
Справа № 761/45783/17
Провадження № 2-а/761/242/2019
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючої судді Юзькової О.Л.
при секретарі Горюк В.А.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження) справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом мотивуючи свої позовні вимоги тим, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві з 31.12.2007 року та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Позивач неодноразово зверталась, в тому числі і 01 грудня 2017 року до відповідача із заявою щодо перерахунку її пенсії відповідно до норм чинного законодавства. Однак відповідач відповіді на адресу ОСОБА_1 не направив, пенсію їй не перераховано. Позивач вважає, що така бездіяльність відповідача є протиправною щодо не проведення перерахунку пенсії та просить суд: визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268»; зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268», з урахуванням усіх надбавок, доплат, підвищень та премій, врахованих ОСОБА_1 на момент призначення їй пенсії при звільнення з ОВС, починаючи з 1 січня 2016 року, без обмеження граничного розміру; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві витребувати в МВС України усі необхідні документи та інформацію для здійснення цього перерахунку пенсії ( в т.ч. довідку ліквідаційної комісії МВС України про новий розмір грошового забезпечення, прирівняного до поліцейських відповідно до посади ОСОБА_1 ); зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві витребувати з Департаменту фінансово-облікової політики МВС України довідку про отримання ОСОБА_1 , усіх сум матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати, суми одноразової грошової допомоги при звільненні, з яких справлялися страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за 24 місяці до звільнення, для включення цих сум до заробітку для обчислення пенсії; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату на користь ОСОБА_1 пенсії з урахуванням усіх сум матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати та одноразової грошової допомоги при звільненні, без обмеження розміру пенсії, на підставі довідки Департаменту фінансово-облікової політики МВС України з дати виникнення права на перерахунок (31.12.2007 р.) без зметення строком, з урахуванням раніше проведених виплат (ч.3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»); зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести виплати на користь ОСОБА_1 пенсії у новому збільшеному розмірі відповідно до змін, проведених у законодавстві України, починаючи з 1 січня 2016 року, а також сум матеріальної допомоги з дати виникнення права на перерахунок (30.12.2007 р.), і у подальшому з компенсацією за несвоєчасну виплату пенсії, як того вимагає законодавство України; встановити судовий контроль за виконання рішення суду шляхом зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві подати в двотижневий строк з моменту набрання рішення законної сили, звіт про виконання рішення суду (ст. 267 КАС України); покласти на відповідача понесені судові витрати.
Ухвалою суду від 19 лютого 2018 року відкрито провадження у справі.
27 вересня 2018 року Шевченківським районним судом позовну заяву ОСОБА_1 залишено без розгляду.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2019 року скасовано ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 27 вересня 2018 року, а справу направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києві від 27 лютого 2019 року, справу прийнято до провадження та вирішено питання про розгляд справи у спрощеному позовному провадженні.
Представником відповідача 20.06.2018 року на адресу суду було направлено відзив на позов, згідно якого просить відмовити у задоволенні позову зважаючи на наступне. Листом Міністерства внутрішніх справ України від 03.02.2017 № 1461/05/22-2017 Пенсійний фонд України отримав 08.02.2017, в зазначеному листі була відсутня інформація, яка дозволяла органам Пенсійного фонду України належно реалізувати функції щодо проведення перерахунку пенсій, визначені порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби. Та деяких інших осіб», затверджених постановою Кабінету Міністрів України 13.02.2008 № 45. У зв`язку з цим, 14.02.2017 Пенсійний фонд України звернувся з листом № 4133/02-23 до Міністерства внутрішніх справ України з приводу роз`яснення: до яких саме уповноважених структурних підрозділів необхідно подавати списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку; чи затверджена Міністерством внутрішніх справ України схема при рівняння посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до посад в Національній поліції; який саме нормативно-правовий акт Міністерства внутрішніх справ країни вважає підставою для проведення перерахунку пенсій, оскільки від нього залежить на яку саме дату необхідно сформувати списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Міністерство внутрішніх справ України листом від 22.03.2017 № 4019102/22-2017, який отримано Пенсійним фондом України 28.03.2017, надав необхідну інформацію для проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), яка запитувалася листом Пенсійного фонду України від 14.02.2017 № 4133102-23. 28.03.2017 своїм листом Пенсійний Фонд України повідомив головні управління ПФУ в областях та м. Києві про підготовку та надання списків пенсіонерів Міністерства внутрішніх справ України, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій. Крім того, Головне Управління Пенсійного фонду України в м. Києві вже направило до ліквідаційної комісії ГУ МВС України в м. Києві списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії згідно із постановою Кабінету Міністрів від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», 01.01.2016 на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУ МВС в областях та м. Києві. Вищевказане свідчить про те, що головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснено всі необхідні дії для перерахунку пенсії, проте виплату буде забезпечено після виділення коштів з державного бюджету України. Водночас, Фінансове управління Генерального штабу Збройних Сил України не повідомляло пенсійний фонд України про необхідність проведення перерахунку пенсій військовослужбовцям. Оскільки Кабінет Міністрів України постановою від 22.09.2010 року № 889 встановив грошову винагороду, яка не є складовою грошового забезпечення для обрахування розміру пенсії.
Дослідивши матеріали справи, надавши їм оцінку суд вважає встановленим наступне.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років з 31.12.2007 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як колишньому працівнику органів внутрішніх справ.
Як зазначає ОСОБА_1 , остання неодноразово звернувся до відповідача із заявами здійснити їй перерахунок та виплату пенсії в розмірі, обчисленому виходячи з грошового забезпечення та на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.
Однак, будь-яких відповідей від Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на день звернення до суду із позовом позивач не отримала, перерахунок пенсії відповідачем не здійснено.
У відзиві на позов, відповідач вказує, що Пенсійний фонд України 08.02.2017 отримав від Міністерства внутрішніх справ України лист від 03.02.2017 № 1461105/22-2017 про підстави перерахунку пенсій.
Міністерство внутрішніх справ України листом від 22.03.2017 № 4019102/22-2017, який отримано Пенсійним фондом України 28.03.2017, надав необхідну інформацію для проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), яка запитувалася листом Пенсійного фонду України від 14.02.2017 № 4133102-23.
28.03.2017 своїм листом Пенсійний Фонд України повідомив головні управління ПФУ в областях та м. Києві про підготовку та надання списків пенсіонерів Міністерства внутрішніх справ України, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій.
Крім того, Головне Управління Пенсійного фонду України в м. Києві вже направило до ліквідаційної комісії ГУ МВС України в м. Києві списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії згідно із постановою Кабінету Міністрів від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», 01.01.2016 на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУ МВС в областях та м. Києві.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).
Цим Законом внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Згідно із статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»
Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв`язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п`ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Однією із позовних вимог ОСОБА_1 є зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві витребувати в МВС України усі необхідні документи та інформацію для здійснення цього перерахунку пенсії (в тому числі довідку ліквідаційної комісії МВС України про новий розмір грошового забезпечення, прирівняного до поліцейських відповідно до займаної посади позивача).
Згідно з абзацами другим, четвертим та п`ятим пункту 2.8 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31 грудня 2014 року №937, на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону, постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей» (зі змінами) та від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393" (зі змінами) і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, у разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.
Відповідно до позиції Верховного Суду України викладеної в рішенні від 15.02.2018 року за результати розгляду типової справи № Пз/9901/8/18: висновки Верховного Суду в цій зразковій справі підлягають застосуванню в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ», до суду з адміністративними позовами до територіальних органів Пенсійного фонду України, на обліку яких стоять позивачі та які здійснюють виплату пенсій позивачам, з позовними вимогами щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача (відмови вчинити дії) щодо здійснення перерахунку та виплати позивачам пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; зобов`язання відповідачів здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачам з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», згідно з наданою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
За п. 57,58 зазначеного рішення при застосуванні висновків Верховного Суду в цій зразковій справі суди повинні враховувати те, що довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських повинні бути отримані з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45. Ці довідки повинні бути чинними. Суди повинні встановити, чи дотримано всіх вимог, передбачених Порядком № 45, для проведення перерахунку та виплати пенсії позивачам.
Слід зазначити, що відповідачем у відзиві на позов не зазначено про отримання від обласного військового комісаріату та інших уповноважених органів (ліквідаційно комісії) довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою ОСОБА_1 .
Матеріали справи не містять доказів, що позивач зверталась до обласного комісаріату з вимогою про зобов`язання скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення.
Отже, вищевказане свідчить про передчасність вимог позивача саме до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, адже процедура перерахунку пенсії передбачає підготовку довідок для перерахунку пенсії із зазначенням відповідних видів грошового забезпечення (основних та додаткових) за відповідною посадою, що належить до повноважень обласних військових комісаріатів та інших органів визначених пунктом 3 Порядку КМУ № 45, та без подання яких до головних управлінь Пенсійного фонду України перерахунок пенсії не здійснюється.
Відповідно до ч. 2 статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи те, що відповідач діяв виключно на підставі, в межах повноважень за відсутності довідки про грошове забезпечення колишнього працівника ОВС ОСОБА_1 та останньою не доведено, що вона зверталась до обласного комісаріату про видачу таких довідок, позов не підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись та керуючись ст.ст. 2, 6-10, 14, 17, 72-77, 242-246 КАС України, Конституції України, Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - залишити без задоволення.
Рішення суду може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на подання апеляційної скарги з клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 11 жовтня 2019 року.
Суддя: