
Справа № 310/8704/19
3/310/2579/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2019 рокум. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Полянчук Б.І., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 122-2, 130 ч. 1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
23.10.2019 року стосовно ОСОБА_1 складено адміністративний протокол за ст. 130 ч. 1 КУпАП, у якому зазначено, що він 23.10.2019 року о 00 годині 50 хвилин в с. Азовське Бердянського району по автомобільній дорозі Н-30 керував мопедом Honda Dio без державного номеру з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота), від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння в медичному закладі та від продуття алкотестеру «Драгер» категорично відмовився в присутності свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
Крім того, 23.10.2019 року щодо ОСОБА_1 складено адміністративний протокол за ст. 122-2 КУпАП, у якому зазначено, що останній 23.10.2019 року о 00 годині 50 хвилин в с. Азовське Бердянського району по автомобільній дорозі Н-30 керуючи мопедом Honda Dio не виконав вимоги про зупинку, які були надані проблисковим маячком синього та червоного кольору, та сиреною, внаслідок чого порушив вимоги п. 2,4 Правил дорожнього руху України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, що не відмовлявся від проходження медичного огляду на стан сп`яніння. Визнав вину за ст. 122-2 КУпАП і пояснив, що не зупинився на вимогу працівників поліції оскільки злякався відповідальності за керування чужим мопедом, який не зареєстровано, без включеної фари, шолому, водійського посвідчення.
Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачено, що керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 122-2 КУпАП невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі дев`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи, що адміністративні справи відносно ОСОБА_1 за ст. 122-2 КУпАП та ст. 130 КУпАП розглядаються одночасно, вважаю необхідним об`єднати їх в одне провадження.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст. 122-2 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 062302 від 23.10.2019 року, поясненнями порушника, свідка ОСОБА_2 під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, а також письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 .
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП не знайшла своє підтвердження при розгляді справи про адміністративні правопорушення виходячи з наступного.
У примітці до ст. 215 КК України визначено, що під транспортними засобами слід розуміти всі види автомобілів, тракторів і інших самохідних машин, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби.
Згідно ПДР України транспортний засіб - це пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів.
Правила дорожнього руху окремо визначають, що мопед - це двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об`ємом до 50 куб.см., тому мопед, який має двигун з робочим об`ємом до 50 куб.см. не охоплюється поняттям транспортний засіб.
Оскільки ст. 130 КУпАП передбачає відповідальності за керування транспортними засобами, а не двоколісним транспортним засобом, що має двигун з робочим об`ємом до 50 куб.см., тому при вирішенні питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності слід визначити який об`єм має двигун Honda Dio, яким керував ОСОБА_1 , але матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять жодної інформації з цього приводу.
Беручи до уваги, що в матеріалах справи відсутні технічні характеристики транспортного засобу, яким керував ОСОБА_1 , а саме не надано докази, які підтверджують об`єм двигуна цього транспортного засобу, що позбавляє можливості визначити Honda ОСОБА_4 є двоколісним транспортним засобом чи транспортним засобом, що має суттєве значення для встановлення складу адміністративного правопорушення.
Вважаю, що за таких обставин провадження по справі про адміністративне правопорушення в частині ч.1 ст.130 КУпАП підлягає закриттю в зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Аналізуючи в сукупності всі докази по справі, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, вважаю за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. ст. 122-2 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі дев`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Керуючись ст. ст. ст. 36, 40-1, 122-2, 130, 213, 221, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати в одне провадження адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 справу №310/8704/19 (провадження №3/310/2579/19) за ст. 122-2 КУпАП зі справою №310/8844/19 (провадження №3/310/2612/19) за ч. 1 ст. 130 КУпАП, присвоївши спільний номер справи 310/8704/19, провадження №3/310/2579/19.
Провадження по адміністративній справі за ст. 130 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити по на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-2 КУпАП і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 153 грн. 00 коп., стягнувши суму на р/р 31119149008001, отримувач: ГУК у Запорізькій області/ Запорізька область/21081300, код ЄДРПОУ отримувача: 37941997, банк отримувача: ГУДКСУ Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО ГУДКСУ) 899998, призначення платежу: адміністративні штрафи в галузі забезпечення безпеки дорожнього руху.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384 грн. 20 коп., стягнувши суму на р/р 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір у справі про адміністративне правопорушення.
Постанова про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя