
Справа № 577/5318/19
Провадження № 3/577/1077/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"19" грудня 2019 р.
Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Галяна С.В.
при секретарі Іваненко Н.В.
з участю особи, щодо якої вирішується питання
про притягнення до адміністративної
відповідальності ОСОБА_1
захисника Дерев`янко О.В.
розглянувши матеріали, які надійшли від Конотопського ВП ГУНП України в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Права у відповідності до ст.268 КУпАП роз`яснені
ВСТАНОВИВ:
18.11.2019 року від Конотопського ВП ГУНП України в Сумській області до суду надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ст. 130 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 07 листопада 2019 року о 23 год. 10 хв. в м. Конотоп по вул. К.Партизан керував транспортним засобом Чері Джагі д/н НОМЕР_2 в стані наркотичного сп`яніння, чим порушив вимоги п.2.9 Правил дорожнього руху України та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
Порушник ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що 07.11.2019 року о 23 год 10 хв. в м. Конотоп по вул. К.Партизан дійсно його зупинили працівники поліції, але в цей день він наркотичні засоби не вживав, а тому поїхав до медичного закладу для обстеження на стан наркотичного сп`яніння так як не відчував за собою вини. Але напередодні знаходячись в нічному клубі з сумнівною компанією, а тому вважає, що йому могли підсипати якісь наркотичні засоби.
Захисник ОСОБА_2 пояснила, що працівники поліції відповідно до ст. 251 КУпАП не надали суду доказів, які підтверджували винність ОСОБА_1 , а саме: не було проведено огляду та не надано акту обстеження на стан наркотичного сп`яніння, не були запрошені свідки. Працівниками поліції було запропоновано ОСОБА_1 проїхати до медичного закладу для обстеження на який він погодився, але направлення не надали. А тому, оскільки особами уповноваженими на складання протоколів про адміністративні правопорушення не надані докази вищезазначеного адмінправопорушення ОСОБА_1 вважає що справа підлягає закриттю.
Заслухавши ОСОБА_1 та його захисника Дерев`янко О.В., перевіривши матеріали справи, суд вважає, що останнього необхідно визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце та час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Справа була розглянута в присутності ОСОБА_1 , який не був позбавлений можливості реалізувати права, передбачені ст. 268 КУпАП.
Завданням судді при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, є своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог п. 2.9 а) Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно з ч. 1 ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції є адміністративним правопорушенням і тягне за собою адміністративну відповідальність.
З`ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, які узгоджуються між собою, оцінивши їх у сукупності, доходжу висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Вважаю доведеним, що 07 листопада 2019 року о 23 год. 10 хв. в м. Конотоп по вул. К.Партизан ОСОБА_1 керував транспортним засобом Чері Джагі д/н НОМЕР_2 , в стані наркотичного сп`яніння, чим порушив п. 2.9 а) Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- та відеозапису.
Оцінка доказів, відповідно до ст. 252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, підтверджується сукупністю досліджених у судовому засіданні суду доказів, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення від 13.11.2019 року серії ОБ № 147167 (а.с. 1), висновком Комунального некомерційного підприємства Конотопської міської ради « Конотопська ЦРЛ ім. Академіка Михайла Давидова» від 11.11.2019 року щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (а.с. 2).
Вони отримані з дотриманням встановленого законом порядку та передбаченими способами. Відповідно відсутні будь-які сумніви у їх достовірності та істинності.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 13 листопада 2019 року серії ОБ № 147167 (а.с. 1), ОСОБА_1 07 листопада 2019 року о 23 год. 10 хв. в м. Конотоп по вул. К.Партизан керував транспортним засобом Чері Джагі д/н НОМЕР_2 в стані наркотичного сп`яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 а) Правил дорожнього руху. Вказаний протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою на те особою - поліцейським СРПП Конотопського ВП ГУПН в Сумській області Макейчик Є.М. (а.с.1).
Матеріали провадження не містять жодних відомостей щодо неправомірних дій працівників поліції, в тому числі і при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, щодо оскарження цих дій, як і не містять результатів такого оскарження.
Як вбачається з висновку Комунального некомерційного підприємства Конотопської міської ради « Конотопська ЦРЛ ім. Академіка Михайла Давидова» від 11.11.2019 року щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (а.с. 2) ОСОБА_1 на час огляду, а саме 07 листопада 2019 року о 23:35 год. перебував у стані наркотичного сп`яніння визваного вживанням амфетаміну. Вказаний висновок складений лікарем Комунального некомерційного підприємства Конотопської міської ради « Конотопська ЦРЛ ім. Академіка Михайла Давидова» ОСОБА_3 , із заповненням всіх необхідних реквізитів, не містить довільних висловлювань або помилок, є логічним та послідовним, підписаний лікарем та завірений печаткою, тому сумніви у достовірності даних викладених у висновку відсутні. Висновок огляду є категоричним та не допускає будь-якого іншого тлумачення. Крім того, як дата складання висновку, так і дата фактичного огляду стороною захисту не оспорюється та ця обставина не впливає на допустимість даного висновку як доказу.
Виходячи з даних, які вбачаються з матеріалів справи, доходжу до висновку, що ОСОБА_1 зупинений працівниками поліції саме під час керування транспортним засобом.
Відносно порядку проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння вважаю, що його дотримано у відповідності до вимог ст. 266 КУпАП, приписів Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом від 09 листопада 2015 року № 1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858 (далі - Інструкції), та Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (далі - Порядку).
Докази, що містяться в матеріалах справи, підтверджують, що з огляду на ознаки наркотичного сп`яніння у працівників поліції були підстави вважати, що ОСОБА_1 перебуває в такому стані, і вони правомірно направили цю особу для проведення огляду до Комунального некомерційного підприємства Конотопської міської ради « Конотопська ЦРЛ ім. Академіка Михайла Давидова» .
Аналогічно, лікар діяв виходячи з приписів ст. 266 КУпАП, Інструкції та Порядку в частині, що стосується проведення огляду на стан сп`яніння в закладі охорони здоров`я і оформлення його результатів.
ОСОБА_1 не заперечує, що саме він проходив освідчення на стан наркотичного сп`яніння в закладі охорони здоров`я.
Під час розгляду справи судом ОСОБА_1 та його захисник Дерев`янко О.В. не навели переконливих доводів, які б свідчили про відсутність як і події, так і складу адміністративного правопорушення в діях останнього.
Перевіривши сукупність доказів по справі, вважаю, що викладеними матеріалами справи поза всяким розумним сумнівом доведено факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом в стані наркотичного сп`яніння.
Таким чином, дослідивши докази у справі, шляхом співставлення фактично досліджених по справі обставин зі змістом обставин, що ставляться особі у вину згідно з протоколом про адміністративне правопорушення та з диспозицією ч. 1 ст. 130 КУпАП, іншими нормами чинного законодавства, суд доходе висновку, що дії ОСОБА_1 , містять ознаки саме такого правопорушення, та його дії необхідно кваліфікувати саме за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
При призначенні покарання суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, стан здоров`я, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Суд вважає за необхідне обрати ОСОБА_1 вид адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, що відповідає обставинам справи, вимогам ст. ст. 23, 33 КУпАП, крім того санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП не передбачено альтернативних видів покарання.
Згідно з ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 грн. Керуючись ст.ст. 130 ч. 1, 283-285 КУпАП, суд-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. судового збору на користь держави на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача (IBAN): UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Конотопський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: С. В. Галян