
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" грудня 2019 р. справа № 300/2027/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Скільського І.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій незаконними та зобов`язання до їх вчинення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі, також - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі, також - відповідач) про визнання протиправною відмову у призначенні та виплаті пенсії на пільгових умовах і зобов`язання призначити та виплатити з 01.08.2019 пенсію на підставі ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зменшенням пенсійного віку на 8 років як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем протиправно, в порушення вимог статті 46 Конституції України, статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 за №22-1, відмовлено у призначенні позивачу пенсії за віком на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку на 8 років, посилаючись на відсутність у позивача первинних документів, які б підтверджували його участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. При зверненні 01.08.2019 до відповідача із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах, ним було подані всі необхідні документи для призначення такої пенсії, а саме: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; оригінали довідок, які підтверджують, виконання позивачем роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у період з 17.02.1987 по 02.07.1987; інші документи про стаж роботи та заробітну плату. Додаткових уточнюючих документів не має можливості представити, оскільки всі документи (посвідчення про відрядження, дорожні листи, товарно-транспортні накладні) здавалися по основному місцю роботи, на підставі яких виплачувалася заробітна плата, у ВАТ «Надвірнянське АТП виробничого автотранспортного об`єднання Облспоживспілки». Вказав, що за час роботи на даному підприємстві його призвано на спецзбори у військову частину №43187, однак накази командира військової частини №43187 по будівельній частині і виїздах за період з 01.01.1987 р. по 04.12.1987 р., було вилучено в частину Головної військової прокуратури м. Москви в жовтні 1989 року і на даний час місце їх знаходження не відоме. Вважає, що пенсія йому повинна бути призначена з 01.08.2019, оскільки із заявою про призначення пенсії він звернувся 01.08.2019.
Ухвалою суду відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.1-2).
Відповідач на адресу суду надіслав відзив на позовну заяву, згідно з яким відповідач заперечує проти задоволення позову (а.с.25-29). У відзиві відповідач зазначив, що відповідно до положень статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсія за віком, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, призначається особам, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів, із зменшення пенсійного віку на 10 років, у 1987 році не менше 14 календарних днів, із зменшення пенсійного віку на 8 років. Для призначення пільгової пенсії, відповідно до абзацу 9 пункту підпункту 5 пункту 2.1 розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 за №22-1, до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 9 березня 1988 року за №122, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідач стверджує, що позивачем, при зверненні із заявою про призначення пільгової пенсії, не представлено архівні довідки або інші первинні документи, видані після 1987 року, що не дає можливість визначити період перебування (роботи) у зоні відчуження. З урахуванням наведеного, вказує на відсутність підстав для призначення пенсії позивачу відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зменшення пенсійного віку на 8 років. Просив в задоволенні позовних вимог відмовити.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними матеріалами, вивчивши відзив на позов, дослідивши і оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_1 від 06.02.2019 (а.с.9), яке видане на заміну посвідчення серії НОМЕР_2 від 09.08.1991 року (а.с.10).
01.08.2019, позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою про призначення пенсії за віком у відповідності до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зменшенням пенсійного віку на 8 років (а.с.11).
При цьому, ОСОБА_1 долучив, серед іншого,посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС серії НОМЕР_2 від 09.08.1991 року, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС серії НОМЕР_1 від 06.02.2019 року, трудову книжку серії НОМЕР_3 від 20.02.1995 року, архівну довідку за №179/1/5889 від 15.05.2018, документи про надання статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: довідку №27 від 31.07.2019 про факт роботи в Надвірнянському автотранспортному підприємстві виробничого автотранспортного об`єднання Облспоживспілки, довідку Галузевого державного архіву МОУ, довідку Надвірнянського районного СТ, довідку від 25.07.2019 №190 про період роботи в Яремчанському санаторію «Прикарпатський», копію Наказу з Архівного відділу про прийняття на роботу та копію наказу №85 Яремчанського комбінату громадського харчування про звільнення (а.с. 9-10, 14, 16-17, 38, 41, 43, 81-86).
Так, згідно записів довідки від 31.07.2019 №27, виданої Надвірнянським районним споживчим товариством (райспоживтовариство), ОСОБА_1 в період з 27.05.1985 року по 03.10.1985 року працював на посаді водія у Надвірнянському автотранспортному підприємстві виробничого автотранспортного об`єднання Облспоживспілки (а.с.14).
Відповідно до Витягу з наказу по Надвірнянському АТП виробничого автотранспортного об`єднання ОСС від 07.07.1987 року №77 ОСОБА_1 надавалась профспілкова відпустка за період роботи з 27.05.1986 року по 27.05.1987 року (а.с.15).
Крім того, згідно довідки Спілки споживчих товариств Івано-Франківської області від 31.07.2019 №28, внаслідок повені 24-27 липня 2008 року книги по заробітній платі АТП ОСС за період 1984 року по 1991 рік залито водою і невиправно пошкоджені (а.с.16).
Під час роботи у Надвірнянському автотранспортному підприємстві виробничого автотранспортного об`єднання Облспоживспілки, ОСОБА_1 призвано на спецзбори у військову частину №43187, де у період з 17.02.1987 року по 02.07.1987 року виконував обов`язки щодо ліквідації наслідків аварії в 30 км зоні Чорнобильської АЕС, що підтверджується військовим квитком серії НК №4845251 від 16.05.1983 року (а.с.13).
Крім того, суд зазначає, що відповідно до рішення Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 22.12.2018 року у справі №348/2199/18, яке набрало законної сили і міститься в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 , встановлено юридичний факт перебування та роботи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця і жителя АДРЕСА_1 в зоні відчуження Чорнобильської АЕС при ліквідації наслідків аварії з 17.02.1987 року по 02.07.1987 року (а.с.98-101).
Відповідач, листом від 12.08.2019 за №225/1, відмовив позивачу у призначенні пенсії за віком у відповідності до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", вказавши на недостатність представлених і відсутність у позивача необхідних (первинних) документів для призначення пенсії за віком, із зменшенням пенсійного віку на 8 років. Повідомив про необхідність представлення позивачем архівних довідок або інших первинних документів, виданих після 1987 року (періоду роботи ліквідації аварії на ЧАЕС) для можливості визначення періоду перебування (роботи) в зоні відчуження. Також звернув увагу, що первинними є ті документи, які складені в період роботи в зоні відчуження (а.с. 18-19).
Не погоджуючись із відмовою органу пенсійного фонду у призначенні пенсії за віком із застосуванням положень статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (із зменшенням пенсійного віку на 8 років), ОСОБА_1 звернувся в суд з метою захисту свого порушеного права.
Надаючи правову оцінку публічно-правовим відносинам, суд виходить із такого.
У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.
Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я врегульовано Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 за №796-ХІІ (надалі також по тексту - Закон №796-ХІІ).
Статтею 10 Закону №796-XII передбачено, що учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов`язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві.
Відповідно до частини 1 статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу.
Так, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів, мають право на пільгову пенсію із зменшенням пенсійного віку на 10 років, які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів - на 8 років, а учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року від 1 до 5 календарних днів мають право на пільгову пенсію із зменшенням пенсійного віку на 5 років (абзаци 1-3 пункту 1 частини 1 статті 55 Закону №796-ХІІ).
Із аналізу наведеної правової норми вбачається, що право на зменшення пенсійного віку мають особи, які в установленому законом порядку набули статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та працювали (безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов`язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження) визначену кількість днів у зоні відчуження у відповідний період.
Згідно частин 3, 4 статті 65 Закону №796-XII документами, які підтверджують статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користуватися пільгами, встановленими цим Законом, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи".
Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій. Порядок видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про перевірку правильності видачі посвідчень "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" від 04.02.1997 за №135, визнано за необхідне провести у період до 1 травня 1998 року перевірки правильності видачі посвідчень "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" згідно з Порядком видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року за №51.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 за №51 затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (надалі по тексту також - Порядок №51), яким визначено, зокрема, правила видачі посвідчень учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи, коло осіб, яким вони видаються.
Зокрема, відповідно до пункту 5 Порядку №51, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з 1 липня 1986 року до 31 грудня 1986 року від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році - від 1 до 14, у 1988 - 1990 роках - не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або на їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році, віднесеним до категорії 3, видаються посвідчення зеленого кольору, серія А. При цьому у посвідченні на правій стороні по діагоналі зліва направо ставиться штамп фарбою червоного кольору "Перереєстровано" і на вільному місці виконується запис про дату перереєстрації. Починаючи з 1 жовтня 1998 року зазначене посвідчення без такого штампу вважається недійсним.
Згідно із частинами 1, 4 статті 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.
Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.
В свою чергу, довідки про період проживання, роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення є лише підставою для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Отже, єдиним документом, що підтверджує статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи, учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом №796-ХІІ, зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" або "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи". Довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Підпунктом 5 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 за №22-1 (надалі по тексту також - Порядок №22-1) передбачено, що документи, які засвідчують особливий статус особи є: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 9 березня 1988 року за №122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Законом №796-ХІІ).
Судом уже зазначалось вище, що ОСОБА_1 являється учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії, на підтвердження чого в матеріалах справи міститься копія посвідчення серії НОМЕР_1 від 06.02.2019 (а.с.9).
Вказане посвідчення містить штамп із відміткою "Перереєстровано" та запис про дату перереєстрації - 06.02.2019, що свідчить про здійснення перевірки правильності видачі позивачу посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС", згідно з Порядком видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року за №51.
З урахуванням встановлених обставин та висновків Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області у рішенні від 22.12.2018 року у справі №348/2199/18, у суду відсутні сумніви стосовно наявності у позивача статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Як встановив суд, підставою для відмови позивачу в призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згідно зі статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» були висновки відповідача про відсутність архівних довідок або інших документів, виданих після 1987 року (періоду роботи ліквідації аварії на ЧАЕС), що не дає можливості визначити період перебування (роботи) в зоні відчуження.
Однак, відповідно до пункту 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" до заяви про призначення пенсії за віком додаються, серед іншого, такі документи як посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Суд встановив, що у військовому квитку позивача серії НК № 4845251 зазначено відомості про період роботи позивача з 17.02.1987 року до 02.07.1987 року, в 30 км зоні Чонобильської АЕС, де позивачем виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Як наслідок, суд вважає, що військовим квитком позивача серії НК № 4845251 підтверджено період роботи, об`єкт, де позивачем виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що спростовує висновки відповідача про відсутність документів, які підтверджують період перебування (роботи) в зоні відчуження.
Статус позивача, як особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, підтверджено посвідченням серії НОМЕР_1 , що надає йому право користуватися пільгами й компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими актами законодавства, який не підлягає перегляду відповідачем.
За таких обставин, суд вважає протиправною відмову відповідача щодо призначення позивачу пенсії із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС другої категорії, який працював у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Для відновлення прав позивача суд зобов`язує відповідача призначити та виплатити позивачу пенсію за віком із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС другої категорії, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з 01.08.2019.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Позивач звільнений від сплати судового збору, то відповідно відсутні підстави для вирішення питання розподілу судових витрат.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови в призначенні і виплаті ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зменшенням пенсійного віку на 8 років.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області призначити та виплатити ОСОБА_1 з 01.08.2019 пенсію за віком із зменшенням пенсійного віку на 8 років, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
Позивач:
ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ), АДРЕСА_1 .
Відповідач:
Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088), вул.Січових Стрільців, буд.15, м.Івано-Франківськ, 76018.
Суддя /підпис/ Скільський І.І.