Рішення № 86493632, 21.12.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.12.2019
Номер справи
160/10303/19
Номер документу
86493632
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2019 року Справа № 160/10303/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сидоренка Д.В., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

Обставини справи: до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому позивач просить:

- визнати дії Пенсійного фонду щодо відмови у перерахунку пенсії за нормами ч.2 ст.56 і в цілому ст.57 Закону України №796-12 за довідкою №1319 протиправними;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зробити обчислення пенсії відповідно до ч.2 ст.27 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" і врахувати пільгу надану позивачу ст.57 Закону України №796-12, та взяти для обчислення пенсії середньомісячний фактичний заробіток за роботу на територіях радіоактивного забруднення;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області виплачувати позивачу пенсію за новим розрахунком враховуючи другу частину ст.56 та враховуючи ст.57, починаючи з 17.04.2019р. – дати подання заяви на перерахунок пенсії4

- додаток до пенсії обчислювати за ч.2 ст.56 ЗУ №796-12 – із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 20 років.

В обґрунтування позову позивач зазначає, що являється ліквідатором аварії на ЧАЕС 2 категорії та перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Дніпропетровській області. Після розміщення у Реєстрі судових рішень рішення по справі 160/1293/19 дізнався про відмову у задоволенні позову з причини недотримання порядку звернення до органу пенсійного фонду. За зверненням від 17.04.2019р., на роздрукованому бланку, про перехід на пенсію за нормами Закону №796-12, враховуючи 2 частину ст.56 та ст.57 цього Закону, отримав відмову (лист 22.05.2019р. №1181/03/05-2) із зазначенням про виконання ч.1 ст.56 Закону №796-12. Про ч.2 ст.56 Закону №796-12, у відповіді не було надано пояснень та безпідставно не застосовано ст.57 Закону №796-12.

Ухвалою суду від 08.11.2019 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

29.11.2019 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить у задоволенні позову відмовити, з огляду на те, що в матеріалах пенсійної справи наявна лише копія довідки про заробіток для обчислення пенсії №1319 від 06.08.2004р., яка не може бути врахована при перерахунку пенсії, оскільки документи про заробітну плату подаються тільки в оригіналах, а також довідка не відповідає формі передбаченій додатком 1 Порядку. Щодо перерахунку пенсії відповідно до ч.2 ст.56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зазначає, що зазвичай такий перерахунок пенсії невигідний для пенсіонера, а також з 01.01.2004р. позивачу перераховано пенсію відповідно до абз.1 ч.1 ст.40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» згідно поданої заяви від 14.06.2004р. з урахуванням довідки про заробітну плату за 60 місяців. Крім того, у відзиві зазначає що позивач вже звертався до суду з аналогічних підстав, та рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.04.2019р. у справі №160/1293/19 відмовлено у задоволенні позову.

Станом на 18.12.2019р. до суду не надходили інші заяви по суті від сторін.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 з 02.05.2005 р. перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за віком внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС за списком №2 відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Закону України «Про пенсійне забезпечення», яка з 01.01.2004р. перерахована за нормами Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

02.11.2017 р. ОСОБА_1 звернувся до органу пенсійного фонду із заявою в якій просив перевести на пенсію за нормами Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Листом №Н-409 від 16.11.2017 р. Центральне об`єднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі у відповідь на заяву ОСОБА_1 від 02.11.2017 р. повідомило заявника про відсутність підстав для обчислення пенсії.

Не погодившись із відмовою перерахунку пенсії згідно заяви від 02.11.2017р. ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з наступними позовними вимогами:

- визнати дії Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у перерахунку пенсії за нормами 2 частини ст.56 і в цілому ст.57 ЗУ №796-12 за довідкою №1319 протиправними;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати та виплачувати мені пенсію за довідкою №1319, із заробітної плати за жовтень 1987 року за розрахунком основної пенсію відповідно до норм цілком ст. 57, додаток до пенсії за ч.2 ст. 56 56 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» враховуючи стаж роботи - загальний стаж повних 48 років та із збільшенням на 1 % заробітку за кожен рік роботи понад 20 років (тобто за 28 років), заробітку за жовтень місяць 1987 року, починаючи з 02.11.2017 р. - дати подання заяви на перерахунок пенсії;

- допустити негайне виконання постанови в цілому, так як всі позовні вимоги базуються на прямих нормах Конституції України.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.04.2019р. у справі №160/1293/19 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/80981624), яке залишено без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 26.06.2019р. (http://reyestr.court.gov.ua/Review/83469078) відмовлено у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії.

Рішення суду обґрунтоване тим, що позивачем не дотримано встановленого порядку звернення про перерахунок пенсії, у зв`язку із поданням до органу пенсійного фонду заяви невстановленого зразка про перерахунок пенсії, довідки про заробіток для обчислення пенсії, а відтак територіальний орган ПФУ не мав підстав для вчинення дій спрямованих на перерахунок пенсії та документи позивача не були досліджені з метою вирішення питання щодо переведення з одного виду пенсії на іншу.

17.04.2019р. ОСОБА_1 подана заява про перерахунок пенсії, згідно якої позивач просить перевести з одного виду пенсії на інший, а саме за нормами 2 ч.ст.56 і у цілому ст.57 ЗУ №796-12 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за довідкою №1319, виданої ВАТ «Нижньодніпровський трубопрокатний завод» згідно Порядку 22-1 (див. ч.22.1 п.п.3, абз.2 та ч.2,8).

Листом вих.№1181/03.05-12 від 22.05.2019р. Відділ з питань призначення та перерахунків пенсії №1 Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Дніпропетровській області «Про відмову в перерахунку пенсії» повідомив заявника про те, що його звернення розглянуто та викладені у ньому вимоги не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

За документами пенсійної справи загальний страховий стаж позивача складає 46 років 2 місяці 1 день, обчислений по 28.02.2014 р. з них стаж роботи за списком 1 – 2 роки 4 місяці 18 днів, за списком 2 – 11 років 5 місяців 4 дні. Зокрема, відповідно до статті 56 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” дні виїздів в зону з 22.09.1987 р. по 19.11.1987 р. (згідно довідки Центрального архіву Міністерства оборони України від 11.11.1993 р. №51/15359, що міститься у матеріалах пенсійної справи) зараховано до стажу роботи за списком № 1 у потрійному розмірі - 4 місяці 27 днів. Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням кратності 1% - 0.48167.

Згідно статті 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Враховуючи зазначене пенсія розрахована із заробітної плати за період роботи з 01.11.1994 р. по 31.10.1999 р. (згідно довідки ВАТ «Нижньодніпровський трубопрокатний завод» від 26.02.2004 р. №977) та з 01.07.2000 р. по 31.12.2008 р. (за даними індивідуальних відомостей про застраховану особу).

В документах пенсійної справи дійсно міститься копія довідки від 06.08.2004 №1319 про заробітну плату за роботу в зоні відчуження, але провести перерахунок пенсії по цій довідці на має підстав, враховуючи норми Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно ст.49 Закону пенсії особам, віднесеним до категорії 1,2,3,4 встановлюються у вигляді:

а) державної пенсії;

б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до ст.34 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно законодавством.

На виконання цією норми постановою КМ України від 23.11.2011 №1210 затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначено механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Чинним законодавством України не передбачено обчислення пенсій за віком з використанням даних статей Закону.

Загальні умови, порядок нарахування та розмір пенсій визначаються, зокрема, законами України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року №1788-ХІІ, „Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV, які є чинними на час виникнення спірних відносин.

Згідно вступної частини Закону України "Про пенсійне забезпечення", положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років згідно із Законом №3108-IV від 17.11.2005, ВВР, 2006, № 1, ст.18.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам регулюються Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Законом України №3108-IV від 17.11.2005 внесено зміни до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

Відповідно до пункту 16 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає таке.

Згідно ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Частиною 1 ст.44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Частинами 3, 5 ст.45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.

Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Як зазначалося вище, позивач у заяві про перерахунок пенсії просив перерахувати пенсію за нормами 2 ч.ст.56 і у цілому ст.57 ЗУ №796-12 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за довідкою №1319, виданої ВАТ «Нижньодніпровський трубопрокатний завод» згідно Порядку 22-1.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон №796).

Відповідно до ч.2 ст.56 Закону №796 право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку, у разі призначення пенсії на умовах частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Вищенаведена норма визначає, зокрема, умови збільшення пенсії в залежності від кількості років роботи понад встановлений стаж цією частиною стаж.

В листі вих.№1181/03.05-12 від 22.05.2019р. «Про відмову в перерахунку пенсії» взагалі відсутнє будь-яке обґрунтування неможливості застосування до позивача положень ч.2 ст.56 Закону №796, з метою збільшення процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж.

Крім того, ч.1-3 ст.57 Закону №796 передбачено, що обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.

Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення:

менше 12 місяців, - середньомісячний заробіток визначається шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців;

не менше 30 календарних днів у двох місяцях, - середньомісячний заробіток визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи;

менше місяця, - середньомісячний заробіток визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітку на основній роботі.

Частиною 2 ст.27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено, що за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.

При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.

Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.

З приводу перерахунку пенсії з обчисленням середньомісячного фактичного заробітку за роботу на територіях радіоактивного забруднення, в листі вих.№1181/03.05-12 від 22.05.2019р. «Про відмову в перерахунку пенсії» зазначено, що в документах пенсійної справи дійсно міститься копія довідки від 06.08.2004 №1319 про заробітну плату за роботу в зоні відчуження, але провести перерахунок пенсії по цій довідці на має підстав, враховуючи норми Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Разом з тим, відсутність підстав для перерахунку пенсії за вказаною довідкою, також не обґрунтована.

Відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України та обґрунтовано, тобто, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Вищезазначені принципи прийняття рішення, вчинення дії є одночасно і орієнтиром при реалізації повноважень владного суб`єкта, які вимагають від останнього діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним, враховувати як обставини, на обов`язковість урахування яких прямо вказують законодавчі акти, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації.

Як зазначалося вище, лист вих.№1181/03.05-12 від 22.05.2019р. «Про відмову в перерахунку пенсії» не містить будь-якого обґрунтування неможливості застосування до позивача положень ч.2 ст.56, а також не містить обґрунтувань відсутність підстав для перерахунку пенсії за довідкою, за довідкою №1319, виданої ВАТ «Нижньодніпровський трубопрокатний завод», у зв`язку з чим вказана відмова не відповідає зазначеним принципам прийняття рішення при реалізації повноважень владного суб`єкта.

В адміністративному позові позивач просить суд визнати дії Пенсійного фонду щодо відмови у перерахунку пенсії за нормами ч.2 ст.56 і в цілому ст.57 Закону України №796-12 за довідкою №1319 протиправними.

Разом з тим, діями суб`єкта владних повноважень є сукупність вчинків здійснених у межах наданих чинним законодавством повноважень.

В даному випадку, права позивача порушуються не сукупністю вчинків відповідачів, а рішенням суб`єкта владних повноважень, а саме листом вих.№1181/03.05-12 від 22.05.2019р. «Про відмову в перерахунку пенсії», внаслідок чого суд вважає необхідним залишити вимогу про визнання протиправними дій відповідача без задоволення.

Відповідно до ч.2 ст.9 КАС України передбачено право суду вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Враховуючи зазначене, а також необхідність ефективного захисту прав та інтересів позивача, суд вважає необхідним визнати протиправним та скасувати рішення про відмову в перерахунку пенсії викладену у формі листа вих.№1181/03.05-12 від 22.05.2019р.

Щодо решти позовних вимог про зобов`язання відповідача зробити обчислення пенсії відповідно до ч.2 ст.27 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" і врахувати пільгу надану позивачу ст.57 Закону України №796-12, та взяти для обчислення пенсії середньомісячний фактичний заробіток за роботу на територіях радіоактивного забруднення; виплачувати позивачу пенсію за новим розрахунком враховуючи другу частину ст.56 та враховуючи ст.57, починаючи з 17.04.2019р. – дати подання заяви на перерахунок пенсії; додаток до пенсії обчислювати за ч.2 ст.56 ЗУ №796-12 – із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 20 років, суд залишає їх без задоволення, з огляду на те, що питання щодо перерахунку пенсії позивачу предметом розгляду ГУ ПФУ в Дніпропетровській області по суті не було, у зв`язку з чим вважає вказані вимоги передчасними.

Згідно ч.4 ст.245 КАС України, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Також, з метою повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 17.04.2019р., з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Щодо посилання відповідача на обставини попереднього звернення ОСОБА_1 до суду з аналогічних підстав, суд зазначає, що спори у вказаній справі та у даній справі виникли з приводу різних заяв про перерахунок пенсії. А відмова в задоволенні позову у справі №160/1293/19 обґрунтована не дотриманням встановленого порядку звернення про перерахунок пенсії, що виключає обставини аналогічності підстав позовів.

Відповідно до частини 5 статті 250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись статтями 2, 5, 9, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про відмову в перерахунку пенсії, викладену у формі листа вих.№1181/03.05-12 від 22.05.2019 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул.Набережна Перемоги, буд.26, м.Дніпро, 49094; код ЄДРПОУ 21910427) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) про перерахунок пенсії від 17.04.2019 року, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

В задоволенні інших вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.В. Сидоренко