Рішення № 86494052, 16.12.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2019
Номер справи
240/9883/19
Номер документу
86494052
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2019 року м. Житомир справа № 240/9883/19

категорія 109020100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Попової О. Г.,

секретар судового засідання Бойко Т.О.,

за участю:

представника позивача - Кудрявцева Г.А.,

представника відповідача - Ковальчук Л.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Житомир-Авто" до Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області про визнання протиправними та скасування рішення,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернулося Приватне акціонерне товариство "Житомир-Авто" з позовом, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Оліївської сільської ради № 493 шістнадцятої сесії VII скликання від 18 березня 2019р. в частині надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення у приватну власність земельних ділянок під будівництво індивідуальних гаражів в селі Довжик ОСОБА_1 орієнтовною площею 0,01 га, ОСОБА_2 орієнтовною площею 0,01 га, ОСОБА_3 орієнтовною площею 0,01 га та ОСОБА_4 орієнтовною площею 0,01 га.

В обґрунтування позову зазначає, що оспорюване рішення порушує право власності та право на користування нерухомим майном, належного ПрАТ "Житомир - Авто". Зазначає, що ПРАТ "Житомир-Авто" є власником єдиного майнового комплексу, який складається з будівель загальною площею 8022,5 кв. м, і який розташований по вул. Богунській, 1а в с.Довжик Житомирського р-ну Житомирської області, що підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно серії САМ № 092128 від 22.04.2014р. та витягом з Державного реєстру речових прав № 20805547 від 22.04.2014р. Зазначає, що між земельною ділянкою площею 1,9667 га. та газоном (де планується розташування гаражів) знаходяться автодорожні проїзди, які є власністю позивача, що підтверджується наказом Фонду державного майна України № 10-АТ від 25.05.1993р., згідно якого було створено АТ "Житомир-Авто". У відповідності до Переліку нерухомого майна, що було передано позивачу у власність значаться, зокрема, зазначені проїзди (позиція № 11 Переліку). Автодорожні проїзди рахуються на балансі товариства під інвентарним № ХТ-007120. Ці проїзди були прийняті в експлуатацію разом зі Станцією технічного обслуговування ще 22.01.1982 року і з цього періоду утримуються ПРАТ "Житомир-Авто" (здійснюється прибирання, ремонт асфальтового покриття, нанесення розмітки тощо). Зауважує, що надання у приватну власність чотирьох земельних ділянок площею по 0,01 га (по 100 кв. м) порушить право власності позивача на автодорожні проїзди, оскільки, як видно з фотографій і схеми, ширина газону (від дротяної огорожі готелю "Ялинка" та бордюром, який відділяє газон від проїздів) становить 3 м, отже гаражі явно частково (більшою частиною) будуть розташовані на проїздах, що порушить їх належне використання. Наголошує на тому, що оспорюване рішення щодо відведення земельних ділянок у приватну власність для будівництва гаражів суперечить чинному законодавству, будівельним нормам, Державним будівельним стандартам і правилам України.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 09 серпня 2019 року, з урахуванням ухвали про внесення виправлень у рішення від 09 серпня 2019 року, у задоволенні заяви Приватного акціонерного товариства "Житомир-Авто" про забезпечення позову - відмовлено.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 12 серпня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 11 вересня 2019 року о 10:00.

10 вересня 2019 року до відділу документального забезпечення суду у строк та в порядку, визначеному статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) надійшов відзив на позовну заяву від Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області, відповідно до змісту якого відповідач в задоволенні позовної заяви просить відмовити в повному обсязі. Вважає, що позовна вимога є неправомірною, оскільки вищезазначені громадяни в установленому законодавством порядку звернулись із заявами до Оліївської сільської ради з проханням надати дозвіл на виготовлення проектів відведення земельних ділянок для будівництва індивідуальних гаражів в с. Довжик, вул. Богунська орієнтовними площами по 0,0100 га. Вказує на те, що в усіх заявах було вказано орієнтовний розмір земельних ділянок, їх цільове призначення, а також до заяв були додані графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельних ділянок. Отже, зазначає, що оскільки громадяни ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 подали повний пакет документів, Оліївською сільською радою в межах повноважень визначених Земельним кодексом України, прийнято рішення 16 сесії 7 скликання від 18.03.2019 року «Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок», яким надано дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення у приватну власність земельних ділянок вище вказаним громадянам для будівництва індивідуальних гаражів. Крім того, наголошує на тому, що надання Оліївською сільською радою Житомирського району своїм рішенням № 493 від 18.03.2019 року дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, безпосередньо не породжує виникнення права власності на відведені земельні ділянки. Вважає, що рішення Оліївської сільської ради Житомирського району № 493 від 18.03.2019 року «Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» прийнято на підставі у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України (а.с.64-66).

В підготовчому судовому засіданні, призначеному на 11 вересня 2019 року о 10:00, судом в порядку статті 243 КАС України без виходу до нарадчої кімнати постановлено ухвалу про оголошення перерви до 26 вересня 2019 року об 11:30 у зв`язку з неявкою належного представника позивача.

26 вересня 2019 року до відділу документального забезпечення суду надійшла відповідь на відзив від позивача, де зазначено, що місце розташування земельних ділянок, які просять надати у власність громадяни згідно рішення, не відповідають нормам законів та підзаконних актів, про що детально висвітлено в позовній заяві. Наголошує на тому, що ст. 123 Земельного кодексу чітко передбачає випадки відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, зокрема невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів. Таким чином, вказує на те, що приймаючи рішення Оліївська сільрада не переконалася, що надання дозволу суперечить чинному законодавству України і порушує права та законні інтереси позивача. Тому, просить задовольнити позовні вимоги ПРАТ «Житомир-Авто» в повному обсязі (а.с.80-81).

22 жовтня 2019 року до відділу документального забезпечення суду надійшло клопотання про витребування доказів від Приватного Акціонерного Товариства "Житомир-Авто" та клопотання про перенесення розгляду справи на іншу дату (а.с.89,93).

У зв`язку з клопотанням представника позивача про відкладення розгляду справи судове засідання відкладено на 11 листопада 2019 року о 10:00 год.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2019 року клопотання Приватного акціонерного товариства "Житомир-Авто" про витребування доказів - задоволено. Зобов`язано Оліївську сільську раду надати належним чином завірені копії: протоколу громадських слухань щодо розроблення детального плану території для реконструкції нежитлових приміщень під автосалон "Мерседес - Бенц"; затвердженого завдання на розроблення детального плану території за адресою: вул.Богунська,1а, с.Довжик, Житомирський район згідно Рішення №371 чотирнадцятої сесії VII скликання від 01 лютого 2019 року.

11 листопада 2019 року до відділу документального забезпечення надійшли пояснення від відповідача на виконання ухвали від 22 жовтня 2019 року, в яких відповідач повідомляє, що завдання на розроблення детального плану території за адресою: вул. Богунська, 1а, с. Довжик, згідно рішення № 371 чотирнадцятої сесії 7 скликання від 01.02.2019 (визначення містобудівних потреб по реконструкції нежитлових приміщень під автосалон «Мersedes- Веns» за адресою: вул. Богунська, 1А, с. Довжик Житомирського району Житомирської області) не затверджене. Також, вказує на те, що оскільки Оліївською сільською радою не затверджувалось завдання на розроблення детального плану території за адресою: вул. Богунська, 1а с. Довжик, тому не було правових підстав для проведення громадських слухань у відповідності до Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. N 555. З огляду на зазначене, протокол громадських слухань щодо розроблення детального плану території для реконструкції нежитлових приміщень під автосалон «Мersedes - Веns» за адресою вул. Богунська, 1а, с. Довжик, не складався (а.с.104).

В підготовчому судовому засіданні, призначеному на 11 листопада 2019 року о 10:00 год, судом в порядку статті 243 КАС України без виходу до нарадчої кімнати постановлено ухвалу про закриття підготовчого засідання та призначення справи до розгляду по суті на 26 листопада 2019 року о 14:00.

В судовому засіданні, призначеному на 26 листопада 2019 року о 14:00, судом в порядку статті 243 КАС України без виходу до нарадчої кімнати постановлено ухвалу про оголошення перерви до 16 грудня 2019 року о 12:00 для надання додаткових доказів.

В судове засідання, призначене на 16 грудня 2019 року о 12:00, з`явилися представник позивача та представник відповідача.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача щодо задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі з підстав, викладених у відзиві та поясненнях.

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідачів, присутніх у судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що 18 березня 2019 року рішенням шістнадцятої сесії VII скликання Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області №493 надано дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення у приватну власність земельних ділянок громадянам, для будівництва індивідуальних гаражів, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 .

11 червня 2019 року згідно інформації, отриманої з сайту сільської ради Приватному акціонерному товариству "Житомир-Авто" стало відомо про рішення Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області №493 від 18 березня 2019 року.

Листом №146 від 12 червня 2019 року позивач звернувся до Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області, в якому зазначив, що згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯК № 099560 від 16.01.2012р. ПРАТ "Житомир-Авто" є власником земельної ділянки площею 1.9667 га. яка примикає до двору та проїздів (літ. А-Г плану меж земельної ділянки). Враховуючи те, що будівництво гаражів вплине на права товариства як власників прилеглої земельної ділянки, просили повідомити, чи дійсно згідно рішення № 493 від 18.03.2019р. надано дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення громадянам ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ) для будівництва гаражів на земельній ділянці, зайнятій під газоном між проїздом на територію ПРАТ "Житомир-Авто" та земельною ділянкою (стоянкою), яка знаходиться в користуванні готелю "Ялинка" (с.Довжик. вул, Богунська. АДРЕСА_1 а) (а.с.16-17).

Листом №166 від 16 липня 2019 року Приватне акціонерне товариство "Житомир-Авто" повідомило Оліївську сільську раду, що розміщення гаражів на зазначеній території суперечить техніці безпеки (через цю ділянку проходить лінія електропередач), будівельним і естетичним нормам, ускладнить рух автотранспорту, про що детально було зазначено в листі № 146 від 12.06.2019р. Просили не допустити виділення земельної ділянки для розміщення гаражів, зайнятій газоном та деревами між проїздом на територію ПРАТ "Житомир-Авто" та земельного ділянкою (стоянкою), яка знаходиться в користуванні готелю "Ялинка" (с. Довжик, вул. Богунська, 1а) (а.с.18 та на звороті).

Не погоджуючись з рішенням шістнадцятої сесії VII скликання Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області №493 позивач подав позов до суду.

При вирішенні спору суд виходить із того, що відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад належить розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності.

Частиною 6 статті 118 ЗК України визначено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Положеннями ч.7 ст.118 ЗК України, встановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Частиною 9 статті 118 ЗК України врегульовано, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Аналогічні положення містить ст.123 Земельного кодексу України, відповідно до якої особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно ч.3 ст.123 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Відповідно до ч.3 ст.24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.

Статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Згідно з пунктом 34 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.

Частинами 1, 5 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

Частинами 1, 4 статті 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

Судом встановлено, що громадяни ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 із заявами до Оліївської сільської ради з проханням надати дозвіл на виготовлення проектів відведення земельних ділянок для будівництва індивідуальних гаражів в с.Довжик, вул. Богунська, орієнтовними площами по 0,0100 га. В заявах було вказано орієнтовний розмір земельних ділянок, цільове призначення, а також до заяв були додані графічні матеріали, на яких зазначено бажане розташування земельних ділянок.

Рішенням шістнадцятої сесії VII скликання Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області №493 від 18 березня 2019 року "Про надання дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок" надано дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення у приватну власність земельних ділянок громадянам, для будівництва індивідуальних гаражів, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 (а.с.13).

В судовому засіданні позивач зазначив, що дане рішення порушує право власності та право на користування нерухомим майном, належного ПрАТ "Житомир-Авто". Також, зауважив, що Приватне акціонерне товариство "Житомир-Авто" є власником єдиного майнового комплексу, який складається з будівель загальною площею 8022,5 кв. м, який розташований по вул. Богунській, 1а в с. Довжик Житомирського р-ну Житомирської області, що підтверджується Свідоцтвом про право власності на нерухоме майно серії САМ № 092128 від 22.04.2014р. та витягом з Державного реєстру речових прав №20805547 від 22.04.2014р. (а.с.29, 30).

Судом відхиляються дані посилання позивача, оскільки згідно правової позиції Великої Палати Верховного Суду, яка викладена у постанові від 28.11.2018 року по справі № 826/5735/16, отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного вирішення питання про надання її у власність, а тому не створює правових наслідків, крім тих, що пов`язані з неправомірністю прийняття рішення органом місцевого самоврядування.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 17.10.2018 року у справі №380/624/16ц Верховний Суд вказав, що рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою є стадією процесу отримання права власності чи користування на земельну ділянку. Однак, отримання такого дозволу не гарантує особі чи невизначеному колу осіб набуття такого права, оскільки сам по собі дозвіл не є правовстановлюючим документом. Відтак, правовідносини, пов`язані з прийняттям та реалізацією такого рішення, не підпадають під визначення приватноправових, оскільки не породжують особистих немайнових та майнових прав та зобов`язань осіб.

За вказаних обставин, у громадян ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 не могло виникнути будь-яких майнових прав, особистих немайнових прав або «законних сподівань» отримати у власність земельні ділянки, щодо яких ними отримано дозвіл на розроблення проектів землеустрою, оскільки практика Верховного Суду виключає можливість виникнення «законних сподівань» у особи у разі отримання такого дозволу.

Стосовно посилань позивача на те, що спірне рішення було прийняте в період дії рішення Оліївської сільської ради №118 від 20.04.2018 року «Про розгляд клопотання ПрАТ «Житомир-Авто» щодо надання дозволу позивачу на розробку проекту землеустрою щодо відведення в користування на умовах оренди земельної ділянки та рішення Оліївської сільської ради №371 від 01.02.2019 року «Про розгляд звернень щодо надання дозволів на розроблення містобудівної документації», то суд звертає увагу, що усі учасники земельних відносин мають рівне право розробити проекти землеустрою, подальше затвердження яких відбувається із кінцевим визначенням особи, що отримає право власності або користування (оренду) на ділянку, а тому не має підстав зважати на пріоритетність того чи іншого заявника на стадії надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що виключає наявність порушеного права позивача.

Вказане підтверджується приписами ч.4 ст.123 ЗК України, в якому визначено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

У даному випадку надання такого дозволу вказує про відсутність обтяжень щодо бажаної земельної ділянки і ще не означає позитивного рішення сільської ради про передачу у власність цієї земельної ділянки після виготовлення проекту землеустрою.

Як вже було зазначено, на етапі надання дозволу на розробку проекту, так і в той час, коли проект вже розроблений, земельна ділянка у зв`язку з цими обставинами не має обтяжень, відповідно власник земельної ділянки має право розпоряджатись нею на власний розсуд у тому числі і надавати дозвіл іншим особам на розроблення проекту відведення, здійснювати інші розпорядчі дії з власною земельною ділянкою. А після цього приймати рішення якій із заінтересованих осіб віддати землю у користування (оренду).

Суд не приймає до уваги зауваження позивача, що спірне рішення Оліївської сільської ради суперечить чинному законодавству, будівельним нормам, Державним будівельним стандартам та правилам України, оскільки дані правила використовуються під час будівництва, але ж ніяк при прийнятті рішення про надання дозволу на розробку проектів землеустрою.

Згідно з частиною першою статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінюючи наявні в справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про необґрунтованість доводів позивача. Разом з тим, відповідач як суб`єкт владних повноважень в ході судового розгляду довів обґрунтованість своїх висновків і правомірність прийнятих на їх підставі рішень.

З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить висновку про необхідність відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Керуючись статтями 2, 9, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

У задоволенні адміністративного позову Приватного акціонерного товариства "Житомир-Авто" (вул. Богунська, 1-А,с. Довжик,Житомирський район, Житомирська область,10004) до Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області (вул. Леоніда Ступницького, 68,Оліївка,Житомирський район, Житомирська область,12402) про визнання протиправними та скасування рішення - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне судове рішення складене 20 грудня 2019 року

Суддя О.Г. Попова