
Справа № 570/1817/19
Номер провадження 3/570/868/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2019 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Остапчук Л.В., за участю прокурора Краснолюби Р.М., розглянувши в залі суду в місті Рівне матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, працює приватним підприємцем, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 26 березня 1997 року Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , права, передбачені ст.268 КУпАП, і ст.63 Конституції України, роз`яснені,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
При перевірці в січні-лютому 2019 року реєстрів НАЗК, було встановлено, що 01 квітня 2018 року в 00-00 годин, ОСОБА_2 , будучи депутатом Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області, та відповідно до п.п."б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" і абз.1 ч.2 ст.45 цього Закону суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, а також суб`єктом декларування, в порушення ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" станом на 23 год. 59 хв. 30 березня 2018 року не подав до Національного агенства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію за формою, що визначається НАЗК за 2017 рік, хоча мав обов`язок та можливість це зробити. Фактично він подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування типу "після звільнення" за 2017 рік лише 19.02.2019 року, о 14 год. 56 хв.
Крім того, за аналогічних обставин було встановлено, що 17 листопада 2017 року в 00-00 голин, ОСОБА_2 , будучи депутатом Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області, та відповідно до п.п."б" п.1 ч.1 ст.3 і абз.1 ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, а також суб`єктом декларування, при припиненні повноважень в порушення ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" станом на 23 год. 59 хв. 16 листопада 2017 року не подав до Національного агенства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію за формою, що визначається НАЗК за 2017 рік, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2017 року по 16.11.2017 року, хоча мав обов`язок та можливість це зробити. Фактично його повноваження припинились 16 листопада 2017 року, а подав він декларацію за період, який не був охоплений його попередніми поданими деклараціями лише 19.02.2019 року, о 14 год. 53 хв.
Обидва протоколи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 були складені 08 квітня 2019 року, одночасно надійшли до суду і одночасно розглядаються суддею, а тому відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП мають бути об`єднані в одне провадження.
ОСОБА_2 в суді свою вину у вчиненні вказаних правопорушень визнав, щиро розкаявся і пояснив, що подав декларацію після закінчення своїх повноважень, як депутата Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області, за 2017 рік з запізненням через те, що сайт погано працював у момент його спроби подачі декларації, а пізніше він забув про необхідність подачі такої декларації, а про необхідність подання декларації у день припинення повноважень депутата за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, він не знав. Просить суд суворо його не карати.
Прокурор Краснолюба Р.М. в суді пояснив, що ОСОБА_2 було порушено вимоги щодо подачі декларації, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просить визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні даного правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП України передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у підпункті "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", зокрема, до цього переліку віднесені Законом і народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_2 , за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25 жовтня 2015 року, обраний депутатом Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області. Його повноваження визнані на засіданні першої сесії Клеванської селищної ради 7 скликання 13 листопада 2015 року.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_2 , при припиненні повноважень депутата, подав декларацію за період, який не був охоплений його попередніми поданими деклараціями лише 19.02.2019 року о 14 год. 53 хв., а декларацію за рік, у якому припинив діяльність (2017 рік) подав того ж 19.02.2019 року о 14 год. 56 хв.
З огляду на вищевикладене, ОСОБА_2 , будучи депутатом Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", за яке передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Рішенням Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області "Про добровільне об`єднання територіальних громад" від 08 серпня 2017 року відбулось об`єднання декількох сільських рад, включно із Клеванською селищною радою, у Клеванську об`єднану територіальну громаду. Після проведення перших виборів депутатів Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області, почались повноваження новообраних депутатів, до числа яких ОСОБА_2 вже не входив, відповідно його повноваження припинились.
Відповідно до п.п."б" п.1 ч.1 ст.3 та абз.1 ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані заповнювати та подавати декларацію, що охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими такими особами, до припинення повноважень пов`язаних з виконанням функцій місцевого самоврядування, але не пізніше дня припинення.
Порушуючи вищезазначені зобов`язання, ОСОБА_2 подав декларацію за період, який не був охоплений його попередніми поданими деклараціями лише 19.02.2019 року о 14 год. 53 хв., а декларацію за рік у якому припинив діяльність (2017 рік) подав того ж 19.02.2019 року о 14 год. 56 хв. Тобто, ОСОБА_2 подав вказані декларації із значним запізненням, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення враховується особа правопорушника, а також вимоги ст.36 КУпАП, згідно якої якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи відносно якої одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
В зв`язку з накладенням на ОСОБА_2 адміністративного стягнення, відповідно до ст.40-1 КУпАП і Закону України "Про судовий збір", з нього має бути стягнуто судовий збір.
Керуючись ст.ст.36, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284, 288, 289, 294 КУпАП, Законом України "Про судовий збір", суддя, -
п о с т а н о в и в :
Матеріали справ № 570/1817/19 (номер провадження 3/570/868/2019) та № 570/1818/19 (номер провадження 3/570/869/2019) відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, об`єднати в одне провадження.
Об`єднаній справі присвоїти № 570/1817/19 (номер провадження 3/570/868/2019).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів УК у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 38012756. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Код банку отримувача (МФО) 899998. Номер рахунку 31213206017295. Код класифікації доходів бюджету 22030101. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, а при подачі апеляційної скарги після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Остапчук Л.В.