
Справа №: 716/2438/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.12.2019 суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Пухарєва О.В., розглянувши матеріал, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає по АДРЕСА_1 , працюючої медичною сестрою терапевтичного відділу Заставнівської ЦРЛ, депутата Заставнівської районної ради Чернівецької області, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
В С ТА Н О В И Л А:
До Заставнівського районного суду Чернівецької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вивчивши матеріали справи вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню з наступних підстав.
Згідно вимог ч. 1 ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відпо відності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №4 від 11.12.2019 ОСОБА_1 , являючись депутатом VІІ скликання Заставнівської районної ради Чернівецької області, будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, умисно, а саме 14.05.2018 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік та 23.04.2019 – за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Проте, до вказаного протоколу не долучено інформації з НАЗК про послідовність дій ОСОБА_1 в системі електронного декларування за період з 01.01.2018 по 01.05.2019, що унеможливлює встановлення судом факту наявності чи відсутності в діях останньої складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Вказані недоліки не дають суду можливості в повному обсязі дослідити обставини справи, встановити склад адміністративного правопорушення та притягнути винну особу у його вчиненні до адміністративної відповідальності, а отже вказаний адміністративний матеріал слід повернути до Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області для належного оформлення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 278, 280, 284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повернути до Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.Пухарєва