
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2019 року м. Житомир справа № 240/10519/19
категорія 112010200
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Капинос О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправою відмову, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду, в якому просить:
визнати протиправним відмову Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, викладену в листі від 03.06.2019 року №4257/03.2 у перерахунку пенсії померлого ОСОБА_2 з урахуванням заробітної плати, отриманої покійним за роботу 03.05.1986 року в зоні відчуження, що визначено в довідці Регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 №46 від 18.10.2018, і переведенні ОСОБА_1 , на пенсію, у зв`язку з втратою годувальника .
зобов`язати Житомирське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області перерахувати пенсію ОСОБА_2 виходячи із розміру зарплати в сумі 43,74 крб., отриманої покійним за роботу 03.05.1986 року в зоні відчуження, що визначено в довідці №46 від 18.10.2018 року Регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках і перевести ОСОБА_1 на пенсію у зв`язку з втратою годувальника, відповідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210, з 26.11.2018 .
В обгрунтування позову зазначає, що, звернулася до відповідача із заявою про переведення на пенсію у зв"язку з втратою годувальника в розмірі фактичних збитків відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та постанови КМУ №1210 від 23.11.2011. Проте відповідач відмовив у переведенні на пенсію у зв"язку з втратою годувальника в розмірі фактичних збитків мотивуючи чим, що довідка №46 від 18.10.1918 Регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках не взята до уваги через відсутність первинних документів, які б підтверджували період роботи у зоні відчуження. Вважає таку відмову протиправною, оскільки така відмова суперечить ст.10,59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Ухвалою від 07.10.2019 відкрито спрощене позовне провадження у справі та призначено судове засідання на 04.11.2019.
29.10.2019 відповідачем подано відзив на позовну заяву. В обґрунтування відзиву зазначено, що у розрахунку заробітної плати до довідки "Про заробітну плату працівників за роботу у зоні відчуження в 1983-1990 роках" №46 від 18.10.2018 року вказано, що у довідці від 16.11.1992 року № 01/83, яка підписана директором та головним бухгалтером САТП 0604, зазначено, що ОСОБА_2 працював 03 травня 1986 р. у с. Лелів і за цей день йому виплачено відповідно до наказу по підприємству від 28.10.1992 № 95 подвійну оплату праці у розмірі 7,57 грн. за 8 годин роботи. В розрахунку також зазначено, що копія посвідчення про відрядження не надана, табель обліку робочого часу відсутній та в розрахункових відомостях за травень-грудень 1986 року заробітна плата за роботу у зоні відчуження не відображена. Комісією здійснено відповідний розрахунок заробітної плати на підставі діючих на той час нормативних документів. Взяти до уваги довідку "Про заробітну плату працівників за роботу у зоні відчуження в 1983-1990 роках" № 46 від 18.10.2018 року, видану регіональною комісією з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986- 1990 роках Житомирської облдержадміністрації для розрахунку пенсії у розмірі відшкодування фактичних збитків у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 підстав не має через відсутність первинних документів, які підтверджували б період роботи у зоні відчуження ОСОБА_2 . Отже, рішення Пенсійного фонду правомірне, а позов безпідставний.
04.11.2019 в судовому засіданні оголошено перерву до 13.11.2019.
13.11.2019 в судовому засіданні оголошено перерву до 27.11.2019.
Усною ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання суд перейшов до розгляду справи у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду у Житомирській області з 19.08.2014 та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування".
Судом встановлено, що чоловік ОСОБА_1 - ОСОБА_2 був постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією посвідчення серії НОМЕР_1 від 22.12.2006.
Висновком Вінницької регіональної міжвідомчої експертної комісії по установленню причинного зв`язку хвороб, інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС від 14.01.2013 №17830 встановлено причинний зв`язок смерті ОСОБА_2 з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. (а.с.28)
26.11.2018 позивач звернувся до Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про переведення на пенсію у зв`язку з втратою годувальника в розмірі фактичних збитків відповідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Рішенням від 03.12.2018 позивачу відмовлено у переході на пенсію по втраті годувальника по інвалідності в розмірі фактичних збитків у відповідності до ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у зв"язку з відсутністю підтверджуючих документів.
Листом від 03.06.2019 №4257/03.2 позивачу повідомлено про відмову у переведенні на пенсію по втраті годувальника. Відмовляючи, відповідач виходив з того, що у розрахунку заробітної плати до довідки "Про заробітну плату працівників за роботу у зоні відчуження в 1983-1990 роках" №46 від 18.10.2018 вказано, що у довідці від 16.11.1992 № 01/83, яка підписана директором та головним бухгалтером САТП 0604, зазначено, що ОСОБА_2 працював 03 травня 1986 р. у с. Лелів і за цей день йому виплачено відповідно до наказу по підприємству від 28.10.992 № 95 подвійну оплату праці у розмірі 7,57 грн. за 8 годин роботи. В розрахунку також зазначено, що копія посвідчення про відрядження не надана, табель обліку робочого часу відсутній та в розрахункових відомостях за травень-грудень 1986 року заробітна плата за роботу у зоні відчуження не відображена. Комісією здійснено відповідний розрахунок заробітної плати на підставі діючих на той час нормативних документів. Взяти до уваги довідку "Про заробітну плату працівників за роботу у зоні відчуження в 1983-1990 роках" № 46 від 18.10.2018, видану регіональною комісією з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках Житомирської облдержадміністрації для розрахунку пенсії у розмірі відшкодування фактичних збитків у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 підстав не має через відсутність первинних документів, які підтверджували б період роботи у зоні відчуження ОСОБА_2 . Роз`яснено про недоцільність в проведенні виплати пенсії в зв`язку із втратою годувальника в мінімальному розмірі без врахування заробітної плати за роботу в зоні відчуження, оскільки розмір пенсії за таких обставин, знижується. (а.с.33- 34)
Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Частиною 1 ст. 46 Конституції України передбачено, що громадянам гарантовано право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 10 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Статтею 13 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено, що держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов`язується відшкодувати її за втрату годувальника, якщо його смерть пов`язана з Чорнобильською катастрофою.
Загальні умови призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника визначені в статті 36 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон №1058-IV), відповідно до якої пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім`ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності. При цьому згідно з п. 1 ч.2 ст.36 Закону № 1058-IV непрацездатними членами сім`ї вважаються чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.
Відповідно до ч.3 ст.36 Закону № 1058-IV до членів сім`ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони: були на повному утриманні померлого годувальника; одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Члени сім`ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв`язку з втратою годувальника.
Згідно з ч.1 ст.37 Закону № 1058-IV пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається на одного непрацездатного члена сім`ї в розмірі 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника.
Відповідно дост.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв`язку смерті з Чорнобильською катастрофою.
Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
Постановою Кабінету Miністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 23.11.2011 № 1210 затверджено Порядок обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та зобов`язано Пенсійний фонд України забезпечити здійснення перерахунку пенсій, призначених особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до набрання чинності цією постановою, за матеріалами пенсійних справ.
Порядком обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи визначено механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - пенсії). Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися, виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
До заяви про призначення пенсії членам сім`ї померлого пенсіонера повинні бути додані необхідні документи, зазначені в цьому пункті. Заробіток у такому випадку визначається за документами, що є в пенсійній справі померлого годувальника, або за поданими додатково документами відповідно до вимог частини першої статті 40 Закону.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до відповідача із заявою про переведення на пенсію у зв`язку з втратою годувальника в розмірі фактичних збитків відповідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
До заяви додано: копію паспорта, РНОКПП, довідки №458, довідку про заробітну плату регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках з розрахунком.
Відмовляючи позивачу у переведенні на пенсію по втраті годувальника, відповідач зазначив про неможливість взяти до уваги довідку про заробітну плату, видану регіональною комісію з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках, оскільки з розрахунку до довідки слідує, що така видана за відсутності первинних документів.
Суд не погоджується з такими доводами.
У довідці Регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках №46 від 18.10.1918, (протокол засідання комісії №4 від 18.10.2018) яка підписана заступником голови Житомирської облдержадміністрації, головою регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, встановлено, що ОСОБА_2 за роботу в зоні відчуження (с.Лелів) за місцем роботи в Житомирському САТП виробничого транспортного об`єднання "Житомирагропромтранс" водієм вантажного автомобіля (вантажопідйомність понад 5 до 10 тон) 2 класу виплачена заробітна плата в сумі 43,74 крб., згідно з додатком до рішення Урядової комісії від 07.08.1986 року №87, оскільки оплата праці відряджених у вказану зону здійснювалася у 4-кратному розмірі понад середній заробіток, що зберігався за місцем основної роботи, виходячи з тарифної ставки (посадового окладу).
Відповідно до ст. 15 Закону № 796-XII видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.
Пунктом 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 (далі - Порядок №22-1) передбачено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Таким чином, підставою для обчислення пенсії по втраті годувальника у розмірі відшкодування фактичних збитків є довідка про заробітну плату, одержану за період роботи в зоні відчуження про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий пенсіонер, член сім"ї якого звертається за призначенням (перерахунком) пенсії. Якщо такі підприємства ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки видаються правонаступником або державними архівними установами.
У разі, коли підприємство, установу або організацію ліквідовано без правонаступника письмові заяви громадян України з числа інвалідів внаслідок каліцтва або захворювання (категорія 1) і осіб, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - заявник), про видачу довідки про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках розглядає Регіональна комісія з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у порядку, встановленому Типовим положенням "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках", затвердженим постановою КМУ від 26 вересня 2012 р. № 886. (п.8 Положення)
Згідно з п. 1 Типового положення розгляд письмових заяв громадян України з числа інвалідів внаслідок каліцтва або захворювання (категорія 1) та осіб, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, про видачу довідки про заробітну плату, одержану працівниками за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, здійснюється комісією Мінсоцполітики і комісіями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації за поданням райдержадміністрацій.
До заяви додаються копії: перереєстрованого посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1), та вкладки до посвідчення (з пред`явленням оригіналів); архівної довідки про відсутність документів щодо оплати праці за ліквідованим підприємством, установою, організацією; особового рахунка, розрахунково-платіжної відомості, табуляграми з планом рахунків (розшифрованими кодами) або довідки підприємства про фактично виплачену у 1986-1990 роках заробітну плату в зоні відчуження, у тому числі за її складовими, із зазначенням суми та дати виплати (за наявності); довідки про періоди несення служби (виконання робіт), виданої військовою частиною (підприємством) або Галузевим державним архівом Міноборони, довідки Галузевого державного архіву CБУ, довідки інших архівних установ та архівів територіальних органів центральних органів виконавчої влади, Міністерства оборони Російської Федерації, витягу із журналу обліку виїздів у зону відчуження, в яких зазначаються дні виїзду на об`єкти (в населені пункти) зони відчуження; документа, що підтверджує факт виконання робіт у зонах небезпеки зони відчуження, на об`єктах, місцевостях (населених пунктах) у 1986-1990 роках, визначених рішеннями Урядової комісії з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (за наявності); колективного договору або положення про оплату праці, що були чинними на підприємстві, в установі чи організації у відповідний період, інших документів про умови та режим роботи підприємства та заявника (із зазначенням змін, підсумованого обліку робочого часу та облікового періоду - місяць, квартал тощо), наказів по підприємству, інших документів заявника; табеля обліку робочого часу заявника в зоні відчуження або шляхового листа (за наявності), що засвідчені печаткою (у разі наявності) підприємства, у складі якого виконувалися роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в якому зазначено час, фактично відпрацьований у зоні відчуження заявником.
За результатами опрацювання поданих заявником документів регіональна комісія у місячний строк з дати реєстрації заяви приймає рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробітну плату. За бажанням заявника його може бути запрошено на засідання регіональної комісії. Рішення регіональної комісії оформляється протоколом, який підписується її головою та присутніми на засіданні членами (п. 9 Типового положення).
Згідно з п. 10 Типового положення довідка про заробітну плату видається протягом п`яти робочих днів після підписання протоколу засідання регіональної комісії органом, яким вона утворена, завіряється печаткою цього органу і є підставою для розгляду органами Пенсійного фонду України питання проведення перерахунку пенсії.
У разі відсутності підстав для видачі довідки про заробітну плату копія рішення регіональної комісії у тижневий строк надсилається заявникові із зазначенням причин відмови (п. 11 Типового положення).
Отже, Типовим положенням чітко регламентовано процедуру розгляду заяв про видачу відповідних довідок, визначено вичерпний перелік документів, які необхідно надати заявникам для отримання такої довідки, на підставі яких комісія уповноважена приймати рішення про видачу довідки про заробітну плату або про відмову у її видачі. При цьому, видача комісією довідки є підставою для розгляду органами Пенсійного фонду України питання проведення перерахунку пенсії.
На підставі зазначених норм, було утворено регіональну комісію Житомирської облдержадміністрації з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, яка, виконуючи свої повноваження прийняла рішення про достатність підстав для видачі позивачу довідки про заробітну плату ОСОБА_2 у розмірі 43,74 крб.
При цьому, довідка видана Житомирською обласною державною адміністрацією відповідно до протоколу засідання Регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу у зоні відчуження в 1986-1990 роках 18.10.2018 №46 та відповідає формі, затвердженій Наказом Міністерства соціальної політики України 12.10.2012 №644.
Будь-яких доказів оскарження рішення комісії, якою було видано довідку №46 за формою затвердженою наказом Наказ Міністерства соціальної політики України 12.10.2012 N 644, у матеріалах справи не міститься. Довідка на даний час є чинною, ніким не скасованою.
Враховуючи те, що саме на регіональну комісію, у даному випадку, покладено повноваження з визначення наявності підстав для видачі довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, та позивачу відповідна довідка видана, суд вважає, що у відповідача були відсутні підстави для відмови ОСОБА_1 у переведенні на пенсію, у зв`язку з втратою годувальника, тому така відмова є протиправною.
Посилання представника відповідача на розрахунок до довідки про заробітну плату та відсутність первинних документів, необхідних для видачі довідки, суд відхиляє, оскільки, як вже зазначалося, регіональна комісія облдержадміністрації в силу своїх повноважень приймає рішення про наявність підстав для видачі довідки, що у даному випадку на користь позивача і було вирішено.
Положеннями ст. 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Частиною 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем, як суб"єктом владних повноважень не доведено правомірності своїх дій при прийнятті рішення про відмову позивачу у переведенні на пенсію по втраті годувальника.
Виходячи із заявлених позовних вимог, суд вважає, що позовні вимоги в частині перерахування пенсії померлого ОСОБА_2 виходячи із розміру зарплати в сумі 43,74 крб. є безпідставними та у такий спосіб задоволені бути не можуть.
Водночас, статтею 13 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено, що держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов`язується відшкодувати її за втрату годувальника, якщо його смерть пов`язана з Чорнобильською катастрофою.
Верховний Суд України у своїй постанові від 16.05.2015 по справі №21-1465а15 зазначив, що у випадках задоволення позову, рішення суду має бути таким, яке б гарантувало дотримання і захист прав, свобод, інтересів позивача від порушень з боку відповідача, забезпечувало його виконання та унеможливлювало необхідність наступних звернень до суду.
Враховуючи, що судом встановлено наявність у позивача права на отримання пенсії по втраті годувальника, в чому відповідачем протиправно відмовлено, тому позов порушене право позивача підлягає захисту шляхом визнання протиправною відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у переведенні ОСОБА_1 на пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов"язання призначити пенсію по втраті годувальника, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на підставі довідки Регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 №46 від 18.10.2018, з дня звернення - 26.11.2018.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.
У відповідності до ст.139 КАСУ понесені позивачем судові витрати підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 242,264,295 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича,7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) у переведенні ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича,7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) призначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на підставі довідки Регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 №46 від 18.10.2018, з дня звернення - 26.11.2018.
В решті позову відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича,7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Капинос