
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про вжиття заходів забезпечення позову
19 грудня 2019 року м. Київ № 640/25246/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.,
розглянувши заяву про забезпечення позову в адміністративній справі
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «ІММЕ»доВідділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції Українипровизнання протиправними та скасування постанов державного виконавцявстановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ІММЕ» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва в порядку адміністративного судочинства України з позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправними та скасування постанов головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Назаровця А.Т. від 29 жовтня 2019 року про приєднання виконавчих проваджень до ЗВП №59036926.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 грудня 2019 року позовну заяву залишено без руху.
Одночасно з позовною заявою позивачем подана заява про вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії постанов головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Назаровця А.Т. від 29 жовтня 2019 року про приєднання виконавчих проваджень №60260134, №60258848, №60259987, №60258900 до ЗВП №59036926.
Заява обґрунтована тим, що виконавцем у ЗВП №59036926 вчинялись дії та приймались оскаржувані рішення щодо приєднання постанов до зведеного виконавчого провадження у той час, коли згідно постанови ВПВР Департаменту ДВС МУЮ від 30 вересня 2019 року було зупинено вчинення всіх виконавчих дій по ЗВП №59036926, що грубо порушує вимоги Закону України «Про виконавче провадження». Разом з тим, невжиття заходів забезпечення позову призведе до порушень прав позивача, оскільки матиме вплив своєчасність виконання вимог виконавчого провадження та на розподіл коштів внаслідок примусового продажу майна боржника.
Суд, розглянувши заяву та додані до неї матеріали, дійшов наступного висновку.
Відповідно до частини першої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Згідно з частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до частини першої статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Частиною другою статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Частиною першою статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України визначено види забезпечення позову.
У відповідності до частини другої статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.
Зважаючи на викладені позивачем обставини, зокрема на винесення оскаржуваних постанов під час зупинення виконавчих дій, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання позивача та вжити заходи забезпечення позову у заявлений позивачем спосіб.
Керуючись статтями 150, 154, 248 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва --
у х в а л и в:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ІММЕ» про вжиття заходів забезпечення позову задовольнити.
Зупинити дію постанов головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Назаровця А.Т. від 29 жовтня 2019 року про приєднання виконавчих проваджень №60260134, №60258848, №60259987, №60258900 до ЗВП №59036926 до вирішення справи по суті.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням особливостей, встановлених статтею 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Шейко Т.І.