
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/2446/19 Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Кисильової О.Й.,
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Миколаївській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до суду із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду в Миколаївській області (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії позивача за нормами, чинними на 01.03.2018 року з урахуванням 39 тарифного розряду за посадою начальника санітарно-епідеміологічного відділу - заступника начальника 27 регіонального санітарно-епідеміологічного управління;
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення донарахування та виплати різниці між сплаченою та перерахованою пенсією, що утворилася з 01.03.2018 року і по теперішній час;
- зобов`язати відповідача перерахувати ОСОБА_1 пенсію з урахуванням 39 тарифного розряду за посадою начальника санітарно-епідеміологічного відділу - заступника начальника 27 регіонального санітарно-епідеміологічного управління з 01.03.2019 року;
- зобов`язати відповідача донарахувати та виплатити позивачу різницю в пенсії, з врахуванням 39 тарифного розряду за посадою начальника санітарно-епідеміологічного відділу - заступника начальника 27 регіонального санітарно-епідеміологічного управління з 01.03.2019 року і по теперішній час.
Ухвалою від 21.11.2019 року у справі відкрите спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи, у письмовому провадженні.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду в Миколаївській області та з 20.10.2014 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". У березні 2018 року, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби" та довідки Миколаївського ОСОБА_2 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 07.03.2018 року №ЮН49222, відповідач перерахував пенсію позивача за посадою начальника санітарно-епідеміологічного відділу - заступника начальника 27 регіонального санітарно-епідеміологічного управління з посадовим окладом за 35 тарифним розрядом. Втім, листом від 11.10.2019 року Миколаївського обласного військового комісаріату № 12/6473 повідомлено, що за нормами, чинними на 01.03.2018 року, за вказаною посадою встановлений посадовий оклад за 39 тарифним розрядом, у зв`язку з чим довідка з урахуванням зазначеного розміру посадового окладу від 09.10.2019 року № ЮН49222 надіслана до відповідача для здійснення перерахунку пенсії. Тобто, позивачу помилково (або навмисно) встановлений не чинний розмір окладу за посадою, а саме: замість 39 тарифного розряду встановлений 35 тарифний розряд, внаслідок цього, з часу перерахунку пенсії - з 01.03.2018 року і по теперішній час, при виплаті відповідачем пенсійного забезпечення виникла недоплата. 24.10.2019 року ОСОБА_1 звернувся до пенсійного органу з заявою про перерахунок пенсії за нормами, чинними на 01.03.2018 року за посадою, якій встановлений 39 тарифний розряд та виплату різниці між сплаченою та перерахованою пенсією з 01.03.2018 року по теперішній час. Листом від 04.11.2019 року № 4677-П-07 відповідач відмовив у здійсненні вказаного перерахунку у зв`язку з тим, що довідка Миколаївського ОВК від 09.10.2019 року № ЮН 49222 із внесеними змінами щодо розміру грошового забезпечення не є підставою для перерахунку пенсії. У відмові пенсійний орган посилається на лист Міністерства соціальної політики України від 21.08.2019 року №15308/0/2-19/54, яким підтримана позиція Пенсійного фонду України щодо відсутності підстав для перерахунку пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 згідно з повторно наданими довідками про розмір грошового забезпечення, з підстав визнання протиправними та не чинними п.п. 1, 2 вказаної постанови. Позивач зазначив, що тарифні розряди за посадами станом на 01.03.2018 року визначені постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців" та наказом Міністерства оборони України від 01.03.2018 року № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України". Отже, у березні 2018 року з незалежних від позивача причин, через помилку, допущену під час призначення розміру окладу за посадою ОСОБА_3 , відповідач невірно перерахував пенсію ОСОБА_1 . На підставі викладеного, просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
13.12.2019 року відповідач надіслав до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти позову у зв`язку з наступним. Позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" з 01.03.2018 року збільшено розмір посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням. Таким чином, позивачу з 01.01.2018 року перерахований розмір пенсії на підставі довідки Миколаївського обласного військового комісаріату про грошове забезпечення від 07.03.2018 року № ЮН 49222, відповідно до вимог законодавства. Відповідач зазначає, що перераховує пенсію згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" після повідомлення Пенсійним Фондом України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Проте на даний час, вказане повідомлення не надходило. Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18 визнано протиправними та не чинними п.п. 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45. Відтак, оскільки, перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення здійснюється на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, а п. 1, п. 2 Постанови № 103 визнані протиправними та не чинними, тобто, на тепер відсутні законодавчо визначені умови та порядок перерахунку пенсії, то у відповідача відсутні правові підстави для проведення перерахунку пенсії позивачу на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 09.10.2019 року, а вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними. Листом Міністерства соціальної політики від 21.08.2019 року № 15308/0/2-19/54, підтримано вказану позицію Пенсійного фонду України. Посилаючись на викладене, просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
18.12.2019 року позивач надіслав суду відповідь на відзив, в порядку ст. 163 КАС України. Суд не бере до уваги відповідь на відзив, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 263 КАС України заявами по суті справи є позов та відзив, у зв`язку з чим позивачу не встановлювався відповідний строк для подання відповіді на відзив.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 263 КАС України визначено, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи, зокрема, щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно із ч. 2 ст. 263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Таким чином, суд розглядає адміністративну справу у письмовому провадженні без повідомлення її учасників.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до пенсійного посвідчення від 12.01.2015 року Серії НОМЕР_1 вийшов на пенсію за вислугою років у званні підполковник.
Відповідно до заяви про призначення пенсії від 20.10.2014 року, подання про призначення пенсії від 13.11.2014 року та протоколу про призначення пенсії від 02.12.2014 року ОСОБА_1 з 20.10.2014 року довічно призначена пенсія за вислугою років (22 роки) у розмірі 56 % грошового забезпечення.
Згідно з довідкою Миколаївського обласного військового комісаріату від 07.03.2018 року № ЮН 49222 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 розмір посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018 року за посадою начальник санітарно-епідеміологічного відділу - заступника начальника 27 регіонального санітарно-епідеміологічного управління, становить 11658,00 грн. (посадовий оклад - 6630,00 грн., оклад за військовим званням (підполковник) - 1410,00 грн., надбавка за вислугу років (45 %) - 3618,00 грн.)
31.10.2019 року представник позивача звернувся до ГУ ПФУ України в Миколаївській області з адвокатським запитом про розмір пенсійного забезпечення у відсотковому значенні від суми грошового забезпечення позивача з моменту призначення останньому пенсії та до перерахунку у 2018 році та про розмір пенсійного забезпечення у відсотковому значенні від суми грошового забезпечення після перерахунку пенсії у 2018 році.
Відповідно до довідки від 23.03.2018 року про перерахунок пенсії за вислугою років, ОСОБА_1 з 01.01.2018 року перерахована пенсія на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 та п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103, від сум грошового забезпечення у розмірі 11658,00 грн. (посадовий оклад - 6630,00 грн., оклад за військовим званням (підполковник) - 1410,00 грн., надбавка за вислугу років (45 %) - 3618,00 грн.)
11.10.2019 року Миколаївський ОВК надіслав ОСОБА_1 лист № 12/6473, яким повідомив, що оклад за посадою начальника санітарно-епідеміологічного відділу - заступника начальника 27 регіонального санітарно-епідеміологічного управління, яку обіймав позивач встановлений у розмірі 7190,00 грн. (39 тарифний розряд). Довідка від 09.10.2019 року № ЮН-49222 з урахуванням зазначеного розміру посадового окладу надіслана до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області.
Так, довідкою Миколаївського ОВК від 09.10.2019 року № ЮН-49222 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 розмір посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018 року за посадою начальник санітарно-епідеміологічного відділу - заступника начальника 27 регіонального санітарно-епідеміологічного управління, становить 12470,00 грн. (посадовий оклад - 7190,00 грн., оклад за військовим званням (підполковник) - 1410,00 грн., надбавка за вислугу років (45 %) - 3870,00 грн.)
24.10.2019 року позивач направив до пенсійного органу заяву про перерахунок пенсії з урахуванням зазначеного розміру посадового окладу з 01.01.2018 року відповідно до чинних нормативних актів та виплатити різницю між перерахованою (з врахування зазначеного розміру посадового окладу з 01.01.2018 року) та сплаченою пенсією встановленим порядком.
04.11.2019 року відповідач направив ОСОБА_1 лист № 4677-П-07, яким відмовив у проведенні перерахунку пенсії, у зв`язку з відсутністю підстав для проведення такого перерахунку, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 21.0.2018 року № 103 згідно з повторно наданими довідками про розмір грошового забезпечення
Позивач не погоджується з такою позицією відповідача, оскільки вважає, що відмова у здійсненні перерахунку є протиправною, звернувшись до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-ХІІ) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому, перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Згідно із ч. 18 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
30.08.2017 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (який діяв на час перерахування позивачу пенсії у розмірі 70% від суми грошового забезпечення) перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).
Статтею 10 Закону № 2262-ХІІ обов`язок нарахування та виплату пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області не заперечується факт отримання від Миколаївського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України довідок для перерахунку пенсії позивачу з урахуванням грошового забезпечення, установленого для військовослужбовців від 07.03.2018 року та від 09.10.2019 року.
Постанова Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 року № 704 набрала чинності з 01.03.2018 року та нею встановлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, схеми тарифних розрядів, а також встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, факт введення (зміна) постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 грошового забезпечення військовослужбовців є підставою для перерахунку пенсії колишнім військовослужбовцям.
Згідно із ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсії не проведений з вини органів Пенсійного фону України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, перерахунок та виплата провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Враховуючи викладені обставини, суд вважає, що позивач, як військовий пенсіонер, має право на перерахунок розміру пенсії, починаючи з 01.01.2018 року.
Втім, варто відмітити, що довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2019 року № ЮН49222 складена Миколаївським ОСОБА_2 не у зв`язку з виникненням нових підстав для перерахунку пенсії колишнім військовослужбовцям, а винесена на підставі тих самих нормативних актів, чинних станом на 01.03.2018 року, тобто відноситься до перерахунку пенсії, який виник у зв`язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 року № 704 та за своїм змістом є аналогічною довідці від 07.03.2018 року
Суд зауважує, що довідкою від 09.10.2019 року фактично виправлено зазначений у довідці від 07.03.2018 року посадовий оклад позивача у зв`язку із заниженням тарифного розряду посади, яку обіймав ОСОБА_1 , а саме замість 35 тарифного розряду зазначено правильний 39 тарифний розряд. Вказані відомості відображаються на сумі посадового окладу та підтверджуються листом Миколаївського ОСОБА_2 від 11.10.2019 року № 12/6473.
Разом з цим, суд відмічає, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відтак, судвважає, що ОСОБА_1 01.01.2018 року набув право на перерахунок пенсії у зв`язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 року № 704.
Проте, право позивача на перерахунок пенсії реалізоване державними органами: Миколаївським ОСОБА_2 та ГУ ПФУ в Миколаївській області на підставі довідки від 07.03.2018 року № ЮН 49222 та в порядку передбаченому постановою Кабінету міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", у розмірі нижчому, ніж позивач отримував раніше, тобто з порушенням вимог чинного законодавства, що регулює дані правовідносини.
Згідно із частиною 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірності відмови у перерахунку пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 09.10.2019 року №ЮН 49222.
Оскільки перерахунок пенсії позивача у встановленому законодавством розмірі – з урахуванням 39 тарифного розряду за посадою начальника санітарно-епідеміологічного відділу - заступника начальника 27 регіонального санітарно-епідеміологічного управління не проведений з вини вказаних суб`єктів владних повноважень, відтак перерахунок та виплату пенсії необхідно провадити з дати виникнення такого права, тобто з 01.01.2018 року.
З огляду на викладене вище, суд вважає, що належним способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправною відмови відповідача у перерахунку та виплаті позивачу пенсії на підставі довідки Миколаївського обласного військового комісаріату від 09.10.2019 року № ЮН49222 та зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки Миколаївського обласного військового комісаріату від 09.10.2019 року № ЮН49222, починаючи з 01.01.2018 року.
За таких обставин, суд повністю задовольняє позовні вимоги ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 9, 14, 73-78, 90, 139, 242-246, 250, 255, 263 КАС України, суд, -
вирішив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (код ЄДРПУО 13844159, 54020, м. Миколаїв, вул. Морехідна, 1) у перерахунку та виплаті ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) пенсії на підставі довідки Миколаївського обласного військового комісаріату від 09.10.2019 року № ЮН49222, починаючи з 01.01.2018 року.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (код ЄДРПУО 13844159, 54020, м. Миколаїв, вул. Морехідна, 1) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) пенсії на підставі довідки Миколаївського обласного військового комісаріату від 09.10.2019 року № ЮН49222, починаючи з 01.01.2018 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (код ЄДРПУО 13844159, 54020, м.Миколаїв, вул. Морехідна, 1).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 112010201