відомостями про застраховану особу, що внесені до Реєстру застрахованих осіб за реєстраційними номерами облікової картки платника податків ОСОБА_1 КР364679 (а.с.29-30).

Водночас, судом встановлено, що на підставі наказу №83-а від 26.05.2005 Навчально-консультаційний пункт "Західна філія" Міжгалузевого інституту управління перейменовано у Рівненський навчально-консультаційний центр Міжгалузевого інституту управління (а.с.25).

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з 09.06.2012 Міжгалузевий інститут управління припинено. Правонаступником вказаної юридичної особи зазначено Державний вищий навчальний заклад "Міжгалузева академія управління", який з 29.07.2015 також перебуває в стані припинення (а.с.37-38).

При цьому Державний вищий навчальний заклад "Міжгалузева академія управління" самостійно не виконує свого обов`язку щодо внесення виправлень у звітність по єдиному внеску щодо ОСОБА_1 , чим порушує її права на належне визначення страхового стажу, обчислення соціальних виплат тощо.

Суд зауважує, що дієвого механізму, який би регулював питання впливу на страхувальника виконати свій обов`язок щодо подачі звітності по єдиному внеску з виправленими помилками, чинне законодавство не містить. За таких обставин, застрахована особа протягом тривалого часу не має можливості захистити свої права та привести у відповідність свої індивідуальні відомості, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Разом з тим, як передбачено пунктом 4 розділу IV "Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них" Положення, внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб відповідно до рішення суду, що набрало законної сили, здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду.

З огляду на встановлені у справі фактичні обставини, суд дійшов висновку з метою належного та ефективного захисту порушеного права слід зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області внести зміни до відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування шляхом внесення всіх індивідуальних відомостей за період з 01.01.2003 по 31.12.2010 згідно з довідкою про заробітну плату для обчислення пенсії від 23.06.2011 вих.№0423/125 до облікової картки застрахованої особи ОСОБА_1 № НОМЕР_1 , серія та номер паспорта: НОМЕР_2 .

При цьому суд зауважує, що в діях відповідача відсутні порушення вимог чинного законодавства в частині невнесенння відомостей по застрахованій особі ОСОБА_1 , оскільки пенсійний орган самостійно такими повноваженнями не наділений. Відтак вимога позивача про визнання протиправною бездіяльності щодо невнесення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування відповідних коригуючих відомостей відносно позивача, номер особової картки застрахованої особи: 1186148465, згідно з довідкою Міжгалузевого інституту управління навчально-консультаційний центр м.Рівне від 23.06.2011 вих.№0423/125 про заробітну плату для обчислення пенсії з 01.01.2003 по 31.12.2010 до задоволення не підлягає.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а суд згідно з ст.90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Зважаючи на викладене, позовні вимоги ОСОБА_1 належать до часткового задоволення.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України суд присуджує на користь позивача витрати по сплаті судового збору пропорційно до розміру задоволених вимог в сумі 384,20 грн.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул.Короленка, 7, м. Рівне, 33028, код ЄДРПОУ21084076) задовольнити частково.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області внести зміни до відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування шляхом внесення всіх індивідуальних відомостей за період з 01.01.2003 по 31.12.2010 згідно з довідкою про заробітну плату для обчислення пенсії від 23.06.2011 вих.№0423/125 до облікової картки застрахованої особи ОСОБА_1 № НОМЕР_1 , серія та номер паспорта: НОМЕР_2 .

В задоволенні позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності щодо невнесення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування відповідних коригуючих відомостей відносно позивача, номер особової картки застрахованої особи: НОМЕР_1 , згідно з довідкою Міжгалузевого інституту управління навчально-консультаційний центр м.Рівне від 23.06.2011 вих.№0423/125 про заробітну плату для обчислення пенсії з 01.01.2003 по 31.12.2010 - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 384,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складений 19 грудня 2019 року.

Суддя Друзенко Н.В.