Рішення № 86495540, 20.12.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.12.2019
Номер справи
420/5278/19
Номер документу
86495540
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/5278/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2019 року Одеський окружний адміністративний у складі:

головуючого судді Бжассо Н.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м Одеса за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області визнання протиправним та скасування рішення-відмову, зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, за результатом розгляду якого, позивач просить суд:

Визнати протиправним та скасувати рішення-відмову Головного управління Національної поліції в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108740), оформлене листом від 13.09.2018 року № 9/г-1562 щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; паспорт: серії НОМЕР_1 , виданий Суворовським РВ у м. Одесі 15.10.2004 року; РНОКПП: НОМЕР_2 ) у зв`язку із встановленням інвалідності ІІ групи, що настала внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850 про затвердження «Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівників міліції»;

Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108740) оформити, призначити, провести нарахування та виплатити ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; паспорт: серії НОМЕР_1 , виданий Суворовським РВ у м. Одесі 15.10.2004 року; РНОКПП: НОМЕР_2 ) одноразову грошову допомогу у зв`язку із встановленням інвалідності ІІ групи, що настала внаслідок захворювання пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, відповідно до ст. 23 Закону України «Про міліцію», пункту 15 розділу ХІ прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» та Порядку умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівників міліції затвердженого 21.10.2015 року постановою Кабінету Міністрів України № 850 із розрахунку 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб станом на момент винесення судового рішення.

Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108740) подати звіт про виконання рішення суду у строк – один місяць з дня набрання чинності рішенням Одеського окружного адміністративного суду у цій справі.

В обґрунтування адміністративного позову позивачка зазначає, що вона тривалий час проходила службу в ОВС, звільнена з поліції наказом відповідача. Згідно зі свідоцтвом про хворобу № 495/2 від 23.12.2016 року, захворювання ОСОБА_1 пов`язано з проходженням служби в органах внутрішніх справ. Позивач набула права на отримання одноразової грошової допомоги з дати, якою встановлено інвалідність згідно з Довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією. Відповідно до акту МСЕК серії 12ААА № 297145 від 23.01.2017 року ОСОБА_1 є інвалідом 2 групи. Позивачка зазначає, що на день виникнення права у неї на отримання грошової допомоги, чинними були норми Порядку № 850. Позивачкою були виконані вимоги Порядку № 850 щодо надання документів, проте, відповідач безпідставно відмовив у задоволенні заяви позивачки про виплату одноразової грошової допомоги, що встановлено рішенням суду у справі № 522/9456/17. Не дивлячись на те, що позивачка надала усі необхідні документи відповідачу та на висновки суду у справі № 522/9456/17, їй було повторно відмовлено у виплату одноразової грошової допомоги.

Ухвалою суду від 23.09.2019 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 23.10.2019 року.

15.10.2019 року від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, з огляду на який ГУ НП в Одеській області заперечує щодо задоволення адміністративного позову та зазначає, що 07.11.2015 року позивачка прийнята на службу до Національної поліції, а тому з цієї дати на неї, як на поліцейського поширюються норми ЗУ № 580-VIII, а порядок та умови призначення одноразової грошової допомоги урегульовано Порядком № 4. Право на виплату одноразової грошової допомоги позивачка набула після звільнення з органів поліції, а тому звертатися з рапортом про виплату одноразової грошової допомоги позивачка має до ГУ НП в Одеській області. Представник відповідача зазначає, що однією з умов призначення одноразової грошової допомоги відповідно до п. 4 частини 1 ст. 97 ЗУ «Про Національну поліцію» є дотримання зв`язку із причиною/підставою звільнення особи з поліції внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ. Посилання позивачки на судове рішення, яке на її думку, має преюдиційне значення є хибним, оскільки воно виконано належним чином з урахуванням дискреційних повноважень.

21.10.2019 року від позивачки надійшов уточнений позов згідно з яким, наполягаючи на застосуванні Порядку № 4, відповідач неправомірно відмовляється застосовувати Порядок № 850, ігнорує факти встановлені судовим рішенням.

18.11.2019 року ухвалою суду, яка занесена до протоколу підготовчого засідання, суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті на 03.12.2019 року.

16.12.2019 року від позивачки та від представника відповідача надійшли клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Справу розглянуто в порядку письмового провадження у відповідності до приписів ч. 9 ст. 205 КАС України.

Суд розглянув матеріали справи, всебічно і повно з`ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінив надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності та робить наступні висновки.

ОСОБА_1 згідно з наказом ГУНП в Одеській області № 1081 о/с від 20.10.2016 р. звільнена зі служби в поліції за п. 7 ч. 1 ст. 77 (за власним бажанням) з 24.10.2016 року.

Відповідно до свідоцтва про хворобу № 495/2 від 23.12.2016 року, військово-лікарська комісія ДУ ТМО МВС України по Одеській області за розпорядженням начальника ВКУКЗ ГУНП в Одеській області здійснила медичний огляд Грабовської О.М. та встановила, що нею отримано захворювання, пов`язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

Згідно з випискою з акта огляду медико-соціальною експертною комісією від 30.01.2017 року, ОСОБА_1 встановлена ІІ група інвалідності, у зв`язку із захворюванням, пов`язаним з проходженням служби в ОВС.

16 лютого 2017 року позивач подала письмову заяву про виплату одноразової допомоги при звільненні на ім`я відповідача з наданням усіх документів необхідних для її здійснення, проте листом № 14/1-Г-356 від 28.02.2017 р. відмовлено з посиланням на те, що призначення та виплата одноразової грошової допомоги поліцейським, втрата працездатності яких пов`язана з проходженням служби в органах внутрішніх справ Законом України «Про Національну поліцію України» не передбачена.

Незгода позивачки з отриманою відповіддю стала підставою для звернення до суду.

Відповідно до постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2018 року у справі № 522/9456/17, апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Одеській області задоволено частково. Постанову Приморського районного суду м. Одеси від 26 жовтня 2017 року скасовано. Прийнято у справі нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 - задоволено частково. Зобов`язано Головне управління Національної поліції в Одеській області розглянути питання щодо призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням ІІ групи інвалідності внаслідок травм отриманих під час виконання службових обов`язків, у відповідності до вимог Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №850 «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції».

31.08.2018 року позивачка звернулася із відповідною заявою (рапортом) до ГУ НП в Одеській області із проханням провести їй виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку із тим, що їй встановлена 2 група інвалідності, захворювання, пов`язане з проходженням служби в ОВС. До заяви додано: копію паспорту та ідентифікаційного коду, довідку № 127400 серії 10ААА, копію свідоцтва про хворобу № 495/2, копію витягу з акту МСЕК № 297145 серії 12ААА, копію постанови ОААС від 22.02.2018 року, копію ухвали ОААС від 02.08.2018 року.

Листом від 13.09.2018 року № 9/Г-1564, відповідач повідомив позивачку про розгляд на виконання постанови про відкриття виконавчого провадження від 05.09.2018 року № 57144234 та постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.08.2018 року у справі № 522/9456/17 рапорту від 31.08.2018 року, за яким позивачці відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням ІІ групи інвалідності, внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

Згідно з листом ГУ НП в Одеській області № 9/158/зі від 16.08.2019 року, висновок, за результатом розгляду заяви (рапорту) позивачки не складався.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

07 листопада 2015 року набрав чинності Закон України «Про Національну поліцію».

До набрання чинності вказаним Законом порядок виплати одноразової грошової допомоги було врегульовано нормами статті 23 Закону України «Про міліцію» та Порядком № 850.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про міліцію», у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов`язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров`я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.

На виконання вимог статті 23 Закону України «Про міліцію» постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 850 затверджено Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції № 850.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 850, грошова допомога призначається і виплачується у разі, зокрема, установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності II групи.

Днем виникнення права на отримання грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії (пункт 2 Порядку № 850).

Згідно з п. 8 Порядку №850, керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги, а також у разі загибелі (смерті) працівника міліції: витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) працівника міліції із списків особового складу;

витяг з особової справи про склад сім`ї загиблого (померлого) працівника міліції.

Відповідно до п. 9 Порядку № 850, МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.

Згідно пунктом 5 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» (набрав чинності 07 листопада 2015 року) визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про міліцію».

Згідно з пунктом 15 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію», право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію» зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію».

Відповідно до частини 1 статті 97 Закону України «Про Національну поліцію» одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, у разі: 4) визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов`язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті.

Згідно із частиною другою статті 97 Закону України «Про Національну поліцію», порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України 11.01.2016 року № 4, затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (далі – Порядок № 4).

Підпунктом 4 пункту 5 розділу 1 Порядку № 4, зі змінами та доповненнями внесеними наказом Міністерства внутрішніх справ України від 12.09.2016 року № 916, передбачено, що одноразова грошова допомога призначається у випадку пов`язаному з проходженням служби в органах внутрішніх справ - обставина, яка виникла внаслідок отриманого поліцейським захворювання або поранення (контузії, травми або каліцтва) під час проходження служби в органах внутрішніх справ.

Згідно з пунктом 1 розділу ІІ Порядку № 4, днем виникнення права на отримання ОГД у разі встановлення поліцейському інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.

Відповідно до пунктів 2, 3, 5 Розділу ІІІ Порядку № 4, посадові особи поліції у межах своїх повноважень повинні сприяти особам, які мають право на призначення і отримання одноразової грошової допомоги відповідно до законодавства України, в отриманні та оформленні ними документів, необхідних для своєчасного ухвалення рішення про призначення і виплату зазначеної допомоги.

Разом з цим, передумовою виплати позивачу одноразової грошової допомоги є дотримання певної процедури та послідовності.

Так, пунктом 3 розділу ІІІ Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського передбачено, що заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (додаток 1) подається Голові Національної поліції (керівнику міжрегіонального, територіального органу поліції) за останнім місцем служби поліцейського.

Відповідно до пункту 5 розділу ІІІ зазначеного Порядку № 4, для виплати одноразової грошової допомоги у разі часткової втрати працездатності без визначення інвалідності чи в разі визначення інвалідності поліцейський подає фінансовому підрозділу: 1) заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв`язку з установленням втрати працездатності чи інвалідності; 2) довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).

До заяви додаються копії, які звіряються з оригіналом документа: 1) довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; 2) постанови відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв`язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; 3) акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського, зокрема про те, що воно не пов`язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; 4) сторінок паспорта з даними про прізвище, ім`я та по батькові і місце реєстрації; 5) документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відповідну відмітку в паспорті).

Згідно з пунктом 1 розділу IV Порядку № 4, фінансові підрозділи в десятиденний строк з дня реєстрації документів готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, форма якого наведена у додатку 2.

Висновок про призначення одноразової грошової допомоги складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівником фінансового підрозділу та керівником підрозділу, де проходить (проходив) службу поліцейський.

Зазначений висновок про призначення одноразової грошової допомоги затверджує/відмовляє: в апараті Національної поліції - Голова Національної поліції України або особа, на яку покладено виконання таких функцій; у міжрегіональних органах Національної поліції - начальник органу або особа, на яку покладено виконання таких функцій; у головних управліннях Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях, місті Києві - начальник Головного управління Національної поліції або особа, на яку покладено виконання таких функцій.

Пунктом 2 розділу IV Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлено, що керівник Національної поліції (міжрегіонального, територіального органу поліції) у п`ятнадцятиденний строк приймає рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги, у якому проходив (проходить) службу поліцейський, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням осіб із зазначенням мотивів відмови.

Враховуючи вищевикладене, одноразова грошова допомога є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які на підставі закону мають право на її отримання.

Зазначене положення Закону застосовується виключно за обов`язкової одночасної наявності трьох умов (причина інвалідності, час настання інвалідності та причина звільнення):

1.інвалідності повинна наступити внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов`язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції;

2.інвалідність повинна наступити не пізніше, ніж протягом шести місяців після звільнення особи з поліції;

3.причина звільнення такої особи з поліції повинна бути зумовлена захворюванням або пораненням, пов`язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції

Вказаний висновок відповідає висновкам Верховного Суду, що викладені у постановах від 22.01.2019 про справі №2340/2663/18, від 19.09.2018 по справі №373/1188/16-а.

Суд зазначає, що з огляду на наведені положення, як Порядку № 850, так і Порядку № 4, ГУ НП в Одеській області було зобов`язане прийняти за результатами розгляду заяви (рапорту) ОСОБА_1 відповідний висновок, тоді як суд встановив, що відповідач не приймав за результатами розгляду заяви (рапорту) позивачки від 31.08.2018 року такого висновку, а надав відповідь листом № 9/Г-1564 від 13.09.2018 року про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги.

Таким чином, суд зазначає, що відповідачем допущено протиправні дії, що виразилися у наданні відповіді № 9/Г-1564 від 13.09.2018 року за результатом розгляду заяви позивачки, замість прийняття відповідного висновку.

Вимога ж позивачки щодо визнання протиправним та скасування рішення-відмови, що оформлене листом № 9/Г-1562 від 13.09.2018 року до задоволення не належить, оскільки вказаний лист не є рішенням суб`єкта владних повноважень.

Не належить до задоволення й вимога позивачки про зобов`язання відповідача оформити, призначити, провести нарахування та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу, оскільки як встановив суд, відповідач взагалі не прийняв за результатом розгляду заяви належного рішення (висновку), а тому права позивачки повинні бути відновлені шляхом зобов`язання відповідача розглянути у відповідності до вимог законодавства рапорт (заяву) ОСОБА_1 від 31.08.2018 року про виплату одноразової грошової допомоги та прийняти за результатом розгляду заяви (рапорту) відповідний висновок.

Разом з тим, щодо Порядку за яким відповідач повинен розглянути заяву позивачки, суд зазначає, що така заява повинна розглядатися у відповідності до вимог Порядку № 4, оскільки позивачка з 07.11.2015 року проходила службу в поліції, згідно з свідоцтвом про хворобу № 495/2 від 23.12.23016 року та за результатом медичного огляду було встановлено непридатність позивачки саме до служби в поліції та відповідно до наказу від 20.10.2016 року № 1081 о/с ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції.

Посилання ж позивачки на той факт, що рішенням суду у справі № 522/9456/17 встановлено, що питання щодо виплати позивачці одноразової грошової допомоги має бути розглянуте за нормами Порядку № 850, суд не приймає до уваги, оскільки правомірність дій відповідача щодо виконання вказаного рішення вирішувалося в рамках розгляду справи № 420/6462/18 та не відноситься до предмету спору.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Що стосується вимоги позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання відповідача подати у встановлений судом термін з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання судового рішення, що передбачено ст.382 КАС України, то суд вважає, що вона не належить до задоволення.

Згідно з ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Позивач в позовній заяві не навів жодного обґрунтування про необхідність встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, у зв`язку з чим суд не вважає за необхідне встановлювати судовий контроль за виконанням судового рішення в даній адміністративній справі.

Такими чином, суд робить висновок, що адміністративний позов ОСОБА_1 належить до часткового задоволення.

Керуючись ст.ст.2, 3, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 94, 173-183, 192-228, 205, 243, 245, 246, 250, 262, 295,382 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Задовольнити частково адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області визнання протиправним та скасування рішення-відмову, зобов`язання вчинити дії.

Визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо надання за результатом розгляду заяви (рапорту) ОСОБА_1 від 31.08.2018 року відповіді оформленої листом від 13.09.2018 року № 9/Г-1564.

Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Одеській області повторно розглянути заяву (рапорт) ОСОБА_1 про виплату одноразової грошової допомоги від 31.08.2018 року у відповідності до вимог Порядку та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України 11.01.2016 року № 4.

В іншій частині позову – відмовити.

Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зобов`язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П`ятого апеляційного адміністративного суду.

Позивач – ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_2 ).

Відповідач - Головне управління Національної поліції в Одеській області (місцезнаходження: 65014, м. Одеса, вул. Єврейська, 12, код ЄДРПОУ: 40108740).

Повний текст рішення складений та підписаний судом 20.12.2019 року.

Суддя Н.В. Бжассо

.