
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2019 року м. Житомир справа № 240/10119/19
категорія 109000000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Панкеєвої В.А.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області, виконавчого комітету Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області про визнання дій неправомірними та скасування рішень,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить:
- визнати неправомірними дії відповідача щодо винесення рішень від 22.02.2019 "Про скасування паспорту прив`язки ТС для здійснення підприємницької діяльності" та рішення від 27.03.2019 "Про демонтаж ТС для провадження підприємницької діяльності";
- скасувати рішення відповідача від 22.02.2019 "Про скасування паспорту прив`язки ТС для здійснення підприємницької діяльності" та рішення від 27.03.2019 "Про демонтаж ТС для провадження підприємницької діяльності".
В обґрунтування позовач посилається на те, що за рішенням виконавчого комітету Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 27.02.2018 №34 нею було виготовлено комплексну схему розміщення малої архітектурної форми (павільйону офісу), площею 30 кв.м., за адресою: с.Довжик, Житомирський р-н, Житомирська обл., на розі станції техобслуговування та готелю "Ялинка". Рішенням відповідача від 16.03.2018 затверджено комплексну схему розміщення тимчасової споруди.
В подальшому позивачем було виготовлено паспорт прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (павільйон - офіс) та схему його розміщення було узгоджено з усіма суб`єктами містобудування із відділом регіонального розвитку містобудування та архітектури Житомирської районної державної адміністрації.
22.02.2019 Оліївською сільською радою Житомирського району Житомирської області прийнято рішення "Про скасування паспорту прив`язки ТС для здійснення підприємницької діяльності" та 27.03.2019 - "Про демонтаж ТС для провадження підприємницької діяльності". Позивач вважає дії щодо прийняття оскаржуваних рішень від 22.02.2019 та 27.03.2019 такими, що порушують її права та законні інтереси, а тому просила позов задовольнити.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику (повідомлення) учасників справи.
17 жовтня 2019 року до відділу документального забезпечення суду у строк та в порядку, визначеному частиною першою статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) надійшов відзив на позовну заяву. В обґрунтування якого відповідач зазначив, що за результатами перевірки комісією було складено акт обстеження земельної ділянки від 18.02.2019, де зафіксовано недотримання позивачем вимог паспорту прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, у зв`язку з чим, прийнято оскаржувані рішення, а тому підстав для задоволення позову не має.
Ухвалою суду від 27.11.2019 залучено виконавчий комітет Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області до участі у справі №240/10119/19 як другого відповідача та встановлено строк для подання відзиву на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали.
Копію ухвали виконавчим комітетгом Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області отримано 03.12.2019.
Відзив у строк, що наданий ухвалою суду від 27.11.2019 не надано.
Зважаючи на незначну складність справи, суд вважає за необхідне розглянути її в порядку п.2 ч.1 ст.263 КАС України.
У відповідності до частини 4 статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Згідно з частиною 5 статті 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Як встановлено з матеріалів справи, рішенням Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 27.02.2018 №34 "Про надання дозволу на виготовлення комплексної схеми на розміщення малої архітектурної форми" ОСОБА_1 надано дозвіл на виготовлення комплексної схеми на розміщення малої архітектурної форми (павільйону-офісу) площею 30 кв.м., за адресою: с.Довжик, Житомирський р-н, Житомирська обл. (а.с.60).
Позивачем на підставі вказаного рішення було виготовлено комплексну схему розміщення малої архітектурної форми (павільйону офісу), площею 30 кв.м., за адресою: с.Довжик, Житомирський р-н, Житомирська обл. на розі станції техобслуговування та готелю "Ялинка", Житомирського р-ну (а.с.55-59).
В подальшому ОСОБА_1 було виготовлено паспорт прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (павільйон-офіс) та схему його розміщення було узгоджено з усіма суб`єктами містобудування із Відділом регіонального розвитку містобудування та архітектури Житомирської районної державної адміністрації (а.с.67-73, 75-85).
Рішенням Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 22.02.2019 №453 "Про скасовання паспорту прив`язки ТС для здійснення підприємницької діяльності" анульовано дію паспорта прив`язки ТС для здійснення підприємницької діяльності (павільйон-офіс) в с.Довжик, на розі станції техобслуговування та готелю "Ялинка" Житомирського р-ну гр. ОСОБА_1 , скасовано дію рішення № 34 від 27.02.2018 виконавчого комітету Оліївської сільської ради. Крім того, відповідачем вирішено направити рішення до Державної архітектурно-будівельної інспекції в Житомирській області для прийняття відповідного рішення в зв`язку з правопорушенням у сфері містобудівельної діяльності та уповноважити виконавчий комітет Оліївської сільської ради прийняти рішення про демонтаж вищезазначеної ТС (а.с.52).
Рішенням від 27.03.2019 №118 "Про демонтаж ТС для здійснення підприємницької діяльності" виконавчий комітет Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області зобов`язав ОСОБА_1 демонтувати ТС для провадження підприємницької діяльності (павільйон-офіс) в с.Довжик Житомирського р-ну, на розі станції техобслуговування та готелю "Ялинка" до 05.04.2019. Крім того, відповідачем вирішено направити копію рішення до відділу регіонального розвитку містобудування та архітектури Житомирської райдержадміністрації (а.с.53).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Вирішуючи спір по суті, суд ураховує, що згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
При цьому суд відмічає, що "на підставі" означає, що суб`єкт владних повноважень: 1) повинен бути утворений у порядку, визначеному Конституцією та законами України; 2) зобов`язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним; "у межах повноважень" означає, що суб`єкт владних повноважень повинен приймати рішення, а дії вчиняти відповідно до встановлених законом повноважень, не перевищуючи їх; "у спосіб" означає, що су`єкт владних повноважень зобов`язаний дотримуватися встановленої законом процедури і форми прийняття рішення або вчинення дії і повинен обирати лише визначені законом засоби; "з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано", тобто використання наданих суб`єкту владних повноважень повинно відповідати меті та завданням діяльності суб`єкта, які визначені нормативним актом, на підставі якого він діє; "обґрунтовано", тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії). Рішення повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення.
Згідно із статтею 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.
Частиною 1 ст.24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року №280/97-ВР (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон №280/97-ВР) передбачено, що правовий статус місцевого самоврядування в Україні визначається Конституцією України, цим та іншими законами, які не повинні суперечити положенням цього Закону.
Згідно з ч.3 ст.24 Закону №280/97-ВР Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Приписами статті 25 Закону №280/97-ВР передбачено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Частиною 1 статті 59 Закону №280/97-ВР визначено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів встановлює Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17 лютого 2011 року №3038-VI (далі - Закон №3038-VI).
Стаття 28 Закону №3038-VI визначає поняття тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
Відповідно до частини 2 статті 28 Закону №3038-VI тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.
Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів". Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (ч.3-4 ст.28 вказаного Закону).
На виконання частини четвертої статті 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, який визначає механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі - Порядок).
Згідно з п.1.3 Порядку тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Відповідно до п.1.12. Порядку при розміщенні ТС ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.
Пунктом 2.1 Порядку визначено, що підставою для розміщення ТС є паспорт прив`язки ТС
Згідно з п.2.2. вказаного Порядку замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.
Як встановлено судом і не заперечується сторонами, позивач з метою встановлення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності вчинила ряд дій встановлених законом, зокрема: у 2018 році отримала дозвіл на виготовлення комплексної схеми розміщення малої архітектурної форми (павільйону-офісу), виготовила комплексну схему розміщення малої архітектурної форми (павільйону офісу) та за замовленням отримала паспорт прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності та схему його розміщення. Документація була погоджена з усіма суб`єктами містобудування, із Відділом регіонального розвитку містобудування та архітектури Житомирської районної державної адміністрації.
Паспорт прив`язки отримано ОСОБА_1 23.03.2018, дійсний він до 21.03.2023 (а.с.67).
В подальшому рішенням Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 22.02.2019 №453 скасовано паспорт прив`язки ТС для здійснення підприємницької діяльності.
Дане рішення відповідачем прийнято на підставі акту обстеження від 18.02.2019 року, відповідно до п.2.27. "Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності", затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, у зв`язку з недотриманням вимог паспорта прив`язки при встановленні ТС, порушенням державних будівельних норм, стандартів та правил при розміщенні ТС (а.с.52).
З метою реалізації попереднього рішення Оліївською сільською радою Житомирського району Житомирської області прийнято рішення від 27.03.2019 №118, яким зобов`язано ОСОБА_1 демонтувати ТС для провадження підприємницької діяльності (павільйон-офіс) в с.Довжик Житомирського району, на розі станції техобслуговування та готелю "Ялинка" до 05.04.2019 року (а.с.53).
Згідно з п.2.27. Порядку дія паспорта прив`язки ТС анулюється за таких умов:
- недотримання вимог паспорта прив`язки при її встановленні;
- невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив`язки;
- надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив`язки ТС.
Пунктом 2.6. Порядку передбачено, що для оформлення паспорта прив`язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив`язки ТС, до якої додає: схему розміщення ТС (додаток 1); ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб`єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток 1); схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб`єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів України"; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж. Зазначені документи замовником отримуються самостійно.
Суд зазначає, що відповідачем, в порушення вимог ч.2 ст.77 КАС України, не надано жодного доказу на обґрунтування рішення про анулювання паспорта прив`язки ТС та її демонтаж та не наведено яку з трьох підстав, передбачених п.2.27 Порядку порушено ОСОБА_1 .
Так у відзиві на позовну заяву вказано, що відповідачем - Оліївською сільською радою з метою проведення позапланової перевірки стану благоустрою території с.Довжик в районі готелю "Ялинка" розпорядженням Оліївського сільського голови від 15.02.2019 було створено комісію по обстеженню об`єктів.
Однак, до матеріалів справи в обґрунтування обставин проведення перевірки відповідачем не надано копію розпорядження сільського голови та не вказано жодну з підстав призначення такої перевірки.
Оліївська сільська рада вказує, що ТС не відповідає паспорту прив`язки в частині її розміру, зокрема замість передбачених 30 кв.м, фактично споруда займає площу приблизно на 20 кв. м більшу.
Суд звертає увагу, що жодних доказів на обґрунтування приблизного визначення розміру спірної тимчасової споруди суду також не надано.
Як видно з матеріалів справи, позивачем до матеріалів справи надано експертний висновок №5 від 04.05.2018. Зі змісту висновку експерта встановлено, що тимчасова споруда ОСОБА_1 за адресою: с.Довжик, Житомирський р-н, Житомирська обл. встановлена відповідно до заявлених документів та розміщена відповідно до вимог чинних нормативних актів з пожежної безпеки (а.с.107).
Таким чином доводи Оліївської сільської ради про відсутність підстав для скасування оспорюваних рішень є необґрунтованими.
Також під час прийняття рішення, суд враховує положення Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), в якому, серед іншого, звертається увага на те, що усі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою і це є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов`язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення.
Так, у відзиві на позовну заяву Оліївською сільською радою Житомирського району Житомирської області вказано, що позивачем заявлено позовну вимогу, яка суперечить ст. 245 КАС України, зокрема щодо визнання дій Оліївської сільської ради неправомірними.
Суд зауважує, що статтею 245 КАС України визначено повноваження суду при вирішенні справи.
Водночас способи захисту особи в порядку адміністративного судочинства визначені ч.1 ст.5 КАС України, де наведено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Крім того ч.2 ст.5 КАС України визначено, що захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З огляду на наведене, з урахуванням повноважень, наданих ст.245 КАС України, суд вважає за необхідне захистити право ОСОБА_1 шляхом визнання протиправними дій відповідачів щодо винесення рішень від 22.02.2019 «про скасування паспорту прив`язки ТС для здійснення підприємницької діяльності та рішення від 27.03.2019 «про демонтаж ТС для провадження підприємницької діяльності».
Статтею 8 Конституції України закріплено, що в Україні визнається і діє принцип верховенство права. Принцип верховенства права сформувався як інструмент протидії свавіллю держави, що виявляється в діях її органів як у цілому, так і окремих із них. Верховенство права - це розуміння того, що верховна влада, держава та її посадові особи мають обмежуватися законом.
Як зазначив Європейський суд з прав людини у рішенні від 6 вересня 1978 року у справі "Класс та інші проти Німеччини", "із принципу верховенства права випливає, зокрема, що втручання органів виконавчої влади у права людини має підлягати ефективному нагляду, який, як правило, повинна забезпечувати судова влада. Щонайменше це має бути судовий нагляд, який найкращим чином забезпечує гарантії незалежності, безсторонності та належної правової процедури".
Засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом. Так, при розгляді справи було б неприйнятно враховувати право на ефективний засіб захисту, а саме, запобігання порушенню або припиненню порушення з боку суб`єкта владних повноважень, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права без його практичного застосування. Таким чином, обов`язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту.
Застосовуючи механізм захисту права та його відновлення, порушеного суб`єктом владних повноважень, суд вважає за необхідне скасувати рішення відповідачів від 22.02.2019 "Про скасування паспорту прив`язки ТС для здійснення підприємницької діяльності" та рішення від 27.03.2019 "Про демонтаж ТС для провадження підприємницької діяльності".
Частиною 1 та 2 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Приписами статті 90 КАС України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
З огляду на наведене, з урахуванням встановлених обставин справи, та відсутності законних підстав для винесення відповідачами оскаржуваних рішень від 22.02.2019 та від 27.03.2019, позов ОСОБА_1 слід задовольнити в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , інд. код НОМЕР_1 ) задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправними дії Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області (вул.Леоніда Ступницького,68, с.Оліївка, Житомирський р-н, Житомирська обл., 12402, ЄДРПОУ 04348409) щодо винесення рішення від 22.02.2019 №453 "Про скасування паспорту прив`язки ТС для здійснення підприємницької діяльності".
Скасувати рішення Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 22.02.2019 №453 "Про скасування паспорту прив`язки ТС для здійснення підприємницької діяльності".
Визнати протиправними дії виконавчого комітету Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області (вул.Леоніда Ступницького,68, с.Оліївка, Житомирський р-н, Житомирська обл., 12402, ЄДРПОУ 04348409) щодо винесення рішення від 27.03.2019 №118 "Про демонтаж ТС для провадження підприємницької діяльності".
Скасувати рішення виконавчого комітету Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 27.03.2019 №118 "Про демонтаж ТС для провадження підприємницької діяльності".
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.А. Панкеєва